Okładka książki Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków Antonio Pagliarulo
Antonio Pagliarulo Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece poradniki
poradniki
Wydawnictwo Kobiece
2024-01-01
2024-01-01
Patrycja Zarawska

Nosicie talizmany❓️🤔 Wierzycie w ich magiczną, ochronną moc? ✨️ Macie przekonanie, że np. biżuteria z konkretnym kamieniem lub symbolem jest w stanie zabezpieczyć Was przed urokami? 🔮 A może ten temat to kompletnie nie Wasza bajka? 🙅‍♀️ Myślę, że dzięki książce "Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków" Antonio Pagliarulo, wierzący jeszcze bardziej utwierdzą się w swoich przekonaniach, a sceptycy spojrzą na sprawę bardziej przychylnym... okiem. 👀

Mnie osobiście takie tajemnicze, magiczne tematy pociągają i fascynują, 🤩 dlatego po tę książkę sięgnęłam z dużą chęcią. Autor bierze na warsztat tzw. Złe Oko, 👁 a całą wiedzę o nim przekazuje w sposób, który mocno przemawia do wyobraźni. 😍 Krok po kroku, przystępnym językiem tłumaczy, co to takiego i dlaczego, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy, możemy być nośnikami lub też ofiarami Złego Oka. 🫣 Pagliarulo wyjaśnia, jak w różnych kulturach interpretuje się to zjawisko i jakie praktyki się stosuje, aby się przed nim chronić. Podając przykłady z Europy, starożytnego Egiptu, antycznej Grecji czy Rzymu, pokazuje uniwersalność koncepcji Złego Oka. 🪬 Oprócz solidnej dawki wiedzy znajdziemy tu także prawdziwe historie ludzi dotkniętych złym urokiem, co jest bardzo ciekawym elementem całości. Fascynujące są też opisy talizmanów mających na celu ochronę przed Złym Okiem. Co więcej, autor podpowiada nawet, jak samemu stworzyć taki amulet❗️🤩 Pagliarulo przekonuje, że oczy mogą być źródłem potężnej energii. I choć nie mam pewności, czy w naszych oczach faktycznie kryje się taka moc, to po przeczytaniu tej książki naprawdę zaczynam w to wierzyć. 😯

„Złe Oko” zaskakuje, ciekawi i fascynuje. Wiedza podana jest tu w niezwykle przystępny, lekki i zrozumiały sposób, dzięki czemu książkę czyta się z dużym zainteresowaniem. 👌📚 Jeśli ciekawi Was tematyka magii i przesądów, chcecie dowiedzieć się, jak obronić się przed złym urokiem lub po prostu pragniecie poszerzyć swoje horyzonty, to ta pozycja będzie idealna dla Was. Gorąco polecam❗️☺️

"Złe Oko" to termin używany w różnych kulturach na całym świecie, aby opisać wiarę w negatywne energie lub złośliwe spojrzenia, które mogą przynieść nieszczęście, choroby lub inne niepożądane zdarzenia. Istnieją różne wierzenia i praktyki związane z ochroną przed "złym okiem" w różnych kulturach, takie jak używanie amuletów, rytuałów oczyszczających czy modlitw.

W niektórych kulturach, "złe oko" jest postrzegane jako rzeczywisty negatywny wpływ, podczas gdy w innych jest to bardziej symboliczny lub kulturowy koncept. W każdym razie, ludzie starają się chronić siebie i swoje bliskich przed negatywnymi energiami poprzez różne praktyki ochronne i rytuały.

Niedawno ukazała się świetna książka, która zgłębia temat tradycji, zaklęć i rytuałów związanych z przeciwdziałaniem złym plotkom, klątwom i urokom.

Zawiera mnóstwo informacji praktycznych i porad dotyczących ochrony przed negatywną energią oraz sposoby na oczyszczenie i harmonizację otoczenia.

Jednym słowem niezwykle interesująca💫

Świetna lektura, która pokazuje, że każdy jest inny, więc ważne jest eksperymentowanie z różnymi technikami i znalezienie tych, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb i stylu życia😍

W...

Klątwy i uroki.

