Nieustępliwy szef

Okładka książki Nieustępliwy szef Agnieszka Brückner
Okładka książki Nieustępliwy szef
Agnieszka Brückner Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bracia Stone (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bracia Stone (tom 2)
NieZwykłe
2023-11-29
2023-11-29

2049

Książka „Nieustępliwy szef” Agnieszki Brückner zabiera nas do drugiego tomu cyklu „Bracia Stone”.
Aaron Stone to starszy z braci, który nigdy nie myślał, aby się ustatkować. Pewien studencki wybryk, który zatuszowała jego matka pociągnął lawinę różnych konsekwencji, które zmieniły los studentki prawa Hannah Davids będącej córką ochroniarza. Aaron pragnie odnaleźć dziewczynę, która zapadła się pod ziemię. Jednak prawda jest inna. Na drodze mężczyzny pojawia się Ana Roth, projektantka, którą werbuję do swojego zespołu w sprawie remontu hotelu. Podczas rozwoju relacji mężczyzna odkrywa skrywany sekret kobiety, która zmieniła swoją tożsamość uciekając przed przeszłością.Dodatkowo na wolność wychodzi były mąż kobiety, a to wszystko komplikuje.
Autorka porusza ważne tematy dotyczące zarażenia HIV, przemocy domowej, utraty dziecka, zmiany tożsamości, walki o lepsze jutro, pomoc znajomych i przyjaciół w niedoli oraz wiele innych.
Książki autorki są godne uwagi.

Z tą książką utwierdzam się w przekonaniu, że Agnieszka jest jedną z moich ulubionych autorek. Kolejna fenomenalna książka. Pierwsza część była wciągająca i fantastyczna. Ta stanowiąca druga część przygód braci Stone też potrafi wbić w fotel. Aaron rehabilituje się na każdej płaszczyźnie, kontynuacja wątku młodszego brata i może lekka zapowiedź kolejnego tomu? Książka fantastyczna zarówno bawi, smuci i wzrusza. Warta przeczytania

Pierwsza część dla mnie zdecydowanie lepsza. Tu czasami zawiało nudą, ale dobrze opisane relacje pomiędzy bohaterami.

"- Kobiety nie są jak kruche porcelanowe lalki (...) One są silne, silniejsze niż my."
"Nieustępliwy szef" r to drugi tom dylogii Bracia Stone.
Mam tu jakiś miłośników romansów biurowych?
Jeżeli tak to zapraszam na recenzję książki, która rozpaliła mnie do czerwoności i gdybym mogła, to chętnie przeżyłam to jeszcze raz.
Po skończeniu pierwszej części, którą nie ukrywam, pochłonęłam na jednym wdechu, nie mogłam się doczekać aż w moje ręce trafi drugi tom z historią Aaron'a Stone. Ci panowie skradli moje serce i gdyby mi ktoś kazał wybierać pomiędzy nimi, to miałabym wielki problem z wyborem. Coś ostatnio jestem bardzo kochliwa, jeżeli chodzi o mężczyzn fikcyjnych.
Jak już wspomniałam w ostatniej recenzji książki Agnieszki, uwielbiam jej pióro i odkąd rozpoczęłam przygodę z jej twórczością, jeszcze ani razu mnie nie zawiodła. Dlatego i tym razem nie mogłam przejść obojętnie obok tej powieści i musiałam się za nią zabrać. Za niedługo będę musiała jeden z regałów przeznaczyć tylko i wyłącznie na książki Agnieszki.
"Nieustępliwy szef" to jedna z tych książek, która na każdym kroku rozpalała mnie do czerwoności.
Już od pierwszego rozdziału zostałam na maxa pochłonięta i nie byłam w stanie chociaż na moment jej odłożyć. Miałam coś takiego, że z jednej strony byłam bardzo ciekawa jak to się zakończy, a z drugiej nie chciałam się rozstawać z bohaterami, więc trochę przeciągałam czytanie, chociaż to się tak ekspresowo czytało, że nie było to łatwe.
Tym, co najbardziej podobało mi się w tej książce, było to, jak autorka opisywała momenty zbliżeń Aaron'a i Any.
Te ich podchody, tajemnice, dzikość... ach jak to się przyjemnie czytało.
Jakoś tak mniej niż w połowie książki, domyśliłam się jaką tajemnice skrywa Ana, nie było to trudne do domyślenia się, ale to nie spowodowało, że mniej podobała mi się ta historia. Wręcz przeciwnie... byłam jeszcze bardziej ciekawa co się wydarzy jak się Aaron dowie.
Stworzenie realistycznych postaci nie jest łatwe. Jest wiele książek wypełnionych sztywnymi postaciami czy dialogami. Nie w tej książce. Agnieszka doskonale wie jak wykreować bohaterów, tak abyśmy mogli czerpać przyjemność z czytania.
Kolejna książka autorki, która wylądowała na mojej topce 2023. Polecam!

