Po drugiej stronie stawu

Okładka książki Po drugiej stronie stawu Joseph Kuefler
Okładka książki Po drugiej stronie stawu
Joseph Kuefler Wydawnictwo: Frajda literatura dziecięca
40 str. 40 min.
literatura dziecięca
Frajda
2023-07-05
2023-07-05
40 min.
Emilia Kiereś

Tytuł: "Po drugiej stronie stawu"
Autor: Joseph Kuefler
Data premiery: 05.07.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Zamknijcie oczy.
Teraz.
Przeniescie się do czasów swojego dzieciństwa.
Lubiliście marzyć?
Lubiliście fantazjować?
Uciekaliście czasem do innego świata?
"Po drugiej stronie stawu" to piękna opowieść o chłopcu o imieniu Ernest D. (nie wiem dlaczego jest to "D." dodane🙈). Pewnego dnia Ernest postanawia zbadać głębokość stawu, który znajduje się przy jego domu. Rzuca do niego kamienie, ogląda patykiem długość, wrzuca wędkę... I z radością stwierdza, że nie wie jak głęboki jest staw.
Wraz ze swoim pieskiem postanawiają to sprawdzić. Kiedy nurkują to wypływają po drugiej stronie stawu, gdzie znajduje się zupełnie inny świat. Wg dziecka lepszy, bajkowy, ale też jak się okazuje niebezpieczny...
Kiedy wraca do siebie...
Nagle jego dom wydaje mu się większy, teren dookoła nabrał kolorów i... chłopczyk odkrył, że za każdym zakrętem znajduje się jeszcze coś do odkrycia 💙
Prócz wspaniałej treści, bajeczka jest pięknie ilustrowana. Lubię książeczki autora. Za każdym razem te obrazki wprawiają mnie w zachwyt 😊
Polecam wszystkim dzieciaczkom!

Tytuł: "Po drugiej stronie stawu"
Autor: Joseph Kuefler
Data premiery: 05.07.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Zamknijcie oczy.
Teraz.
Przeniescie się do czasów swojego dzieciństwa.
Lubiliście marzyć?
Lubiliście fantazjować?
Uciekaliście czasem do innego świata?

Wyobraźnia dziecka to wspaniała konstrukcja. Jeśli dodać do tego zapał i odwagę w poszukiwaniu nowego, dzieci znacznie przewyższają dorosłych. Są nawet w stanie dostrzec to, czego my starsi nie widzimy. Ernest D. jest doskonałym przykładem takiego bohatera.
W najnowszej książce Josepha Kueflera od wydawnictwa Frajda pod tytułem PO DRUGIEJ STRONIE STAWU Ernest D. postanawia sprawdzić, jak głęboki jest jego staw i co się może kryć w jego głębinach. U jego boku wiernie stoi pies, który również wyrusza z nim w podróż. Kiedy Ernest D. nurkuje, wręcz przenosi się do całkiem innej rzeczywistości, która jest pełna pięknych rzeczy, fantastycznych stworzeń, wspaniałych roślin, ale nie brakuje tam też potworów! Chłopiec wykazuje się jednak odwagą i to potwory uciekają przed nim, a nie one przed nimi. A czy wraca na swoje podwórko? Wraca — odmieniony. Widzi całkiem inaczej to, co go do tej pory otaczało i potrafi się tym cieszyć jeszcze bardziej!
PO DRUGIEJ STRONIE STAWU Josepha Kueflera to przepiękna opowieść o tym, jak silna jest dziecięca odwaga, jak silna jest dziecięca ciekawość, która prowadzi do poznawania nowego. Dzieciom niewiele potrzeba, aby czerpać radość z życia, z otaczającego świata. Główny bohater książki pokazuje, że nie ma co bać się wyzwań i nowych doświadczeń, ponieważ to one często są kluczem do szczęścia i lepszego postrzegania świata. Nie da się ukryć, że autor tworzy mądre, wartościowe książki dla dzieci. Ogromnym atutem są ilustracje. Ich stonowana kolorystyka nie rozprasza, wręcz zachęca dzieci do tego, by z uwagą śledziły historię i uczyły się od głównego bohatera!