Koncepcja Złego Oka zakładająca możliwość rzucania na kogoś zaklęć i uroków jest tak stara, jak świat. Mnóstwo w niej zła, nieprzychylności, negatywnych intencji i złej woli - czy można się przed nimi w jakikolwiek sposób bronić? Według Antonio Pagliarulo istnieje taka szansa. Jak duża? Tego dowiemy się z książki pt. "Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków".

Złe Oko to jedna z najstarszych, najbardziej uniwersalnych koncepcji wywodzących się zwierzeń ludowej. Bogate jest w kulturowe anegdoty i tradycje, obrosło mistycznymi opowieściami, a także nowoczesnymi interpretacjami. Ta książka dokładnie zgłębia pochodzenie Złego Oka, potwierdza jego obecność w starożytnych praktykach egipskich i symbolach antycznej Grecji i Rzymu. Większość ludzi nawet nie zdaje sobie sprawy, że główne religie monoteistyczne są również pełne odniesień do Złego Oka.

Czym w praktyce jest Złe Oko? To pradawne i rozpowszechnione w wielu kulturach wierzenie w to, że spojrzenie pewnych osób może sprowadzać cierpienie i nieszczęście, takie jak ubóstwo, choroba czy nawet śmierć. Zbliżony charakter ma przekonanie, że nie należy chwalić dzieci i ich talentów, gdyż spowoduje to przeciwne, negatywne skutki w ich rozwoju. Rozpowszechnioną formą tego wierzenia jest także pogląd, że nieszczęścia sprowadzają same tylko spojrzenia oczu w jakiś sposób niezwykłych (np. przez pewne schorzenia, jak zez czy katarakta),co ma charakter nieświadomy. Inna jego forma to wiara w "złe oko" jako świadomą szkodliwą praktykę magiczną. Do tradycyjnych form obrony przed "złym okiem" należą amulety oraz zaklęcia mające na celu odwrócenie jego skutków.

Książkowe Nowości Księgarni Tania Książka to zawsze tytuły ciekawe, intrygujące, wychodzące poza dobrze znane schematy. Bardzo często towarzyszy im powiew świeżości, intrygująca zapowiedź czytelniczej przygody, lub też - tak jak w tym przypadku - dawka zmieszanych z magią tajemnic i tradycji, które są w stanie rozpalić wyobraźnię i zaintrygować od pierwszej do ostatniej strony. Na takie historie warto się skusić, zapewniają one bowiem nie lada rozrywkę i są szansą na całkiem nowe czytelnicze doznania.

Co powiedział o Złym Oku Jezus w Kazaniu na górze? Prorok Mahomet ostrzegał przed niebezpieczeństwami z nim związanymi, ale jakie remedium zapewnił, aby zrównoważyć nieszczęście? Dlaczego i w jaki sposób Złe Oko pojawia się w literaturze rabinicznej i innych tekstach żydowskich? Książka Antonia Pagliarula odpowiada na te oraz inne ponadczasowe pytania, jednocześnie zabierając czytelników w literacką podróż, która jest pouczająca, oświecająca, a momentami nawet tajemnicza.

Lektura to połączenie historii, teoretycznej analizy zjawiska złych uroków oraz przedstawienia sposobów na ochronę przez Złym Okiem. Na miarę dostępnej wiedzy autor przedstawia także metody zaradcze na okoliczność, w której działanie rzuconej klątwy trzeba jakoś odwrócić. Krótko mówiąc książka to prawdziwe informacyjne combo, które nie pomija żadnego aspektu problemu.

Antonio Pagliarulo publikował w "Washington Post”, "NBC News”, "New York Daily News”, "The Wild Hunt” i "Religion News Service”. Jest synem imigrantów z południowych Włoch. Wychował się w domu, w którym sztuki magiczne były na porządku dziennym.

Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości TaniaKsiazka.pl

Zapraszam raz jeszcze do sekcji Nowości TaniaKsiazka.pl

#bloggujezTK #taniaksiazka #taniaksiazkapl #ksiegarniataniaksiazka #złeoko #klątwy #uroki #antoniopagliarulo #białamagia #cosnapolce #bookreview #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #bookreview #instabooks #instabookspoland

Klątwy i uroki.

Witajcie dzis przychodzę do Was z recenzja Złego Oka. Dzięki współpracy barterowej z wydawnictwem @wydawnictwo.kobiece mogę Wam przybliżyć co nieco jej wnętrza.

