Słodkie przeznaczenie

2024-02-15
2024-02-15
18+ Romans New Adult Komedia romantyczna

Ciepła opowieść o miłości

"Słodkie przeznaczenie" to powieść, która przynosi czytelnikowi kawałek romantycznej sielanki, w której główna bohaterka, Mia Montgomery, szuka prawdziwej miłości. Autorka, Patrycja Szymańska, przedstawia nam historię młodej kobiety, która marzy o czymś więcej niż tylko zwykłym życiu.

Mia Montgomery, zafascynowana ideą bratniej duszy i miłości od pierwszego wejrzenia, nieustannie poszukuje swojej drugiej połówki. Jednakże, mimo jej romantycznych marzeń, dotychczasowe doświadczenia życiowe nie przyniosły jej tego, czego tak bardzo pragnęła. To, co sprawia, że ta powieść jest tak poruszająca, to fakt, że wielu czytelników może z łatwością zidentyfikować się z bohaterką i jej pragnieniem miłości.
Gdy Mia spotyka Archera Sharewooda, zdaje sobie sprawę, że może to być ten jedyny, którego tak bardzo szukała. Ich romans rozwija się w sposób subtelny, a czytelnik jest świadkiem rozwoju relacji między nimi. Szymańska zręcznie buduje napięcie emocjonalne, co sprawia, że książka trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.
Wątek romantyczny jest niezaprzeczalnie sercem tej powieści, jednakże nie jest to jedyny aspekt, który przyciąga czytelnika. Autorka wplata w fabułę również motywy przyjaźni, pasji do zwierząt oraz wzajemnego wsparcia, co nadaje historii głębi i autentyczności.
Jednym z najpiękniejszych aspektów tej powieści są silne więzi przyjaźni, które łączą bohaterów, oraz miłość do zwierząt, co dodaje opowieści autentyczności i ciepła. Słodka historia miłosna, która rozkwita na kartach książki, prowadzi czytelnika przez labirynt emocji, aż do pięknego zakończenia, które jest jak wisienka na torcie, pozostawiając czytelnika z uśmiechem na twarzy i przekonaniem, że prawdziwa miłość istnieje i może znaleźć każdego, kto tylko w nią wierzy.

Podsumowując, "Słodkie przeznaczenie" to lektura, która porusza serce i pobudza wyobraźnię. Patrycja Szymańska stworzyła książkę, która idealnie wpisuje się w kanon romantycznych powieści, oferując czytelnikowi chwile zarówno wzruszenia, jak i radości, pełna romantycznych uniesień, która z pewnością zachwyci czytelników poszukujących odrobiny miłosnej magii w swoim życiu. Dla miłośników romansów ta powieść z pewnością będzie strzałem w dziesiątkę.

Ciepła opowieść o miłości

Mia Montgomery, zafascynowana ideą bratniej duszy i miłości...

Witajcie kochani!
Dziś przychodzę do was z recenzją “Słodkiego przeznaczenia” autorstwa @psychopatka_pisze

[Współpraca reklamowa @editio.red ]

Byłam niesamowicie mocno ciekawa tej pozycji. Kiedy więc dotarł do mnie mój egzemplarz, wyczekiwałam na chwilę by do niego przysiąść i...

Niezwykle się rozczarowałam. Książka ta doprowadziła do mojego zastoju czytelniczego, przez co ją samą czytałam niezmiernie długo.

Niestety muszę przyznać, że męczyłam się niemal przez całą lekturę. Jedynie początek sprawił, że nie mogłam doczekać się dalszego rozwoju wydarzeń, lecz to byłoby chyba na tyle. Mój entuzjazm zgasł strasznie szybko i nie wiem, czy było tak głównie za sprawą męczącego mnie stylu, nie wpadającej w moje gusta kreacji postaci, zbyt szybkiemu rozwojowi wydarzeń, czy może po prostu wszystko to miało finalnie jednakowy udział.

W każdym bądź razie, absolutnie nie polubiłam się z bohaterami, a ich losy niezwykle mi się dłużyły i wręcz odliczałam do momentu, w którym przeczytam słowo ‘koniec’.