Tak, zdaje sobie sprawę, że często sięgam po książeczki dla dzieci. One są tak pięknie wydawane, że kiedy weźmie się takową w rękę, żal jej odłożyć i mimo woli przewraca się kartki. Tym razem u mnie książeczka obrazkowa Josepha Kueflera "Po drugiej stronie stawu".
💦Ernest ma przyjaciela psa i staw obok domu. Czasami w domu jest nudno i chłopiec chodzi wtedy nad staw i wymyśla jakim sposobem sprawdzić czy staw ma dno. Kiedy nie udaje mu się odszukać dna postanawia, że sam to sprawdzi. Przygotowuje się do wyprawy, gromadząc odpowiedni sprzęt. Oczywiście zabiera ze sobą psa i nurkuje.
Jak zakończy się przygoda Ernesta? Czy znajdzie dno? A może trafi na coś zupełnie innego?
Możecie się o tym przekonać sięgając po lekturę. Najlepiej oczywiście z jakimś milusińskim.
💦 Historyjka jest prosta w odbiorze i takim też językiem jest napisana. Poradzi sobie z nią nawet dziecko dopiero zaczynające przygodę z czytaniem. Czytając z dorosłym natomiast będzie stanowić wspaniała bazę do wielu rozmów, odkrywania najbliższej okolicy czy rozwijania wyobraźni. Pomogą w tym oczywiście ilustracje. Oprócz tego możemy się przekonać, i przy okazji wytłumaczyć dziecku, że nie zawsze to, co jest ukryte, jest daleko lub czego nie mamy, jest dobre i miłe. Tak jak w życiu, za każdym rogiem nie tylko jest coś nowego, ale może się to coś okazać złe i upiorne.
💦 Jak każda tego typu opowiastka, również i ta, zawiera przesłanie. Z każdej podróży, nawet tej krótkiej i najbliższej, wracamy odmienieni, inni, może trochę starsi.
💦To moja druga książka autora, którą dane mi było przeczytać i zobaczyć, i wiem że warto zapamiętać to nazwisko. Dodam Wam jeszcze taką informację: "Tytuł „Po drugiej stronie stawu” pojawił się na łamach „New York Times Sunday Book Rewiev”, zdobył Zena Sutherland Award, a magazyn „Entertainment Weekly” uznał tę publikację za najlepszą książkę obrazkową 2015 roku."
Według mnie zasłużenie. Polecam.

Bywają takie dni, że Wam się nudzi? Brak ciekawego zajęcia, kręcenie się w kółko … zwykłe nudy na pudy.
Ernest D., bohater książki Josepha Kueflera postanowił w taki zwyczajnych, nudny dzień zbadać głębokość stawu, który znajduje się tuż za jego domem. Wiecie jak się mierzy głębokość stawu?
Staw można zmierzyć patykiem, wędką, kamieniem, albo … chlup … dać nura i sprawdzić jak daleko jest do dna.
Chociaż z tym chlup to nie tak szybko. Do badania stawu trzeba się dobrze przygotować: płetwy, maska, aparat, notes, ołówek, lupa i … czekolada. Kilka ćwiczeń gimnastycznych. No i żeby nie czuć się samotnym w głębinach stawu …nada się przyjaciel, choćby kudłaty.
Gotowi? No to teraz … chlup …
„Płyną przez groty pozbawione światła i obok zatopionych skarbów, mijają kałamarnicę, rekiny i bezkształtne stwory, aż do wynurzenia …”
Jaki będzie świat po drugiej stronie stawu? Magiczny? Czarodziejski? A może upiorny i przerażający?
Z kim Ernest będzie walczył? Przed kim uciekał? Co odkryje? Czym się zachwyci? Co usłyszy?
Nuda? Jaka nuda. Rozejrzyjcie się wokół, za każdym rogiem, kamieniem, ulicą, czeka na Was nowe miejsce do odkrycia, nowa niezwykła przygoda.
Nie zapomnijcie odkryjć książeczki Josepha Kueflera pt.„Po drugiej stronie stawu”, którą przełożyła dla Was Emilia Kiereś, a udostępniło drukiem Wydawnictwo Frajda. Niebywała historia. Prawdziwa FRAJDA. Gorąco polecam.

"Po drugiej stronie jeziora", to książka dla maluszków, którzy uwielbiają, jak czytają im rodzice i dają im poznać tajemniczy świat książki.

W tej książce poznają Ernesta, który pozna tajemnice swojego stawu. Chłopiec na jego dnie poznaje inny świat, który zmieni go na zawsze i nauczy dostrzegać ciekawości, przedmiotów, które otaczają nas dookoła.

Krótka opowieść w dużym formacie. Piękne ilustracje pobudzają dodatkowo dziecięcą wyobraźnię. Twarda mocna okładka pozwala dzieciom na dłuższe użytkowanie. Książka dedykowana jest dla dzieci Od 3 do 5 lat.

Krótka opowieść w dużym...

Dziecięcia wyobraźnia jest wspaniała. Młodzi ludzie są w stanie wiele odkryć i zobaczyć to, co dla nas jest niewidoczne. Ernest D. nie boi się wyzwań i w pewnym momencie zmienia miejsce, w którym znajduje się...

Ta książka pięknie ukazuje siłę odwagi i dziecięcej ciekawości. Ernest z ciekawości pragnie sprawdzić, co czeka na niego po drugiej stronie stawu. Nurkuje i przenosi się do innej rzeczywistości, która ma dla niego wiele ciekawych rzeczy. Chłopiec ogląda nieznany świat i odkrywa karty tajemnic.

