Desire or Defense

Okładka książki Desire or Defense Leah Brunner
Okładka książki Desire or Defense
Leah Brunner Wydawnictwo: Jaguar Cykl: D.C. Eagles Hockey (tom 1) literatura obyczajowa, romans
D.C. Eagles Hockey (tom 1)
Desire or Defense
Jaguar
2024-03-13
2024-03-13
Monika Wiśniewska
obyczaj romans NA New Adult 15+ hokej strata uzależnienie rom-com

Po „Desire or Defense” sięgnęłam głównie dlatego, że jest to romans sportowy. Znajdziemy tutaj hokej, z którego wątkiem książki uwielbiam, dlatego ta również mnie zaciekawiła.

Była to słodka i przyjemna lektura, w którą wkręciłam się od pierwszych stron, i przeczytałam na jednym posiedzeniu. Naprawdę nie umiałam się oderwać, a główni bohaterowie oraz brat naszej Andie, skradli moje serce.

Mitch to prawdziwy Gbur, znany jest z tego że oprócz gry w hokeja, często emocje przejmują nad nim kontrolę. Pewnego dnia daje im się za bardzo porwać i przez to, zostaje zawieszony. W ramach odbycia kary, musi trenować dzieciaków gry w hokeja. Co gorsza nie oszczędzają oni jego nerwów i naprawdę często, są one pobudzone. W końcu na lodowisko wpada zdenerwowana kobieta, która wygarnia mu jego niestosowne zachowanie, wobec jednego z dzieci.

Andie to takie słoneczko tej historii, jest ona jeszcze młoda, jednak po śmierci rodziców musi zająć się swoim bratem. Z całych sił stara się by Noah, miał udane dzieciństwo i był szczęśliwy. Próbuje połączyć godziny swojej pracy, razem z treningami brata, jak i bardzo chcę pomóc mu poradzić sobie ze stratą.

Połączenie tej dwójki to niczym połączenie przeznaczenia, oni są dwoma połówkami serca, które po złożeniu, pasują do siebie idealnie. Dwie różne osoby, dwa różne światy, a tak idealnie się dopełniają. Razem są naprawdę przesłodcy. Ich relacja, buduje się powoli, wywołując na naszej twarzy uśmiech, oraz motylki w brzuchu, jest w niej pełno rozmów, a przede wszystkim jest to naprawdę dojrzała relacja.

Mitch i Andie są osobami które wiele w życiu przeszły, wzajemnie dają sobie wiele zrozumienia jak i wsparcia, powoli się na siebie otwierają budując zaufanie. Dziewczyna w życiu Mitch’a, jest takim słoneczkiem które powoli wychodzi zza chmur, i możemy je dostrzec w ten ponury dzień, bo zaczyna go rozświetlać.

Relacja dziewczyny z bratem, mimo małych problemów, oraz nieporozumień czy momentami trudności z rozmową, była naprawdę bliska, obojgu im na sobie bardzo zależy, są dla siebie niesamowicie ważni i oboje chcą, by to drugie było szczęśliwe i żeby tego dokonać zrobią wszystko.

Uwielbiam też w tej książce relacje Mitcha właśnie z Noahem, mężczyzna zauważa w tym młodym chłopcu, cząstkę młodszej wersji siebie. Od początku to właśnie jego zauważa w tłumie, rozumie jego zachowania i to jego, zaczyna darzyć ogromną sympatią. Ich więzy zaczynają się zaciślać, a oni sami stają się sobie bliscy.

Ten chłopiec był przesłodki wiele razy byłam bliska rozklejenia się, gdy bronił swojej siostry czy poruszał temat swoich rodziców. Jest niesamowicie dobrym człowieczkiem, wiele razy po prostu chciałam wejść do tej książki i go przytulić. Jego relacje z siostrą i z Mitch’em po prostu złapały mnie za serce.