Złe oko

Jakie znacie sposoby ochraniania siebie i swoich bliskich? Pewnie znacie czerwona kokardkę na wózkach dziecięcych albo agrafke wpinaną w ubrania. Tak naprawdę mowi sie co kraj to obyczaj. Ja dzięki prababci za dzieciaka poznałam wiele fajnych sposobów na ochronę siebie rodziny czy domu. Kiedyś nie myślałam tak o tym do momentu aż sama założyłam rodzinę i wiem ze wiele ludzi co nas otacza to ludzie zawistni złośliwi i najlepiej niczym się nie chwalić bo sie nie uda albo sie cos zepsuje. Mówi się ze ludzie maja zle oko i to prawda wystarczy sympatyczna sasiadka która was odwiefzi i nagle po jej wizycie piękne kwiaty w waszym domu doslownie marnieja w oczach.
Wracając do książki nie spodziewalam sie że znajdę tu tyle wspanialych opisów pomysłów z przeróżnych zakątków świata. Poznawanie innych tradycji i kultur jest wręcz dla mnie wspaniałym doświadczeniem i bardzo mnie cieszy że coraz więcej tak fajnych propozycji jest na rynku.
Jak działa cały mechanizm energii? Jak sie przed nią bronić, jaka jest różnica między talizmanem a amuletem?
Zdecydowanie świetna propozycja dla osób które zarówno znają jak i chcą poznać te historie które przez lata sa przekazywane od naszych przodków i będą szły dalej ku kolejnym pokoleniom. Dziękuję wydawnictwu za kolejna świetną książkę ✨

Złe oko

„Złe Oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków” - tak brzmi tytuł, ale ja powiedziałabym, że to dużo więcej i ten podtytuł nie oddaje tego, co zawiera ta książka, a wręcz mam wrażenie, że może odstraszać. 🤭

🪶
W skrócie mówiąc: Złe Oko - to pewnego rodzaju nieprzychylna, negatywna energia, którą poprzez spojrzenie wysyłamy do drugiego człowieka np. poprzez zazdrosne spojrzenie, życzenie komuś źle, czy nieszczery komplement.✨
🪶

W tej książce poznamy: Historia złego oka, jego pochodzenie i tradycje z nim związane, dawne i aktualne wierzenia, zaklęcia i rytuały z różnych stron świata, zakorzenione w przeróżnych kulturach, powiązane z religiami z całego świata, ale i typowo świeckie - duża część książki to kompedium historycznej wiedzy właśnie w temacie „złego oka”. 🔥👁️

Kolejna część mówi o tym jak zdiagnozować złe oko u siebie i u innych, jakie symbole, talizmany, amulety, rytuały stosowane są na całym świecie w celu ochrony przed nim (ta część pogłębiła moją wiedzę, którą wykorzystuje tworząc ochronną biżuterię dla was, także dla mnie osobiście była bardzo cenna🧿).

I większość tej książki naprawdę zrobiła na mnie wrażenie. Oczywiście nie wszystko biorę z niej dla siebie, ale mnogość propozycji, jak pozbyć się „złego oka” - myślę, że każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie.🙏🏼

Zmartwił mnie niestety ostatni rozdział dot. tego jak samemu rzucać złe oko. I choć autor na początku tego rozdziału broni się, mówiąc, że nie namawia do czarnej magii, dla mnie stąpa po cienkiej granicy. Autor nie ma wpływu na to, do kogo trafi książka i jak ktoś tę wiedzę wykorzysta. Na początku też wspomina o tym, że każdy z nas napewno nie świadomie kiedyś rzucił na kogoś „złe oko”, bo takie działania często robimy w nieświadomości… dlaczego więc pokazywać jak robić to świadomie? Ten fragment książki zdecydowanie odrzucam i uważam, że nie powinien się tam pojawić. ❌

Podsumowując: biorę z tej pozycji dużo dla siebie, i polecam, ale jednak z lekkim niesmakiem, bo w moim wymarzonej rzeczywistości - ostatni rozdział po prostu nie istnieje. 🙈

🪶

"Złe oko. Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków" to bardzo przystępnie napisana książka z której dowiadujemy się o Złym Oku.

