Die Tote im Sturm

Okładka książki Die Tote im Sturm Kristina Ohlsson
Okładka książki Die Tote im Sturm
Kristina Ohlsson Wydawnictwo: Limes Cykl: Maria Martinsson & August Strindberg (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Maria Martinsson & August Strindberg (tom 1)
Stormvakt
Limes
2002-08-10
2002-08-10
niemiecki
Susanne Dahmann
zaginięcie nowy początek dochodzenie tajemnice rodzina przemoc

Hovenäset, małe nadmorskie miasteczko w południowo-zachodniej Szwecji. W noc gdy burza uderza w wybrzeże nauczycielka Agnes znika bez śladu a do lokalnego domu pogrzebowego przybywa nowy właściciel August Strindberg, który planuje otworzyć sklep z używanymi rzeczami.

Maria Martinsson, bystra detektyw z mroczną tajemnicą. W życiu zawodowym kobieta z odznaką, w życiu prywatnym kobieta maltretowana przez męża.

Jeżeli ktoś liczy na krwawy kryminał to się rozczaruje, specyfika skandynawskiej sensacji to raczej mroczne tło. Poznajemy mieszkańców niewielkiej społeczności, jednak tą wiedzę autorka dawkuje nam małymi kroczkami. Momentami jest dość monotonnie i brakuje większego napięcia. Pomiędzy policyjnym dochodzeniem oraz początkiem nowego życia Augusta odkrywamy tajemnice Agnes.
Jak na tom pierwszy nie jest źle. Mam jednak nadzieję, że następne są lepsze.

• Przesłuchane
  • Wypożyczone / Wymienione