Marcin. Pora spać

Okładka książki Marcin. Pora spać Carine Hinder
Okładka książki Marcin. Pora spać
Carine Hinder Wydawnictwo: Czarna Owca, ToTamto Seria: Till the Cat literatura dziecięca
32 str. 32 min.
2023-06-14
2023-06-14
32 min.
#totamto

"Till the Cat" to przecudowna seria dla najmłodszych autorstwa Carine Hinder i jednocześnie nasze pierwsze spotkanie z tą autorką. Powiem Wam, że jestem ogromnie zauroczona tymi książeczkami, jak również i moje dzieci, które co chwile chcą, żeby im je czytać na dobranoc! Są to książki, które poruszają ważne tematy, z którymi rodzice i dzieci z pewnością mieli styczność. Tym bardziej w dzisiejszych czasach, w których dzieci nie dość, że ze wszystkim wybrzydzają, to jeszcze najlepiej dać im telefon i będą przeszczęśliwe. Znacie to, prawda? A może zdarza się, że Wasze dziecko coś zgubi i nie może czegoś znaleźć, robiąc przy tym awanturę dosłownie o wszystko - a jak się późnej okazuje, zguba leży gdzieś w pokoju dziecka, przykryta stertą innych rzeczy. Nie wiem jak Wy, ale ja dziennie słyszę pytanie - "mamo, a gdzie jest moja zabawka, tą którą bawiłam się wczoraj?" 😱 Nasz główny bohater książeczek Marcin, również staje przed tymi problemami - ginie mu pluszak, nie chce iść spać, nie chce jeść warzyw oraz uwielbia spędzać czas przed telefonem. Jak każda historia się potoczy?

"Marcin. Pora spać" to z pewnością pozycja, której historia przydarzyła się niejednemu rodzicowi. Marcin przeważnie chodzi spać dość wcześnie. Ma swoją rutynę, której jego rodzice się trzymają. Ale zdarza się, że czasami wolno mu się położyć spać trochę później. Takie dni nazywane są "dorosłymi wieczorami" i przeważnie obejmują sytuację, w których do rodziny przychodzą goście, czy dziadkowie. Wtedy zdarza się, że dzieci biegają trochę dłużej niż powinny (wiecie emocje, radość, zabawa itp). Jednakże przychodzi taki moment, że Marcin powinien się już położyć, ale nie jest łatwo go do tego przekonać, bowiem chłopczyk pomimo wszystko chce dalej się bawić. Postanawia stać się niewidzialnym ninją i po kryjomu przed dziadkiem, dalej poddawać się jego ulubionym zabawom. W końcu chłopczyk zasypia w otoczeniu swoich zabawek, a następnego dnia budzi się w nienajlepszym humorze. Wszystko go drażni, praktycznie każde dziecko w przedszkolu wywołuje u niego furię, a wieczorem jest tak marudny, że nawet rodzice nie wiedzą co się z nim dzieje. W końcu pada zmęczony na kanapie i zasypia bardzo wcześnie. Nazajutrz, o dziwo, jego humor jest sto razy lepszy niż poprzedniego dnia. W przedszkolu bawi się fantastycznie, tak samo później w domu. Marcin zdaje sobie sprawę, że aby dobrze się bawić, trzeba się wyspać, bo wtedy ma więcej energii i chęci do zabawy. Także jak sami widzicie, Marcin na własnej skórze musiał się przekonać, dlaczego sen jest tak ważny w jego życiu.
Seria "Till the cat" stworzona przez Carine Hinder, to cztery świetne pozycje, które mają w sobie naprawdę ciekawe przesłania. To książki z morałem, dzięki którym można wytłumaczyć swoim dzieciom jaki wpływ na ich życie ma sen, elektronika, porządek i zdrowe odżywianie. Mogą stanowić naprawdę fajny wstęp do rozmów z dzieckiem o tych ciekawych zagadnieniach, z którym zapewnie większość z nich miała styczność. Marcin to przesympatyczny chłopczyk, którego zachowanie nieraz będzie przypominać Wam Wasze własne dzieci 😅 bynajmniej ja tak mam za każdym razem, gdy moje dziewczyny nie chcą jeść obiadu, bo nie podoba im się zapach potrawy! Książeczki mają piękne i przyjemne dla oka ilustracje, co stanowi ogromny ich plus. Do tego twarda oprawa, która genialnie prezentuje się na półeczce i z pewnością "wytrzyma" dłużej, przy codziennym użytkowaniu. Tekstu nie ma ani za dużo, ani za mało, także historie są idealne do czytania przed spaniem. Ogromnie Wam je polecam.