"Nieustępliwy szef" r to drugi tom dylogii Bracia Stone.
Mam tu jakiś miłośników romansów biurowych?
Po skończeniu pierwszej części, którą nie...

Nie bardzo wiem jak ją zaklasyfikować. Niby słaba, ale czytało się całkiem nieźle. Akcja niby przewidywalna, ale nie nudziła. Bohaterowie niby nijacy, ale przyjemni. W sumie książka niby o niczym, ale całkiem całkiem.

Aaron Stone od wielu lat żyje w poczuciu winy z powodu jego młodzieńczego zakładu z szkolnych lat w którym ucierpiało wiele osób. Nie które z nich pośrednio  (i po długich, szczerych rozmowach) zostało mu to wybaczone, a o nie których konsekwencjach nawet nie zdawał sobie sprawy. Żal do samego siebie, ciągły wewnętrzny niepokój to główne powody pragnienia odnalezienia dziewczyny, której losy nie były mu obojętne. W między czasie mężczyzna szuka biura projektowo-dekoracyjnego do wykończenia hotelu. Pragnąc najwyższej jakości profesjonalizmu trafia na Anę Roth, którą szybko werbuje do swojego zespołu. Wydawałoby się, że sprawy zawodowe zaczynają się układać gdyby nie pewne uczucia, które między nimi wybuchają w tym samym czasie, co piętrzące się tajemnice Any. Jej były mąż właśnie wychodzi z więzienia i nie do końca pogodził się z zakończeniem ich związku zapowiadając wyrównanie porachunków za stracony czas. Czy coś może jeszcze bardziej się skomplikować?

Jeśli chodzi o starszego brata Stone- sama chciałabym iść z nim na randkę w ciemno. Zaczarował mnie swoim poczuciem humoru i podejściem do życia. Wytrwały, uparty i cierpiący - tak bym go określiła. Destrukcyjny żal do samego siebie odbierał mu szansę na wizję swojego szczęścia. Uważał, że na niego nie zasługuje, co łamało mi serce, ponieważ był fantastycznym facetem (niestety to tylko wymyślona postać literacka!).

Ana natomiast to anioł w sercu i mrówka w pracy. Ta kobieta nie potrzebuje większej charakterystyki swojej osoby. Nawet emocjonalnie nosi w sobie większy ciężar niż nie jedna z nas, a mimo to dba o wszystkich na których jej zależy. Pokazuje, że ciężką pracą (również nad sobą) jesteśmy w stanie osiągnąć więcej niż nam się wydaje.

#nieustępliwyszef to kolejna piekielnie dobra książka od Pani Agnieszki Bruckner, która w swojej wielowymiarowej fabule porusza trudne tematy. Która na pozór wydawałaby się zwykłym biurowym romansem, a jednak w swej delikatności i intensywności jest prawdziwym rollecoasterem wśród tego typu literatury. Historia o pragnieniu wewnętrznego spokoju, wybaczeniu sobie, zrozumieniu, że nie wszystko, co się dzieje wokół jest zawsze naszą winą. O tym, że ludzie dokonują własnych wyborów i potem muszą się zmierzyć z ich konsekwencjami. O walce o siebie, własne szczęście i marzenia. O tym, że wytrwałość i ciężka praca się opłaca. O wsparciu najbliższych, potrzeby szczerej rozmowy i zaufaniu. O trudnej przeszłości, która nieprzepracowana może być niebezpieczna i ludziach, którzy przynoszą w naszym życiu więcej złego niż dobrego.

Ja z całego serca #piekielniepolecam

▪️Tytuł: Nieustępliwy szef. Tom 2
▪️Seria: Bracia Stone
▪️Autor: Agnieszka Brückner @agniechabr
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 29.11.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

"Nieustępliwy szef" czyli historia drugiego z braci Stone - Aarona. Mężczyzny, któremu nigdy nawet przez myśl by nie przeszło ustatkowanie się i zrezygnowanie z przypadkowych jednonocnych przygód oraz Any Roth, kobiety, która wywróci ich życie do góry nogami 🔥

Nikt zapewne nie będzie zaskoczony jeżeli kolejny raz powiemy, że Agnieszka Brückner należy do naszego ulubionego grona polskich autorek. Historie wychodzące spod jej pióra są wciągające a fabuła potrafi okazać się nieprzewidywalna mimo użytych pewnych schematów. W powyższej książce otrzymacie w pewnym sensie (w naszym odczuciu) slow burn bo dzięki Bogu nie będziecie mieć tu relacji w której bohaterowie już po 30 stronach i pierwszej wspólnie spędzonej nocy będą sobie wyznawać miłość do grobowej deski. Będą się kusić i nęcić czemu będzie towarzyszyło poczucie ich wzajemnego przyciągania oraz pożądania 😈 a na pewne wyznania będziecie sobie musieli trochę poczekać 😉

