Manga. Kurs rysowania

Wydawnictwo RM
2023-10-11
2023-10-11
Katarzyna Iwaszkiewicz
manga rysunek rysowanie sztuka jak rysować kurs rysowania rysowanie krok po kroku

Dziś zabieram Was w ekscytującą wyprawę w głąb tajemnic świata mangi. Jeśli kiedykolwiek marzyliście o opanowaniu sztuki rysowania w tym unikalnym stylu, to jesteście we właściwym miejscu. "Manga. Kurs Rysowania" autorstwa Ta Van-Huy to klucz do magicznego uniwersum, gdzie każdy kadr ma potencjał stać się arcydziełem. Niekwestionowany mistrz artystycznego świata, otwiera drzwi do własnej pracowni, gdzie magia rysunku staje się rzeczywistością.

Autor pokazuje jak zwykły arkusz papieru może stać się areną dla niezwykłych postaci i epickich historii. Nauka rysunku to proces, który wymaga systematyczności, szlifowania umiejętności oraz odrobiny talentu. Solidnie ułożona struktura poradnika, inicjuje każdy rozdział od teoretycznych fundamentów umożliwiających pełne zanurzenie w świat mangi. To podejście ma na celu ugruntowanie wiedzy przed praktycznym zastosowaniem, co stanowi istotny element rozwoju umiejętności artystycznych.

Niezmiennie każdy kolejny rozdział uwydatnia progresję wniosków, inicjując praktyczne aspekty procesu tworzenia mangowych kompozycji. Od charakterystycznych oczu po proporcje ciała, ruchu i mimikę – "Manga. Kurs Rysowania" koncentruje się na każdym aspekcie, ucząc, jak nadać swoim postaciom życie i wyraz.

Ta Van-Huy prezentuje różnorodność narzędzi artystycznych, ukazując techniczne aspekty rysowania za pomocą różnych instrumentów, od ołówka i cienkopisu po markery, pastele i kredki. To umożliwia czytelnikowi eksplorację i dostosowanie technik do własnego stylu. Poradnik szczegółowo eksploruje techniki kolorowania i cieniowania, ukierunkowane na uzyskanie wizualnej dynamiki w rysunkach oraz wprowadza w świat ekspresyjnych technik, które mają podnieść estetykę dzieła.

Autor akcentuje kluczową rolę systematyczności, zaznaczając, że nauka rysunku w stylu mangi wymaga czasu, zaangażowania i ciągłego doskonalenia. Poradnik stanowi drogowskaz dla artystów, wskazując, że mistrzostwo to efekt stopniowego doskonalenia.

"Manga. Kurs Rysowania" to brama do nieznanych dotąd możliwości artystycznych. Poradnik Van-Huy wzbogaca dyskurs artystyczny, oferując zarówno teoretyczne fundamenty, jak i praktyczne aspekty rysowania w stylu mangi. To nie tylko książka, to przewodnik dla pasjonatów, którzy pragną zgłębić tajniki tej unikalnej formy wyrazu artystycznego.

Rysowanie nadal jest pasją Amelii i chociaż zdecydowała uczyć się w innym kierunku, w wolnej chwili uwielbia to robić. Każda kolejna książka, która pomaga jej nauczyć się rysować czegoś nowego, ćwiczyć zdobyte wcześniej umiejętności, jest dla niej doskonałym prezentem. Kiedy tylko zobaczyła książkę, która dotarła od Wydawnictwa RM, bardzo się ucieszyła.

Dzięki książce można nauczyć się naprawdę wiele rysować ze świata Mangi. To jedna z tych książek, które według mnie są bogate w treść. Wszystko pokazane jest dokładnie, krok po kroku. Sporym plusem jest fakt, że nauczymy się z nią rysować nie tylko ołówkiem, ale również np. cienkopisem.

W książce znajdziemy sporo naprawdę ciekawych rad, które śmiało, można wykorzystać nie tylko, podczas rysowania z książką, ale również do tworzenia własnych dzieł.

Wizualnie jest bardzo ładna. Miejscami czarno biała, miejscami kolorowa. Zdecydowanie przyjemnie się z niej korzysta.

Na samym początku znajdziemy spis treści, a w nim dokładnie co gdzie znajdziemy. To ułatwia nam „poruszanie” się po książce.

„Manga. Kurs rysowania” to książka, wraz z którą nauczymy się, a także podszkolimy swoje umiejętności rysowania wszystkiego, co jest związane z Mangą. Nasze oczekiwania zdecydowanie spełniła i z przyjemnością polecamy.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/12/mangakursrysowaniawydawnictworm.html

Dzięki książce...

Jako, że z rysunkiem mam doczynienia od dawna, to śmiało mogę powiedzieć, że ten poradnik jest naprawdę merytoryczny. Powiem szczerze, że nie spodziewałam się tego, myślałam, że skupi się on głównie na tutorialach - ale nic bardziej mylnego!

Znajdziemy w tej publikacji sporo informacji zarówno o narzędziach jak i proporcjach czy technikach używanych nie tylko w rysunku stylizowanym. Jednak należy pamiętać, że poradnik ten skupia się na ryskunku w stylu mangi. Ale wiele informacji może zastosować także w innych stylach. Chociażby pojęcie proporcji postaci, które stosuje się zarówno w rysunku realistycznym jak i praktycznie w każdym stylizowanym.

Więcej materiałów dotyczących tej publikacji (między innymi kilka zdjęć ze środka) można znaleźć na moim na profilu na instagramie - https://www.instagram.com/snow_lily_books/

Dodaj cytat z książki Manga. Kurs rysowania