Pasażerka na gapę

2024-01-30
2024-01-30
32 min.
opowiadanie erotyka

W natłoku obowiązków chwila relaksu jest na wagę złota. Taką właśnie chwilę spędziłam z nowiutkim opowiadaniem, a do tego jakże pikantnym.

Zawsze, kiedy mam do czynienia z opowiadaniem, wiem, że napisanie recenzji będzie twardym orzechem do zgryzienia. Wynika to z faktu, że podczas pisania muszę ważyć każde słowo, aby nie zdradzić za dużo, a jednocześnie przekazać tyle, aby przekonać Was do lektury.

„Pasażerka na gapę” autorstwa Sylvii H. Hefner to kilkunastostronicowe opowiadanie poświęcone Adamowi i Annie. Ona, tytułowa pasażerka, daje się poznać jako chodząca tajemnica. Pojawia się znikąd i jedyne, czego chce, to zaczepić się gdzieś na noc. Cisza i spokój, jakie panują na jednym z jachtów, dają jej nadzieje, że znalazła swój punkt zaczepienia. Adam jest oficerem na jachcie, który wybrała Anna. Kierując się na spoczynek, spotyka nieproszonego gościa. I tutaj zaczyna się ich wspólna przygoda. A dokładnie upojna noc.

Urokiem, a też wadą opowiadań, jest to, że szybko się je czyta, a zakończenie jest tuż za rogiem. Tak był również w tym przypadku. Jednak pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy, po skończeniu lektury, to dlaczego tak krótko. Chciałam zdecydowanie więcej czasu spędzić z głównymi bohaterami. Zakończenie mnie zaskoczyło, choć w mojej głowie pojawiła się przez chwilę taka ewentualność. Szybko jednak odpuściłam sobie wymyślanie zakończeń, dając się porwać w przygodę nocy. Opisy zawarte w opowiadaniu są takie, jakie miałam nadzieję, że będą – pikantne, ale z klasą. Cenie taki styl i tym chętniej zasiadam do czytania. Zabawny zwrot akcji na zakończenie spowodował, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Szkoda, że tak szybko dobrnęłam do końca, była to dosłownie “chwila” relaksu. Jednak w kolejce czeka już kolejne opowiadanie autorki, za które od razu się zabieram. I nie omieszkam podzielić się z Wami moimi odczuciami.

Cieszę się, że miałam przyjemność poznać Alter ego znanej nam wszystkim autorki Moniki Hołyk-Arory. W swoim dorobku jako Sylvia H. Hefner ma trzy opowiadania, a ja dopiero poznałam pierwsze, tak więc nie tracę czasu. A Was zachęcam do lektury.

• EmpikGo

Dodaj cytat z książki Pasażerka na gapę