Mafijna księżniczka

Black Rose
2023-11-30
2023-11-30
Humor Ciąża Spotkanie po latach Intryga Oszustwa Przyjaciel Przyjaźń

Nie jest to najlepszy romans mafijny jaki przeczytałam, ale dosyć przyjemny. Historia nie była rozbudowana, liczyłam na więcej akcji i ogólnie mało było wątku mafii. Końcówka mnie nieco rozczarowała, bo wszystko zadziało się szybko i bez większych emocji, czy dramaturgii. Polubiłam za to głównego bohatera. Zazwyczaj w takich książkach mamy do czynienia z władczymi samcami alfa o wysokim ego. Tutaj Gabriel oczywiście jest stanowczy i władczy, ale mieliśmy okazję zobaczyć też jego bardziej wrażliwą stronę (jak cierpi po odrzuceniu przez główną bohaterkę),co mi się spodobało. Szkoda tylko tej końcówki, bo czuję po niej wielki niedosyt...

Rewelacyjna książka, która wciąga od pierwszej strony. Lara buntuje się przeciwko ojcu aby uniknąć aranżowanego małżeństwa. Spędza noc z nieznajomym rujnując podstawy umowy. Po latach Lara i Gabriel spotykają się i zaczyna się prawdziwa historia.

Historia ta jest pełna wzlotów i upadków, sekretów i intryg, mamy w tle mafijne rozgrywki, troszkę erotyzmu. Wszystko dzieje się w przyzwoitym tempie, książkę czyta się lekko, szybko i przyjemnie.

Lektura bardzo wciągająca, aż żal że skończyła się tak szybko, kilka wątków można było bardziej rozbudować ale i tak jest świetnie. Polecam ❤️ napewno przeczytam jeszcze nie raz.

Nie, nie i jeszcze raz nie.
Myślałam, że to będzie opowieść o silnej kobiecie, która wbrew przeciwnościom losu potrafi postawić na swoim i jest niezależna, niestety dostałam kobietę słabą, bez charakteru, miotającą się w swojej naiwności i niezdecydowaniu. Lara niby nie chciała należeć do mafijnego świata, niby była zła na swojego narzeczonego, niby go nie kochała, a i tak rozkładała przed nim nogi przy każdej możliwej okazji.
A Gabriel to za przeproszeniem d*pa, a nie szef mafii.
Żaden z bohaterów nie był dobrze napisany, ŻADEN.
Ogólnie nawet świat gangsterów był po prostu beznadziejnie przedstawiony, o uczuciach już nie wspomnę - wielka miłość po jednej wspólnej nocy, kilka lat rozłąki, rozwiązłość na prawo i lewo, ale tak to na pewno jest moja druga połówka.
Nie byłam nastawiona nie wiadomo na co, a i tak się zawiodłam i to bardzo.
Daję 2, ponieważ kilka razy się zaśmiałam, choć historia nie była zabawna, była żałosna.
I prawie bym zapomniała, kłamanie o stosowaniu antykoncepcji/pójście do łóżka z zamiarem poczęcia i nie poinformowania o tym partnera/partnerki, moim zdaniem jest granicą bezwzględną i błędem nie do wybaczenia.
Widzę, że książka ma dobre opinie, nie wiem może to ze mną jest coś nie tak, ale ja nikomu jej nie polecam, nawet na odmóżdżenie.

Nie, nie i jeszcze raz nie.

🔥OPINIA🔥

Tytuł: "Mafijna Księżniczka"
Autor: Roksana Zalewska
Wydawnictwo: Black Rose

"Nie jestem już mafijną księżniczką.
Jestem królową swojego życia."