Autorka w swojej powieści połączy romans ze scenami akcji i sensacji co nada książce tylko charakteru a w czytelniku wzbudzi dodatkowe zainteresowanie 😎 oraz pewną dawką erotyki dla podgrzania klimatu 🔥 z biegiem historii odkrywać będziecie również pewne tajemnice a nawet i przeprowadzać dochodzenie 🧐 nie myślcie jednak sobie, że jest to natomiast wszystko czego można się spodziewać. W książce będą poruszone również pewne cięższe lecz powszechnie znane tematy, które spowodują, że przesiądziemy i zastanowimy się nad pewnymi kwestiami. To co na pewno sami będziecie mogli stwierdzić po powyższej lekturze to fakt, że wszystkie decyzje, które podejmujemy w życiu należą do nas samych i nie powinniśmy ich konsekwencjami obwiniać innych.

Agnieszka Brückner ponownie pokazała, że odnajduje się w każdym rodzaju romansów i żaden motyw jej nie straszny. Zatem jeżeli lubicie dobre książki z dobrze opracowaną fabułą i napisane w lekkim stylu to powinniście po nią sięgnąć 😉

@agniechabr @wydawnictwoniezwykle bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 🖤❤️😊

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Nieustępliwy szef. Tom 2
▪️Seria: Bracia Stone
▪️Autor: Agnieszka Brückner @agniechabr
▪️Wydawnictwo: NieZwykłe @wydawnictwoniezwykle
▪️Premiera: 29.11.2023 r.
Współpraca reklamowa @wydawnictwoniezwykle
▪️▪️▪️

Tym razem książka opowiadająca o drugim z braci Stone muszę przyznać, że po zakończeniu pierwszej części byłam wręcz ciekawa historii Aarona. Pierwszy z braci kupił mnie na całego, jak było z drugim?

Historia Aarona i Any rozpoczyna się już z wielkim bum, które z każdą kolejną kartką będzie nas wciągało coraz głębiej. Jest to historia, która nie stoi w miejscu w tej książce się po prostu ciągle coś dzieje. Nie ma tu czasu na nudę, uwielbiam to, że i tutaj pojawia się Gabriel i Emily. Historia Aarona rzuca mu pod nogi wiele kłód, z którymi musi sobie poradzić. Przeszłość wciąż przy nim jest nie daje o sobie zapomnieć pojawia się w jego życiu w najmniej spodziewanym momencie. Jest to bohater, który swoim poczuciem humoru, jak i sposobem bycia przekonuję czytelnika do uwielbiania go innej opcji nie widzę. Aaron nie należy do osób, które się poddają walczy do ostatniej kropli krwi. Cieszę się, że znalazł w sobie odwagę na szczerość i przyznanie się do błędów. To jak troszczył się o Anę i był przy niej w tym jednym ważnym dla niej momencie był piękny.

Ana jest bohaterką, która skrywa w swoim sercu wiele bólu, jak i cierpienia, polubiłam ją już od pierwszych stron. Boi się zaufać mężczyzną, nie chcę przechodzić przez to wszystko jeszcze raz. Mimo że nie posiada wielkich doświadczeń jest zwarta i gotowa do pracy wie, co robi i jest naprawdę świetną projektantką wnętrz. Podziwiam ją za całokształt, to jak radzi sobie w życiu, z czym musi się mierzyć jak świat wciąż rzuca jej kłody pod nogi. Jej relacja z Aaronem jest dosyć trudna, gdy czytelnik myśli, że już będzie to piękne „długo i szczęśliwie” autorka rzuca kolejną bombę. Jest to historia piękna, przy której nie zabraknie śmiechu, łez, jak i wielu przemyśleń.

Aaron Stone w przeszłości zrobił coś, czego teraz bardzo żałuje. Jego studencki wybryk wpłynął również na innych i wyrządził niejedną krzywdę. Po latach chce wynagrodzić swoje czyny, dlatego stara się odnaleźć córkę zmarłego ochroniarza i zrekompensować jej swoje winy. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ ślad po niej zaginął.

Mężczyzna poznając Anę Roth, nie zdawał sobie sprawy z tego, że ta kobieta wywróci jego życie do góry nogami. Najpierw randka, później wspólna praca- a to dopiero początek ich relacji. Aaron stara się zbliżyć do kobiety, jednak ta ustala jasne granice. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy sekrety kobiety wychodzą na jaw. W dodatku kobieta jest w niebezpieczeństwie, gdy z więzienia wychodzi jej były mąż, który pragnie zemsty..

