Steve Kerr Od Chicago Bulls do Golden State Warriors. Życie wojownika

Okładka książki Steve Kerr Od Chicago Bulls do Golden State Warriors. Życie wojownika Scott Howard-Cooper
Scott Howard-Cooper Wydawnictwo: Sine Qua Non biografia, autobiografia, pamiętnik
Steve Kerr: A Life
Sine Qua Non
2023-06-16
2023-06-16
Michał Rutkowski
biografia autobiografia pamiętnik sport

Okładka książki Magic Basketball, nr 11 (26) Conrad Brunner, Piotr Burliński, Krzysztof Dąbrowski (dziennikarz), Marek Domański, Paul Feinberg, Scott Howard-Cooper, Piotr Kalinowski, Corky Meinecke, Jacek Nowicki, Małgorzata Ordakowska, Andrzej Parys, Marek Parys, Matwis Tomasz, Marcin Zwoliński
Magic Basketba... Conrad Brunner, Pio...

Bardzo interesująca osobowość w świecie NBA.
Krótka historia życia, która ugruntowała charakter bohatera. Trochę o polityce i kluczowych doświadczeniach koszykarskich. Jedna z lepszych książek dotyczącą koszykówki. Pozostawiła pozytywne wrażenia.

Bardzo interesująca osobowość w świecie NBA.

Biografia Kerra to idealna pozycja dla fanów koszykówki, którzy pamiętają przede wszystkim czasy legendarnych Chicago Bulls pod wodzą Michela Jordana. Książka nie skupia się jednak tylko na najlepszym okresie w karierze zawodowej Kerra przypadającego przede wszystkim na koniec XX wieku. Mamy tutaj opis lat młodzieńczych, walki aby dostać się do drużyny koszykarskiej na studiach. Krok po kroku opisana jest jego kariera uniwersytecka, a następnie zawodowa w poszczególnych klubach NBA. Kolejne rozdziały to opis kariery po zawieszeniu butów na kołku. Praca dyrektora sportowego w Phoenix Suns, pracy komentatora telewizyjnego, aż w końcu objęcia pracy trenerskiej w Golden State Warriors. W krótkim czasie ten mało wybitny koszykarz (mimo całej sympatii do niego przez wzgląd bycia fanem Chicago Bulls od wczesnych lat 90-tych) stał się jednym z najlepszych trenerów nie tyle XXI wieku ale ogólnie w historii NBA. Książka naprawdę godna polecenia.

Książka wciąga od początku. Niesamowita postać, zabrakło tylko domknięcia klamrą rozdziału o ostatnim mistrzostwie, gdzie nikt się tego "powrotu" mistrzów nie spodziewał.
Polecam

Polecam

Angaż do Chicago Bulls spadł mu jak z nieba, trafił do tej ekipy w czasie, gdy Michael Jordan udał się na swoją pierwszą emeryturę, w wyniku której Kerr stał się istotną częścią zespołu. Po powrocie MJ-a Kerr nadal był zawodnikiem często grającym w pierwszym składzie, a sam niesamowicie rozwinął swoje umiejętności, często decydował swoimi rzutami z dystansu i półdystansu o wynikach meczów.
Kerr jako zawodnik zdobył cztery mistrzowskie pierścienie, a jako trener kolejne cztery, niesamowite osiągnięcie jak na gościa, który NBA prawie by wypluła.
Oprócz bycia sportowcem, Kerr również angażuje się w różne akcje społeczne, jest zagorzałym zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni palnej, czy przeciwnikiem segregacji rasowych, oraz wielokrotnie krytykował Donalda Trumpa za zarządzanie Stanami Zjednoczonymi.
Nieprzeciętna jednostka.

Steve Kerr jak na człowieka, który ledwo (bo z numerem 50) dostał się przez draft do NBA, oraz potem miał problemy z podpisaniem umowy z kolejnym klubem, zrobił niebywałą karierę. Facet sam o sobie mówił, że miał niebywałe szczęście w życiu, a przecież na początku kariery w NBA był postrzegany jako zawodnik z trzeciego szeregu, jednak był niesamowicie ambitny i pracowity....

Przeczytałem, ale się nie cieszę. To nie jest autoryzowana biografia, co więcej Kerr nie udzielił do niej autorowi książki ani jednego wywiadu i to czuć, bo dostajemy wiadro wazeliny w którym pływają wyrwane z kontekstu sceny z życia byłego rezerwowego Chicago Bulls. Mamy też masę takich wypowiedzi: „Trener Kerr zmienił moje podejście do koszykówki” nie dowiadujemy się jednak w jaki sposób to zrobił – zmienił to zmienił, po co drążyć temat?
W każdym razie osobowość formatu Steve Kerra zasługuje na o wiele lepszą książkę.