Wierzę jednak, że historia ta znajdzie swoich zwolenników, których serca skradnie słodycz skryta pomiędzy jej stronami. Mnie niestety jedynie odpychała jej nadmiarem, ale z pewnością wiele z was pokocha ją właśnie dzięki tej ‘lekkości’.

Witajcie kochani!

[Współpraca reklamowa @editio.red ]

Uwielbiam mocne i nieprzewidywalne książki, które robią mi papkę z mózgu i sprawiają, że nie mogę dojść do siebie. Ale czasami mam taki przesyt, że potrzebuję wtedy historii uroczej, słodkiej i delikatnej. I taką też pozycją jest "Słodkie przeznaczenie" Patrycji Szymańskiej. To już drugi debiut, który czytałam w tym roku i wypadł naprawdę dobrze. Bardzo słodka i bardzo romantyczna historia przez którą się płynie. Nie będę ukrywać, że momentami było za słodko, bo było... ale ta książka miała w sobie jakiś urok. Bardzo podobało mi się pióro autorki, gdzie pokazała, że potrafi ciekawie operować słowem. Niestety w dialogach bohaterów nie było tego widać, bo były dosyć proste. Podobał mi się pomysł na fabułę, ale znowu muszę się przyczepić do relacji bohaterów, która rozwijała się za szybko.
Widziałam, że autorka tworzy coś w bardziej mrocznym klimacie, więc z przyjemnością sprawdzę następne pozycję.

"Słodkie przeznaczenie" jest debiutancką powieścią Patrycji Szymańskiej, której byłam ogromnie ciekawa. Opis książki wraz z występującymi w niej motywami bardzo zachęciły mnie do przeczytania książki. Dodatkowo od dawna śledzę działalność autorki w social mediach, więc informacja o wydaniu książki sprawiła, że z ogromną dumą i niecierpliwością czekałam, aż będę mogła zapoznać się z treścią lektury.

Książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia, jakiego się spodziewałam. Nie była ona zła, jednak pojawiło się w niej kilka elementów, które wpłynęły negatywnie na jej odbiór. Fabuła była bardzo interesująca i jak sam tytuł mówi — słodka. Jednak w jej przekazaniu tkwi problem.

[współpraca reklamowa z @editio.red]

Moim zdaniem, jednym z minusów tej historii są dialogi. Męczyłam się czytając je. A niejednokrotnie miałam wrażenie, że się powtarzały i nie wnosiły nic nowego do historii. A wielokrotne powtórzenia sprawiły, że mimo zainteresowania losami bohaterów, zaczęłam zastanawiać się na dnf. Irytowało mnie to, że praktycznie każde zdanie w dialogu głównych bohaterów zaczynało się przezwiskiem czy imieniem, nawet jeśli ta rozmowa już trwała.

Niejednokrotnie książka wywołała we mnie dyskomfort, kiedy czytałam myśli czy wypowiadane słowa bohaterów.

Bohaterzy zostali dobrze wykreowani, jednak zabrakło mi w nich elementu, który stałby się ich wyróżnikiem. Byłam ciekawa ich historii, jednak nie sali oni mi się bliscy, więc z każdym rozdziałem moje zaangażowanie w dalsze czytanie lektury malało.

Na kartach powieści “Słodkie przeznaczenie” znajdziemy słodki romans z między innymi takimi motywami jak fust burn czy on zakochuje się pierwszy. A po zapoznaniu się z treścią tytuł nabiera większego znaczenia, co bardzo mi się spodobało. A jak przystało na komedię romantyczną, nie zabrakło w niej również dobrego humoru.

Zachęcam Was do zapoznania się z historią, ponieważ elementy, które mi się nie spodobały, nie odejmują książce uroku.