Czy Aaron zdobędzie zaufanie Any? Czy kobieta da sobie szansę na szczęście? Czy razem będą w stanie stawić czoła wszystkim przeciwnościom losu?

Pierwsza część serii Braci Stone bardzo mi się podobała i zaskoczyła mnie twórczość autorki, dlatego z ciekawością i przyjemnością sięgnęłam po drugą część. I tym razem się nie zawiodłam. Autorka po raz drugi zaskoczyła mnie oryginalną, ciekawą i niebanalną fabułą oraz świetnie wykreowanymi bohaterami! Wszystkie wątki zostały ze sobą świetnie powiązane, dzięki czemu dostarczyły mi wielu emocji. Ogromny plus za wątek z 'pewną chorobą' oraz za jej dość szczegółowe opisanie. Ten wątek daje do myślenia.

W Aaronie podobało mi się to, że znalazł w sobie odwagę na to, aby przyznać się do swoich błędów. Wiedział jakie będą tego konsekwencje, jednak się nie poddał. Walczył dalej, a określenie 'nieustępliwy' bardzo do niego pasuje. Podobało mi się również jego zachowanie, kiedy Ana czekała na wyniki badań.
Historia Any jest poruszająca. Ta kobieta wiele przeszła, przez to boi się zaufać. Boi się, że popełni te same błędy. Czy ją rozumiałam? Oczywiście, że tak. Jednak mając przy sobie takie mężczyznę jak Aaron warto zaryzykować!

W książce naprawdę dużo się dzieje. Będzie gorąco pomiędzy bohaterami, będą gorsze chwile pełne bólu i łez. Będą kłamstwa i tajemnicę, będą sprawy z przeszłości. Będzie również niebezpiecznie, a przyszłość bohaterów będzie stała pod wielkim znakiem zapytania. Koniecznie sprawdźcie jak to się zakończy! Ja z przyjemnością sięgnę po inne książki autorki.

Mężczyzna poznając Anę Roth, nie zdawał...

🌺 Recenzja 🌺

Aaron Stone na studiach zrobił coś, czego konsekwencje będą ciągnęły się przez bardzo długo. Już jako dorosły mężczyzna, chce odnaleźć córkę ochroniarza i naprawić swoje błędy. Niestety nie jest to takie proste, ponieważ Hannah Davis zapadła się pod ziemię. W tym samym czasie Aaron spotyka Anę Roth, która bardzo mocno namiesza w jego życiu, ale będą musieli współpracować mając na uwadze dobro hotelu nad którym pracują.

„Nieustępliwy szef” to drugi tom z serii „Bracia Stone”. Aaron na studiach był lekkoduchem i w sumie jako dorosły nadal nim trochę jest. Jednak męczą go wyrzuty sumienia. Chce naprawić swoje zachowanie i zadośćuczynić, co niestety nie jest takie proste, bo mimo możliwości, nie ma informacji, które mogłyby mu pomóc. Ten temat nie daje mu spokoju, ale stara się też wykonywać pracę i spędzać czas z najbliższymi. Czasami najpierw coś zrobi, a dopiero potem pomyśli, ale tak jest kiedy człowiekiem kierują emocje. Z nimi wiąże się również poznanie Any, która robi na nim duże wrażenie. Jednak ona nie daje się tak łatwo poddać jego urokowi i na tyle ile to jest możliwe, to odpiera jego próby kontaktu, ale Aaron nie lubi sprzeciwów. Kobieta będzie musiała znosić jego towarzystwo, ale musi też sama przyznać, że nie jest on jej obojętny. Życie wiele ją nauczyło i to naprawdę czasami w okrutny sposób, ale dzięki temu stała się silna. Pewna część jej nadal jest związana z przeszłością, co rzutuje na teraźniejszość. Ta dwójka może wiele dać sobie nawzajem i się nauczyć, ale tylko od nich zależy, czy z tego skorzystają i czy napotkane przeciwności losu nie będą dla nich zbyt ciężkie do pokonania.

Obie części tej serii naprawdę się fajnie i szybko czytało. Znalazły się tutaj urocze, zabawne i troszkę bardziej emocjonalne fragmenty. Przyznam, że czasami chciałam potrząsnąć Aaronem, ale nie działo się to zbyt często. Za to nadrabiał te chwile swoimi innymi cechami charakteru i swoją opiekuńczością w stosunku do Any. Bardzo miło spędziłam czas z ich historią, a w dodatku autorka pokusiła się o poruszenie poważniejszych tematów, które dobrze zostały przedstawione, a to zawsze jest dla mnie plusem.

🌺 Recenzja 🌺