Biografia człowieka, który osiągnął bardzo wiele w koszykówce, pomimo, że nikt na początku nie dawał mu na to szans.
Historia nie tylko gracza i trenera NBA, ale osoby, która przeżyła osobistą tragedie.
Można powiedzieć, że nasza postać jest bohaterem w pełni znaczeniu tego słowa, choć sam nie prosił, a nawet nie ułatwiał autorowi napisania tej książki.
Książka przemyślania i mądrze napisana, ponieważ pokazuje szerszy kontekst niż ten sportowy. Większość osób nie znająca Steve Kerra będzie zaskoczona jego osiągnięciami, chociaż dla nie samego jest coś ważniejsze niż sam sport i
można się tego dowiedzieć po przeczytaniu tej książki. Polecam.

Książka...

NBA na poważnie interesuje się dopiero od czasu Netflixowego Ostatniego Tańca. Właśnie tam obok głównego gwiazdora zobaczyłem sympatycznego blondasa jakoś średnio tam pasującego.

No i oczywiście słynne : ''Steve are you ready?''z ostatniego mistrzowskiego meczu. I jakoś w sumie wiedziałem, że to właśnie taki MKOP ( my kind of people). Chłopak z którym łatwiej się utożsamić niż z tymi z basketowego Olimpu. Taki swój chłop.

Bardzo ciekawa historia. Trochę odwrotna sytuacja niż u tych co po trupach dążą do celu. Branie wszystkiego z pokorą. Cieszenie się i docenianie tego co się osiągnęło.
Podoba mi się taka postawa. A sukcesy jak widać nadeszły.

Co do samej książki to ma trochę nierówne proporcje. Ponad połowa to czasy uniwersyteckie. Druga część to Bulls i trenowanie Dubs.

Zdecydowanie warto dla Fana NBA i nie tylko.

Dla mnie, osoby zainteresowanej bardzo koszykówką i NBA była to rewelacyjna książa. Postać Steva Kerra, który po takich przeżyciach, świadomy swoich ograniczeń koszykarskich zrobił taką karierę - 9 tytułów mistrozwskich jako zadownik i terner, legenda.

Fantastyczna książka opowiadająca losy jednego z najlepszych trenerów w historii. Steve Kerr to człowiek, który nigdy nie bał się mówić tego, co myśli. Dlaczego? Ta książka idealnie odpowiada na to pytanie.

Jak tylko zobaczyłem, że pojawiła się na polskim rynku biografia Steva Kerr`a wiedziałem, że muszę to szybko przeczytać. Jakoś tak się stało, że od pewnego czasu kibicuję Golden State Warriors, a nie byłoby tej znakomitej drużyny z czterema mistrzostwami w ostatnich latach bez ich charyzmatycznego trenera. Ale zanim Kerr przejął stery Wojowników miał zarówno bardzo ciekawą karierę jak i życie. Ze względu na pracę rodziców mieszkał za młodu w Bejrucie, Egipcie i Europie co wpłynęło na jego postawę w przyszłości i wyrobiło w nim charakter i tolerancję dla innych kultur. Spotkała go za młodu wielka tragedia gdy terrorysta zamordował jego ojca, ta historia w przyszłości połączyła go niejako z Jordanem, który też stracił ojca w tragicznych okolicznościach. Steve Kerr nie był wybitnie utalentowanym koszykarzem, miał duże braki, zwłaszcza w grze obronnej, ale słynął z dobrej skuteczności i groził rzutem za 3. Chyba w dzisiejszej NBA bardziej by się odnalazł, ale 3 mistrzowskie tytuły z Bulls i w pomniejszej roli 2 pierścienie ze Spurs to wybitne osiągnięcie. Przez 8 lat po karierze komentował mecze aż w końcu odnalazł swoje powołanie i miejsce na ziemi w Oakland. Biografia przedstawia nie tylko sportowca, ale też ciekawego człowieka. Kerr nie boi się głośno manifestować swoich poglądów, wejść w konflikt z Trumpem, wyrażać swojego zdania w kwestii dostępu do broni. Jest nie tylko sympatycznym i miłym dla gwiazdorów gościem, ale kiedy trzeba potrafi się wściec i pokazać twardy charakter. Historia Kerr`a była niezwykle ciekawa i każdy fan NBA powinien po to sięgnąć.

• Biografia
  • [K] ebook
  • Papier
  • Biografie
  • Literatura Faktu

Dodaj cytat z książki Steve Kerr Od Chicago Bulls do Golden State Warriors. Życie wojownika