„Desire or Defense” To książka które roztopiła moje serce, wkradła się w nie i zajęła jakiś jego kawałek. Wiele razy nie mogłam powstrzymać uśmiechu, który pchał się na moje usta, a na moich policzkach rozkwitał się róż. Naprawdę z czystym sumieniem, mogę polecić wam, tę pozycje.

Bardzo komfortowa książka z motywem grumpy and sunshine i hokejem w tle. "Desire or defence" to książka do wciągnięcia w jeden wieczór, trochę melancholijna ale też pełna humoru i uczucia. Chwilami wydaje się za słodka, lecz dla osób kochających romantyczność będzie idealna.

Była to pierwsza książka z hokejem w tle, którą czytałam. Bardzo mi się spodobał ten wątek. Potrzebuję więcej hokeju!

Przyjemnie i szybko mi się czytało. Plusem na pewno są dwie perspektywy - Andie i Mitcha. Nie wiem, która bardziej mi się podobała, obie były świetne.

Uwielbiam poczucie humoru kolegów/przyjaciół z drużyna Mitcha. Zawsze potrafią rozśmieszyć.

Jedyny minusik to to, że na początku książki Mitcha irytowało dosłownie wszystko. Nawet losowa osoba, która na niego popatrzyła.

Bohaterowie zmagają się na co dzień z różnymi problemami. TW: nadużywanie alkoholu i substancji odurzających przez rodzica, porzucenie, żałoba po stracie bliskich. Książka nie ma wyznaczonej kategorii wiekowej. Ja uważam, że nadaje się dla osób 13/14+.

Polecam i czekam na następne części!! <33

[ współpraca @wydawnictwojaguar ]

Jedyny...

„Desire or Defense” było na moim celowniku od momentu, gdy dowiedziałam się, że Jaguar tę książkę wyda. Ani trochę się na niej nie zawiodłam, może jest banalna, bez fajerwerków, bez spice momentów, ale czyta się to tak dobrze! I ona cały czas mnie ciekawiła. Ta książka jest tak bardzo komfortowa, delikatna, urocza, ale i zabawna. A niesie ze sobą tematy trudne, z którymi musieli się zmagać nasi bohaterowie, przez, co jest też emocjonująca. Autorka tak pięknie to wszystko połączyła, sprawiła, że to jest tak dobre!

Mitch jest zawodowym hokeistą grającym w NHL, który słynie z bójek i z tego, że nie potrafię trzymać nerwów na wodzy. Po jednym incydencie zostaje zawieszony, ukarany grzywną, wysłany do psychologa i ma pomóc w trenowaniu młodzików. Tam poznaje Noah, jednego z młodych zawodników i jego siostrę. Andie, jest pielęgniarka na intensywnej terapii, ale co najważniejsze jest prawnym opiekunem Noah, po tym, jak 9 miesięcy wcześniej ich rodzice zginęli w wypadku. Kobieta, która z dnia na dzień musiała zmienić swoje życia dla brata, by się nim zająć.

Tej dwójki nie da się nie polubić, ich relacja rozwija się powolutku i jest bardzo subtelna. Autorka pozwoliła nam śledzić to, jak, rozwijały się ich uczucia. Jak Mitch, przyswajał sobie, że to, co dzieje się w jego wnętrzu na widok Andie to miłość.
Ta książka jest przede wszystkim o leczeniu swojego serca i duszy. O zdrowiu psychicznym i o tym, jak długo traumy z dzieciństwa mogą w nas siedzieć i co należy zrobić, by się uleczyć.

Uważam, że warto sięgnąć po tę książkę, bo jest naprawdę dobrze napisana fabuła jest spójna i ciekawa. Jest też wartościową historia z bohaterami, którzy są przecudowni.
A ja czekam na kolejny tom, oby niedługo!
Ocena: 7.5/10✨

💙🩵RECENZJA 🩵💙
@leah.brunner.writes
"Desire or Defense"
@wydawnictwojaguar

Lubicie romanse sportowe???Ja kocham....

