Palazzo

Palazzo
Wydawnictwo Luna
2023-09-27
2023-09-27

Macie ochotę na podróż do Włoch?

Wstyd się przyznać, ale jest to moje drugie spotkanie z @officialdaniellesteel 🫨 Jednak cieszę się, bo mam dużo do nadrobienia. Autorka pięknie pisze o miłości i emocjach.
W książce "Palazzo" zabiera nas do malowniczych Włoch, gdzie poznajemy Cosimę Saverio. Kobieta po śmierci rodziców przejmuje firmę modową, musi utrzymać rodzinną posiadłość i zaopiekować się rodzeństwem. Cosima próbuje sprostać trudnościom i podejmuje ciężkie decyzje. Nie jest to łatwe, bo brat Cosimy to niezłe ziółko. Niespodziewanie Cosima poznaje Oliviera Bayarda.
Czy Cosima będzie szczęśliwa?

Autorka stworzyła ciekawą fabułę. Skomplikowane relacje rodzinne, kłopoty, tajemnice z przeszłości, miłość, uczucia. Akcja toczy się w pięknej scenerii. Bohaterka musi zmierzyć się z kłopotami i wziąć odpowiedzialność za rodzinę. Podoba mi się styl autorki, a jej książkę czyta się szybko. Z przyjemnością sięgnę po inne tytuły spod pióra autorki.

Jeśli lubicie dobre obyczajówki z silnymi kobietami, które uparcie dążą do celu to sięgnijcie po tę książkę.

Nie zabraknie Wam emocji.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Macie ochotę na podróż do Włoch?

Danielle Steel, niekwestionowana mistrzyni literatury obyczajowej, przenosi czytelników w magiczny świat Włoch, gdzie bajeczne krajobrazy, tajemnicze historie i wyrafinowana moda splatają się w niezwykłą opowieść o rodzinie, miłości i dziedzictwie. „Palazzo” to nie tylko kolejna powieść Steel, to podróż do serca włoskiej kultury i piękna, która urzeka i porusza.

W malowniczych Włoszech, w bezlitosnym świecie włoskiej mody, rozgrywa się pełna emocji opowieść o miłości, rodzinie i dziedzictwie. Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio staje na czele rodzinnej luksusowej marki modowej. Młoda kobieta musi zmierzyć się nie tylko z wyzwaniami prowadzenia firmy, ale także dbać o elegancką, czterystuletnią posiadłość rodzinną — Palazzo w Wenecji — oraz opiekować się młodszą siostrą, Allegrą, ocalałą po tragedii, która pochłonęła ich rodziców, oraz bratem, Lucą, który pogrążony jest w szaleństwie imprez, pięknych kobiet i kasyn. Cosima, stając w obliczu osobistych i zawodowych trudności, okazuje się mądrą ponad wiek kobietą, jednakże sukces wiąże się z ceną — jej własne potrzeby stale ustępują miejsca innym. Jest oddana firmie, a swój wolny czas poświęca tym, którzy na niej polegają… aż do chwili, gdy spotyka Oliviera Bayarda, założyciela najpopularniejszej francuskiej marki seryjnie produkowanych torebek. Jednakże gdy Luca traci kontrolę nad swoim hazardowym nałogiem, Cosima, aby go uratować, musi podjąć niemożliwy wybór. Czy zdecyduje się na Palazzo, rodzinny biznes, czy pozostawi brata samemu sobie? Może istnieje inny sposób, aby ocalić wszystko, za co walczyła, zanim cały jej świat legnie w gruzach? Danielle Steel nie oszczędza wyzwań, jakie stawia przed Cosimą życie, jednak to właśnie w tych próbach widzimy siłę jej charakteru i poświęcenia dla rodziny.

Wspomnienia zostaną ci na zawsze. Nigdy cię nie opuszczą. Ludzie odchodzą, ale wspomnienia zostają.
Nie da się ich stracić.

Rodzinne więzi, dramatyczne wybory, a także tajemnicze wątki romantyczne, to elementy, które tkają tkaninę tej opowieści. W sercu historii tkwi także romans Cosimy z Olivierem Bayardem, założycielem francuskiej marki torebek. To miłosna intryga dodaje powieści nuty namiętności i emocji, a jednocześnie stawia przed Cosimą trudny wybór między życiem osobistym a odpowiedzialnością za rodzinę. Jednak to nie tylko romans i związki rodzinne stanowią o sile tej powieści. Steel ukazuje również piękno i złożoność włoskiej kultury oraz dziedzictwo, które towarzyszy bohaterom na każdym kroku. Palazzo w Wenecji staje się nie tylko scenerią, ale również kluczowym elementem, który wymaga troski i uwagi. Autorka oddaje hołd włoskiemu dziedzictwu, ukazując nie tylko jego piękno, ale także nieustający trud utrzymania tradycji i historii.

