Tata

2023-01-01
2023-01-01
Jarosław Mikołajewski, Magdalena Mikołajewska

Okładka książki Miłość Hélene Delforge, Quentin Gréban
Miłość Hélene Delforge, Qu...
Okładka książki Mama Hélene Delforge, Quentin Gréban
Mama Hélene Delforge, Qu...

Miłość taty, opowiedziana na różne sposoby i wyrażone pięknymi słowami i obrazem..
Taka jest właśnie ta książka, czuła i bezposrednia, a przy tym ukazująca miłość prawdziwą i niemierzalną, przeplataną lękiem, wzruszeniem, smutkiem i zachwytem.

Tata, który boi się, że nie sprosta roli, ojca...
Tata, który poświęca się dla dzieci, nawet nie swoich...
Tata, który porzuca marzenia by być kimś, kim nawet nie myślał, że zostanie...
Tata, który na swój, trochę nieporadny sposób potrafi okazać miłość...
Tata, który był tatą innym, niż sobie to wyobrażał...

Te wiersze, to historie ojcowskiej miłości, na wskroś wzruszające, głębokie, a przy tym urzekające swoją prostotą, która trafi w niejedno 'tatowe' serce. Opatrzone ilustracjami, które najpiekniej jak tylko można oddają prawdziwość relacji ojca i dziecka.

A ja miałam niezwykłą przyjemność posłuchać Pana Jarosława Mikołajewskiego, tłumacza tych wierszy, który opowiedział o tym jak powstały, czytał je i opowiadał o ojcostwie. To wzruszające spotkanie na długo pozostanie w mojej pamięci i jeszcze bardziej pozwoliło mi docenić niezaprzeczalną wyjątkowość tej książki, którą szczerze polecam każdemu tacie i nie tylko❤️

Tata, który boi się, że nie sprosta roli, ojca...
Tata, który poświęca się dla dzieci, nawet nie swoich...
Tata, który porzuca...

"Tata" to misternie spleciona opowieść, która wznosi się ponad codzienność, wypełniając strony wierszami z niezwykłym ładunkiem emocjonalnym.

Przez długie lata, rola taty była margelizowana i uznawana za mniej znaczącą w porównaniu z matczyną troską. Na szczęście społeczeństwo, w coraz większym stopniu zwraca uwagę na niezastąpioną obecność ojców.
"Tata" jest odzwierciedleniem wzrastającego społecznego zrozumienia.

Przedstawione portrety ukazują różnorodność ojców, którzy zasypują swoje dzieci niezmierzoną miłością. Każdy z nich wypełnia ojcostwo unikalną interpretacją, owocem własnych doświadczeń, emocji i marzeń z zaangażowaniem i oddaniem wchodząc w świat swoich pociech.

W "Tacie" odnajdujemy piękno codzienności, gdzie czułość, bliskość i ciepło są fundamentami relacji rodzicielskich, nacechowanych niezwykłym splendorem. Ta literacka opowieść odkrywa nowe, nieszablonowe oblicze rodzicielstwa, które wyznacza wzorzec do naśladowania.

Książka wyróżnia się nie tylko za sprawą wzruszających treści, ale także poprzez bogactwo ilustracji, przypominających mistrzowskie dzieła sztuki. Wnikliwe detale, ukryte w rysunkach Quentina Grébana, hipnotyzują wzrok ukazując głębię przekazu w poetyckiej formie od której trudno oderwać oczy.

W "Tacie" autor snuje bogate w metafory obrazy, które poruszają serca i zapadają w pamięć stając się kwintesencją wzruszeń wywołujących burzę emocji. Wspaniałe anegdoty z życia ojców, wraz z ich refleksjami, tworzą kompleksowy portret ojcostwa, opleciony mocą bezwarunkowej miłości.

Ta niezwykła książka, zainspirowana poezją i przesiąknięta artystyczną duszą, sprawia, że trudno pozostać obojętnym. "Tata" to natchnienie, które dotyka najgłębszych strun serca. Książka ta składa hołd ojcom i ich roli, odzwierciedlając niezmienne piękno więzi między nimi, a dziećmi.

To doskonały prezent, dedykowany nie tylko najmłodszym, ale również świeżo upieczonym ojcom, którzy powitali na świecie swoje pociechy, albo tym, którzy świętują zbliżający się Dzień Ojca. "Tata" to opowieść, która mieści w sobie radość, oczekiwanie, smutek i rozczarowanie – nieodłączne elementy ojcostwa. Ta wyjątkowa książka, w swej ekscytującej i poetyckiej formie, z pewnością poruszy i zachwyci każdego czytelnika, odkrywając przed nim nieodkryte wcześniej tajemnice ojców i dzieci.

"Tata" jest...