Dziś zapraszam na recenzję świetnej książki. I tak mówię to szczerze ,jest świetna....
Mitch to gburowaty świetny obrońca D.C.EAGLES.
Ciągłe wybuchy Gniewu spowodowane temperamentem powodują, że często ląduje na ławce karnej.
Pewnego razu Mitch znowu nie panuje nad swoim gniewem i zostaje ukarany zakazem brania udziału w 15stu meczach. A dodatkowo żeby ocieplić jego wizerunek zostaje zmuszony do trenowania dzieciaków. Dzieciaków wśród których jest pewien łobuz, który również nie panuje na sobą i Noah ,chłopiec, który stracił rodziców i został pod opieką siostry Andy.
Andy to młodziutka pielęgniarka, która ma dużo na głowie i ciągle stara się zapewnić jak najlepszą opiekę swojemu bratu.
Jej wybuchowość w trakcie meczu brata i jego drużyny doprowadza do tego,że wbiegając na lód aby upomnieć trenera ,zostaje wyniesiona dosłownie na jego rękach 😆

I tu zaczyna się zabawa,bo pomiędzy tą dwójka nieubłagalnie iskrzy.

Wiecie co najbardziej mnie w tej pozycji urzekło??Relacja Noaha z Andy ,jak cudownie się opiekowała bratem,jak On się otwierał w stosunku do niej . Łzy mi się w oczach kręciły jak wspominali o rodzicach, dlatego tak bardzo mi się podobała ta książka.Bo opowiadała o prawdziwym bólu jakiego można doświadczyć tracąc kogoś bliskiego.
I wcale tu nie było erotycznie ,owszem było szybko,było romantycznie ale było słodko i życiowo......
Motyw chodzenia na terapię też bardzo "na czasie".Relacja naszych bohaterów fantastyczna,książka jest idealna na wieczór, idealna na zastój, to taka książka z serii Comfort book.
Zaczynasz czytać i okazuje się,że skończyłaś,któż nie lubi takich książek 😉😉

Mamy romans ,mamy dwie postacie takie elektryzujące, takie prawdziwe, a to w książkach bardzo sobie cenię...

Uwielbiam tę pozycję I kocham ,polecam Wam serdecznie
Powtórzę jeszcze raz 😊Książka jest świetna
@kochamksiazki #bookstagrsmtopasja #ksiazkisacoll #RECENZJAKSIAZKI #kochamksiazkiomilosci #hokej #wąteksportowy #czytambotocudnyczas#,czytanieuspokaja#ksiazkinowetakpachna #empikcom

💙🩵RECENZJA 🩵💙
@leah.brunner.writes
"Desire or Defense"
@wydawnictwojaguar

Lubicie romanse sportowe???Ja kocham....

Mitch to gburowaty świetny obrońca D.C.EAGLES.
Pewnego razu Mitch znowu nie...

🏒 To była tak urocza historia, że aż miękko się robi w kolanach. Słodycz płynąca z kartek na pewno osłodzi wam całą historię i będziecie chcieli więcej. A fanom romansów hokejowych na pewno się spodoba i umili czas.

🏒 Dwójka różnych od siebie osób, podobna historia życiowa i przede wszystkim są dla siebie jak magnez. Przyciągają się za każdym spotkaniem.
Mitch jak sami się przekonacie to zrzęda stara, która będzie trenować 13- latków. Andie, starsza siostra Noah, którego trenować będzie nie kto inny jak Mitch zwany też „Wielkoludem”. To właśnie ich połączy gorące uczucie, na które większość czytelników czytających romanse czeka.

Bawiłam się naprawdę dobrze. Sam już motyw sportowy tej książki to cudo, a dodać jeszcze hokej to miód na serce.

