Serce hartowane lodem

Agata Rzeźnik Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2023-10-20
2023-10-20

Slow burn to jest dobre określenie dla tego tytułu i bardzo do niego pasuje. Powolny rozkwit relacji bohaterów bardzo mi się podobał choć jednocześnie był nie do zniesienia 😂 chciałam jak najszybciej wiedzieć czy to uczucie się narodzi.

Ester skrywa za zimną maską na prawdę fajną dziewczynę. Polubiłam jej postać.

Leonid ma coś w tej swojej niezdarności. Zaskakujące jest jak szybko potrafi się zaadoptować do nowej sytuacji i mimo wszystko bardziej podoba mi się stanowcza wersja Zaharova.

Z początku ciężko było mi nadążyć za fabułą ponieważ nie mamy podpisanej perspektywy bohaterów. Dowiadujemy się tego z opisu i dialogów. Nie jest to problem, po prostu się do tego przyzwyczaiłam, a gdy mój mózg zaczął już płynnie ogarniać zmiany perspektyw, przyjemnie mi się czytało.

Książkę pochłania się na raz. Nie ukrywam, że ciężko się oderwać ponieważ poza fajną relacją bohaterów mamy też bardzo ciekawą fabułę. Na przykład mnie bardzo zaskoczył koniec i kartkowałam, aż nie dowiedziałam się czy czeka ich happy end.

Możemy zauważyć przemianę obojga bohaterów. Ester kruszy swój lód i wpuszcza do serca Leonida, a chłopak staje się twardszy i mniej zlękniony wszystkiego co go otacza. Jest to miła dla oka przemiana.

Książka jest bardzo przyjemna i serdecznie ją wam polecam 🧡💙

Ester skrywa za zimną maską na prawdę fajną dziewczynę. Polubiłam jej postać.

Leonid ma coś w tej swojej niezdarności. Zaskakujące jest...

Recenzja książki "Serce hartowane lodem" Agata Rzeźnik
4/5⭐

"Serce hartowane lodem" Agaty Rzeźnik to intrygujące odwrócenie tradycyjnych ról w romansie mafijnym, gdzie silna kobieta, Ester, staje się główną bohaterką. Opowieść rozpoczyna się od przybycia Leonida Zaharova, młodego i obiecującego łyżwiarza figurowego, do miasta Osmarun na międzynarodowe zawody. Jego pobyt bierze niespodziewany obrót, gdy zostaje porwany i wplątany w mroczny świat handlu ludźmi po morderstwie jego trenera.

Książka oferuje nam tempo narracji, typowe dla stylu slow-burn, co pozwala na stopniowe odkrywanie głębi postaci i złożoności ich emocji. W przeciwieństwie do wielu romansów mafijnych, "Serce hartowane lodem" nie ma brutalnych scen przemocy oraz nie znajdziemy tu erotyzmu, skupiając się bardziej na emocjonalnym i psychologicznym rozwijaniu relacji pomiędzy postaciami. To sprawia, że książka jest doskonałym wyborem dla czytelników, którzy poszukują bardziej subtelnej, ale wciąż emocjonującej fabuły.

Ester, jako protegowana szefowej skandynawskiej mafii, początkowo zmuszona do ochrony Leonida, przechodzi transformację, która testuje jej moralność i ostatecznie skłania do ryzykownych decyzji. Ta zmiana dynamiki między postaciami dodaje głębi i napięcia do fabuły.

Dodatkowym elementem, który wzbogaca narrację, jest świat łyżwiarstwa figurowego, który nie tylko stanowi delikatne tło dla dramatycznych wydarzeń, ale również dodaje autentyczności i głębi całej opowieści. "Serce hartowane lodem" Agaty Rzeźnik to powieść, która wykracza poza standardowe ramy gatunku, oferując czytelnikom ciekawe zwroty akcji i mocne, niezależne postacie kobiece. Jest to zdecydowanie książka dla tych, którzy cenią oryginalność oraz emocjonalne i etyczne dylematy w literaturze. Polecam📚🔥❤️

Recenzja książki "Serce hartowane lodem" Agata Rzeźnik
4/5⭐

Romans mafijny na odwrót? Czytaliście kiedyś taki 🤭?

