Trefny Mikołaj

Okładka książki Ten Pan Natalia Chirkowska, Artur Gębka
Ten Pan Natalia Chirkowska,...
Okładka książki Butelka taty Agata Dudek, Artur Gębka
Butelka taty Agata Dudek, Artur ...

Artur Gębka bawi i uczy

Co za historia!!! "Trefny Mikołaj" to doskonała detektywistyczna opowieść dla dzieciaków. Artur Gębka wykonał kawał dobrej roboty.

Jest zimowy, mroźny wieczór gdy nagle z nieba nie wiedzieć czemu spada ogromny wór z prezentami. Inspektor Barszcz nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Wór zgubił Święty Mikołaj. Ale jak? Co tu począć? Świąt nie będzie? W jaki sposób dzieci otrzymają wymarzone podarki? Przecież nie można zajrzeć do wnętrza paczek. Zresztą, a skąd wiadomo co jest dla kogo? No i zgrzyt. Trzeba błyskawicznie coś z tym zrobić. Jak znaleźć właściwego Świętego Mikołaja, a wyzbyć się oszustów? Na ogłoszenie odpowiada wielu kandydatów. Co każdy z nich ma do powiedzenia? Który z Mikołajów okaże się zwyczajnym przebierańcem, a który tym właściwym? W śledztwo zaangażowana zostaje siedmioletnia Klara, która o świętach wie absolutnie wszystko i pomoże inspektor Barszcz w rozwiązaniu tej arcytrudnej zagadki...

Co jest tak naprawdę fajnego w tej lekturze? A no to, że w śledztwo całym sobą może zaangażować się najmłodszy czytelnik i być rzeczywiście prawdziwym detektywem. Bo kto o Świętymi Mikołaju posiada największy zasób informacji, jak nie dzieci właśnie? Konstrukcja fabularna książki ma formę przesłuchania. Poszczególni Mikołaje wypytywani są o pewne sprawy związane z miejscem zamieszkania, procesem pakowania i rozdawania prezentów najmłodszym, o to co lubią, a czego nie znoszą... I tylko czekać na informacje niezgodne z prawdą... A tych nie brakuje. Świetna sprawa. Dzięki takiej formule młody czytelnik słucha książki z ogromną uwagą i zaangażowaniem, jednocześnie ciesząc się, że jest swego rodzaju detektywistycznym specjalistą w tym "Śledztwie od Święta". Jak dla mnie genialna rzecz. Polecam ;)

U kogoś pojawił się trefny Mikołaj?

Jeszcze przed świętami przeczytałam książkę "Trefny Mikołaj" i muszę przyznać, że humor pierwsza klasa, a do tego zagadka!

Dziadek i wnuczka udają się na spacer, a wtedy z nieba spada wieeelki worek prezentów. Czy to wór świętego Mikołaja? Klara jest przekonana, że tak.

Policjanci rozpoczynają dochodzenie z nadinspektor Barszcz na czele oraz komisarzem Pierogiem. Problem w tym, że na przesłuchanie zjawia się sześciu potencjalnych właścicieli pakunku. Co teraz?

Jak dla mnie idealnie wyważony humor do tego zagadka detektywistyczna, w której każdy może poczuć się detektywem!

U kogoś pojawił się trefny Mikołaj?

Policjanci rozpoczynają dochodzenie z nadinspektor Barszcz na...

Kolejna wspaniała książka tego autora - polecam!

Kolejna wspaniała książka tego autora - polecam!

Fajna lektura na wieczór dla dzieci, fabułą wciągnęła również mnie. Polecam!

Fajna lektura na wieczór dla dzieci, fabułą wciągnęła również mnie. Polecam!

Świetna literatura rozrywkowa dla dzieci :) Książka pełna humoru i świątecznej atmosfery. Trefny Mikołaj, to jak przeczytałam pierwsza z część nowej serii, także z niecierpliwością czekam na następne.

• ❇️ Legimi
  • FORMA: Powieści