Pomimo tematyki książkę czyta się szybko. Bardzo podobał mi się ten tytuł. Interesują mnie różnego rodzaju wierzenia, tradycje, praktyki. Z tego powodu chętnie sięgnęłam po "Złe Oko". Nie wiedziałam, że to "zjawisko" ma miejsce praktycznie na całym świecie, w każdej kulturze. Nie sądziłam, że jest ono tak rozpowszechnione.

Każdy na pewno o nim słyszał. Nawet w naszym języku zakorzeniło się kilka powiedzonek, jak choćby "źle mu z oczu patrzy" czy "patrzeć wilkiem".

Podobało mi się że w tej lekturze nie tylko wyjaśniono czym tak właściwie jest to Złe Oko, ale także jego historię, pochodzenie. Jak wygląda w innych krajach. Ponadto autor wyjaśnił jak zdiagnozować Złe Oko, jak je odczynić, jak się przed nich chronić i jak je rzucać.

To ciekawa książka, zawierająca wiele interesujących informacji. Bardzo podobało mi się również, że znajdziemy tutaj porównanie różnych praktyk. Dzięki temu ta lektura jest jeszcze bardziej intrygująca.

Jeśli interesuje Was taka tematyka, albo po prostu jesteście osobami, które lubią dowiadywać się więcej o różnych wierzeniach to myślę, że ten tytuł przypadnie Wam do gustu!

♦️ „𝒵ł𝑒 𝑜𝓀𝑜” 𝒜𝓃𝓉𝑜𝓃𝒾𝑜 𝒫𝒶𝑔𝓁𝒾𝒶𝓇𝓊𝓁𝑜♦️

•• Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

Zacznę od tego, że książka „Złe oko” ma przepiękną, minimalistyczną okładkę! Już to przyciąga wzrok czytelnika, a co dopiero środek. Przyznam szczerze, że sama nie wiele wiem na temat Złego oka, odczyniania uroków, czy różnych przesądów, a dzięki tej książkę mogłam się bliżej przyjrzeć tym aspektom. Spodobało mi się to, iż sam autor krok po kroku objaśnia nam różne aspekty Złego oka, starając się wytłumaczyć czym ono tak właściwie jest i co może się z nim wiązać. Autor bada starożytne praktyki egipskie, symboliki antyczne Grecji i Rzymu oraz odniesienia w głównych religiach monoteistycznych w kontekście Złego oka.

Antonio Pagliarulo przybliża nam również działanie talizmanów, które mają za zadanie chronić przed Złym okiem. Opisuje różne talizmany, które pojawiają się w obecnych kulturach, a ich głównym zadaniem jest ustrzec przed złym urokiem. Podpowiada nawet jak stworzyć taki chroniący nas talizman. Zapewne wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że już nosi taki talizman jak np. pierścionek z kamieniem bądź naszyjnik z krzyżem czy innym symbolem.

„Złe oko” to nie tylko suche fakty opisujące zjawisko Złego oka, ale również ciekawe historie ludzi, których dotknął zły urok. Niesamowicie ciekawa pozycja, która objaśnia nam wiedzę na temat złych uroków, talizmanów, a także przybliża różne informacje na temat religii, różnych kultur i praktyk odczyniania tych złych uroków. Nie sądziłam, że kiedykolwiek zainteresuje mnie taka pozycja, a tu tak pozytywnie się zaskoczyłam i pochłaniałam każdą stroną z ogromną ciekawością. To dowodzi, że nie należy się zamykać na niektóre pozycje literackie.

ODKRYJ FASCYNUJĄCĄ HISTORIĘ ZŁEGO OKA! 🤍

♦️ „𝒵ł𝑒 𝑜𝓀𝑜” 𝒜𝓃𝓉𝑜𝓃𝒾𝑜 𝒫𝒶𝑔𝓁𝒾𝒶𝓇𝓊𝓁𝑜♦️

•• Skuteczne zaklęcia i rytuały na odwracanie złych plotek, klątw i uroków ••

▪️𝗥𝗘𝗖𝗘𝗡𝗭𝗝𝗔 ▪️

,,Złe Oko" to fascynująca podróż przez kulturowe anegdoty i tradycje związane z jednym z najstarszych pojęć ludowych – Złym Okiem. Pagliarulo w sposób interesujący przedstawia historię i rodowód Złego Oka, sięgając starożytnych praktyk egipskich, symboliki antycznej Grecji i Rzymu, aż po odniesienia w głównych religiach monoteistycznych. ,,Złe Oko" to nie tylko pouczająca lektura, ale także oświecająca i momentami tajemnicza podróż literacka, która zachęca do refleksji nad powszechnością tego fascynującego fenomenu. Pagliarulo nie tylko przybliża czytelnikom historię Złego Oka, ale także eksploruje, w jaki sposób to zjawisko wpływało na różne aspekty społeczeństwa. Ciekawe są także pytania, jakie stawia dotyczące religii monoteistycznych, ujawniając ich zaskakujące związki z tym starożytnym przekonaniem.

