Kiedy znów cię zobaczę

Okładka książki Kiedy znów cię zobaczę M. K. Pearl
Okładka książki Kiedy znów cię zobaczę
M. K. Pearl Wydawnictwo: Amare literatura obyczajowa, romans
Amare
2023-05-31
2023-05-31

Tytuł: "Kiedy znów Cię zobaczę"
Autor: @m.k.pearl
Data premiery: 31.05.2023r.
Wydawnictwo: Amare

"Kiedy znów Cię zobaczę" to pierwsza książka spod pióra autorki, którą miałam okazję czytać. Spędziłam z nią miły czas, bohaterów polubiłam, więc... książkę zaliczam do tych udanych :)
Pola & Kuba
Ona - samotnie wychowuję swoją córkę. Ojciec dziecka nie wie, że je ma... Pola to przed nim utajiła. W wychowywaniu pomogła jej mama. Na codzień zajmuje się pisaniem kryminałów. Jest książki są znane wśród czytelników. Jako, że jest pracoholiczką jej najlepsza przyjaciółka proponuję jej wyjazd do Chorwacji, żeby mogła zaszaleć i znaleźć jakiegoś faceta?
Poli nie bardzo podpba się ten pomysł, ale w końcu ulega...
Jedzie...
A na miejscu spotyka... Jakuba!
Kuba.
Prócz tego, że jest przystojny to kilka lat temu złamał serce Poli. Jej przyjaciółka ani słowem nie pisnęła, że Kuba również będzie w Chorwacji.
Pierwsze spotkanie dla obojga było szokiem! Przecież nie widzieli się tyle lat.. on wyjechał do Australii i po propstu ją zostawił... A tu taka niespodzianka🤭
No cóż.
Było momentami gorąco. W końcu Pola pojechała się tam pobawić 😁
Myślę, że oboje spędzili tam bardzo miły czas :)
A co było po powrocie ?
Tego Wam nie zdradzę, tylko zachęcam do przeczytania:)
Myślę, że spędzicie miło czas z tą pozycją;)

Tytuł: "Kiedy znów Cię zobaczę"
Autor: @m.k.pearl
Data premiery: 31.05.2023r.
Wydawnictwo: Amare

Pola & Kuba
Ona - samotnie wychowuję swoją córkę. Ojciec dziecka nie wie, że je ma......

Oesu, ależ się męczyłam, żeby ją skończyć... Z plusów: dość szybko się ją czyta, ale dlaczego pisać kolejną książkę, która mogła się skończyć po kilkudziesięciu stronach, pod warunkiem, że bohaterowie zachowywali by się jak dorośli i ze sobą porozmawiali.... Niby miało być uroczo, może trochę wzruszająco, a wyszło piekielnie irytująco.

Pola poczytna autorka kryminałów od wielu lat wie, że może polegać tylko na sobie i na swoich rodzicach. Samotne rodzicielstwo wymagało od niej silnego charakteru i wielu wyrzeczeń. Łucja wyrasta na bardzo mądrą i inteligentną młodą damę, która doskonale wie, czego oczekuje od życia. Z codziennej rutyny wyrywa Polę jej najlepsza przyjaciółka, która zabiera ją na szalone wakacje z przyjaciółmi do pięknej, słonecznej Chorwacji. Te wakacje nie różniły by się od innych gdyby nie jeden, maleńki szkopuł - pojawia się również Jakub.
Mówi się, że stara miłość nie rdzewieje, a o pierwszej miłości nie zapomina się nigdy. Coś w tym jest, ponieważ pierwsze spojrzenie powoduje lawinę wspomnień zarówno u Kuby, jak i u Poli. Dziesięć lat, to bardzo długo, wiele się zmieniło, główni bohaterowie również. Mimo defensywnej postawy coś z nastolatków w nich zostało. Każde z nich boi się ponownego zranienia, a zwłaszcza młoda kobieta, która musi pamiętać o Łucji i jej uczuciach. Wzajemne przyciąganie oraz iskierki napięcia między nimi są wyraźnie wyczuwane i zauważane przez ich przyjaciół.
"Kiedy znów cię zobaczę" to napisana lekko historia o nastoletnim uczuciu, które zostało poddane próbie czasu. Książka utrzymana w wakacyjnym, spokojnym klimacie. Doskonale sprawdzi się w aktualnym czasie, podczas urlopów i odpoczynku. Nie wymaga skupienie i dogłębnej analizy. Przeczytałam ją na raz, poprawiła mi humor, jednak od momentu zamknięcia nie pomyślałam o niej więcej. Doskonale sprawdzi się jako lekki i przyjemny przerywnik na urlopie, który nie wymaga od odbiorcy nadmiernego zaangażowania. "Kiedy znów cię zobaczę" to klasyczny romans, gdzie serce ściera się z rozumiem w z góry przegranej walce. Pola i Jakub nie są moimi ulubionymi bohaterami literackimi, ich sposób postępowania jest oczywisty dla odbiorcy. Autorka zaznaczyła, że Kuba ma mroczną przeszłość, jednak nie widać tego w jego postawie, a oprócz tego zdania, nie ma ani jednego elementu, który w jakiś sposób by do tego nawiązywał. Brakowało mi tła dla głównego wątku, ponieważ autorka bardzo mocno skupiła się na ukazaniu romantycznej relacji miedzy bohaterami, przez co odniosłam wrażenie, że czegoś brakuje, aby powstała spójna całość.
Historia Poli i Kuby doskonale umili Wam czas podczas urlopu, nie ma w niej nic zaskakującego, co nie znaczy, że nie czyta się jej z uśmiechem i radością. Stanowi miły przerywnik i zdecydowanie poprawia humor.