"W ciągu trzech dni poczułam, jak to jest być piękną i docenioną kobietą. I zamierzałam pielęgnować to uczucie. Być po prostu szczęśliwą."
Czy mieliście ostatnio tak, że byliście mega ciekawi jakieś książki, byliście pewni, że bardzo wam się spodoba, a wyszło zupełnie inaczej?
"Słodkie przeznaczenie" @editio.red to debiut autorki, który jest lekki i słodki niczym słoik miodu.
Nie wiem kompletnie jak zacząć tę recenzje. Byłam bardzo bliska DNF-u. Siedzę już od dłuższej chwili i myślę, jak ją napisać, abyście mnie nie zrozumieli źle i żebym napisała to najdelikatniej jak mogę. Zastanawiam się, czy to ja miałam za duże oczekiwania co do niej, czy może nie do końca zrozumiałam jaki pomysł miała na nią autorka.
Na początku gdy się dowiedziałam, że Patrycja wydaje książkę byłam zachwycona i wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać. Nawet miałam w planach sobie ją kupić, ale chyba wydawnictwo czyta mi w myślach, ponieważ otrzymałam ją do recenzji.
Bardzo podobał mi się pomysł na fabułę, który wyróżnia się na tle innych książek, które ostatnio czytałam. Lekkie pióro autorki powoduje, że czyta się ją naprawdę bardzo szybko, chociaż ja musiałam sobie robić przerwy w czytaniu. Piękna okładka, która zdecydowanie pasuje do całości, oddaje tą słodycz historii i przykuwa uwagę.
Nie mam nic do słodkich powieści, więc to nie to było tutaj dla mnie problemem. Ja czułam po prostu mega frustrację czytając ją. Denerwowałam się z każdym rozdziałem coraz bardziej, że aż miałam ochotę wyrzucić książkę pod pędzący samochód. Wzięłam ją w papierze, potem w audiobooku, ale to nie pomogło. Bardzo chciałam, ale niestety nie byłam w stanie przeczytać więcej niż czterdzieści stron na raz, ponieważ mój mózg parował, a frustracja rosła. Najpierw zaczęło się od tego, że relacja między głównymi bohaterami leciała tak szybko, że nie byłam w stanie się połapać w tym wszystkim.
Dialogi między nimi były proste, sztywne, bez emocji i nurzące. Nie wspominając już o tym, że ledwo się poznali, a już się bardzo kochali, nie mogli bez siebie żyć i planowali wspólnie całe swoje życie. Za szybko... Wszystko zdecydowanie działo się za szybko.
Nie będę się dalej rozpisywać. Może akurat wam przypadnie do gustu i powiecie mi żebym się puknęła w głowę. Mam nadzieję, że kolejna książkę Patrycji ocenie zdecydowanie wyżej. Trzymam za autorkę mocno kciuki i życzę powodzenia.

„𝗦ł𝗼𝗱𝗸𝗶𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇𝗻𝗮𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲” jest debiutem Patrycji. Czy miłośniczka dark romansów może napisać książkę z uroczą fabułą i bez większych dramatów? Jak widać - może 😉

Jest to lekka pozycja, w której autorka przedstawiła bardzo zdrową i dojrzałą relację. Bohaterowie spotykają się przypadkiem i w trakcie dowiadujemy się, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogliby przypuszczać. Okazuje się, że faktycznie, jakby to przeznaczenie ich ze sobą połączyło.

Na próżno więc szukać tu jakichkolwiek toksycznych zachowań. Archer postawił poprzeczkę naprawdę wysoko, jeśli chodzi o poszukiwania partnera idealnego 😄 Bohaterowie są młodzi, ale wiedzą czego chcą od życia. Ich relacja rozwija się, moim zdaniem, w odpowiednim tempie. Niczego na sobie nie wymuszają, dużo ze sobą rozmawiają. Mieli konflikty, jak każda para, ale wyszli z nich zwycięsko.

Jednak jak dla mnie było zbyt… filozoficznie. Czułam się trochę jak na przedstawieniu w podstawówce, gdzie każdy musi mówić pełnymi, ładnymi zdaniami, od razu wszystko wiedzieć, a z każdej wypowiedzi można wyciągnąć morał. Wewnętrzne myśli bohaterów zostały napisane normalnie, ale dialogi są bardzo nienaturalne i to widać i czuć.

„𝗦ł𝗼𝗱𝗸𝗶𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇𝗻𝗮𝗰𝘇𝗲𝗻𝗶𝗲” czytałam już po raz drugi - pierwszy raz jeszcze na wattpadzie.
Potrzebowałam luźnej lektury i sprawdziła się w tej roli. Jednak czy sięgnę po nią kolejny raz? Raczej nie.

