Piętno mafii

Okładka książki Piętno mafii Adriana Kowalczyk
Okładka książki Piętno mafii
Adriana Kowalczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Mafia (Kowalczyk) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Mafia (Kowalczyk) (tom 2)
NieZwykłe

🥀 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞
🐍 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ∞/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞]

🥀 Na początku chciałam podziękować Adzie, że mogłam wziąć pod swoje skrzydła drugą jej książkę, jestem niesamowicie wdzięczna za daną mi szansę 💜

🐍 Anastasia ulega wypadkowi, po wybudzeniu się, zostaje uświadomiona, że zostanie żoną niejakiego Vincenta, który jest od niej dużo starszy. Gdy następuje ich spotkanie widać od razu, że ta dwójka nie pała do siebie sympatią.

🥀 Vincent to zimny drań, bez serca. Ma na głowie całą rodzinę i nie tylko, gdy dowiaduje się, że obiecana mu kobieta uległa wypadkowi, postanawia ją zabrać.

🐍 𝐏𝐢ę𝐭𝐧𝐨 𝐦𝐚𝐟𝐢𝐢 jest książką, która zawładnęła moim sercem. To jak autorka wykreowała bohaterów i całą fabułę, był po prostu zaskakujący. Zacznijmy od Anastasii, którą ubóstwiam. Od początku widać było, że jest silną bohaterką i za to ją podziwiam. Nie dała sobie wejść na głowę, gdy Vincent był dla niej wredny, oschły. Tym mi zaimponowała, że pomimo wypomnianego młodego wieku, zachowywała się dojrzale. Moją ulubioną sceną z Anastasią w roli głównej, jest moment, gdzie rzuciła facetowi wyzwanie na strzelnicy. I pomimo kpiącej postawy ze strony przeciwnika, dała sobie radę i wygrała. Poczułam niewyobrażalną dumę, która wypełnia mnie do teraz. Co do Vincenta, to powiem wam, że jego zimna postawa, jeszcze bardziej mnie do niego przyciągała. Ten facet mnie tak intrygował, że chciałam odkryć go w całości. Chciałam wiedzieć co skrywa i co stoi za tym, że nienawidzi jednej osobny z całego serca. Moje serce miękło za każdym razem, gdy się pojawiał. Jego bezwzględność, dodawała mu coraz większej atrakcyjności. Miłość do niego wzrosła jeszcze bardziej, gdy czytałam jak dbał o Anastasie, nawet wtedy, gdy zrobił coś, co było z jego winy. Co do całej dwójki, to przepadłam. Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam ich razem. To jak ta niechęć między nimi przeradza się w uczucie, było idealne. Czekałam z niecierpliwością na ich pocałunek, zbliżenie, dosłownie wszystko. Jednym z moich ulubionych momentów, gdzie byli razem to moment, gdy Vincent pozwolił wziąć swój pistolet Anastasi, by następnie nastraszyła jego brata. Kolejnym momentem, gdzie zrobiło mi się gorąco, była scena w kuchni. Nasza bohaterka piekła wtedy babeczki, zrobiła masę i nabrała trochę na palec. Miała już próbować, gdy nagle pojawił się Vincent, wziął jej rękę bez ostrzeżenia, a następnie wsunął sobie jej palca do buzi, na którym była masa, po czym ją zlizał. To chyba moja naj naj ulubiona scena, ponieważ jak o niej myślę, to uśmiech nie schodzi mi z twarzy i aż mam ochotę przeczytać to jeszcze raz. Autorce należą się gromkie brawa za to jak wszystko przemyślała i ukryła wątki, których się nie domyśliłam. Tyle emocji towarzyszyło mi przy czytaniu, smutne sytuacje rozrywały mi serce (szczególnie pod koniec książki),ale były również takie, gdzie śmiałam się do łez (wszystkie momenty należą do ciotki Nota i do Neila). Styl pisania jest lekki, przyjemny i wszystko szybko się czyta.

🥀 Reasumując, "𝐏𝐢ę𝐭𝐧𝐨 𝐦𝐚𝐟𝐢𝐢" musi przeczytać każdy, który lubi historie pełne emocji. Gdzie główny bohater to grecki Bóg, dla którego można przepaść.