Zacznijmy od tego, że to ona uprowadza jego. Dwukrotnie! A on cóż, początkowo się jej boi. Lecz z czasem zmienia o niej zdanie. A trzeba przyznać, że Ester to twarda babka! Zaś Leonid. No z niego to taki labrador 😂😂. Choć momentami pokazał pazurki.

Romans mafijny zawsze mi się kojarzył z dużą ilością spicy scen. A tu nie było ani jednej. I to było dla mnie spore zaskoczenie. I teraz nie wiem czy mam to uznać za plus czy minus książki. Bo z jednej strony jest to w pewien sposób oryginalne. A z drugiej liczyłam na dobrą spicy scenkę 🤭.

Cieszę się, że miałam okazję poznać twórczość kolejnej polskiej autorki. Ostatnio coś mi nie po drodze z polskimi książkami. Muszę to nadrobić!

Romans mafijny na odwrót? Czytaliście kiedyś taki 🤭?

Romans mafijny zawsze mi się kojarzył z dużą ilością spicy scen. A tu...

Gdy po raz pierwszy trafiłam na tę książkę i zobaczyłam gatunek „romans mafijny”, to się przeraziłam. Nie czytam romansów, a tym bardziej mafijnych, ale nawet ja co nieco o nich słyszałam i nie kojarzą mi się dobrze. Jednak twórczość autorki wcześniej już znałam i po jej zapewnieniach, że będzie to coś innego, uznałam, że spróbuję. I nie żałuję!

Nie jest to typowa książka z tego gatunku. Wątek romantyczny jest, no bo musi być, ale nie jest on jedynym, przysłaniającym wszystko inne, często niestety też logikę. Tutaj natomiast mamy całkiem sporo akcji, krew i trupa od pierwszej strony, zwrotną końcówkę, a także brudny, bezwzględny i brutalny świat, typowy dla mafii. Czyli jest tak, jak być powinno. Wcale nie gubi się przy tym wątek romantyczny, relacja między bohaterami jest stale, stopniowo budowana, drobne gesty tworzą rodzące się uczucie, a ze względu na wszystkie okoliczności trudno postaciom nie kibicować. Bohaterzy tyle przeszli, że po prostu należy im się odrobina szczęścia.

Historię czytałam już jakiś czas temu, a z okazji booktoura organizowanego przez autorkę miałam okazję przeczytać książkę na papierze. I choć bardzo rzadko sięgam dwa razy po tę samą powieść, zwłaszcza gdy w miarę pamiętam fabułę, bo wtedy czytanie okropnie mnie męczy, to w przypadku „Serca hartowanego lodem” nie miałam takiego problemu i z przyjemnością jeszcze raz śledziłam losy bohaterów. Książka jest raczej krótka, pisana przyjemnym stylem, z nieźle przedstawionymi emocjami. Czyta się ją szybko, a im bliżej końca, tym bardziej wciąga. Akcja z początku jest wartka, potem nieco zwalnia, by pod koniec znów przyspieszyć i zaserwować kilka zwrotów. Trudno mi teraz ocenić, czy coś tutaj mnie zaskoczyło, czy czegoś się nie spodziewałam, ale na pewno jedno wiem – wciąż najbardziej mnie ciekawi postać Madame. Złole zawsze są przecież intrygujący, bo mają często skomplikowane charaktery. Żałuję więc, że nie odegrała tutaj większej roli i nie dała się lepiej poznać.

A więc krótko mówiąc – polecam!

Nie jest to typowa książka...