[współpraca barterowa] Wydawnictwo EditioRed
Ocena: 2/5
Na wstępie zaznaczę , że to jedna z krótszych recenzji na moim profilu, ponieważ nie lubię, a przede wszystkim nie potrafię pisać tych bardziej negatywnych recenzji. Prawdę mówiąc, nie mam pojęcia co powiedzieć o tej książce, gdyż niestety nie do końca wpasowała się ona w moje czytelnicze gusta.
„Słodkie przeznaczenie” to historia o prawdziwej miłości, o której początkowo młoda Mia Montgomery tylko marzy. Nigdy nie spotkała mężczyzny, z którym wyobrażałaby sobie spędzić resztę życia. Aż pewnego dnia, kiedy dosłownie w najmniej spodziewanym momencie i w dość cóż... nie do końca wymarzonych okolicznościach spotyka przystojnego i szarmanckiego Archera. Oboje zrobili na sobie spore wrażenie.
Czy ich ponowne spotkanie okaże się przeznaczeniem? Czy ta dwójka jest sobie pisana i pokona wszystkie przeciwności jakie los postawi na ich wspólnej drodze?
Ich historia potoczyła się w moim odczuciu naprawdę całkiem szybko i chyba gdzieś nie do końca mi się to spodobało. Nie chodzi tutaj nawet o jakieś typowe zachowanie bohaterów, które zazwyczaj uważam, że „to zbyt szybko na tym etapie”. Bardziej mam tutaj na myśli jakieś deklaracje i propozycje, które głównie padają z ust Archera.
Dodatkowo niezbyt odpowiadały mi wszystkie zbiegi okoliczności i wydarzenia które złączone wszystkie razem, odebrały mi poczucie, że ta historia mogłaby być autentyczna.
Sposób pisania był dla mnie jednocześnie przyjemny i prosty a z drugiej momentami niezrozumiały. Były rozdziały, które podobały mi się bardzo a inne strasznie mnie męczyły.
Uważam, że „Słodkie przeznaczenie”, naprawdę miało potencjał i jest to całkiem dobra próba jak na debiut autorki. Moim zdaniem, gdyby autorka zdecydowała się jednak zawrzeć w tej książce nieco mniej wcześniej wspomnianych zbiegów okoliczności i przypadków a bardziej skupiła się na rozwinięciu relacji bohaterów i rozwinęła to w czasie, byłoby jeszcze lepiej.

[współpraca barterowa] Wydawnictwo EditioRed
„Słodkie...

@medytacja_drzew

Słodkie przeznaczenie 💓 Recenzja 💓

Książka znakomicie wpisała się w kwitnący krzak. Powstała cała sesja 🙈💋

______

Dzisiaj przychodzą do was z historią Mii i Archera.
Jest to historia dziewczyny, która marzy o prawdziwej miłości, księciu z bajki, który będzie tym jedynym, wyśnionym.

Czy taka historia ma prawo się wydarzyć? Czy tak jest scenariusze pisze życie?

Opowieść jest mega dawką cukru. Dlatego proponuję ją do kawy już bez babeczki 🥰

Słodko-pudrowa historia, którą czyta się dobrze, zapewne nie jest dla każdego. Jeśli jednak chcesz odetchnąć, zrelaksować się i uspokoić swoje myśli, to polecam ci tę lekturę.

Od samego początku historia jest niemalże bajkowa rodem z Disneya. Oczywiście zdarzają się mały zawirowania, które mają na celu podkręcenie akcji.

Nie obyło się również bez bardziej pikantnych fragmentów.
Czasem wzmianki na ten temat bywały męczące, ale kto z nas nie miał dziestu lat 😉 Wiadomo o czym wtedy się tylko myśli 😅🙈

Okładka bardzo ładna. Różowa i taka też jest zawartość 💞💞💞

🌹🌹 Seria sensual

_______

Sięgasz po takie książki? Lubisz lekkie, łatwe i przyjemne lektury czy raczej wolisz zagadkę i szukanie tropów?