𝐃𝐨 𝐧𝐚𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐞𝐠𝐨 💜

🥀 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞
🐍 𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ∞/𝟓 ⭐
_______

[współpraca reklamowa z 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨 𝐍𝐢𝐞𝐙𝐰𝐲𝐤ł𝐞]

🐍 Anastasia ulega wypadkowi, po wybudzeniu...

Sięgając po tę książkę zastanawiałam się czym zaskoczy nas autorka, bo czytając książkę spod pióra Ady - nie można być pewnym niczego - okej! Poza tym, że będzie to historia pełna zwrotów akcji i dobrze poprowadzonej fabuły.

Tak też było w „Piętnie mafii”. Gdy tylko zaczęłam czytać - przepadłam. Ten język, ten styl to jest coś co ja uwielbiam! Autorka nie przebiera w słowach, kreuje bohaterów, którzy są charyzmatyczni, realni i mają tę ikrę, którą wprost uwielbiam w książkach.

„Piętno mafii” to pełnowymiarowy romans mafijny, to również książka w której nie zabraknie niebezpiecznych sytuacji, które nie raz wywołają szybsze bicie serca. Nie zabraknie hot scen i ciętych dialogów.

Jak na mafie przystało , znajdziemy tu motyw age gap i to taki naprawdę spory, aczkolwiek poprowadzony bardzo dobrze. Kompletnie nie odczułam tej różnicy wieku. Byłam tak pochłonięta lekturą, że nawet nie zorientowałam się, gdy dotarłam do końca.

Adriana Kowalczyk ma naprawdę świetny styl, a historie spod jej pióra zawsze dostarczają cały wachlarz emocji. W dodatku tak potrafi budować napięcie, że momentami brakowało mi tchu.

Gdybym miała określić się, która książka autorki jest dobra, nie byłabym wstanie tego zrobić, ponieważ każda na swój sposób jest dla mnie wyjątkowa. Jestem oczarowana historią Vincenta i Anastasji i polecam wam tę serię z całego serca! 🥀

Jestem trochę rozczarowany. Od początku do połowy książka łudząco podobna do pierwszego tomu pt. “ Ucieczka od mafii” Sofija i Ricardo to teraz Anastasja i Vincento. Po połowie, książąi zmienia się na lepsze, lecz i tu jest dość dziwnie. Charakter Anastasji często przeplata się z Sofiją a to zupełnie 2 różne osoby i temperament. Pisarka albo lektorka czasem myli zwroty i używa “chłopaki zebrały się, poszły”. 2 tom zdecydowanie gorszy. Jako audiobook, lektorka (Agata Skórska) świetnie czyta i to trochę ratuje książkę.

Druga część zdecydowanie lepsza i lepiej dopracowana. Fabuła ciekawa a bohaterów da się lubić. Autorka przedstawia mafię w mniej rygorystyczny sposób niż w innych tego typu książkach. Dobrze się czytało.

"Piętno Mafii" jest to mocny romans od Adrianny Kowalczyk. Ponownie zakochałam się 😍. Autorka ponownie rozwaliła system. To nie jest byle jaka historia o mafii. Jest wszystko co powinna mieć każda moim zdaniem z tego gatunku książka. Wyśmienici bohaterowie, których od razu nie da rady nie polubić. Poczucie humoru na wysokim poziomie. Na dodatek strach gdzie również było pod dostatkiem.
Rollercoaster uczuć, którego nie zabrakło.
Polecam z całego serca!!.

Taka sama telenowela brazylijska jak przy pierwszym tomie. Drama goni dramę do tego relacja miedzy glownymi bohaterami kompletnie mi sie nie podobala. Niby dorosli ludzie a zachowywali sie jak szczeniaki 🤦‍♀️ Trochę szkoda bo fabula tej serii ma potencjal ale wg mnie nie zostal wykorzystany.

