Jak wychować nastolatka. Poznaj metody najszczęśliwszych ludzi na świecie

Okładka książki Jak wychować nastolatka. Poznaj metody najszczęśliwszych ludzi na świecie Iben Dissing Sandahl
Iben Dissing Sandahl Wydawnictwo: Muza poradniki
poradniki
The Danish Way of Raising Teens
Muza
2024-04-17
2024-04-17
Aleksandra Kondrat

Okładka książki Hygge. Duński przepis na szczęście. Najskuteczniejsza filozofia wychowania Jessica Alexander, Iben Dissing Sandahl
Hygge. Duński ... Jessica Alexander, ...

Wychowanie nastolatka to wyzwanie, ale jak wiemy kluczowe jest budowanie zdrowej relacji opartej na zaufaniu i komunikacji.
Podpowiem Wam kilka niby logicznych, a jakże ważnych wskazówek z książki :
Bądź otwarty na rozmowy, słuchaj uważnie i szanuj jego opinie.
Staraj się zrozumieć jego perspektywę i uczucia.
Daj mu wsparcie i zachęcaj do rozwijania swoich pasji i zainteresowań.
Wykaż empatię i wsparcie w trudnych sytuacjach.
Pomimo tego, że czasami mamy z tym trudności, i nie jest to łatwe zadanie, to warto słuchać i zrozumieć jego punkt widzenia.
Ustal klarowne granice i konsekwentnie je egzekwowuj, wspieraj w rozwijaniu samodzielności i umiejętności radzenia sobie w życiu, oraz bądź dobrym przykładem poprzez własne zachowanie i postawy.

Ta książka oferuje świetne, ponieważ bardzo praktyczne wskazówki dotyczące budowania zdrowych relacji i skutecznej komunikacji z nastolatkami, które są potrzebne nam wszystkim.

Podpowiem Wam kilka niby logicznych, a jakże ważnych wskazówek z książki :
Bądź otwarty na rozmowy, słuchaj uważnie i szanuj jego opinie.
Staraj się zrozumieć jego perspektywę i uczucia.
Daj mu wsparcie i zachęcaj do rozwijania swoich pasji i...

Dziękuję @wydawnictwomuza za możliwość zrecenzowania książki.

Autor: Iben Dissing Sandahl
Tytuł: Jak wychować nastolatka. Poznaj metody najszczęśliwszych ludzi na świecie
Kategoria: Poradniki
Wydawnictwo: @wydawnictwomuza
Ocena: 10/10

W dzisiejszych czasach nie trudno o poradniki dotyczące rodzicielstwa. Grunt, żeby znaleźć odpowiednią pozycję i myślę, że ta pozycja należy do tych, które mnie zaskoczyły pozytywnie. Nie czułam się znudzona, czytając ją, a to już wiele. Zdecydowanie zwróciła moją uwagę na wiele poruszanych kwestii. Począwszy od tego, jak ważna jest relacja z dzieckiem, zwłaszcza w momencie, kiedy ono dorasta. W końcu nie chodzi o to, aby non stop oceniać, a przede wszystkim BYĆ dla DZIECKA. Proste? Teoretycznie tak, ale często zdarza się tak, że kiedy znajdujemy się w danej sytuacji, zachowujemy się totalnie inaczej niż zakładaliśmy. Autor porusza także kwestie związane z cierpliwością i stresem, który może być znaczący. Co zrobić, żeby ukoić nerwy, a jednocześnie pozwolić nastolatkom popełniać własne błędy?
Na korzyść działa sposób przedstawienia życia z nastolatkiem/nastolatkami. Myślę, że większość rodziców odczuje ulgę, odnajdując tam siebie. To nie jest poradnik, w którym świat nastolatków i ich rodziców został przedstawiony w różowych barwach. Nie. Tutaj pokazana jest rzeczywistość.

Dziękuję @wydawnictwomuza za możliwość zrecenzowania książki.

Autor: Iben Dissing Sandahl
Kategoria: Poradniki