Mama

Jarosław Mikołajewski, Magdalena Mikołajewska
miłość matka mama dziecko macierzyństwo rodzicielstwo

Okładka książki Miłość Hélene Delforge, Quentin Gréban
8,3
Miłość Hélene Delforge, Qu...
Okładka książki Pinokio Carlo Collodi, Quentin Gréban
6,1
Pinokio Carlo Collodi, Quen...

Oficjalne recenzje i

Zmysły macierzyństwa

[ 10 ] Link do recenzji

To jedno z moich książkowych odkryć. Zilustrowana tak że zapiera dech w piersiach. Na szczęście oddech powraca i można oddać się lekturze, a to już kolejna wielka przyjemność. To było zakochanie od pierwszego wejrzenia. Spojrzysz i po prostu wiesz. To książka uniwersalna. Dla każdej mamy. Dzielą nas kontynenty, profesje, epoki, systemy wartości, w których wzrastałyśmy....

Piękne ilustracja i nieprzyzwoita grafomania

Przychodzę do Was z tą cudowną książką akurat dzisiaj w tej wyjątkowy dzień.
Bardzo długo szukalam tej książki.
Początkowo myślałam, że będę czytać dziecku. Myliłam się to książka dla Mam.
Ta książka to historia miłości, macierzyństwa. Jak postrzegana była Mama w różnych okresach, regionach, czasach. To bardzo, bardzo wzruszająca książka. Łza poleciała nie jedna.
Polecam tą...

Cudowna książka. O mamach, które są tak różne, a jednocześnie takie same.

Piękna i wzruszająca. Dla każdej świeżo upieczonej mamy, dla siebie, na prezent. Wielowarstwowa i wieloaspektowa. Śliczna.

Przepiękna, wzruszająca i wyjątkowa jak każda matka.
Wspaniałe ilustracje!

Mama tak któtkie slowo, które znaczy tak wiele, które określa tak wiele kobiet...Bardzo się wzruszyłam czytając tą ksiązkę mojej córce. Cudowne ilustracje, ładne wydanie i piękne historie mam z różnych zakątków świata z różnych epok historycznych. Na pewno sięgnę po tę książke nie raz :)

1912

Cudowna książka, która może być pięknym prezentem z okazji DNIA MATKI. Tak naprawdę skierowana chyba właśnie do MAM, ale można ją też czytać wspólnie z dziećmi.
Wszystko w niej jest niezwykłe… Jeśli spodziewacie się wierszy, znajdziecie tu poezję. Jeśli sądzicie, że są w niej opowieści, to również prawda. Pełna czułych wyznań, wspomnień, obietnic, dialogów… Książka, której...

Na półkach: , , , , , ,

Cudowna, wzruszająca, kwintesencja tego czym jest macierzyństwo. DO tego w pięknej oprawie i z niesamowitymi, oddającymi emocje ilustracjami.

Jak się okazuje nawet małe, niepozorne a nawet oszczędne w treści książki potrafią być wartościowe. „Mama” jest takim przykładem.
Ta cieniutka książka to zbiór wierszy i tekstów opowiadających o macierzyństwie, o matkach i ich miłości do swoich pociech objawiająca się w każdej możliwej postaci.
Dodatkowo w środku znajdują się przepiękne rysunki, które tak samo jak sama...

Dyskusje

• 2018