Opinia

Wydawnictwo
@wydawnictwoniezwykle

Współpraca reklamowa
(@wydawnictwoniezwykle )

"Piętno mafi" to książka z mafią w tle i aranżacji małżeństwa zgodnie z rodziną tradycją .
Anastasia Gambino dowiedziała się w dniu swoich osiemnastych urodzin, że będzie musiała poślubić Vincenta Corleone. Mężczyzna jest od niej starszy o szesnaście lat. Jednak ich ślub nie odbędzie się od razu i minie sporo czasu, zanim się poznają.
Do pierwszego spotkania przyszłych małżonków dochodzi dopiero po czterech latach, od kiedy Anastasia poznała szczegóły czekającej ją przyszłości. Dziewczyna spotyka Vincenta w szpitalu, gdzie została przewieziona po strzelaninie, w której została ranna.
Mężczyzna robi na niej piorunujące wrażenie. Jest jeden problem. Vincent od początku nie ukrywa, że Anastasia go nie interesuje. Dziewczyna ma już dwadzieścia dwa lata, a on nadal mówi do niej „gówniara”.
Ten piękny obrazek, który Anastasia sobie wyobraziła, może mieć niewiele wspólnego z rzeczywistością.
Duża różnica między bohaterami Anastazją a Vincentem to mieszanka wybuchowa,On władczy z mocnym charakterem i mroczny.Ona młoda lubiąca zabawę,bystra.Ta historia jest o trudnych relacjach między głównymi bohaterami chociaż z czasem przeradza się w głębokie uczucie.Autorka dawkuje nam sporo emocji . Vincent i Anastasia od samego początku mi się spodobali .
Rodzeństwo Vincenta i urocza ciocia podbili moje serce .Mam nadzieję że poznam ich historię . Okładka bardzo mroczna i piękna.
Polecam książkę jak najbardziej 😉 jak i pierwszą część "Ucieczka od mafii"

Bardzo dziękuję za możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu @wydawnictwoniezwykle

Książka bierze udział w maratonie z @relax_with_a_book

#piętnomafii#wydawnictwoniezwykłe#adrianakowalczyk#mafia#aranżowanemałżeństwo#różnicawieku#hatelove#

Opinia

Wydawnictwo
@wydawnictwoniezwykle

Współpraca reklamowa
(@wydawnictwoniezwykle )

Było ok, ale nie poraziła mnie w żaden sposób ta książka. Nie wzbudziła większych emocji, nie zasmuciła ani nic. Po prostu była.
Nie zżyłam się z bohaterami, ale też nie uważam, że są jacyś tragiczni.
W zasadzie, to ciężko mi jakkolwiek się wypowiedzieć na temat tej książki, bo po prostu była.

Nie zżyłam się z bohaterami, ale też nie uważam, że są jacyś tragiczni.

🖤 ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴘɪęᴛɴᴏ ᴍᴀғɪɪ 🖤

[ współpraca reklamowa]

"– ɴᴀᴊᴘɪęᴋɴɪᴇᴊsᴢʏ ᴀɴɪᴏᴌ, ᴊᴀᴋɪᴇɢᴏ ᴋɪᴇᴅʏᴋᴏʟᴡɪᴇᴋ ᴡɪᴅᴢɪᴀᴌᴇᴍ"

To nie było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Więc wiedziałam czego mogę się spodziewać. Po raz kolejny historia spod pióra autorki bardzo przypadła mi do gustu. I miło spędziłam czas podczas jej czytania. Była to kolejna książka, która skradła moje serce.

Z każdą kolejną historią widać progres w pisaniu autorki. Co jest ogromnym plusem. Historię bardzo szybko się czytało i od początku mnie wciągnęła w swój świat. Przez co nie umiałam się od niej oderwać.

Kreacja bohaterów jak i cały zamysł na fabułę został napisany w genialny sposób. Bohaterowie nie są nijacy. Mają swoje charaktery i nie tak łatwo jest ich przekonać do swojego zdania.

Anastasia wie z jakiej rodziny pochodzi. I wie, że występują aranżowane maleństwa. W dzień swoich osiemnastych urodzin dowiaduje się, że poślubi niejakiego Vincenta Corleone. Mężczyzna jest od niej starszy o szesnaście lat. Nie jest z tego powodu zadowolona. Nienawidzi tego, że nie może decydować o sobie. Jednak ślub nie odbędzie się od razu i minie sporo czasu zanim dojdzie do niego.

