Szczyt żenady

Okładka książki Szczyt żenady Kasia Keller
Okładka książki Szczyt żenady
Kasia Keller Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tomasz Niefart (tom 6) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Tomasz Niefart (tom 6)
Zielona Sowa
2023-10-11
2023-10-11

2002

Świetna seria pełna humoru , kilka razy wybuchałam śmiechem , i te ilustracje :)) Polecam

Życie Tomasza Niefarta jest pasmem ciągłych nieszczęść i niezręcznych sytuacji, które w oczach młodzieńca urastają do rangi tragedii. Zdaniem głównego bohatera za całość odpowiada jego nazwisko. Od początku wiedział, że tak będzie wyglądać jego życie.
Ciągłe wpadki, wypadki, niezrozumienia i najzwyczajniejszy pech, który zdaje się nie kończyć. Los nieustannie drażni się z Tomkiem i niszczy wszystko, za co weźmie się chłopak.
Pech nie opuszcza go w szkole, w domu, podczas spotkań towarzyskich ani nawet na zwykłym spacerze! Jeśli ktoś znajdzie na ulicy monetę, to może być absolutnie pewien, że wcześniej należała do Tomka. Zdaniem nieszczęśliwego chłopaka z tej sytuacji nie ma już odwrotu, a te wszystkie niepowodzenia oznaczają całkowitą śmierć towarzyską i koniec świata. Ale może los kiedyś zdecyduje się uśmiechnąć?

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

1966

Tomasz Niefart niezmiennie bawi :)

Aż niemożliwe, że chłopak, do którego pech przylgnął niemal jak drugie imię, nie pomyślał wcześniej, aby zabezpieczyć się jakimś talizmanem. Wpada na ten pomysł w tej części swoich przygód. Ale musiałby nie nazywać się Niefartem, żeby uzbrojenie się w najsilniejsze nawet amulety podziałały na jego "przypadłość" :D

Kolejne starania pozbycia się pecha przyniosą, rzecz jasna, odwrotne w skutkach efekty. Wywołując kolejne fale śmiechu wśród czytelników :) Polecam!

Tomasz Niefart niezmiennie bawi :)

Kolejne starania...

„Tomasz Niefart. Szczyt żenady” To kolejny tom humorystycznej serii o perypetiach tytułowego bohatera, która ukazuje się nakładem Wydawnictwa Zielona Sowa. Chłopiec uważa, że ma w życiu pecha, o czym świadczy nawet jego nazwisko. Książka opisuje jego rodzinne i szkolne przygody oraz przeciwności losu, a chłopiec ma wiele trafnych spostrzeżeń o szkole, życiu, rodzinie. Czytelnik często zgadza się z jego zdaniem, a przede wszystkim często uśmiecha się pod nosem. Lekcje w szkole, żarty kolegów, spotkanie kominiarza, wyprawa survivalowa, kłopoty finansowe, występy na scenie - właśnie to wszystko czeka na czytelnika na kartach tej książki, która ma za zadanie rozbawić młodego czytelnika i autorce Kasi Keller się to z pewnością udało. 👌 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/tomasz-niefart-szczyt-zenady.html

Tomasz Niefart ma dość... niefortunne nazwisko, które wydaje się determinować wszystkie jego poczynania.
Jak możecie się łatwo domyślić, chłopak cięgle pakuje się w tarapaty, żenujące sytuacje i nieciekawe historie.

Książka skierowana jest do dzieci podstawówkowych.
Znajdą one tu dużo humoru na fajnym poziomie, trochę życia szkolnego, trochę domowego.
Bohater wzbudza sympatię, a jego przygody bawią.
Mamy tu podział na kilka rozdziałów, a każdy z nich to osobna historyjka.
Lektura sprawia wiele przyjemności i jest świetną rozrywką.

Myślę, że po przygody Tomasza Niefarta sięgną z chęcią nawet najbardziej oporni.
Polecam, bo ta część oraz reszta serii jest warta uwagi :)

Książka skierowana jest do dzieci podstawówkowych.
Bohater wzbudza...

• Jest w bibliotece Zielona Góra
  • Wyzwanie LC 2023
  • 2023 I love books
  • Audiobooki 2023
  • ZAMIERZAM PRZESŁUCHAĆ W 2023😍💞💕🤩💚📖🎧
  • AUDIOBOOKI- MOJE ULUBIONE MAM JE 💕💜💚💖😘😍💞💙💗
  • Posiadam w wersji papierowej

Dodaj cytat z książki Szczyt żenady