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Taty!😍

To cudowny dzieci, który tatusiowie mogą świętować😍 każdy dzień taty jest wyjątkowy, ale jeśli w tym roku to Wasz pierwszy dzień Taty, warto sprawić prezent dla tych wyjątkowych, w życiu dzieci i mam, osób😍
Również na taka piękna okazję mam dla Was książkową propozycje:
Tata- Hélène Delfirge i Quentin Gréban, wydawca mediarodzina

Przepiękna książka w większym formacie i w twardej oprawie może być świetnym prezentem zarówno dla taty jak i dziecka.
Każdy "fragment", bo tak odbieram tą książkę, każda historia jest fragmentem z życia taty, opatrzony jest przepiękną ilustracją, a same "fragmenty" opisane są w sposób piękny, prawdziwy i wzruszający. To pokazuje, jak niewiele trzeba, żeby mieć wiele. Jak zwykle momenty w życiu rodzica mogą stać się magicznymi chwilami i jak wiele dzieci są w stanie dać rodzicom bez przekazywania żadnego namacalnego podarunku. Niektóre historię piękne, wywołujące uśmiech na twarzy, ale znajdą się również takie które wzruszają i Cisna łzy w nasze oczy. Ale mimo wszystko warto przeczytać każde słowo,.każdy "fragment" żeby zobaczyć jak wiele mamy do docenienia, o czym nierzadko zapominamy😍

Zapraszam do czytania 🥰

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia Taty!😍

Również na taka piękna okazję mam dla Was książkową propozycje:
Tata- Hélène Delfirge i Quentin Gréban, wydawca...

' "Zostaniesz tatą".
Czy znasz jakieś piękniejsze zdanie?
Długo myślałem,że najpiękniejsze
słowa na świecie to: "Kocham cię".
Ale dopiero te odebrały mi dech'.

Oczy mam mokre,uśmiecham się i wzruszam jednocześnie.
Przy każdym otwarciu tej książki nie mogę powstrzymać emocji.
Kwintesencja ojcostwa- wrażliwość i siła, niemoc i sprawczość,duma i lęk,męstwo i delikatność. Jest tu wszystko,wszystkie odcienie,troski,bolączki i radości współczesnych ojców.

Nie tylko mama może tulić,wzruszać się,szykować piżamę do spania,czytać na dobranoc,nosić, mówić: kocham cię.

Tata jest dla dziecka wszystkim,stoi na równi z mamą, a czasem świadomie usuwa się w cień. Ma swoją rolę, jest,czuwa, chroni.

Piękne zdania w czasami trochę poetyckim stylu,czasami prostym i przyziemnym. Do tego ilustracje zapierające dech w piersiach.

Perełka,sztuka,milion emocji i ulotnych uczuć i odczuć zawartych na kartach książki dla dzieci i dorosłych.

Ps.jest też książka "Mama"- morze wylanych łez gwarantowane 🩷

' "Zostaniesz tatą".
Czy znasz jakieś piękniejsze zdanie?
Długo myślałem,że najpiękniejsze
słowa na świecie to: "Kocham cię".
Ale dopiero te odebrały mi dech'.

Oczy mam mokre,uśmiecham się i wzruszam jednocześnie.
Przy każdym otwarciu tej książki nie mogę powstrzymać emocji.

Tata, obok mamy, to najbliższa i najważniejsza osoba dla dziecka. To on uczy jazdy na rowerze, gry w piłkę. To on wygłupia się i ma mnóstwo pomysłów na zabawy.

Za kilka dni tatusiowie będą obchodzić swoje święto. To doskonała okazja nie tylko na wspólne spędzenie czasu, ale i na moc wzruszeń i wspomnień.

Dlatego dzisiaj polecam wam książkę, która porusza i rozczula, która pokazuje różne obrazy ojców. W pięknych słowach i ilustracjach zamknięte jest ojcostwo. I choć tatusiowie są różni, mają inne charaktery, inaczej wyglądają i mają inne pasje, niewątpliwie miłość do dzieci ich łączy. Ojcostwo ma wiele twarzy - od radości i zachwytu, poprzez smutki i troski. Tutaj znajdziecie właśnie te chwile i momenty, które wypełniają ojcowski świat pełen różnych emocji.

Ta książka jest wyjątkowa, pełna miłości, ciepła, ale i rozterek. Chwyta za serce i otula bliskością. Pokazuje, że tatusiowie także mają coś do powiedzenia, że są obecni w życiu swoich dzieci.

Dlatego dzisiaj polecam wam książkę, która porusza i rozczula, która...

Dzień Ojca zbliża się wielkimi krokami, a myślę, że jest to okazja, którą warto celebrować przy pięknej lekturze.

Czas spędzony na wspólnej lekturze z dzieckiem uważam za niezwykle cenny i nie bez powodu założyłam ten profil. Czytają nie tylko mamy, ale także tatusiowie i chociaż tę pozycję możemy czytać nie koniecznie wraz ze swoimi pociechami (oczywiście możemy to zrobić, ale nie ukrywając uważam, że tekst większe wrażenie wywrze na ojcach i właśnie do nich jest tak naprawdę skierowany) to sprawi ona, że tacie zrobi się cieplej na sercu.

Czy ojcostwo to same superlatywy? Ależ nie! Ojcostwo to odpowiedzialność, to koniec naszej wolności, bo chociaż nasza pociecha będzie w końcu dorosła, to w dalszym ciągu tata będzie się o nią martwił. Ojcostwo to także piękne wspomnienia, wyrzeczenia, czysta miłość, duma.

