Gra o Tron (serial audio)

Okładka książki Gra o Tron (serial audio) George R.R. Martin
Okładka książki Gra o Tron (serial audio)
George R.R. Martin Wydawnictwo: Audioteka fantasy, science fiction
Game of Thrones
Audioteka
2016-11-28
2016-11-28

Za mną pierwsza część sagi George'a RR Martina "Gra o tron", wysłuchana w superprodukcji Audioteki pod tym samym tytułem. Słuchowisko zostało zrealizowane przy udziale ponad 86 aktorów.

Historia Siedmiu Królestw wciąga od samego początku. Kilka lat temu obejrzałam serial, więc fabuła była mi już znana i muszę przyznać, że została wiernie odtworzona w filmie.

Na początku poznajemy dzieci Eddarda i Catelyn Stark: Robba, Sansę, Arię, Brana i Rickona. Ich ojciec jest przyjacielem króla Roberta Baratheona a później jego namiestnikiem. Po śmierci władcy Eddard walczy o przekazanie władzy prawowitemu następcy i przegrywa. On sam zostaje stracony a jego rodzina popada w niełaskę. Arya błąka się po ulicach Królewskiej Przystani a Sansa jest zakładniczką okrutnego Joffreya Lannistera, zrodzonego z kazirodczego związku Cersei i Jaimego.

Bękart Eddarda, Jon Snow, postanawia służyć na Murze, choć dopada go zwątpienie gdy jego rodzina walczy o przetrwanie. Chce ich wspomóc w walce, lecz przysięgał, że nie opuści posterunku Wron.

Moja ulubienica z serialu, Danaerys Targaryen, zostaje wydana za mąż za Khala Drogo przez swojego brata.

Książkowy Tyrion Lannister zrobił na mnie gorsze wrażenie niż ten filmowy. Tu jest naprawdę podłą postacią, aczkolwiek nie można odmówić mu tupetu. Potrafi postawić się ojcu oraz odważnie wystąpić do walki z wrogiem. Za wszelką cenę chce udowodnić swoją wartość.

Najbardziej przykrym momentem była dla mnie śmierć niewinnej Damy.

Powieść jest zachwycająca. Bogactwo świata przedstawionego, charakterystyka postaci, wszystko dopracowane w najmniejszym szczególe. Wydanie książkowe liczy ponad 700 stron a audiobook to ponad 30 godzin słuchania. Książka została wydana w 1996 roku i doczekała się ekranizacji w 2011. Ostatni tom sagi jeszcze nie został wydany, choć w październiku 2023 roku autor zapowiadał, że praca ma się ku końcowi. George RR Martin wydał dotąd 96 książek.

Na początku...

Niesamowita opowieść, świetnie przygotowana, nagrana i podzielona na głosy. Jedynym problemem było odnalezienie się w tym gąszczu głosów, kto jest kim.
Kilkadziesiąt godzin dobrze spożytkowanych.

Kilkadziesiąt godzin dobrze spożytkowanych.

Wspaniałe.

Wspaniałe.

• Audiobooki
  • PRZESŁUCHANE
  • W bibliotece

Dodaj cytat z książki Gra o Tron (serial audio)