Dzieciom podobają się dorosłe wieczory, wtedy, gdy np. rodziców odwiedzają znajomi, a oni mogą później położyć się spać. Tylko wielka szkoda, że nie można tego robić częściej. Marcin w ostatnim czasie robi wszystko żeby jak najpóźniej położyć się spać. Jaki jest tego efekt? Przecież, gdy człowiek się nie wyśpi to ma nienaładowane baterie, a wtedy kłopotów nam nie brakuje.

Więcej w recenzji:

Każdy rodzic to zna. Wieczorne rytuały i odliczanie, aż pociechy pójdą spać. Aż zacznie się wieczór. Aż będzie można odpocząć. Tymczasem… minuty rozciągają się w czasie, a dziecko jakby się od nowa ładowało i dalej nie chce spać… Pić. Jeść. Siku. Pić. Jeść. Siku. Tik tak tik tak. Kiedy pójdzie spać? I o trudnym zasypianiu jest też ta książka: „Marcin. Pora spać” Till The Cat.

Piżamowe party
Zaczyna się dość niewinnie. Czytamy, że w niektóre dni Marcinowi wolno się położyć spać nieco później. Takie okazje nazywane tu są „dorosłymi wieczorami” i wtedy godzina spania jest naturalnie przesuwana. Bywa też i tak, gdy to dziadzio pilnuje Marcina, ale nasz chłopiec jest sprytny jak ninja i buszuje wieczorową porą, a niczego nieświadomy dziadek myśli, że malec śpi w najlepsze. A co się dzieje później? Potem przychodzą konsekwencje. Gdy Marcin jest niewyspany, nic mu nie wychodzi, na wszystkich się złości… Nie chce sprzątać zabawek, krzyczy i nie chce iść spać o stałej porze…

„Marcin zauważył, że aby normalny wieczór przypominał ten dorosły, trzeba działać jak ninja i stać się trochę niezauważalnym”.

Człowiek wyspany mniej awanturujący
Gdy Marcin wreszcie się wysypia, ma zupełnie inny nastrój. Jest miły, koleżeński i w ogóle się nie dąsa. Wieczorem już wie, że trzeba umyć zęby i położyć się jak najszybciej spać, żeby następnego dnia być w dobrej formie.

„Spanie jest jak ładowanie baterii w telefonie. Jeżeli jej nie naładujesz, telefon nie będzie energii, żeby dobrze działać”.

Ech, te emocje!
Bardzo spodobała mi się seria z Marcinem w roli głównej. Wielką rolę odgrywają tu piękne ilustracje, ale i rodzina naszego małego bohatera jest bardzo interesująca i oryginalna. Przede wszystkim jednak najważniejsza jest nauka radzenia sobie z emocjami. Mieliśmy już do czynienia ze złością, gdy Marcinowi zginął pluszak, teraz musimy rozprawić się z tematem higieny snu. Wspaniale, że żyjemy w czasach, gdy jest książka na wszystko. Na każdy problem, który pojawia się w wychowaniu. Polecam do domowej biblioteczki!

Marcin to 4,5-letni chłopczyk, który jak każde dziecko lubi jeść słodycze, budować twierdze z poduszek oraz psocić. Ciekawy świata zadaje mnóstwo pytań, a zdobytą w ten sposób wiedzę przekazuje swojemu najlepszemu przyjacielowi – pluszowemu króliczkowi. Książeczka „Pora spać” związana jest z tematem bardzo trudnym dla wielu rodziców – usypianiem dziecka. Może być to więc doskonała opowieść na „dobranoc”.