Duży plus za to, że w końcu to kobieta okazała się tą silniejszą

Duży plus za to, że w końcu to kobieta okazała się tą silniejszą

Dobry wieczór,kochani 🥰 Agata Rzeźnik - strona autorska
współpraca reklamowa Wydawnictwo WasPos " Serca hartowane lodem "

Nie sięgnęłam po tę książkę przypadkiem
Gdy dowiedziałam się że w tej historii złą rolę odgrywa kobieta a mężczyzna jest dosłownie towarem wiedziałam ,że to musi być coś z charakterem
Nie pomyliłam się wcale

Kojarzycie na pewno książki o mafiach , morderstwach, broni i romansach
Mimo iż tematem przewodnim jest w tej powieści to samo, to zrobione zupełnie na odwrót

Leonid to uroczy, delikatny i spokojny mężczyzna
Uwielbia jazdę na łyżwach i zamierza się w tym kierunku rozwijać
Postanawia zaryzykować i zadebiutować na międzynarodowych zawodach w Osmarun
Tam mogą spełnić się jego marzenia
I choć jest przepełniony stresem i strachem nie spodziewa się co przyniesie mu los
Podczas igrzysk dochodzi do nieoczekiwanego zwrotu akcji
Na teren wpada mafia, trener debiutanta zostaje zamordowany a on sam zaś porwany
Gdyby tylko mógł przewidzieć przyszłość…
Nie może uwierzyć w to co mu się przytrafiło
Dowiaduje się że zostanie sprzedany
Czuje wstręt i obrzydzenie już nie tylko do swoich oprawców ale też do siebie
Każda kolejna informacja na temat jego losu tylko go dołuje i sprawia, że przestaje wierzyć już w jakiekolwiek ratunek
Okazuje się, że za jego koszmarem stoi kobieta
Na imię jej Ester. Do czasu aukcji i sprzedaży musi osobiście pilnować „towaru”
Dzieją się rzeczy dziwne i niemożliwe
Pojawiają się uczucia i otwartość jakiej nikt nie spodziewałby się w tym scenariuszu
Kolejny zwrot akcji który wybił mnie z rytmu
Na jaw wyszły tajemnice, pojawiła się chęć zemsty, współczucie i co najważniejsze szansa na przetrwanie dla bohatera

Jak sami zauważyliście dzieje się wiele
Ale to dobrze! Zdecydowanie!
Nie ma tu ani chwili na nudę czy strony wypełnione masłem maślanym
Trzeba podkreślić że jest to debiut autorki
Jak dla mnie widać tu duży talent i chciałabym tego więcej

Dobry wieczór,kochani 🥰 Agata Rzeźnik - strona autorska
współpraca reklamowa Wydawnictwo WasPos " Serca hartowane lodem "

Nie sięgnęłam po tę książkę przypadkiem
Nie pomyliłam się wcale

Kojarzycie na pewno książki o...

Ester od najmłodszych lat miała styczność z bronią. Już 12 lat jest na usługach kobiety mafii. W tym zawodzie dziewczyna musi mieć wyłączone emocje nawet te najmniejsze. Dziewczyna pamięta swoją przeszłość. Wie, że gdzieś na świecie żyją jej bliscy, ale nie ma zamiaru ich szukać.

Leonid Zaharov ten mężczyzna jest bardzo zdolnym łyżwiarzem i pod czas jego debiutu mają miejsce straszne wydarzenia. Mężczyzna traci trenera. Natomiast jak Ester nie wykonała zlecenia Madame to od pewnego momentu jest odpowiedzialna za chłopaka aż zostanie wylicytowany za aukcji. Jednak im więcej czasu dziewczyna spędza z chłopakiem to wie, że on nie powinien żyć takim życiem jak ona. Postanawia z nim uciec. Jak potoczy się ich życie po podjęciu przez Ester tej decyzji? Czy Leonid będzie nadążał za dziewczyną? Co wyniknie z tej nagłej znajomości? Ja wam tego nie zdradzę. Musicie sami się tego dowiedzieć sięgając po powieść.

Agata stworzyła fantastyczną powieść. „Serce hartowane lodem” jest romansem mafijnym, ale nie takim do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że to przeważnie to kobieta jest w opresji. W książce mamy dokładnie odwrotnie. Mamy silną kobiecą bohaterkę, która pragnie ratować głównego bohatera i uroczego młodego łyżwiarza, który musi w ekspresowym tempie się dostosować do otaczającej go sytuacji i wspomagać dziewczynę a nie przeszkadzać jej.