Do ich spotkania dochodzi dopiero po czterech latach, ale nie wyobrażali sobie, że w takich okolicznościach do niego nastąpi. Na dziewczynie mężczyzna robi ogromne wrażenie. Jest tylko jeden problem. Mężczyzna nie jest zainteresowany dziewczyną i traktuje ją jak dziecko.

Ich relacja nie należała do łatwych. Nie dogadywali się. Dochodziło do nich do kłótni, nieporozumień. Nie ma w ich relacji miłości. Starają się siebie tolerować i nie wchodzić sobie w drogę. Nie mogą jednak zaprzeczać, że wzajemnie ich do siebie ciągnie. Jednak próbują z tym walczyć. Jednak później wszystko uległo zmianie i cudownie było widać jak ich relacja ulegała zmianie i jak powoli pozwalali sobie na uczucia. I nie walczyli z nimi.

Nie brakuje w tej historii zwrotów akcji oraz momentów w których miałam ochotę wejść do książki i potrząsnąć głównym bohaterem. Niejednokrotnie czułam złość i bardzo skrajne emocje.

Anastasia jest bohaterką, którą polubiłam od samego początku. Jest ona osobą, która mimo wszystko nie daje sobie pomiatać i walczy o swoje. Nie pozwala traktować siebie bez szacunku i jeśli trzeba umie nagadać.

Vincent jest bohaterem, który jest bezwzględny. Jest specyficzny i oschły. Nie pozwala sobie na pokazanie emocji oraz uczuć. Jest zimny i jeśli na czymś mu zależy zrobi dosłownie wszystko by wyszło na jego. Na początku książki było mi ciężko go polubić, ale później moje zdanie się zmieniło.

Decyzję Vincenta bardzo często były dla mnie po prostu głupie. Starałam się go zrozumieć . Jednak czasem bywało ciężko.

Postacie drugoplanowe zostały wykonane w genialny sposób i niektóre z nich bardzo polubiłam i wzbudzili we mnie dużo sympatii.

Jednak jak to w życiu bywa nic nie jest takie jakie nam się wydaje. I wszystko w pewnym momencie rozpada się niczym domek z kart. Czy mimo nieporozumień będą w stanie zawalczyć o swoje szczęście. Czy będą umieli sobie wybaczyć i na nowo zaufać i mimo bolesnych wydarzeń dać sobie drugą szansę?

Podczas czytania nie brakowało emocji oraz momentów w których miałam łzy w oczach. Nie raz bolało mnie to co spotykało główną bohaterkę. I miałam ochotę ją po prostu przytulić i powiedzieć, że wszystko się ułoży.

Ta historia pokazuje, że nie zawsze w życiu bywa kolorowo. Że uciekając od uczuć możemy stracić o wiele więcej niż nam się na początku wydaję. Oraz, że miłość bywa trudna i bolesna. Że warto pozwolić sobie czuć oraz zrobić wszystko by mieć swoje " szczęśliwe zakończenie".

Ja bardzo polecam Wam zapoznać się z tą pozycją. Jest idealna dla fanów romansów mafijnych oraz aranżowanych małżeństw.

Moja ocena 5/5

🖤 ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ ᴘɪęᴛɴᴏ ᴍᴀғɪɪ 🖤

[ współpraca reklamowa]

"– ɴᴀᴊᴘɪęᴋɴɪᴇᴊsᴢʏ ᴀɴɪᴏᴌ, ᴊᴀᴋɪᴇɢᴏ ᴋɪᴇᴅʏᴋᴏʟᴡɪᴇᴋ ᴡɪᴅᴢɪᴀᴌᴇᴍ"

Pierwsza część była w miarę dobra, dlatego sięgnęłam po kolejną.
Niestety osobiście dla mnie nic ciekawego się nie działo. Relacja pomiędzy bohaterami przez większość książki była nijaka, w później nagle bum.

Pierwsza część była w miarę dobra, dlatego sięgnęłam po kolejną.

• Niezwykłe
  • Mafia