Danielle Steel wspaniale wykreowała bohaterów, nadając im głębię i złożoność. Czytelnik może łatwo się utożsamić z ich przeżyciami, śledząc ich rozwijające się losy. Dialogi są przemyślane, a emocje przenikliwe, co sprawia, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Powieść „Palazzo” to nie tylko romans, ale również opowieść o sile rodzinnych więzi, przetrwaniu i odwadze w obliczu trudności. To historia, która porusza i inspiruje, pozostawiając czytelnika z głębokim wrażeniem i pragnieniem więcej.

Oczywiście, nie można pominąć pięknych opisów Włoch, które zaprowadzają czytelnika w magiczne miejsca, odkrywając ich urodę i tajemnice. To właśnie te opisy sprawiają, że „Palazzo” staje się nie tylko powieścią obyczajową, ale również podróżą przez włoską historię i kulturę.

Danielle Steel w swojej powieści „Palazzo” nie tylko rysuje portret bohaterek i bohaterów, ale także wplata w fabułę wiele wątków pobocznych, które dodają głębi opowieści. Przemierza bowiem różne obszary życia: od światowej mody po zawiłości relacji rodzinnych, od pięknych włoskich scenerii po dramatyczne wybory życiowe. To właśnie ta wielowarstwowość sprawia, że powieść Steel staje się fascynującym doświadczeniem czytelniczym. Wątek rodzinny odgrywa kluczową rolę w "Palazzo". Steel przeplata historie bohaterów z losami ich przodków, ukazując, jak duma z rodzinnej tradycji i dziedzictwa kształtuje obecne decyzje i postawy. Palazzo, będący nie tylko miejscem, ale także symbolem rodzinnego spokoju i siły, staje się świadkiem zarówno triumfów, jak i tragedii rodziny Saverio.

Dodatkowo autorka umiejętnie eksploruje temat miłości i poświęcenia. Romantyczne wątki w powieści nie są tylko dodatkiem do głównej fabuły, ale stanowią istotną część życiowych wyborów bohaterów. Czytelnik śledzi nie tylko rozwój romansu Cosimy i Oliviera, ale także zmagania bohaterów z własnymi lękami, ambicjami i wartościami.

Niektórzy po prostu nigdy nie chcą wziąć odpowiedzialności za to, co zrobili, i oczekują, że cały świat im będzie wybaczał.

Danielle Steel również bawi się tu kontrastami: między światem luksusu a codziennością, między tradycją a nowoczesnością, między miłością osobistą a oddaniem dla rodziny. To właśnie te konflikty nadają powieści dynamikę i sprawiają, że czytelnik nie może oderwać się od lektury.

Ostatecznie, „Palazzo” Danielle Steel to nie tylko opowieść o jednostkowych losach bohaterów, ale także refleksja nad naturą miłości, rodziny i dziedzictwa. Autorka ukazuje, że życie jest pełne wyzwań i trudnych wyborów, ale to właśnie dzięki nim dojrzewamy i uczymy się być lepszymi ludźmi. Ta książka to nie tylko literacka podróż do Włoch, ale także podróż do wnętrza ludzkiego serca i umysłu.

Podsumowując,

„Palazzo” Danielle Steel to niezwykła opowieść, która zachwyca, wzrusza i porusza. To książka, którą warto przeczytać dla pięknych opisów krajobrazu, głębi bohaterów i emocjonującej fabuły. Gorąco polecam tę powieść wszystkim miłośnikom literatury obyczajowej i historii, którzy pragną przenieść się w magiczny świat Włoch i doświadczyć niezapomnianej przygody literackiej.

W...

Książkę Palazzo dostałam od wydawnictwu jako dodatek. Właśnie nadszedł czas, aby napisać Wam o niej kilka zdań, bo naprawdę warto.
Książka mi się bardzo podobała. Czytało mi się ją dobrze. W tej powieści możemy przenieść się do Włoch, świata włoskiej mody. Także opisana w niej jest historia o miłości, rodzinie i dziedzictwu. Okładka mi się też bardzo podobała.

Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio przejmuje rodzinną luksusową markę modową. Młoda kobieta mierzy się nie tylko z wyzwaniami, jakie niesie prowadzenie firmy, a także musi utrzymać elegancką rodzinną posiadłość czterystuletni palazzo w Wenecji. Jak ona da sobie radę? 🤔
Jak pomoże bratu i siostrze po stracie rodziców? 🤔
Czy Cosima pozna kogoś? 🤔
Ułoży sobie życie? 🤔
Czy tylko praca będzie się liczyła? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️

Polecam Wam ogromnie 😍

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Po...

