,,Inny świat. Kim jestem"

Okładka książki ,,Inny świat. Kim jestem" Iwona Herbuś
Okładka książki ,,Inny świat. Kim jestem"
Iwona Herbuś Wydawnictwo: Iwona Herbuś fantasy, science fiction
,,Inny Świat. Kim Jestem"
Iwona Herbuś
2022-06-22
2022-06-22
fantastyka thriller sensacja książki psychologiczne

Dziś mam dla was opinię rewelacyjnej książki z fantastyki. Lubicie ten gatunek? Bo ja muszę powiedzieć, że nawet bardzo ♥️ Mam wrażenie, że dwa lata temu odkryłam ją na nowo i cały czas mnie fascynuje ;) Jesteście gotowi? Jeśli tak, to zapraszam Was serdecznie do zapoznania się z moją opinią ;)

Olivia parę lat temu, w parku spotkała pewną kobietę. Ta przekazała jej słowa, których wtedy absolutnie nie zrozumiała. Parę lat później, w drodze do pracy, na jakiś czas przed swoimi urodzinami, ponownie na swojej drodze spotkała kobietę z przeszłości. Usłyszała, że już czas i że teraz wszystko się zmieni... Dziewczyna długo zastanawiałam się, co tamta miała na myśli. Bowiem od zawsze czuła się inna niż wszyscy. Miała wrażenie, że nie pasuje do świata, w którym żyje. Nie umiała się w nim poczuć pewnie i swobodnie. Dlaczego Oliwia tak się czuła? Co nieznajoma miała na myśli? Jakie przeznaczenie czeka tę młodą pannę? Jakie zadania ma do wypełnienia? Czy istnieje inny świat, podobny do naszego, a jednak tak całkowicie różny? Odpowiedzi na te pytania poznacie, gdy z lekturą się zapoznacie.

Muszę się Wam przyznać, że ta książka zaczarowała mnie już od pierwszych stron. Doskonale rozumiałam główną bohaterkę i jej odczucia. I choć ja osobiście bardzo się od niej różnię, to jednak sądzę, że każdy z nas często czuje się tak samo lub bardzo podobnie. Oliwia jest dziewczyną dosyć skrytą. Nie ma przyjaciół, ze wszystkim musi radzić sobie sama. Taki typowy odludek. Nauczona doświadczeniem wie, że gdyby potrzebowała pomocy, od nikogo by się jej nie doczekała. Może liczyć tylko na siebie. Ludzie patrzą tylko na czubek własnego nosa. Wykorzystują Cię i proszą o pomoc, jeśli jesteś im potrzebna a potem całkowicie o tobie zapominają. Dziewczyna czuje że nie pasuje do tego świata, ale mimo wszystko stara się twardo stąpać po ziemi. Wszystko zmienia się, gdy trafia do alternatywnej rzeczywistości. Gdzie wszystko jest takie idealne... Ale czy na pewno? Czy idealny świat naprawdę istnieje? Czy jednak niewiele różni się od tego rzeczywistego? Wiele pytań, na które odpowiedzi poznacie w trakcie lektury.

Publikacja ta niesie tez sobą przesłanie. Ukazuje między innymi jak wielka i silna potrafi być przyjaźń. Dowiadujemy się, że to nie wygląd czyni nas wyjątkowym a nasze zachowanie i uczynki. Udowadnia nam też, że w razie potrzeby umiemy sie dopasować w każdym świecie, do którego zdarzy nam sie trafić. Kto wie, gdzie i kiedy osiągniemy pełne połączenie ze wszechświatem?

Moją ulubioną bohaterką była oczywiście Olivia. Podziwiałam ją, za szczerość, szybkie łączenie faktów oraz za to, że w każdej sytuacji potrafiła być opanowana. Nawet w trudnych momentach, abosolutnie nie dała po sobie poznać, że czegoś się boi. Jesli zaś chodzi o o męskie postacie - to moje serce skradli Demir i Sybin. Obaj zupełnie różni pod względem charakteru. Jednak to, co ich łączy - to całkowite oddanie oraz świadomość, co znaczy prawdziwa przyjaźń. Razem stanowią świetny duet ;) Myślę, że takiego Sybina, wielu z nas chciałoby mieć blisko siebie. Dlaczego? O tym musicie przekonać się sami ;)

Cała powieść bardzo mi się podobała. Uważam, że wszystko tutaj jest na swoim miejscu. Interesująca fabuła, zróżnicowani bohaterowie. Wszystko ze sobą się doskonale łączy, tworząc idealną całość. Odkrywamy po kolei różne elementy układanki i z niecierpliwością przewracamy kolejne strony. Ciężko jest się oderwać od tej historii. Ogromnie się cieszę, że jest jeszcze druga część tej dylogii. Bo bardzo zastanawia mnie fakt, co się jeszcze wydarzy. Jakie fakty będą miały jeszcze miejsce. Czy będzie tak samo jak w części pierwszej czy całkowicie inaczej. Już nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kontynuację. :)

Wam z kolei bardzo polecam tę opowieść. Jeśli lubicie fantastykę i chcecie odkryć kolejną, interesującą polską Autorkę, to zachęcam Was gorąco do przeczytania. Sądzę, że warto. Mi bardzo się podobała ta część, i tak jak wspomniałam wcześniej, liczę, że drugi tom tak samo spełni moje oczekiwanie. Serdecznie dziękuję Pani Iwonie za możliwość poznania tej historii oraz za piękną dedykację w egzemplarzu do recenzji. Przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów i czekam na więcej 😃

Olivia parę lat temu, w parku spotkała pewną kobietę. Ta przekazała jej...