🏒 „Desire or Defense” dało mi taki cudowny vabe uroczego romansu, ale nie jest przesłodzony jak herbata kiedy sypniesz więcej cukru. Słodycz tego romansu ma ograniczenia i nie tylko byłam świadkiem uroczych i cudownych chwil bohaterów, ale też tych trudniejszych gdzie komunikacja padła dosyć szybko między nimi. Sam Mitch jest ukazany jako ktoś kto przeżył dużo smutno i złych chwil odbitych na nim samym. Jego terapia, która została tutaj dodana przez autorkę idealnie ukaże ogrom problemów Mitcha.

Jeśli szukacie naprawdę dobrego umilacza czasu i z motywem sportowym gdzie akcja nie rozwleka się niepotrzebnie, a właśnie daje emocje i pełno akcji to spodoba wam się właśnie „Desire or Defense”

Mitch jak sami...

Mitch to hokeista słynący ze swojej złej reputacji. Ostatni wyskok skazał go na zawieszenie na kolejne piętnaście meczów. Na dodatek ma przejąć rolę trenera młodzieżowej drużyny hokeja. Mitch nie jest zachwycony, do momentu gdy na pierwszym treningu pojawia się Andie, która przy wszystkich zwraca mu uwagę.

,,Desire or Defense" to książka, która w tej chwili znajduje się na pierwszym miejscu na mojej liście comfort books. Książka, która sprawiła, że na mojej twarzy cały czas widoczny był uśmiech.

Mitch to mężczyzna, dla którego hokej jest całym życiem. Trudna przeszłość ukształtowała jego charakter. Andie życie nie oszczędziło. W młodym wieku zostaje prawną opiekunką dla swojego młodszego brata. Dziewczyna poświęciła dla niego całe swoje życie.

Autorka w piękny sposób pokazuje jak silna potrafi być relacja brat-siostra. Ile kosztuje ona wyrzeczeń. Pokazuje jak codzienne sytuacje, stają się skomplikowane, a każda decyzja zamiast być spontaniczna musi zostać kilkukrotnie przemyślana.

Jest to historia lekka, zabawna, ale i poruszająca trudne tematy. Cieszę się, że autorka przedstawia tutaj temat terapii, która ma być ogromną pomocą i wsparciem, a nie tematem do wstydu. Ta książka zachwyciła mnie uroczymi scenami i relacjami jakie się w niej pojawiają. Bardzo przywiązałam się do bohaterów i z przyjemnością przeczytałabym o nich więcej.

,,Desire or Defense" to książka, która w tej chwili znajduje się na...

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Hej kochani jak Wasz weekend, co dobrego czytacie?

Dziś przychodzę z recenzją książki, której okładka nie należy do moich ulubionych za to historia skradła moje serce.
Mitch to gwiazda hokeja. Wiecznie niezadowolony, chamski, mrukliwy i zamknięty w sobie. Zostaje zawieszony na piętnaście meczów bo po raz kolejny nie utrzymał swoich emocji w ryzach.
Aby odbudować i ocieplić wizerunek mężczyzny jego manager zgłasza jego kandydaturę na stanowisko trenera młodzieżowej drużyny hokeja.
Andie to dwudziestokilkuletnia pielęgniarka, która po tragicznej śmierci rodziców staje się prawnym opiekunem młodszego brata. Noah fascynuje się hokejem i gra w młodzieżowej drużynie.
Jak możecie się domyślić to właśnie pośrednio hokej splącze losy naszych bohaterów. Ich pierwsze spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych jednak z czasem stają się sobie coraz bliżsi. Czy znajdą w swoich poranionych sercach przestrzeń by otworzyć się na tę relację?

