Ptaszynka

Okładka książki Ptaszynka Katarzyna Strawińska
Okładka książki Ptaszynka
Katarzyna Strawińska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bracia Davies (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Bracia Davies (tom 1)
NieZwykłe
2023-12-06
2023-12-06

Książka zaczyna się dość mocno i zaskakująco.
Katarzyna Strawińska w swojej książce różnice społeczne oraz dużą różnicę wieku, ale nie tylko, mamy pełne napięć zamieszek, spisków i intryg i oczywiście romantyczną stronę, która na pewno spodoba się fanom takich wątków. Później wszystko zmienia w humorystyczną powieść, oczywiście nie zabraknie elementów zaskoczenia, sensacji i niepewności. Polecam ;-)

Książka zaczyna się dość mocno i zaskakująco.

¸.·✩·.¸¸.·¯⍣✩ 𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 "𝐏𝐭𝐚𝐬𝐳𝐲𝐧𝐤𝐚"

Zdecydowanie książka dla mnie 5/5 ✩.
Niesamowicie poruszająca historia młodej Hope, która niejedno przeszła w życiu. Spotykając na swojej drodze braci Davies celujących do niej z broni w prywatnym szpitalu przecież nic przyjemnego wyjść z tego nie może, prawda?

A jednak! Życie Hope odmienia się o 180°, gdy tylko pacjent leżący w śpiączce wybudza się. Anthony zakochał się w jej głosie nie widząc jej, ona zakochała się w jego ciszy i ciepłu jakiego jego ciało emanowało.

Anthony to niebezpieczny człowiek. Dorosły już mężczyzna prowadzi działalność o jakiej Hope nie wie, coś o wykracza poza jej myślenie.

Młoda studentka żyje na niskim poziomie z znęcającym się nad nią ordynatorem szpitala. Jedna ze scen przedstawionych zniszczyła moje myślenie doszczętnie. Pisałam, aż do Kasi (autorki) jaka ona bezduszna tworząc takie sceny 🙈

Przyznaję, że ani łza nie pojawiła się. Jednak czułam wewnętrznie ból Hope, jej cierpienie..

Anthony Davies chociaż jest groźny i lepiej uciekać przed takim człowiekiem, dla Hope był ostoją. Bezpiecznym miejscem pełnym ciepła i zrozumienia. Dawał jej czas, pozwalał się oswoić z przeszłością. Ich zdrowy związek mocno mnie urzekł. Przyjemnie się czytało pierwszy tom.

Nie mogę się doczekać tomu drugiego i wyjaśnień paru spraw 🤎

Dziękuję ci Kasiu za stworzenie tej historii i jak najszybciej wydaj kolejne dwa tomy !

Wasza, "półka na książki" pełna miłości ✩⍣¯·.¸¸.·✩·.¸

¸.·✩·.¸¸.·¯⍣✩ 𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 "𝐏𝐭𝐚𝐬𝐳𝐲𝐧𝐤𝐚"

Zdecydowanie książka dla mnie 5/5 ✩.

A jednak! Życie Hope odmienia się o 180°, gdy tylko pacjent leżący w...

Ocena: 5/5

“- Słyszałeś mnie.

- Słyszałem.

- Jak wiele?

- Zdaje się, że wszystko”.

“Ptaszynka” autorstwa Kasi Strawińskiej to debiut tej autorki. Jest to świetna książka, jednakże nie dla każdego. Ma ona bardzo dużo trigger warningów takich jak: przemoc seksualna jak i zwykła, próby gwałtu, mafia, broń oraz inne tego typu sceny.

Styl autorki jest bardzo prosty co powoduje, że szybko się czyta.

Na samym początku poznajemy główną bohaterkę, którą jest Hope Clinton. Jest ona dwudziestolatką pracującą jako sprzątaczka w prywatnym szpitalu. Jej życie nie jest usłane różami, a jednak pokazuje się ona jako silna bohaterka, która się nie poddaje. Natomiast już w pierwszym rozdziale poznajemy Anthonego Davisa (choć bardziej bym powiedziała, że jego braci, bo trudno jest poznać kogoś w śpiączce). Po przebudzeniu okazuje się on jednak nie tylko niebezpiecznym mężczyzną, ale i misiem tulisiem Anthonym (nie oceniajcie mnie). Widać po nim, że jest on mężczyzną pokroju: albo zakocham się raz, ale na zawsze, albo nie zakocham się w ogóle. Kocham go choć czasem jest debilem i spowodował, że rzuciłam książką dwa razy hehe.

Tak jak wspomniałam wcześniej jest to dobra książka, ale nie dla każdego. Jeśli macie psychę zmierzyć się z braćmi Davis, porządnie rąbniętym ordynatorem, idiotycznym Noah oraz słodką, ale silną Hope to zdecydowanie musicie przeczytać tą książkę.

Ocena: 5/5

“- Słyszałeś mnie.

- Słyszałem.

- Jak wiele?

- Zdaje się, że wszystko”.

Styl autorki jest bardzo prosty...

