Kiedy życie mówi: biegnij. O maratonach i zasadach, które zmieniają wszystko

Okładka książki Kiedy życie mówi: biegnij. O maratonach i zasadach, które zmieniają wszystko Przemysław Stupnowicz
Przemysław Stupnowicz Wydawnictwo: Kasper sport
sport
Kasper
2023-11-30
2023-11-30
sport podróż motywacja zasady życie bieganie maratony

Okładka książki Kod zwycięstwa. Jak ultramaratończycy pokonują swoje słabości Jakub Maciejewski, Przemysław Stupnowicz
Kod zwycięstwa... Jakub Maciejewski, ...

Książkę wspaniale się czyta, lekko i z ciekawością. Opisane są w niej nie tylko maratony i ultramaratony,w których brał udział autor,ale i światowe atrakcje turystyczne z miejscowości w których odbywały się zawody. W książce są też wątki filozoficzne,oraz prawdziwie motywujące do działania. Szczerze polecam tę książkę!

Książka przyjemna. Zasady dają do myślenia. Polecam bardzo !

Książka przyjemna. Zasady dają do myślenia. Polecam bardzo !

Książka dla każdego, lubisz biegać - możesz to robić wszędzie (autor zasmakował w maratonach zagranicznych),nie lubisz biegać - masz mnóstwo pokus: kibicowanie, zwiedzanie nowych miejsc.
Najważniejsze - ruszaj się, a do tego zawsze bądź sobą. Warto przeczytać 👍

Najważniejsze - ruszaj się, a do tego zawsze bądź sobą. Warto przeczytać 👍

"Kiedy życie mówi biegnij". Czy ja dam radę przeczytać opis różnych maratonów...? Takie pytanie zadałam sobie, przed rozpoczęciem lektury książki Przemka Stupnowicza. Może przeczytam o pierwszym, ale o drugim, trzecim i kolejnym..?

Znając jednak jego pierwszą książkę "Kod Zwycięstwa", do której wciąż wracam, wiedziałam, że moja wyobraźnia mnie na pewno zawodzi. I tak było.

Zbudowana na zasadzie reportażu z maratonów, książka zadziwia budującym się napięciem. Czytający wie, że jest prowadzony, i rozdział po rozdziale, otwiera oczy coraz szerzej. Tak było i ze mną.

Spiralnie i symetrycznie skonstruowana, ta książka, pięknie gawędząc o odwiedzonych miejscach, czy różnorodnej organizacji maratonów, gładko i bezszelestnie daje nam wartość, której bystry czytelnik mógł się może jednak trochę spodziewać, widząc drugą część tytułu książki: "O maratonach i zasadach, które zmieniają wszystko".

W każdym z dziesięciu rozdziałów znajdujemy bowiem jedną zasadę, osobisty, a jednak jakże uniwersalny swoisty dekalog, spiralnie znajdujący ujście w rozdziale dziesiątym, kulminacyjnym.

Czytając rozdział po rozdziale, czułam ogromne narastające wzruszenie. Weszłam w świat nie tylko sportowca, ale i poszukującego, pracującego nad sobą człowieka. Zobaczyłam go obok innych, przedstawianych z podziwem, biegnących maratony ludzi. Zobaczyłam go również z niezwykle ważną, stworzoną przez niego grupą supportową. Zarysował się więc kontekst zarówno czysto społeczny, mentalny jak i emocjonalny.

Ta książka wyraźnie pokazuje, że bieganie to nie tylko sport, ale metafora życia i możliwa realizacja pojawiających się w kolejnych rozdziałach, zasad, które pozwalają zmierzać do celu. Zasady te mogą "zmieniać wszystko", niezależnie czy biegniesz maraton, czy tworzysz swoje inne kotwice w życiu, po to by nieustannie dążyć do jeszcze lepszej wersji siebie.

Książka niezwykle wciągająca. Polecam

Właśnie skończyłam czytać i jestem pod wrażeniem tej książki gdyż czyta się ją jednym tchem. Napisana przystępnym językiem jest swoistą inspiracją nie tylko dla tych, którzy zamierzają biegać ale i dla tych, którzy już biegają. Autor opisuje swoje przeżycia i doświadczenia z przebytych maratonów a także wspomina o zawodnikach, którzy pomimo różnych ograniczeń realizują swoje pasje i pokonują maratony a nawet ultramaratony! Fajnym pomysłem jest biegać i przy okazji zwiedzać świat, zwłaszcza że autor poleca co warto zobaczyć w danym mieście. Zaczynam wierzyć że skoro inni mogą to ja też bo jak wspomina autor "ograniczenia są tylko w naszej głowie". Świetnym rozwiązaniem było zamieszczenie kodu QR umożliwiającego obejrzenie zdjęć z tras biegowych i zwiedzanych miast! Polecam 💛

Książka bardzo mi się spodobała i z czystym sumieniem polecam ją zarówno biegaczom jak i osobom, które szukają przysłowiowego kopa żeby ruszyć się z kanapy!. Napisana jest w taki sposób, że ciężko poprzestać na jednym rozdziale i chce się czytać następny i następny. Autor bardzo ciekawie opowiada o swoich przeżyciach podczas maratonów, które ukończył w różnych krajach europejskich. Ta książka to nie tylko opowieść o pasji biegacza, ale również ciekawe informacje związane z rekordami innych biegających. Ogromne wrażenie zrobiły na mnie osoby, które mając ponad 70 lat i więcej ukończyły maratony i nadal biegają. Jako młoda osoba aż się zawstydziłam, że szukam wymówek zamiast założyć buty i zacząć biegać. Na pewno jest to dla mnie bodziec żeby spróbować bo skoro 92-letnia kobieta mogła ukończyć maraton to i ja mogę przebiec choćby parę kilometrów! Świetnym pomysłem było zamieszczenie kodu QR, umożliwiającego obejrzenie zdjęć z miast, które zwiedził autor. Gorąco polecam przeczytać!!!

Właśnie skończyłem czytać i książka robi świetne wrażenie, czytając można poczuć się jak autor przemierzający kolejne destynacje i pokonujący kolejne maratony. Książka bardzo inspiruje i pokazuje jak łączyć sport z podróżowaniem, a na szczególną uwagę zasługują rady co zobaczyć w danym miejscu i zdjęcia pokazujące miasta w czasie maratonu, dzięki czemu można zobaczyć to, co widział autor i poczuć atmosferę książki. Świetnym i nowatorskim pomysłem jest dodanie kodu qr po zeskanowaniu którego można zobaczyć na stronie większą liczbę zdjęć w pełnej jakości.
Książka może się spodobać zarówno biegaczom którzy poszukują kolejnych wyzwań, jak i osobom podróżującym, które chciałyby dodać biegowe smaczki do swoich wojaży, autor pisze o tym z taką łatwością, że ma się ochotę zapakować buty biegowe i koszulkę w plecak i wyruszyć z domu. Serdecznie polecam

Przemysław Stupnowicz Kiedy życie mówi: biegnij. O maratonach i zasadach, które zmieniają wszystko Zobacz więcej