Inny Świat. Kim jestem" to debiutancka powieść Iwony Herbuś @iwonaherbus z gatunku fantasy.
Książkę z tego właśnie gatunku czytałam ostatnio jakieś 20 lat temu 🙈 I bardzo żałuję, że zwlekałam tyle czasu, aby ponownie zatopić się w wyimaginowany świat stowrzony przez autorów. A może jednak wyszło to na dobre?🤔 Bo dzięki książce, którą napisała Iwona mogłam ponownie zatracić się w opowieściach tak bardzo przeze mnie lubianych... To właśnie książka Iwony rozbudziła we mnie chęć ponownego sięgnięcia po ten gatunek po tylu latach. A skoro autorka sięgnęła w głąb mojej dawno ukrytej wyobraźni, którą przykryła płachta dorosłego życia, to książka musi być dobra... Prawda? I właśnie tak była🔥
Jak ja lubię książki, które od pierwszych stron porywają Cię w świat, z którego nie chcesz wyjść. Świat, który Cię otacza przestaje istnieć, a Ty wpadasz w wir bohaterów tych dobrych i tych złych. Intryga, która nie powinna mieć miejsca w "idealnym" świecie przybiera na sile i starasz się pomóc rozwiązać zagadkę, która zebrała dosyć pokaźne żniwa... Bólu, tęsknoty, niedowierzania, bezradności i śmierci.
Najbardziej chciałabym zwrócić uwagę na główną bohaterkę, którą autorka, według mnie, nakreśliła w sposób bardzo ciekawy, ale jednocześnie bardzo absorbujący. Jej postać wypełniła całą książkę nie pozostawiając miejsca na innych bohaterów. A był taki jeden płci męskiej, którego bardzo polubiłam🤭
Nie ma ludzi idealnych. Świat wokół nas nigdy nie będzie idealny. Żyjmy więc w zgodzie z sobą i naszymi przekonaniami ❤️

Bardzo dobra i oryginalna książka z fajnymi postaciami i ciekawymi wątkami. Czyta się ją naprawdę szybko.

Raczej nie piszę opinii, ale tu zrobię wyjątek, bo aż miło było czytać książkę, która wreszcie pokazuje siłę kobiet. Ta powieść powinna być pokazywana jako przeciwieństwo tych wszystkich książek, które promują się na upokarzaniu kobiet. W końcu to od pewnego czasu bardzo poczytny temat, który mocno przyczynia się do rozgłosu. Muszę też wspomnieć, że Inny Świat. Kim Jestem ma super postacie, ciekawy wątek główny i zaskakujące zwroty akcji. Wielki plus dla autorki, że napisała książkę, która sprzeciwia się dyskryminacji kobiet. Na dodatek jest to świetnie wplecione w fabułę, co sprawia, że książkę bardzo dobrze się czyta.

Książka jest po prostu piękna, zarówno okładka jak i jej treść. Na szczególną uwagę zasługuje też fakt, że w tej książce prócz interesującej fabuły, znajdziecie też prawdziwy obraz świata i tego jacy potrafią być ludzie. Przypuszczam nawet, że część osób czytając ją, może poczuć się trochę dotknięta i będzie chciała za wszelką cenę zdyskredytować tę książkę. Nie każdy umie lub po prostu nie chce przyznać jak ludzie potrafią być zepsuci lub zacofani. Dla mnie jest to duży atut tej powieści, bo tak funkcjonuje świat i bardzo dobrze, że autorka nie bała się tego podkreślić. Wspomnę jeszcze o Olivii. Ta postać jest inteligentna i silna, naprawdę dobrze wykreowana. Podoba mi się też styl pisania autorki, który stanowi dowód, że można napisać wyrazistą historię bez wplatania co moment wulgaryzmów.

Książka jest bardzo wciągająca, a postacie są wyraziste i ciekawe. Ta powieść to wreszcie coś innego na rynku książki. Przyjemnie się ją czyta i zostaje w pamięci na dłużej.

Bardzo dobra książka z ciekawymi postaciami i wciagającą fabułą. Fajny styl pisania oraz ważne przesłanie płynące z książki. Mogę stwierdzić nawet, że ta powieść, to wreszcie coś oryginalnego na rynku książki.

Ciekawa historia i piękna okładka. Książka jest tak wciągająca, że aż nie mogłam się od niej oderwać.

Po prostu świetna książka. Niezwykle mądra i oryginalna. Ma w sobie to coś, co przyciąga uwagę od pierwszej strony.

Bardzo ciekawa książka z tajemniczą atmosferą. Świetnie wykreowane postacie, aż trudno wybrać jedną ulubioną. Czytało mi się ją naprawdę szybko.

Dodaj cytat z książki ,,Inny świat. Kim jestem"