Hope Clinton to dwudziestoletnia studentka pierwszego roku literatury amerykańskiej. Dziewczyna robi wszystko, aby utrzymać mieszkanie, które dzieli z przyjacielem, a do tego spłaca kredyt studencki. Żeby zarobić na rachunki i móc studiować, Hope pracuje jako sprzątaczka w prywatnym szpitalu. Praca nie jest łatwa, bo na każdym kroku dziewczyna musi oglądać się za siebie w obawie przed molestującym ją szefem.
Pewnego dnia życie Hope się zmienia, i to na jeszcze gorsze. W szpitalu wpada na bardzo niebezpiecznego człowieka, który zmusza ją groźbą śmierci, aby opiekowała się jego bratem Anthonym Daviesem. Mężczyzna na skutek postrzału leży w śpiączce na jednym z oddziałów.
Dziewczyna nie ma wyboru. Decyduje się zająć jednym z pacjentów. Jest przekonana, że Anthony jej nie słyszy, więc oprócz czytania książek zaczyna mu się zwierzać ze swoich trosk. Hope nie ma pojęcia, że nieznajomy, któremu zdradza swoje troski, to groźny przestępca…
Cóż .. ksiązka trochę mnie rozczarowała , To przeciętna opowieść o miłości zwykłej dziewczyny do groźnego gangstera , których zrobiło się teraz pełno . Chciałam skończyć pierwszą część , aby się przekonać , że zupełnie nie warto tracić czasu na dwie pozostałe . Zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu ksiązka " Sypiając z katem " i chętnie kiedyś przeczytam drugą część.

ᴛʏᴛᴜᴌ: ᴘᴛᴀsᴢʏɴᴋᴀ
ᴀᴜᴛᴏʀ: ᴋᴀᴛᴀʀᴢʏɴᴀ sᴛʀᴀᴡɪńsᴋᴀ
ᴡʏᴅᴀᴡɴɪᴄᴛᴡᴏ: NieZwykłe
ᴏᴄᴇɴᴀ: ♾️/5⭐️

Długo wyczekiwana przeze mnie recenzja pierwszej części Starych💜

Hope Clinton zaczyna swój normalny dzień. Dzień, który w jej odczuciu jest normalny, bo nic normalnego w nim nie jest. Uciążliwy współlokator, brak śniadania, świeże oparzenie i droga do pracy, w której jest wykorzystywana. Po dotarciu do pracy jakimiś dziwnym trafem zostaje wmanewrowana w opiekę nad leżącym w śpiączce mężczyzną. Nie mając zbyt dużego wyboru, dziewczyna opiekuje się nim. Spędza przy nim większość swojego czasu, więc dla „zabicia” czasu, opowiada mu o swoim życiu. Sądzi, że jej słowa i tak nie nie mają żadnego znaczenia. Nie wie, że Anthony słyszy każde jej słowo i poprzysięga zemstę, na każdym, kto ją skrzywdził.

Okey, zacznijmy od tego, jaka ta historia była niesamowita! Boże, pokochałam ją od samego prologu. To było coś innego, nowego czego jeszcze dotąd nie czytałam. Nie miałam żadnych oczekiwań i tak bardzo mi się to podobało, że aż braknie słów. Uwielbiam tę historię i styl Kasi.

Chce mi się płakać na samą myśl tego, co Hope musiała przeżywać. Na każdym kroku ciągle miała pod górkę. Non stop była tylko, wykorzystywana i mogła liczyć tylko i wyłącznie na siebie. Na jej miejscu nie wiem, czy byłabym w stanie tyle na siebie unieść. Nie ważne jak miałaby postąpić, kłopoty i tak ciągle ją znajdowały. Do czasu aż jej wybawiciel się obudził.

„ᴌᴀᴋɴąᴌᴇᴍ ᴡsᴢʏsᴛᴋɪᴄʜ ᴛᴡᴏɪᴄʜ sᴌóᴡ ɪ ᴢᴅᴀᴊᴇ sɪę, żᴇ ᴛʏʟᴋᴏ ᴛᴡᴏɪᴄʜ, ʙᴏ żᴀᴅᴇɴ ɪɴɴʏ ɢᴌᴏs ɴɪᴇ ʙʏᴌ ᴅʟᴀ ᴍɴɪᴇ ᴛᴀᴋ ᴘʀᴢʏᴊᴇᴍɴʏ.”

Czy można się zakochać w brzmieniu głosu? Anthony Davies udowodnił, że się da. I to tak prawdziwe i mocno jak to tylko możliwe. Niesamowite jak on będąc w śpiące, już wtedy się o nią martwił. Chciał dla niej jak najlepiej, mimo, że jej tak naprawdę nie znał. Wiedział tylko to, co ona mu opowiedziała. A gdy się wybudził, zaopiekował się nią tak, jak na to zasługiwała. A wszyscy jej oprawcy zapłacili za wyrządzone krzywdy.