Książka jest pisana z dwóch perspektyw co daje nam jasny obraz sytuacji i świetną okazję do głębszego wczucia się w to co czuli główni bohaterowie. Styl Agaty jest bardzo lekki i bardzo przyjemny. Przez jej książki się bardzo szybko płynie i nawet nie zauważysz, że ucieka i strona za stroną. Nie ma się ochoty odłożyć tej książki na bok nawet na minutę.
Przy książce bardzo szybko czas płynie i nawet się nie zorientujecie a skończycie za jednym tchem. Jestem bardzo ciekawa następnych książek Agaty. Ciekawi mnie to co dla nas jeszcze przygotowała. Mam nadzieje, że nie będzie trzeba zbyt długo czekać i niebawem będzie jej świetna kolejna książka. Bardzo polecam!

📚 OPINIA 📚

Tytuł: "Serce hartowane lodem"
Autor: Agatą Rzeźnik
Wydawnictwo: WasPos

"Ona jednak była w stanie znaleźć w skamieniałym lodzie jedną rysę, przez którą wciąż przepływa ciepło. Tą rysą był Leonid"

Romans mafijny, gdzie tą złą jest kobieta? Tak! Jakie to było dobre!
Ester to młoda dziewczyna, która jest protegowaną Madame - szefowej skandynawskiej mafii. Dziewczyna jest maszyną do zabijania, nie ma uczuć, a jej serce jest skute lodem. Jej zadaniem jest porwanie Leonida i dostarczenie go do Madame.
Leonid Zaharov to młodziutki chłopak, który marzy o karierze łyżwiarza. Przyjeżdża do Osmarum z marzeniem wygrania zawodów. Niestety myli kroki, a jego trener zostaje zamordowany. On sam zostaje porwany, a opiekę nad nim przejmuje Ester.
Dziewczyna zaczyna darzyć chłopaka uczuciami, a przez to łamie zasady mafii, których zawsze się twardo trzymała.
Co połączy tych dwoje?
Czy mają szansę być szczęśliwi?
Co zrobi Madame, gdy dowie się, że jej protegowana zdradziła?

Romanse mafijne uwielbiam i zawsze po nie sięgam. Agata stworzyła nam naprawdę świetną historię, rewelacyjnie wykreowała bohaterów. W tej książce nie ma czasu na nudę, akcja leci zawrotnym tempem. Gdy mamy wrażenie, że jest spokój, następuje coś czego się nie spodziewamy. Przez książkę lecimy, a tu nagle koniec. Za mało, za krótko, ja chce więcej! Świetnie spędziłam czas z historią Ester i Leonida I czekam na kolejne książki Agaty.

📚 OPINIA 📚

Tytuł: "Serce hartowane lodem"
Autor: Agatą Rzeźnik
Wydawnictwo: WasPos

Romans mafijny, gdzie tą złą jest kobieta? Tak! Jakie to było dobre!

Każdy, kto siedzi we współczesnym książkowym świecie, słyszał o romansach mafijnych, nawet jeśli nie czytuje tego typu lektur. Wszystkim zapewne ten podgatunek kojarzy się z historiami, w których przystojny, samczy mężczyzna więzi niewinną, delikatną kobietę, co ma spowodować narodziny uczucia. A gdyby pokazać to na opak – to dziewczynę uczynić członkiem mafii, a chłopaka osobą z niewinnego, normalnego świata?

Leonid jest młodym utalentowanym łyżwiarzem, który szykuje się do ważnych zawodów. Jednak w trakcie występu jego trener zostaje zamordowany, a on sam znajduje się w rękach bezwzględnej szefowej mafii Madame. Jego strażniczką zostaje ,,podopieczna” Madame, Ester. Dziewczyna mimowolnie zaczyna współczuć Leonidowi.