Jednym z zaskakujących elementów książki jest wzmianka o tym, że zbyt duża ilość komplementów może przynieść nieszczęście. To spostrzeżenie z pewnością zszokowało mnie, gdyż często uważamy pochwały za coś pozytywnego. Jednak ta kulturowa uwaga dodaje kolejnego wymiaru temu fascynującemu zjawisku.

,,Złe Oko" to nie tylko pouczająca lektura, ale także oświecająca podróż literacka, która zachęca do refleksji nad powszechnością tego fascynującego zjawiska.

Antonio Pagliarulo bada korzenie Złego Oka, sięgając starożytnych praktyk egipskich, symboliki antycznej Grecji i Rzymu, aż po odniesienia w głównych religiach monoteistycznych. Dzięki tej publikacji dowiecie się jak wygląda klątwa złego oka oraz jak się przed nią ustrzec. Istnieje bowiem wiele talizmanów, które chronią nas przed złym urokiem. Takie talizmany są dostępne w wielu miejscach na świecie. Sama posiadam grecki Nazar, który synek kupił mi w wakacje.

Książka ta przynosi ciekawe odpowiedzi na pytania dotyczące zjawiska Złego oka w kontekście różnych tradycji religijnych i kulturowych, jak również ukazuje, w jaki sposób Złe Oko manifestuje się w dzisiejszym społeczeństwie.

„Złe Oko” to lektura, która nie tylko bada to zjawisko, ale opisuje historie osób, których dotknął zły urok. Te fragmenty były moim zdaniem idealnym uzupełnieniem lektury. To książka dla wszystkich, którzy interesują się kulturą, religią i tajemnicami ludzkiej psychiki. Polecam!

Autor uważa, że Złe Oko można rzucać celowo, ale też nieświadomie. To jest jak zły urok, negatywna energia przesyłana innej osobie. Brzmi jak coś abstrakcyjnego?

Niekoniecznie.

Oko proroka, odczyniające uroki jest znane pod różnymi nazwami w niemal każdej kulturze i religii świata np. Nazar w Grecji, Turcji i Izraelu, oko Horusa w Egipcie. Złe Oko związane jest również z innymi talizmanami jak Hamsa, inaczej ręka Fatimy w Turcji. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że nosi amulety i talizmany, które nas chronią. Może to być pierścionek z kamieniem szlachetnym, bransoletka z kolorowym koralikiem lub naszyjnik z literką, krzyżem lub małą podobizną kogoś bliskiego. Mogą to być też medaliki ze świętymi lub czerwona włóczka/wstążka przyczepiana do wózka dziecięcego. Talizmanem jest też końska podkowa, która ma przynosić szczęście.

Podobały mi się przedstawione historie osób, które doświadczyły złego uroku. Kilka z nich było naprawdę ciekawych np. małżeństwa, które wprowadziło się do nowego domu i zrobiło parapetówkę, później spotykało ich nieszczęście. Zaskoczyło mnie, że w wielu kulturach nietaktowne jest zbyt duże komplementowanie, ponieważ wiele osób uważa, że łatwo w ten sposób przyciągnąć niefortunny los - i wcale człowiek, który zachwala tak mocno nie musi mieć złych zamiarów.

Autor przedstawia tezę popartą tradycjami oraz historycznymi ciekawostkami, że to właśnie oczy mają w sobie największą moc i są przekazem największego źródła energii 🧿

Książkę można przeczytać dla zgłębienia wiedzy dotyczącej najbardziej znanych tradycji i przesądów na świecie lub potraktować jako poradnik, który pomoże odciągnąć od nas złą energię.

Niekoniecznie.

• Ezo
  • Ezoteryka / Magia / Folklor
  • Rok 2024.
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Ezoteryka
  • Mam