rozwińzwiń

Koniec festiwali albo kolorowa prywatyzacja. Życie artystyczno-estardowe w Polsce 1955-2021

Okładka książki Koniec festiwali albo kolorowa prywatyzacja. Życie artystyczno-estardowe w Polsce 1955-2021 Mirosław Makowski, Konrad Wojciechowski
Okładka książki Koniec festiwali albo kolorowa prywatyzacja. Życie artystyczno-estardowe w Polsce 1955-2021
Mirosław MakowskiKonrad Wojciechowski Wydawnictwo: Franka Books publicystyka literacka, eseje
415 str. 6 godz. 55 min.
Kategoria:
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo:
Franka Books
Data wydania:
2021-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2021-01-01
Liczba stron:
415
Czas czytania
6 godz. 55 min.
Język:
polski
ISBN:
9788395325410
Tagi:
PRL sztuka historia najnowsza życie artystyczne punk reggae cenzura rock and roll Arsenał trójka malarstwo teatry prasa muzyczna
Średnia ocen

7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
4
4

Na półkach:

Migawki z życia kulturalnego najnowszej Polski począwszy od 1955, czyli najbardziej odwilżowego i twórczego etapu, symbolicznie zapoczątkowanego V Światowym Festiwalem Młodzieży i Studentów w Warszawie. To też zbiór opowieści o tym, jak bardzo w rozmowach o sztuce liczy się kontekst. Nie tylko towarzyski, choć po latach fakty zacierają się bardziej niż emocje. W jakiejś części - o pokoleniu którego nie ma, w jakiejś - powoli schodzącego ze sceny. To opowieści o tworzeniu się mitów, które coraz trudniej zweryfikować.
Szkoła bardzo zaniedbuje najnowszą historię, albo z niedoczasu albo z… kunktatorstwa, elegancko nazywanego ostrożnością procesową, bo czasem naprawdę trudno wpisać się w bieżącą narrację polityczną, zwaną niekiedy MaBeNą 😉. A warto przez jej pryzmat popatrzeć mechanizmy niektórych karier.
Autorzy rozmawiają z uczestnikami koncertów rockowych, reggowych z obu stron sceny. Zarówno artystami, ale też organizatorami oraz fanami, którzy spędzali wakacje przemieszczając się pomiędzy imprezami artystycznymi, bo przecież np. FAMA była interdyscyplinarna. Słuchają realacji i dyskutują o piosence studenckiej, kabaretach, sztukach plastycznych, kulisach redakcji pism muzycznych, które obaj znają z autopsji, choć z różnych czasów. Być może dlatego bluźnierczo demitologizują niektóre opowieści i anegdoty, jednym dodając skrzydeł, innym …?
No, nie wszystkie miały skrzydła po prostu 😉

Migawki z życia kulturalnego najnowszej Polski począwszy od 1955, czyli najbardziej odwilżowego i twórczego etapu, symbolicznie zapoczątkowanego V Światowym Festiwalem Młodzieży i Studentów w Warszawie. To też zbiór opowieści o tym, jak bardzo w rozmowach o sztuce liczy się kontekst. Nie tylko towarzyski, choć po latach fakty zacierają się bardziej niż emocje. W jakiejś...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    2
  • Posiadam
    1
  • Papier
    1
  • 2024
    1

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także