Jak możecie się domyślać, nie jestem fanką ani współczesnych romansów, ani mafijnych klimatów. Po ,,Serce hartowane lodem” sięgnęłam, ponieważ znałam twórczość fantastyczną autorki z Wattpada i wierzyłam, że stworzy coś ciekawego. I chociaż może nie jest to literatura mojego typu, to dobrze się na niej bawiłam i zaangażowałam w relacje Ester i Leonida. Odświeżające jest czytać o parze, która odstaje od schematów z typowych romansów – tu Ester jest tą butną i niepokorną, a Leonid jest wrażliwy i spokojny, chociaż nie brakuje mu też poweru. Ich relacja jest opisana bardzo przyjemnie, różni się od stereotypów z tego typu powieści: zaczyna się dość niewinnie i subtelnie, jest opisana z wielką delikatnością, ale nie brakuje tu też chemii i powoli rodzącej się namiętności. Kilka fragmentów i wyznań naprawdę mnie poruszyły.

Doceniam też to, że autorka nie romantyzuje przemocy i brutalności, nie przedstawia mafii jako czegoś tajemniczego i połączenia dawnej szlachty i rodziny Carringtonów, nie opisuje syndromu sztokholmskiego. Pokazuje, jak bardzo Madame jest bezwzględna, nie wybiela jej, ukazuje cierpienie Ester, a jej motywacje są dobrze uzasadnione. Nie epatuje okrucieństwem, ale zarazem pokazuje, że jest to środowisko niebezpieczne, od którego trzeba się uwolnić. Bardzo zwraca też uwagę na ,,poprawność” relacji głównych bohaterów, Ester nie jest tu oprawcą, od początku czuje litość do Leonida i nie chce go krzywdzić. Żałuję, że wcześniej nie sięgnęłam po poprzednie opowiadanie autorki, bo chwilami czułam się zagubiona w wątkach drugoplanowych, ale ten główny był całkowicie jasny.

Myślę, że mogę polecić ten tytuł zarówno fanom romansów mafijnych, jak i tym, którzy od nich stronią. Tym pierwszym, bo to nadal dość lekka i mocno romantyczna powieść, która pokaże im coś innego. Tym drugim, bo Agata Rzeźnik pokazała nam (i mi!),że powieści, które uważamy za sztampowe i chwilami toksyczne, też mogą być przyjemne, a nawet nieść za sobą przesłanie.

,, Gdy już będziemy bezpieczni, uciekaj ze mną dalej.”

Ps. Recenzja napisana w ramach bookture'a organizowanego przez autorkę.

Dziewiętnastoletni Leonid Zaharov postanawia udać się do miasta Osmarun by wziąć udział w międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie, jednak nie spodziewał się, że w tak ważnym dla niego dniu tyle złego się wydarzy. Zamordowano jego trenera Borię, a on sam został porwany w celu okupu, gdyż handel żywym towarem cały czas funkcjonuje i poszukuje kolejnych ofiar.
Madame, szefowa mafii to zadanie zleciła Ester, która od wielu lat jej służy, jednak gdy ta zawsze szła do celu po trupach teraz niestety znalazła się w ślepym zaułku.
Pewne wydarzenia komplikują wszystko to co było zaplanowane przez szefową.

Czy Ester uda się uwolnić od Madame?
A także co będzie z Leonidem? W końcu obiecała sobie ochronić go przed czyhającym niebezpieczeństwem...

"Serce hartowane lodem" to bardzo dobry, trzymający w napięciu romans mafijny. Akcja pędzi tutaj jak szalona, nie ma czasu na nudę, intrygująca, brutalna, dostarczająca ogrom emocji. Bohaterowie świetnie wykreowani, ona silna, odważna i pewna siebie kobieta, on za to przeciwnie, jednak dzięki Ester powoli zaczyna stawać na nogi i również wykazywać się odwagą. Niespodziewanie między nimi rodzi się uczucie, jednak czy uda im się wygrać z ludźmi, którzy życzą im wszystkiego co najgorsze? Czytajcie a się dowiecie. 😈
To moje pierwsze spotkanie z autorką, a zarazem z romansem mafijnym, tutaj co prawda mamy na odwrót, tutaj rządzi kobieta i powiem wam, że jestem pod wrażeniem!
Czas spędzony z książką uważam za udany! ❤️
Polecam! ☺️

Madame, szefowa...

• NIE CZYTAM
  • Egzemplarz w prezencie od autora
  • Romans mafijny
  • Szkoda czasu