Kochani ta historia jest otulająca niczym cieplutki kocyk. Spędziłam z nią cudowny wieczór i już tęsknię za moimi ukochanymi bohaterami. Choć nie brak tu trudnych tematów i emocji, które wywołały łzy. Autorka jednak przeplata je z odrobina humoru i pikanterii tworząc cudowny, wciągający mix. Scena w której Mitch bierze relaksującą kąpiel z dużą ilością piany... Co się uśmiałam to moje.
Bardzo doceniam uwagę jaką poświęciła autorka tematowi terapii. Jej znaczenia w procesie wychodzenia z żałoby, traum i lęków czy niekontrolowanej agresji z którą walczył Mitch.

Bardzo ale to bardzo polecam Wam tę historię .

Współpraca reklamowa z @wydawnictwojaguar

Hej kochani jak Wasz weekend, co dobrego czytacie?

"Desire or Defense" Leah Brunner to powieść w której tłem jest hokej. Zanim zaczęłam czytać mignęło mi już kilka pozytywnych opinii na jej temat, więc to tym bardziej zachęciło mnie do czytania.

Mitch to chyba najbardziej zadziorny i skory do bójki zawodnik D. C. Eagels w historii NHL. Gdy przez kolejne przewinienia na lodzie zostaje zawieszony w grze na jakiś czas, jego agent wpada na pomysł, by trenował w hokeja drużynę młodzików. Wydaje się to bułką z masłem. Jednak dzieciaki okazują się dorastającymi nastolatkami nad którymi ciężko zapanować. Najbardziej zacięty, a zarazem utalentowany jest Noah, który okazuje się, że oprócz dość sporego bagażu emocjonalnego posiada również bardzo seksowną siostrę, która temperamentem nie ustępuje bratu..

Początkowo historia nie zrobiła na mnie wrażenia. Zastanawiałam się, czy w ogóle dam radę się w nią wciągnąć. Lecz każdy następny rozdział wywoływał coraz szerszy uśmiech na mojej twarzy. Autorka genialnie potrafi połączyć lekki, dowcipny styl z cięższymi tematami. Bo czuć było, że pod tymi błahymi problemami głównych bohaterów czai się smutek. Fabuła była nim podszyta. Jednak autorka idealnie to wyważyła. Dla mnie również wyznacznikiem, czy książka była dobra jest to, czy płaczę na szczęśliwym zakończeniu. I tutaj tak się stało, więc mogę polecić tę książkę z całego serca. Cieszy mnie to, że to jest seria i pewnie poznamy perypetie kolejnych bohaterów z otoczenia Micha i Andie. Lubię takie zaskoczenia. Niby niepozorna okładka, a historia w niej zawarta łapie mocno za serce.

„Jeśli nie będziesz mówił o różnych rzeczach, one zawsze pozostaną uwięzione w twojej głowie, a ty oszalejesz.”

,,Desire or defense" to komedia romantyczna z motywem hokeja oraz enemies to lovers.
Przyznam szczerze, że nie miałam zbyt dużych oczekiwań względem tej książki, a dostałam coś co mnie oczarowało.
Ta historia była piękna, chwytająca za serce, a do tego zabawna i lekka.

Pióro autorki zasługuje na ogromny plus. Dzięki niemu przeniosłam się w głąb książki i przeżywałam każde wydarzenie, każdą emocję z bohaterami. Podobało mi się, że autorka w wiarygodny sposób opisała całe środowisko hokejowe. Naprawdę czułam się jakbym obserwowała je z pierwszego rzędu trybun.

Bawiłam się wybornie. Była to jedna z tych historii, z którymi nie chciałam się rozstawać. Pochłonęłam ją w jeden dzień. Kreacja bohaterów, ta początkowa nienawiść i ciężar jaki dźwigali na barkach rozłożył mnie na łopatki. Przepadłam dla tej historii.

Ta książka to były totalnie moje klimaty. I naprawdę cieszę się, że ją przeczytałam.
Wam również polecam po nią chwycić.

Ta historia była piękna, chwytająca za serce, a do tego zabawna i...

• Przeczytane w 2024

Dodaj cytat z książki Desire or Defense