Autorka doskonale ukazuje nie tylko świat włoskiej mody, ale również bogactwo kulturowe i piękno Włoch. Palazzo w Wenecji staje się nie tylko piękną scenerią, ale również ważnym elementem, którym trzeba się zająć. Cosima musi pogodzić prowadzenie firmy, opiekę nad młodszą siostrą Allegrą i bratem Lucą, oraz dbać o rodzinne dziedzictwo.

Historia Cosimy jest pełna wyzwań, dramatów, a jednocześnie emanuje siłą charakteru. Autorka przedstawia postać, która, mierząc się z trudnościami, okazuje się nie tylko mądra, ale również zdolna do poświęceń dla dobra rodziny. Romans z Olivierem Bayardem dodaje powieści nuty namiętności i emocji, a jednocześnie stawia przed Cosimą trudny wybór między życiem osobistym, a odpowiedzialnością za rodzinę.

"Palazzo" to nie tylko historia miłosna, ale także opowieść o sile rodzinnych więzi, przetrwaniu i odwadze w obliczu trudności. Danielle Steel oddaje hołd włoskiemu dziedzictwu, ukazując nie tylko piękno kraju, ale również jego złożoność.

Historia Cosimy jest pełna wyzwań,...

Przyjemna opowieść o niezwykle silnej i mądrej Bohaterce. Fabuła osadzona we Włoszech wnosi niesamowity klimat do całości. Przyjemne opisy, barwne postaci, wiarygodna fabuła. Można utożsamić się z naszą bohaterką i jej problemami, w trakcie czytania bardzo ją polubiłam. Sama fabuła jest lekka i miękka, a akcja dziejąca się w Wenecji pozwala przenieść się do Włoch za każdym razem gdy otwiera się książkę. Polecam na przyjemne letnie wieczory z lamką wina na tarasie. Coś pięknego.

"Palazzo" zabiera czytelnika do magicznego świata Włoch, gdzie historia miłości splata się z dziedzictwem rodziny.

Autorka opisuje nie tylko romantyczne relacje, ale również ukazuje zmagania bohaterów z życiowymi wyborami i trudnościami. Palazzo to miejsce pełne tajemnic.

Autorka wspaniale scharakteryzowała bohaterów, pokazując ich złożoność. Czytelnik z łatwością utożsamia się z ich przeżyciami, śledząc ich rozwijające się losy. Dialogi są przemyślane, a emocje przenikliwe, co sprawia, że książka trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony.

"Palazzo" to nie tylko romans, ale również opowieść o sile rodzinnych więzi, zawiłościach życiowych i pięknie włoskiego krajobrazu. Autorka przenosi czytelnika do innego, bogatego świata.

Książka przypadnie z pewnością do gustu tym, którzy lubią opowieści o rodzinie i fascynujących tajemnicach. Gorąco zachęcam do lektury.

Po tragicznej śmierci rodziców w wypadku Cosima Saverio przejmuje rodzinną luksusową markę modową. Młoda kobieta mierzy się nie tylko z wyzwaniami, jakie niesie prowadzenie firmy musi także utrzymać elegancką rodzinną posiadłość i zaopiekować się młodszą siostrą, która ocalała po tragedii, która zabiła jej rodziców i młodszym bratem, który ma słabość do szalonych imprez, pięknych kobiet i kasyn.

Cosima, stawiając czoło osobistym i zawodowym trudnościom, okazuje się mądra ponad wiek, jednak sukces ma swoją cenę – jej potrzeby stale schodzą na dalszy plan. Jest poślubiona firmie, a wolny czas oddaje tym, którzy na niej polegają... do momentu, gdy poznaje Oliviera Bayarda, założyciela najpopularniejszej francuskiej marki produkowanych seryjnie torebek.

Jednak gdy Luca traci kontrolę nad swoim hazardowym nałogiem, Cosima, aby go ocalić, musi dokonać wyboru niemożliwego.
Palazzo, rodzinna firma, czy zostawienie brata samemu sobie❓️

A może jest inny sposób, by uratować wszystko, o co walczyła, zanim cały jej świat zginie w płomieniach❓️

Oczywiście! "Palazzo" autorstwa Danielle Steel to wciągająca opowieść o rodzinie, miłości i tajemnicach, osadzona we wspaniałym włoskim pałacu. Książka skupia się na losach rodziny de Medici, której członkowie muszą stawić czoło wyzwaniom, zmagać się z przeciwnościami losu i odkrywać ukryte tajemnice przeszłości.
Steel wciąga czytelnika w świat pełen namiętności, dramatu i piękna włoskiej scenerii. Jeśli lubisz historie rodzinne osadzone w malowniczych miejscach, ta książka na pewno przypadnie Ci do gustu‼️