"Mafijna Księżniczka" to historia Lary Collins która ma zostać żoną mężczyzny 30 lat starszego od niej. Ojciec Lary chce przez to zapewnić swojej rodzinie większą potęgę. Lara postanawia zrobić wszystko aby do tego nie dopuścić. Chociaż ten jeden raz nie ma zamiaru go posłuchać. To co chce zrobić przekreśli cały układ ale nie widzi innego rozwiązania. Podejmuje pochopną i bardzo ryzykowną decyzję związaną ze swoją przyszłością. Pod wpływem silnych emocji, podczas wypadu do klubu postanawia zrobić coś co jej to zagwarantuje. Oddaje swoje ciało przypadkowo poznanemu mężczyźnie, a jak się później okazuje... również swoje serce.
Gabriel Collaghan po powrocie ze studiów ma przejąć władzę po ojcu.Podczas pobytu w klubie poznaje tajemniczą i gorącą dziewczynę, która wywiera na nim ogromne wrażenie.
Po 6 latach ich drogi znów się krzyżują Ojciec Lary Collins umiera a Ona obejmuje po nim władze. Jej przeciwnikiem jest Gabriel Collaghan stojący po drugiej stronie barykady.Lecz ich serca biją w jednym rytmie.
Jaką tajemnicę skrywa Lara przed Gabrielem? Co wygra serce czy rozum?
"Mafijna Księżniczka" to rewelacyjny romans mafijny. Tajemnicza,nieprzewidywalna, gorącą niczym wulkan historia. Autorka daje nam pełną emocji i pożądania historie dwóch rodów, którą połączyło przypadkowe spotkanie. Lara to bardzo silna kobieta, której udało się przechytrzyć plan jej ojca. Pokazuje,że kobieta wiele znaczy w świecie gdzie rządzą mężczyźni.Autorka pięknie pokazuje w swojej książce miłość, lojalność, oddanie. Ma lekkie pióro które sprawia że książka znika tak szybko,że najchętniej mogłaby się nie kończyć. Cudowna historia, wciągająca fabuła która nie pozwoli ci się oderwać. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej historii. To był istny rollercoaster emocji. Jest to obowiązkowa pozycja dla miłośników romansów mafijnych 🔥 Gorąco polecam 🔥

🔥OPINIA🔥

Tytuł: "Mafijna Księżniczka"
Autor: Roksana Zalewska
Wydawnictwo: Black Rose

"Nie jestem już mafijną księżniczką.
Jestem królową swojego życia."

tragedi nie bylo ale szalu tez nie. Nie lubie ksiazek gdzie bohaterowie wyznaja sobie dozgonna miłość po 5 min od poznania się. Owsze mozna sie zauroczyć ale miłość 🤦‍♀️ Do tego bohaterowie buli jacys tacy nijacy, ksiazka chwilami przeslodzona na maxa i ogolnie niby mafijna ale mialam bardziej wrazenie jak bym sluchala raczej jakiejs obyczajowki.

Lara Collins to córka jednego z najważniejszych bossów mafijnych. Ojciec ukrywał ją przed tym niebezpiecznym życiem jak i przed wrogami całe jej życie. Dla lepszych interesów i połączenia dwóch rodzin obiecuje ją Visserowi, który jest 30 lat starszy od Lary. Dziewczyna wpatrzona w swojego ojca nie wierzy w to co musi się wydarzyć i mimo jej sprzeciwów ojciec jest nieugięty i surowy. Lara jednak nie ma zamiaru wychodzić za "starca" i tej samej nocy wraz z dwójką przyjaciół wykrada się na imprezę. Jedzie tam w jednym celu - znaleźć przypadkowego faceta, który odbierze jej dziewictwo (obiecane Visserowi). Znajduję swoją ofiarę, któremu podaje tylko swoje imię nie poznając przy tym jego, w pełni mu się oddaje i jest przeszczęśliwa z udanego planu. Na koniec szybko ucieka z klubu.
Mija 6 lat. Gabriel jest głową rodziny Callaghan. Prowadzi identyczne interesy co familia Collins. Przejął interesy po śmierci swojego ojca. Teraz wybiera się na pogrzeb ojca Lary. Lecz nie wie, że Lara Collins to ta sama Lara, w której zakochał się w klubie 6 lat temu, ktorej nigdy nie odnalazł. Lara też nie jest świadoma kogo pozna tylko po głosie po ceremonii pogrzebowej. Jedno słowo Gabriela przypomni jej wieczór z przeszlosci, w którym to zakochała się w swoim wybawcy a którego konsekwencjami był gniew jej ojca, zerwanie paktu z Visserem a także obietnica ślubu Lary z jej przyjacielem Fabio. Tamten wieczór zaowocował jeszcze jedną tajemnicą, którą Lara dogłębnie strzeże a co przewróciłoby cały świat pomiędzy jej rodziną i największym ich wrogiem - rodziną Callaghan.
To była jedna z lepszych książek z motywem mafijnym. Czasem zabawna a czasem zaskakujaca! Napisana lekkim i przyjemnym pismem idealna na wieczór z lampką wina!