Uważam, że "Po drugiej stronie stawu" to mądra opowieść o tym, że nie należy bać się nowości i czerpać radość z życia. Bywa, że nasze Pociechy z dystansem podchodzą do nowości, jednak Ernest pokazuje, że nie należy bać się wyzwań, ponieważ dzięki nim, można wiele odkryć. Jest to lektura warta uwagi, a stonowane ilustracje zachęcają do śledzenia losów chłopca i nie rozpraszają dzieci.

Ernest D. postanawia zbadać jak głęboki jest jego staw. Uznaje, że jego staw jest nieskończony i nie ma dna. Chłopiec zabiera swój sprzęt badawczy, psa i zanurza się w głębinie stawu. Wpłynął pomiędzy zatopione skarby, tam dokąd nie dociera nawet światło. Płynie i płynie aż wynurza się z drugiej strony. Świat po drugiej stronie stawu jest niezwykły i całkiem inny od tego, który zna. Istnieje wyłącznie dla niego. Pełno w nim rzeczy jakie trudno sobie wyobrazić. Niebywałe co tam się kryje. Przed Ernestem znajduje się jeszcze wiele nieodkrytych miejsc.

To co nowe, nieznane często przeraża, budzi lęk i niepewność. Ernest odkryje nowy dla niego świat, pozna nowe rzeczy i przeżyje niezapomniane chwile. "Po drugiej stronie stawu" to historia o odkrywaniu nowego oraz o ogromnej, niezmierzonej jak staw Ernesta sile wyobraźni.

"Po drugiej stronie stawu" to fantastycznie napisana, a przede wszystkim zilustrowana historia, w której chłopiec odkrywa nowy, niezbadany świat, który zmieni go na zawsze. Wyobraźnia naszych najmłodszych czytelników zostanie pobudzona już od pierwszych stron. Dzieci będą mogły puścić wodze fantazji i uruchomić swoją kreatywność. Bardzo podobało mi się to, że ilustracje są niezwykle stonowane co bardzo uspokaja i jest kojące dla wzroku szczególnie przed snem. Samo wydanie tej książki jest przepiękne. Duży format, twarda okładka, niewielka ilość tekstu na stronach i przepiękne ilustracje. Coś wspaniałego!

Poznajemy historie małego Ernesta, który chodząc nad pobliski staw postanawia zbadać jego głębokość. Gdy nurkuje w wodzie odkrywa nowy, dotąd nieznany świat ... 🐠🦋

,,Po drugiej stornie stawu" to książka dedykowana dzieciom. Krótka w swej treści z przepięknymi ilustracjami pokazuje, że wyobraźnia nie zna granic, a swiat daje nam wiele możliwości i może być odkrywczy każdego dnia.🩵

Przyznamy, że sięgając po tę książkę spodziewałyśmy się, że będzie nieco większa objętościowo jak i bogatsza w treść 😅 natomiast jeśli szukacie książki na prezent dla dzieci lub szukacie książki z pięknymi ilustracjami to tutaj zdecydowanie grafika gra pierwsze skrzypce, rozbudza wyobraźnię i kreatywność oraz po prostu zasługuje na uwagę. Co więcej format tej opowieści i jej wydanie jest idealne dla młodszych czytelników. To książka, która na wakacyjny czas z dzieckiem będzie idealna.

#współpracareklamowa z @wydawnictwofrajda

Lubię książki dla dzieci, które wymuszają na nich kreatywność i puszczanie wodzy fantazji. I właśnie tak jest z #podrugiejstroniestawu

Ernest D. odkrywa, że staw nie ma dna. Postanawia więc sprawdzić to, udając się w podwodną podróż. Co odkryje po drugiej stronie? Jakie tajemnice skrywa na pozór mroczna głębia?

Książka jest w dużym formacie. Twarda oprawa przykuwa uwagę odbijającymi światło elementami. Zachęca głębią kolorów.

W środku dostajemy barwne, choć stonowane kolorystycznie ilustracje. Ta matowa barwa bardzo mi się podoba, nie rozbudza, jeśli czytamy przed snem, koi wzrok i uspokaja. Kreska ilustracji też jest przyjemna i mięciutka, wręcz #doprzytulenia.

Samego tekstu mamy niewiele, jednak wystarczająco duzo, by historia była ciekawa.
Fabuła tej historii bardzo działa na wyobraźnię.

To doskonała książka dla małych odkrywców oraz tych dzieci, które przeraża myśl o tym, co nowe. Pokazuje, że warto być ciekawym, odkrywać świat i próbować nowych rzeczy. Pokazuje, że za rogiem niekoniecznie czai się zło, ale być może pełna zabawy i piękna kraina.

My bardzo polubiliśmy Ernesta D.
A wy? Wyruszycie z nim w podróż na drugą stronę stawu?

#współpracareklamowa z @wydawnictwofrajda

• Wielokrotnie
  • Egzemplarz recenzencki
  • .2023
  • Samodzielne

Dodaj cytat z książki Po drugiej stronie stawu