Uważam, że książeczki dopasowane do wieku dzieci są jednym z najlepszych sposobów przekazywania wiedzy i mądrości dzieciom. Seria o Marcinie w łatwy i przyjemny sposób przekazuje dzieciom podstawowe wartości, a przy okazji zapewnia doskonałą rozrywkę. Dodatkowo jest to świetna alternatywa dla popularnej „Kici koci”. Jeśli jako rodzic zastanawiasz się, którą serię książeczek wybrać dla swojej pociechy przygody Marcina z pewnością będą dobrym rozwiązaniem.

Seria książek z Marcinem to przepięknie ilustrowane książki, które opowiadają przygody małego chłopca, który jest energicznym chłopcem, pełnym życia i przygód. W każdej części poznajemy jego nową przygodę, która zachwyci dzieci w wieku od 3 do pięciu lat.

Książki mają twardą oprawę, która będzie wiernie towarzyszyć przy niejednym jej czytaniu. W środku, oprócz ślicznych ilustracji, znajduje się wyważony tekst nie za długi, ale też niezbyt króciutki, dzięki czemu przy książce można poświęcić chwile czasu. Dziecko będzie w stanie się skupić, przeżywając przygody Marcina, który poprzez swoje śmieszne przygody, będzie uczyć. Kochane pociechy wyciągną z tych książek morał, co w dla mnie ma duże znaczenie. Zdecydowanie polecam, nie tylko chłopcom, bo i dziewczynkom przygody małego Marcinka się spodobają.

Czy są dni kiedy robicie swoim dzieciom "dorosłe wieczory" i mogą wtedy położyć się spać później niż zwykle?

Sprawdźcie, jak to wygląda u Marcina.

Takie wieczory od czasu do czasu ma Marcin, kiedy czasem jest u kogoś w odwiedzinach, kiedy są wakacje lub kiedy jest weekend. Raz Marcin zamienił się w ninja i do bardzo późnych godzin wieczornych, bawił się w najlepsze. Na drugi dzień od rana był w bardzo złym humorze, który odbił się na jego przyjaciółce, jak również później w domu na mamie.

Czy sen zatem jest ważny? NAWET BARDZO! Kiedy śpimy nasz organizm odpoczywa, relaksuję się, regeneruję. Jak to powiedział dziadek Kłaczek "Spanie jest jak ładowanie baterii w telefonie. Jeżeli jej nie naładujesz, telefon nie będzie miał energii, żeby dobrze i długo działać".

Kolejna historia z serii o Marcinie, która jest bardzo ważnym zagadnieniem w dziecięcym życiu. W bardzo fajny i prosty sposób, zostało przekazane w książce jak bardzo ważny jest sen. Jakie są konsekwencje, kiedy organizm nie otrzymuje tyle dni ile jest mu faktycznie potrzebne. Ilustracje zachowują swoją fajną i przejrzystą całość. Jak najbardziej polecam dla wieczornych buntowników snu.

Sprawdźcie, jak to wygląda u Marcina.

Poznajcie urocze książeczki dla dzieci, które wprowadzą najmłodszych czytelników w wyjątkowy świat. Opowieści zachęcają do wspaniałej podróży przez krainę marzeń.
W serii tej poznamy Marcinka – 4,5-letniego chłopca, który odzwierciedla codzienne problemy i bolączki z jakimi spotykają się dzieci i ich rodzice. Niechęć do pójścia spać i zmęczenie następnego dnia, zaginiony ulubiony pluszak, problemem z jedzeniem, uzależnienie od elektroniki – to główne aspekty czterech książeczek, które prezentuje Wam Igusia 🛌📱🍕🧸.

Dzieci interesują się wszystkim czym nie powinny w danym momencie, zadając przy tym mnóstwo pytań. Doszukują się problemów i nie widzą swojej winy. Książeczki dla dzieci są takie prawdziwe – to zrozumieją wszyscy rodzice 😅.

Młodzi czytelnicy łatwo angażują się w opowieść oraz samodzielnie odkrywają elementy na ilustracjach, które są atutem tych książek. Doskonale wprowadzają dzieci w świat literatury, ucząc je, że czytanie może być nie tylko przyjemne, ale też inspirujące 🙂.
🌸🌸

Nie wiem jak u was, ale odkąd mam Zuzię zaczęłam zdawać sobie mocno sprawę z tego, że nasza biblioteczka musi być mocno zróżnicowana.