Lara Collins od urodzenia jest ukrywana przez swojego ojca, przez co żyje z dala od mafijnego świata. Jednak jej poukładane i spokojne życie wali się, gdy dowiaduje się, że ojciec chce ją wydać za mąż za dużo starszego mężczyznę. Jako, że Lara jest bardzo buntownicza postanawia zawalczyć o siebie i działa wbrew woli ojca. Jej decyzja nie tylko uratuje ją, ale diametralnie zmieni jej życie.

Gabriel Callaghan po skończeniu studiów wraca w rodzinne strony, aby przejąć władzę od ojca. Mężczyzna nie jest z tego powodu zadowolony, ale nie ma wyboru. W ostatnią noc swojego beztroskiego życia postanawia wyrwać się do klubu, gdzie poznaje zjawiskową kobietę o imieniu Lara. Tak mu namiesza w głowie, że przez wiele lat nie będzie w stanie o niej zapomnieć.

Po bardzo ciekawym i pikantnym początku przenosimy się o kilka lat do przodu. Bohaterowie prowadzą w miarę poukładane życie, żyjąc w dwóch zwaśnionych rodzinach. Co się stanie kiedy ich drogi ponownie się przetną? Czy Lara z klubu o której bezustannie śni Gabriel to Lara Collins?

Książka jest świetna od początku do końca. Idealna na deszczowe wieczory. Jest napisana w lekkim i przyjemnym stylu, nie ma zbędnych opisów i ciągle coś się dzieje. Mimo, że mamy do czynienia z mafią, to autorka powstrzymała się od krwawych opisów, skupiając się na relacji bohaterów, co było bardzo fajne. Podobało mi się także to, że Lara od początku do końca pozostała twardą babką i nie ulegała od razu, chociaż niektóre jej decyzje irytowały mnie. 😉 W tej historii nie ma nudy, kobieta porządnie psuje krew Gabrielowi i skutecznie wymyka mu się z rąk.

Na uwagę zasługuje Lukas, przyjaciel i prawa ręka Gabriela. Zyskał on moją sympatię. Mężczyzna jest niesamowity w swoich uszczypliwościach. Nie raz się zaśmiałam z ich przekomarzania.

Książkę przeczytałam w ekspresowym tempie i aż mi szkoda że to już koniec.

Lara Collins ma poślubić przyjaciela ojca. Ten pomysł wcale jest jej nie ma rękę. Postanawia zabawić się w klubie a jej celem staje się Gabriel Callaghan który także korzysta z ostatnich chwil wolności.
Rodziny mafijne Collins i Callaghan od lat są na wojennej drodze. Tylko co zrobią jeżeli po wspólnej nocy będzie z tego owoc tej przygody? Czy Lara i Gabriel od początku wiedzą z jakich rodzin pochodzą.?

