,,Inny świat. Powrót"

Okładka książki ,,Inny świat. Powrót" Iwona Herbuś
Okładka książki ,,Inny świat. Powrót"
Iwona Herbuś Wydawnictwo: Iwona Herbuś fantasy, science fiction
,,Inny świat. Powrót"
Iwona Herbuś
2023-07-28
2023-07-28
fantastyka thriller sensacja książki psychologiczne

Druga część trzyma wysoki poziom. Zagadka jest wciągająca, a fabuła interesująca. Postacie ponownie zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Brakuje takich postaci w innych powieściach, jak są w tej książce, zarówno żeńskich i męskich.

"Inny świat. Powrót" to kontynuacja losów bohaterów książki "Inny świat.Kim jestem".
Autorka długo kazała czekać na kontynuację losów bohaterów, którzy żyją w dwóch światach.
A jakie to światy?
Ciężko pisać o czym jest książka, kiedy jest kontynuacja, aby nie zdradzić zbyt wiele i nie zaspojlerować osobom, które dopiero będą poznawać historię.
Najnowsza książka Iwony Herbuś zabiera nas wraz z bohaterami to takiego świata, którego nie ma.
A może jest tylko my o tym nie wiemy?
Główna bohaterka Olivia od zawsze miała wrażenie, że nie pasuje do otaczającej ją rzeczywistości.
Po swojej ostatniej przygodzie przyjdzie ponownie zmierzyć jej się z dobrze znanymi osobami. Czym tym razem poskutkuje przeniesienie?

Autorka pierwszym tomem wciągnęła mnie w historię, od pierwszych stron nie mogłam odłożyć książki. Czułam się tak bardzo zaintrygowana tym co spotyka Olivie, że koniecznie musiałam się dowiedzieć o co chodzi. Polubiłam ją i chętnie towarzyszyłam jej w kolejnej przygodzie.
Iwona napisała powieść fantasy, ale zupełnie inną niż to co mamy na rynku.
Nie sięgam po książki o tej tematyce, ale ta skradła moje serce.
Autorka ma niebywały dar nie tylko zainteresowania fabułą, ale i zatrzymania czytelnika, aby chciał czytać dalej. To wielka sztuka w dzisiejszych czasach.

A jakie to światy?
Najnowsza książka Iwony Herbuś...

"Inny Świat.Powrót" Iwony Herbuś @iwonaherbus, to drugi tom z cyklu Inny Świat (recenzję na temat pierwszej części możecie przeczytać kilka postów wcześniej) 🥰
Istnieją miejsca, które nie są osiągalne dla zwykłych śmiertelników. Miejsca, które wydają się idealne i nie sposób jest o nich zapomnieć, kiedy jesteśmy zmuszeni wrócić do naszej szarej rzeczywistości. Więc jeśli mamy możliwość powrotu, aby po raz kolejny zatopić się w tym innym świecie powinniśmy czuć niewyobrażalną radość. Tym bardziej, że jakaś część nas cały czas nam podpowiadła, że właśnie tam należymy. Właśnie "to miejsce" to nasze miejsce we wszechświecie. A co jeśli ostatnim razem spotkało nas tam coś złego? Czy tym razem zdołamy przeciwstawić się radzie i uzyskać odpowiedzi na dręczące nas pytania?
Autorka stworzyła książkę z gatunku fantasy, która jest mroczna i tajemncza. Umiejętnie wodzi czytelnika za nos podrzucąc tropy, które nie do końca są wiarygodne przez co zamiast zbliżać się do poznania prawdy i rozwiązania zagadki, mamy jeszcze więcej pytań i niewiadomych.
Niestety, ale ta część podobała mi się mniej. Mimo wartkiej akcji i trzymania czytelnika w ciągłym napięciu miałam wrażenie, że kręcę się w kółko. Dialogi były bardzo powtarzalne przez co w pewnym momencie zaczęły mnie nudzić. Pojawił się również bohater, gdzie albo mi umknęła jakaś wcześniejsza wzmianka o nim lub właśnie to nie zostało wyjaśnione. Z przyjemnością dowiedziałabym się o nim czegoś więcej 😊 A może będzie trzecia część? I w tedy będziemy mogli zagłębić się w jego historię?
Mimo kilku minusów książkę bardzo polecam fanom fantastyki. Pisarka ma lekki styl pisania i bardzo fajne pomysły na tworzenie innych światów 🥰

Świetna książka. Jak zacznie się ją czytać to nie można przestać. Postacie są wyraziste, ciekawe i rozsądne, nie da się ich nie lubić.

"Olivia wreszcie wraca na Esternę. Od poprzednich wydarzeń minął rok, jednak nadal nic nie jest tak, jak powinno być. Czy wymarzony powrót będzie bardziej przypominał piękny sen, czy koszmar, w którym nikt nie chciałby się znaleźć? Co tak naprawdę skrywa inny świat i czy każdy jest tym, za kogo się podaje?"

Jeju co to była za cudowna książka! "Inny świat. Powrót" to już druga część przygód Olivii. W tej części zakochałam się również mocno jak w poprzedniej. Autorka wciągła mnie w mały świat Olivi i ciężko jest z niego wyjść.
Autorka ma świetnu styl pisania i potrafi zaciekawić czytelnika, ta historia jest po prostu cudownie napisana.
Bohaterowie są bardzo dobrze przedstawieni, a Olivia to jedna z lepszych postaci. Jest to silna i bardzo odważna osoba i ją bardzo podziwiam.
Jeśli uwielbiacie tak jak takie książki to ta właśnie jest dla was!
Polecam przeczytać obie części i gwarantuje że się zakochacie! 💙

Jeju co to była za cudowna książka! "Inny świat. Powrót" to już...

Książka tak samo jak pierwsza część, ma w sobie to coś, co na długo zostaje w pamięci. Fabuła, postacie, wszystko jest bardzo dopracowane. Świetnie, że autorka ponownie zawarła ważne przesłanie w książce. Według mnie zdecydowanie brakuje tak mądrych książek, jak ,,Inny świat. Kim jestem" i ,,Inny świat. Powrót". Ponownie jest też pokazana mądrość i niezależność kobiet, co jest wielkim atutem tej książki.

Książka jest rewelacyjna. To jak autorka poprowadziła fabułę jest niesamowite. Czasem drugie części są gorsze niż pierwsze, ale nie tym razem. Ta książka zaskakuje wiele razy i nie pozwala się nudzić nawet przez moment. Olivia jest świetną postacią, polubiłam ją bardzo już w pierwszej części, a w tej się w tym utwierdziłam. Ponownie jak poprzednio odniosę się też do okładki, jest po prostu piękna.

Książka jest tak samo świetna, jak pierwsza część. Akcja tak wciąga, że nie można się od niej oderwać.

• Fantastyka, science-fiction

Dodaj cytat z książki ,,Inny świat. Powrót"