Miłość na pograniczu

Okładka książki Miłość na pograniczu
Bertrice Small Wydawnictwo: BIS Cykl: Kroniki pogranicza (tom 2) literatura piękna
literatura piękna
Kroniki pogranicza (tom 2)
The Border’s Lord’s Bride
BIS
2010-01-14
2010-01-14
Dorota Jankowska-Lamcha
dziedziczka miłość zamek

więcej Więcej

Główna bohaterka jak kobieta swoich czasów jest posłuszna tradycjom i rodzinie. Duma i honor to dla niej wszystko. Jak na tamte czasy jest kobietą wykształconą bo potrafi czytać i pisać co nie było mile widziane u kobiet. Niewiasty powinny być tylko posłuszne od reszty jest mężczyna.

Jednak Ellen posiada rozum i umie go używać. Bierze los w swoje ręce mając nadzieję, że...

Książka przyjemna i łatwo się czyta. Dużo jest faktów historycznych jednak nie do końca wiem które to prawda a które to fikcja literacka. Ze względów historycznych polecam czytać książki chronologicznie. Fabuła jest rozciągnięta na parę lat a wątki poboczne się zmieniają. Ona to bardzo oddana i honorowa dziewczyna której życie zostało dokładnie zaplanowane przez jej...

Dużo historycznych danych-opisów, przeplatane wątkiem miłosnym.

Książka bardzo drastyczna, ale jak to często bywa zawsze dobrze się kończy. Fajnie sie ją czyta , sięgnęła bym po nią drugi raz :)

Prócz, jak zwykle, barwnej przygody i erotyki, pasjonujące wątki historyczne; przyciąga tajemniczy i surowy klimat szkockiego i angielskiego pogranicza.

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • 📖 obyczajowa i romans
  • Historyczna
  • E-Booki
  • 2018

Dodaj cytat z książki Miłość na pograniczu