Za pozycję dziękuję @editio.red @psychopatka_pisze
|Współpraca Recenzencka|

@medytacja_drzew

Słodkie przeznaczenie 💓 Recenzja 💓

Książka znakomicie wpisała się w kwitnący krzak. Powstała cała sesja 🙈💋

______

Dzisiaj przychodzą do was z historią Mii i Archera.

Czy taka historia ma prawo się wydarzyć? Czy tak jest scenariusze...

Czy istnieje miłość jak z bajki?

Mia Montgomery to dziewczyna, która marzy o prawdziwej miłości. Niestety jeszcze jej nie doświadczyła, a o takiej miłości czyta tylko w książkach. Kiedy przyjaciółka oznajmia jej, że brat jej chłopaka niebawem przyjeżdża, Mia od razu domyśla się o co jej chodzi. Dziewczyna nie zamierza być z nikim swatania, ponieważ czeka na "tego jedynego".
Jednak los bywa przekorny i stawia na drodze dziewczyny przystojnego Archer'a, ale czy on będzie zainteresowany znajomością z Mią?
Czy panna Montgomery uzna Archer'a za "pana idealnego"?

"Słodkie przeznaczenie" tytuł brzmi słodko prawda? Czy naprawdę tak jest 🤔 czy to słodka historia o miłości ? Powiem Wam szczerze, że moim zdaniem jest to delikatna, ale nie przesłodzona historia o miłości, na którą główna bohaterka czeka od dawna. Książka od pierwszych stron mnie wciągnęła, nie było nudno, nie było zbyt słodko jak to czasem bywa w książkach. Jest to historia idealna na zastój czytelniczy jeśli takowe miewiacie, idealna na weekend czy też jeśli macie po prostu ochotę na coś lekkiego. Ja praktycznie przeczytałam tę książkę bardzo szybko, nie nudziła mnie historia w niej zawarta.

Jeśli macie ochotę na coś przyjemnego dla duszy to polecam Wam "Słodkie przeznaczenie" 😉

Czy istnieje miłość jak z bajki?

"Słodkie przeznaczenie" jest to urocza oraz słodka historia, która zachwyciła i wciągnęła mnie od pierwszej strony, do tego stopnia że przeczytałam ją w jeden dzień. Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu, jest lekki, przyjemny oraz wciągający. Historia zdecydowanie należy do tych emocjonalnych. Wszystko przeżywałam wraz z Mią oraz Archerem. Nie raz się śmiałam, uśmiechałam cieszyłam, ale również czułam smutek czy złość. A sama fabuła jest urocza, słodka oraz wyjątkowa. Bohaterowie zostali wykreowani w bardzo ciekawy sposób. Od pierwszej strony bardzo ich polubiłam. Mia, to młoda inteligentna oraz silna kobieta, która często ma pecha. Z każdym kolejnym rozdziałem wyczekiwałam tylko kiedy coś się wydarzy pechowego w jej wykonaniu, bo za każdym razem poprawiało mi to bardzo humor. Archer, to zdecydowanie idealny materiał na książkowego męża. Jest uroczy, kochany oraz opiekuńczy, na każdym kroku pokazywał jak dla niego jest ważna Mia. Ich poznanie było fenomenalne. Ta dwójka razem przeszła bardzo dużo tych złych momentów jak i tych dobrych. Razem tworzą coś niesamowitego, ale przede wszystkim dopełniają się. W historii możemy poznać również innych bohaterów którzy zrobili na mnie ogromne wrażenie, a przede wszystkim brat Archera, Aiden spokojny i ułożony oraz jego partnerka, a zarazem najlepsza przyjaciółka Mii, Sophie czyli szalona kobieta. Jeżeli lubicie lekkie, przyjemne oraz urocze historie, to jak najbardziej polecam Wam zapoznać się z książką "Słodkie przeznaczenie"!

Moja ocena 8,5/10⭐️

• Wydawnictwo Editio
  • Rezygnacja
  • Kolejka
  • Zabiegający/obsesyjny mężczyzna

Dodaj cytat z książki Słodkie przeznaczenie