Matthew i Colin nie wywarli dobrego pierwszego wrażenia. Matthew nawet nie wywarł drugiego, trzeciego, a nawet czwartego. Był oschły, rozkazujący dupkowaty. Colin w trakcie stał się bardzo opiekuńczy, troskliwy i wspierający. Hope, dzięki tym mężczyzną sama zaczęła wierzyć w siebie i w swoje możliwości.

To niesmakowite, gdy będąc na samej końcówce i wszystko było tak idealne i piękne, a i tak udało się to spieprzyć na dwóch ostatnich stronach.

Dlatego właśnie książka musiała przemyśleć swoje zachowanie, siedząc sobie w kącie.

ᴛʏᴛᴜᴌ: ᴘᴛᴀsᴢʏɴᴋᴀ
ᴀᴜᴛᴏʀ: ᴋᴀᴛᴀʀᴢʏɴᴀ sᴛʀᴀᴡɪńsᴋᴀ
ᴡʏᴅᴀᴡɴɪᴄᴛᴡᴏ: NieZwykłe
ᴏᴄᴇɴᴀ: ♾️/5⭐️

Długo wyczekiwana przeze mnie recenzja pierwszej części Starych💜

Autorka w swojej książce "Ptaszynka" stara się zbudować napięcie i dramat, ale niestety wykonuje to w sposób, który nie do końca przekonuje czytelnika. Historia Hope Clinton, młodej studentki zmagającej się z trudnościami finansowymi, mogłaby być interesująca, ale w rzeczywistości nie wciąga ona ani nie angażuje.
Postacie są płaskie i mało wiarygodne, a ich działania często wydają się niezrozumiałe, szczególnie te głównej bohaterki.
Hope Clinton, niestety nie jest postacią, która wywołuje sympatię czy empatię u czytelnika. Pomimo starań autorki, nie udaje się jej stworzyć pełnokrwistej postaci, z którą czytelnik mógłby się utożsamić czy nawet współczuć. Hope jest przedstawiona jako osoba zmagająca się z trudnościami życiowymi, ale jej reakcje i decyzje często wydają się nierozważne i irracjonalne. Brak jej głębi psychologicznej i autentyczności sprawia, że czytelnik trudno może z nią związać emocjonalnie.
Anthony Davies, mimo że jest kluczową postacią w książce, również pozostaje powierzchowny i mało interesujący. Jego rola jako przestępcy w śpiączce, który ma potencjalnie się obudzić i stać się zagrożeniem dla Hope, mogłaby być fascynująca, ale niestety nie została wystarczająco rozwinięta przez autorkę. Brak głębszej analizy jego charakteru i motywacji sprawia, że czytelnik trudno może zrozumieć jego postać i czuć się z nią związany emocjonalnie.
Dodatkowo, sposób w jaki autorka porusza temat molestowania w miejscu pracy, nie jest w pełni przemyślany ani przekonujący. Opisy sytuacji, w których Hope musi się oglądać za siebie w obawie przed szefem, są powierzchowne i nie oddają skali problemu. Brak subtelności w podejściu do tego tematu może być irytujący dla czytelników, którzy oczekują bardziej wnikliwego spojrzenia na problem.
"Ptaszynka" to książka, która niestety nie spełnia oczekiwań. Mimo interesującego pomysłu na fabułę, brak głębi w charakterach i słaba konstrukcja narracyjna sprawiają, że lektura jest rozczarowująca. Nie polecam 1/10.

Postacie są płaskie i mało wiarygodne, a ich działania często...

Omg to było coś niesamowitego! Przyznam szczerze że żałuję iż takich Anthony jest tak mało. Szczerze to sama zazdrościłam głównej bohaterce takiego mężczyzny! Zakończenie naprawdę mnie zaskoczyło bo nie tak powinno być panie Devis! Jednym słowem kocham tą historię i ten tom i jestem pewna że z przyjemnością przeczytam kolejny

Jeśli ktoś oczekuje zaskakującego zachowania mafiosy, który wybudza się ze śpiączki i powinien zdominować biedną dziewczynę - otrzyma je.
Książka przyciągnęła mnie od początku i zatrzymała do końca. Bardzo fajnie rozgrywająca się akcja, zaskakująca, czasami zabawna, innym razem powodująca, że czuło się współczucie.
Pokochałam Tonego, ale pokochałam też Hope. Moim zdaniem jedna z lepszych pozycji, jakie miałam okazję przeczytać w 2024 roku.

Pokochałam Tonego, ale pokochałam też Hope. Moim zdaniem...

Duży minus za zakończenie, a raczej jego brak jest po prostu nagły zwrot akcji i urwana fabuła ....przy czytaniu prawie wywaliłam telefon przez okno xD

Bardzo dobra książka. Piękna okładka i swobodny styl pisania. Moje serce cierpiało razem z główną bohaterką, a w momencie kiedy wyszło na jaw, iż była molestowana miałam ogromna ochotę przytulić ją do piersi I uchronić przed złem tego świata. Na szczęście na ratunek przyszedł ( albo wybudził się) główny bohater. Chociaż jego akurat, to na koncu miałam ochotę usdusic, wskrzesić I znów udusić.