Danielle Steel to bestsellerowa autorka powieści obyczajowych, kiedyś dość często sięgałam po książki autorki, jej warsztat pisarski jest naprawdę bogaty, ale z czasem przeniosłam się na czytanie książek naszych polskich autorek, to jednak gdy ta książka trafiła w moje ręce z miłą chęcią po nią sięgnęłam i jak zwykle dostałam świetną powieść obyczajową, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Autorka zabrała nas do Włochy i pokazała jak wygląda świat włoskiej mody, a dodatkowo dostajemy powieść pełną emocji o miłości, rodzinie i dziedzictwie.
Młoda Cosima Saverio przejmuje rodzinną firmę po tragicznej śmierci rodziców, lecz nie tylko prowadzenie firmy na nią spadło a również opieka nad młodszą siostrą Allegrą, która ucierpiała w wypadku i nad rozwydrzonym bratem Lucą, którego słabością są piękne kobiety, kasyna i szalona zabawa. A na domiar wszystkiego jest jeszcze czterystuletni pałac palazzo w Wenecji, który należy do rodziny od pokoleń, a utrzymanie nie jest wcale tanie... Ale Cosima się nie poddała i dzielnie stawia czoło osobistym i zawodowym trudnością, ale jak to mówią coś za coś, za poświęcenia zrezygnowała z własnych planów i wszytko szło pomyślnie, lecz jedno przypadkowe spotkanie z Olivierem, założycielem najpopularniejszej francuskiej marki seryjnie produkowanych torebek wywraca jej życie do góry nogami. A Luca na domiar wszystkiego stracił kontrolę i wpadł w niezły dług hazardowy, Cosima aby mu pomóc staje przed ciężkim dylematem i musi dokonać wyboru Palazzo, rodzinna firma albo zostawić brata samego sobie? Co wybierze Cosima i jak potoczą się losy jej rodziny? I czy Olivier to tylko chwilowa słabość?? Była to naprawdę świetna i wciągająca historia, spędziłam czas naprawdę przyjemnie i nie pozostaje mi nic innego jak polecić wam ten tytuł z całego serducha. Jeżeli poszukujecie pełnej emocji książki w nowym roku to właśnie znaleźliście "Palazzo" nada się idealnie.

"Palazzo" to najnowsza książka królowej powieści dla kobiet, Danielle Steel. To historia trójki rodzeństwa Saverio, właścicieli luksusowej marki modowej, które musi poradzić sobie po tragicznej śmierci ukochanych rodziców. Największy ciężar spoczywa na barkach Cosimy odpowiedzialnej za firmę, rodzinną posiadłość oraz młodsze rodzeństwo, poszkodowaną w wypadku siostrę Allegrę oraz niesfornego brata Lucę — rozrywkowego kobieciarza. Gasząca kolejne pożary Cosima nie ma czasu na życie prywatne i miłość.

Oczywiście pierwszym co budzi zachwyt, jest miejsce akcji, czyli niesamowite Włochy. Ta nazwa niesie tyle wspaniałych konotacji: piękne opisy przyrody, zabytki, kultura, styl życia, unoszące się zewsząd zapachy kuchni włoskiej. Powieść wprowadziła mnie w sielski wakacyjny klimat, wzmogła moją tęsknotę za latem i możliwościami, które ono daje. Zwłaszcza, gdy za oknem dziś -24°C 🥶.

Książka napisana została z lekkością i dużą znajomością tematu, ale czego innego można spodziewać się po światowej klasy pisarce, której powieści sprzedano w blisko miliardzie egzemplarzy?
Jej fabuła, jak zwykle porusza bardzo życiowe problemy i uświadamia nam, że nawet sława i bogactwo nie są w stanie przed nimi uchronić. Bohaterowie prezentują różne charaktery i razem tworzą barwną mozaikę.

Koniec końców książka była odrobinę przegadana i nie wywarła na mnie takiego wrażenia, jak pierwsze powieści autorki, którymi zaczytywałam się będąc nastolatką.

Książka "Palazzo" zabiera nas w piękne świat czyli do Włoch. Niezwykła oraz pełna emocji historia, która przyciąga już od pierwszej strony.
Na początku było mi ciężko bo jest to książka napisana w trzecie osobie. Ale to taki malutki minusik, ponieważ ten świat włoskiej mody oraz romansu bardzo mi się spodobał. Dlatego mi nie przeszkadzało.
Dlatego zapraszam was w bajeczne Włochy i świat o którym nie łatwo zapomnieć!!.

Dlatego zapraszam was w bajeczne...

• Obyczajowe
  • Przeczytane 2023