Książeczki są u nas numerem jeden od małego.
Zuza uwielbia słuchać dłuższych historii jak i tych krótkich. Zawsze jednak decydujemy się na historie, które niosą fajny przekaz dla maluchów, które uczą i bawią.

Jedną z takich serii, którą miałyśmy okazję poznać jest seria książeczek „Marcin” autorstwa Carine Hinder.
Cztery książeczki opowiadające o zupełnie innych zdarzeniach, ale oczywiście jakże bardzo życiowych 🫢

„Pora spać” , „Zaginiony pluszak” , „Nie lubię tego!” , „Czas przed ekranem” – za tymi tytułami kryje się mnóstwo prawdziwego życia. Nasi uroczy bohaterowie to oczywiście Marcin oraz Zojka, Mama i Tata, Dziadek Kłaczek, Dziadzio F, Bunia i piesek Bajka.

Każda z historii pokazuje maluchom jak ważne jest przestrzeganie zasad, że to czego chcemy w danym momencie (bądź nie chcemy ;)) czasami nie idzie w parze z naszymi oczekiwaniami.
Historie mają świetny przekaz, jasne treści, uczą i pokazują konsekwencje. Do tego mają śliczne ilustracje, które Zuza z chęcią ogląda i sama opowiada o przygodach Marcina.

Bardzo polecamy i dziękujemy za egzemplarze @wydawnictwoczarnaowca za możliwość recenzji 🫶🏻

Książeczki są u nas numerem jeden od małego.

Jedną z takich serii, którą...

#polkaAntosia

Skoro dziś rano już powiedziałam Wam co nie co, o Marcinie. To nie może tu też zabraknąć kolejnych dwóch tomów z tej serii.

#MarcinNielubiętego

Bardzo bym chciała, żeby Syn zjadał wszystkie owoce i warzywa. Niestety, nie może być za kolorowo i na palcach jednej ręki mogę wymienić warzywa, które zjada. Ale cieszę się, że w ogóle zjada i zaczyna próbować nowe smaki, które do tej pory omijał szerokim łukiem.

Tak jest też w przypadku głównego bohatera. Marcin nie lubi wielu rzeczy i wszędzie widzi spisek i myśli, że rodzice przemycają Mu warzywa w posiłkach. Kiedy opowiada o tym rodzicom, Ci mówią, że to całkiem normalne, że czasem się czegoś nie lubi i zapraszają chłopca do wspólnego gotowania.
Potem opowiada swojemu królikowi, że ważne jest to, by najpierw coś spróbować, bo coś może nas zasmakować.

#MarcinPoraSpać

Co robisz kiedy jesteś niewyspana/niewyspany? Nie masz humoru? Na wszystko i wszystkich patrzysz ze złością?
Ja też tak mam! I dlatego uczę Antosia, że sen jest bardzo ważny.

Marcin też tego uczy! Ale dopiero po tym, jak któregoś razu za pragnął być jak ninja i mieć "dorosły" wieczór, czyli nie kłaść spać do późna. Potem zasypia wśród zabawek i następnego dnia jest niewyspany, a przy tym marudny i zły.
Kiedy wraca ze szkoły nic mu się je podoba. Jest tak zmęczony, że zasypia bardzo szybko, a rano budzi się wyspany z zdecydowanie lepszym humorze.

I te książeczki nam się podobały i chętnie do nich będziemy wracać.

A Wy? Znacie te bajki?

#polkaAntosia

#MarcinNielubiętego

"Pora spać"-z niej maluchy dowiedzą się jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu sen i co może powodować jego brak. Marcin sam miał okazję się o tym przekonać , gdy pewnego razu postanawia się zbuntować i przedłużyć sobie wieczór bawiąc się do późna. Czy to była dobra decyzja? Jak wyglądał jego dzień nazajutrz i czy chłopiec będzie chciał powtórzyć nieposłuszeństwo? Wasze pociechy odnajdą odpowiedzi na te pytania w środku 😊

• Dla dzieci
  • PółkaAntosia