Ta książka to przewodnik po wszelkich barwach ojcostwa. Odnajdziemy tutaj blaski i cienie, znajdziemy swoje historie, a także opowieści ludzi żyjących w innych kulturach, a nawet czasach.

Dodatkowym plusem są dla mnie ilustracje, które mogą uchodzić niemal za dzieła sztuki. Żałuję, że Instagram bardzo ogranicza liczbę zdjęć jaką mogę pokazać, bo znajdziemy tutaj znacznie więcej przepięknych obrazów.

Czy możecie sobie wyobrazić lepszy pomysł na prezent z okazji Dnia Ojca? Bo ja prawdę mówiąc nie.

Tata. Drugi po Mamie. Ostoja, przyjaciel, obrońca, kompan w zabawie. Najważniejszy mężczyzna w życiu każdego dziecka. A już niedługo jego święto ❤️

Na tę okazję mam dziś dla Was chyba najbardziej poetycką książkę o tacie jaką do tej pory czytałam. Książkę zdecydowanie bardziej dla nas, dorosłych.

"Tata" to zbiór białych wierszy, anegdot z życia ojców z całego świata, ich wspomnień, marzeń i odczuć. Są niczym barwne ilustracje z pamiętnika, reminiscencje albo listy do ich ukochanych dzieci.

Posłuchamy w niej tego co do powiedzenia ma tata, który był obecny przy trudnym porodzie. Usłyszymy wyznania taty, który zrezygnował z tournee ze względu na swoje dziecko. Przytulimy tatę, który ma świadomość, że (ponieważ nie jest mamą) cały świat patrzy mu na ręce i ocenia czy umie "radzić sobie" z własnymi dziećmi. Poznamy tatę, który ze wszystkich rzeczy na świecie najbardziej pragnie szczęścia dla swojego dziecka. I tatę, który marzył o synu, a najszczęśliwszy jest przy swojej córce.

To niesamowita lektura. Autorzy pokusili się o coś bardzo trudnego. Dali głos ojcom. Dali głos mężczyznom uważanym przecież za skrytych, twardych i niezbyt emocjonalnych. Pokazali głębię ich odczuć i cały trudny proces stawania się rodzicem. Pokazali nieskończoną miłość taty, która jest zupełnie inna od tej matczynej, jednak równie silna i niezniszczalna.

Przepięknym tekstom towarzyszą niepowtarzalne ilustracje, które tylko podkreślają wagę zawartych na kartach tej książki wyznań.

Jestem nią oczarowana i marzę, by któregoś dnia podarować ją mojemu synowi. W Dniu Taty właśnie ❤️

"Tata" to zbiór białych wierszy, anegdot z życia ojców z całego świata, ich...

Spoglądasz w ufnie wpatrzone w ciebie oczy i widzisz cały swój świat – miłość z miłości – twoje dziecko. Jakże ono jest szczęśliwe, bo otoczone przed dwa wszechświaty – niezależne, ale i przenikające się, oba tętniące miłością – przez mamę i tatę. I każde z nich tak samo ważne i tak samo potrzebne. Tata nie jest postacią drugoplanową, nie jest gorszą wersją mamy – jest tylko i aż tatą, tak samo ważnym elementem układanki zwanej rodziną.

Rola ojca przez wieki była spychana na margines, a on sam odsuwany od spraw dziecięcych. Na szczęście społeczeństwo coraz bardziej jest świadome, jak istotna jest zaangażowana obecność taty w życiu dzieci. Dziś z mężczyzn zdejmuje się oręż męstwa silnego, pozbawionego emocji, twardego i nieustępliwego, pozwalając im być po prostu ludźmi – emocjonalnymi, kochającymi, mającymi obawy i pozwalającymi sobie na uronienie łzy wzruszenia.

Hélène Delforge sportretowała w książce zatytułowanej po prostu „Tata” wielu ojców i chociaż każdy z nich jest inny, to łączy ich jedno – przeogromna i niepojęta miłość do dziecka. W tych poetyckich urywkach tatowych myśli skrywa się i zachwyt, i strach, przemyka radość, beztroska, ale też obawy. Zebrane doświadczenia są różne, towarzyszą im różne emocje, bo każdy tata inaczej przeżywa swoje ojcostwo.

Z pewnością nie odnajdziemy w tej publikacji wyimaginowanych obrazów ojcostwa, upozowanych i odzianych w maski, ale naturalność, zwyczajność i piękno codzienności. Ujęte w poruszające duszę słowa i zachwycające obrazy autorstwa Quentina Grébana. Jest w nich tyle czułości, bliskości i ciepłych uczuć, że nie sposób oderwać od nich oczu. Przepiękna gra światłem i subtelność uchwyconych gestów i spojrzeń sprawia, że całość nabiera wyjątkowej autentyczności.

Piękna w każdym aspekcie. Idealna na wyjątkowy prezent i pamiątkę najważniejszej życiowej roli, jaką przychodzi odegrać mężczyźnie – roli taty.

• Dla dzieci
  • Samodzielne