Czy książki z motywem mafijnym kiedyś mi się znudzi? Nigdy! To jest motyw który lubię i treść chłone w jeden dzień, tak też było z Mafijną księżniczką.
Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Od samego początku książka wtrafiła w mój gust. Przed wszystkim podobały mi się główni bohaterowie. Laura kobieta zdeterminowana aby jak najdłużej ukryć że ojcem jej syna jest Gabriel. Jest także sprytna i silna emocjonalnie. Pokazała że z nią nie warto zadzierać, ale także świetnie pokazała uczucia. Od samego początku mówiła jaki jest jej stosunek do przyjaciela Fabiana, za którego na wejść za mąż.
Gabriel to silna postać męska, która mimo mafijnego świata i wnajwiejszej władzy posiada też wrażliwość. Od dawna chciał poznać Laurę z tamtego klubu a gdy dowiedziała się kim tak naprawdę jest walczy o jej uczucia.
Na uwagę zasługują postacie drugoplanowe tak jak Fabian, który dzięki swojej bohaterskiej postawie udowodnił oddanie Laurze.
Mamy też Lucasa który z Gabrielem stanowią obraz prawdziwej męskiej przyjaźni. Postać bardzo pozytywna gdzie jego dialogi nie raz wywołały usmiech.
Historia pokazana z perspektywy dwóch głównych bohaterów, co uważam za najlepsze dla odbioru całej sytuacji. Sądzę że każdy fan romansów mafijnych uzna tą książkę za bestseller. Kto wie może niedługo poznamy losy innych bohaterów!

"Mafijna księżniczka" Roksany Zalewskiej to niezwykle wciągająca książka, która od pierwszych stron mnie oczarowała. Mimo że nie jestem zwykle fanem romansów, ta historia przyciągnęła moją uwagę.

Fabuła może nie być oryginalna i przypominać kilka chińskich manhua, ale to nie przeszkadza w lekturze. Opowiada ona historię Lary, która w desperacji decyduje się spędzić noc z nieznajomym, aby uniknąć niechcianego małżeństwa. Ta jedna decyzja ma ogromne konsekwencje, gdy Lara dowiaduje się, że jest w ciąży. Po latach spotyka Gabriela, ojca jej dziecka i przywódcę wrogiej rodziny mafijnej. Oboje mają już narzeczonych, więc czy miłość z ich przeszłości odżyje na nowo? Czy ich związek ma szansę przetrwać?

Choć fabuła na pierwszy rzut oka może wydawać się banalna, autorka zaskakuje czytelnika zwrotami akcji, które trzymają w napięciu i sprawiają, że książka czyta się szybko. Byłam niepewna, jakie decyzje podejmą bohaterowie i jak wszystko się potoczy. To naprawdę wciągająca, rewelacyjna lektura. Autorka świetnie uchwyciła atmosferę walki między rodzinami mafijnymi i pisze w lekkim i przyjemnym dla czytelnika stylu.

"Mafijna księżniczka" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Roksany Zalewskiej i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Jej styl pisania jest bardzo przyjemny, a ja z całego serca polecam tę książkę wszystkim miłośnikom romansów z dużą dawką akcji. Przy tej lekturze na pewno nie będziecie się nudzić.

"Mafijna Księżniczka" Roksany Zalewskiej to współczesna historia Romea i Julii.

Ojciec głównej bohaterki chce ją wydać za mąż za starszego od niej mężczyznę, co popycha ją do radykalnych działań aby zniweczyć plany ojca.

Drugi z bohaterów - Gabriel jest po "drugiej stronie barykady" przejął właśnie władzę po ojcu w wrogiej dla Lary rodzinie.

Rodziny tych bohaterów od lat toczą wojny. Jeden wieczór namiesza w ich życiach...

Książka jest przepięknie wydana, widać dopracowany każdy szczegół. Treść książki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Dostałam dobry i ciekawy romans mafijny 🔥 Historia ciekawa, z pikantną nutką. Pióro lekkie i przyjemne, pozwala przeczytać w szybkim tempie książkę. Jest to rodzaj książki, od której się nie oderwiesz dopóki jej nie skończysz...😏

Do samego końca autorka przetrzymała mnie w niepewności i zaskoczyła zakończeniem.
Bardzo dobrze się przy niej bawiłam.
Polecam
pozytyvniezakrecona

"Mafijna Księżniczka" Roksany Zalewskiej to współczesna historia Romea i Julii.

Rodziny tych bohaterów od...

• Mafia