„Lęk ma potężną moc. Gdy go do siebie dopuścisz, szybko przejmie stery nad wszystkimi twoimi emocjami.”

Podobno stara miłość nie rdzewieje, a pierwsza miłość jest najpiękniejsza i na zawsze pozostaje w pamięci. O tym piszą poeci, śpiewają artyści, opowiadają filmy i książki. Jest też inne powiedzenie, przestrzegające, że nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy. Jednak czasami zdarza się tak, jak u bohaterów książki, „Kiedy znów Cię zobaczę”, że wszystkie powyższe stwierdzenia zostają przez nich zweryfikowane.

Pola jest 32 letnią matką samotnie wychowującą córeczkę Łucję oraz popularną pisarką kryminałów, które nabierają często charakteru thrillera w połączeniu z erotyką. Muszę przyznać, że takie połączenie mnie zaintrygowało, ale niedane mi było poznać treść i żadnych z innych powieści bohaterki, gdyż jedynie jest wzmianka o jej dziełach. Od czasu do czasu widzimy Polę przy komputerze piszącą kolejne rozdziały, ale fabuła jej powieści jest nam nieznana.

Pisanie jest dla Poli w pewnym sensie ucieczką od wspomnień, które uruchamiają się, gdy razem z przyjaciółką Moniką i gronem znajomych wyjeżdża do Chorwacji, by odpocząć i nabrać energii. Monika jest jej przeciwieństwem i często motywuje ją do wyluzowania, czego Poli nie jest łatwo zrobić. Cały czas pilnuje się, by nie zawieść, jako matka. Nie szuka żadnych związków z mężczyznami, wręcz uważa, że dotychczasowe życie bardzo jej odpowiada i jest dla niej najlepsze, więc niechętnie przyjmuje propozycję przyjaciółki.

Przybywając na miejsce, do pięknej willi położonej niedaleko Dubrownika ma nadzieję na mile spędzony czas. Gdy na drugi dzień przyjeżdżają kolejne osoby zaproszone na ten wyjazd, okazuje się, że jest wśród nich Jakub, pierwsza miłość Poli, która zakończyła się niespodziewanie i nagle wraz z wyjazdem Kuby z Polski. Z tego związku pozostała dziewczynie córeczka Łucja, o której istnieniu on nie miał i nie ma do tej pory pojęcia. Ich spotkanie dla obojga jest zaskoczeniem i muszą na nowo odnaleźć się w tej sytuacji. Dla Poli jest to o tyle trudne, że obawia się wyjawić mu prawdy, a bez tego nie wyobraża sobie powrotu do swej dawnej miłości.

„Kiedy znów Cię zobaczę” to powieść z gatunku łatwych, lekkich, przyjemnych, nieangażujących zbyt emocjonalnie i niewnikających w psychologiczne rozważania. Fabuła toczy się wokół dwóch głównych bohaterów, czyli Poli i Kuby, których relacje oraz ich spojrzenie na daną sytuację obserwujemy z dwóch perspektyw. Autorka zastosowała, bowiem naprzemienną narrację, ale pokazując nam jakiś zestaw scenek z życia Poli, a potem te same sceny od strony Kuby, więc mamy powtórki epizodów, ale w innym spojrzeniu.

To opowieść przede wszystkim o przebaczaniu, ale też umiejętności rozmowy ze sobą i szczerości. Główni bohaterowie wciąż się mijają, boczą na siebie, robią sobie na złość, nie potrafią spokojnie i szczerze wyjawić, co myślą nawzajem o sobie. Z tego między innymi powodu przez długi czas tajemnica wyjazdu Kuby przed kilkunastu laty i jego niewiedza w kwestii dziecka Poli wisiała między nimi w powietrzu. Najczęściej Pola wysnuwała błędne wnioski z jego zachowania, nie chciała go wysłuchać, irytowała się z byle powodu, a on z kolei nie wiedząc jak ma do niej dotrzeć, także nie zawsze wykazuje dostateczną wolę wyrażenia tego, co czuje. Sytuacja między nimi zmieniała się jak w kalejdoskopie. Raz było między nimi dobrze, by za chwilę wszystko zmieniło się na gorsze. I tak w kółko. Każde z nich miało swoje racje, ale też zabrakło im odwagi, by szczerze ze sobą porozmawiać. Wciąż o sobie myślą wyobrażają siebie w intymnych sytuacjach, ale realnie nie robią nic, by się do siebie zbliżyć i wszystko wyjaśnić. Zachowywali się czasami jak niedojrzałe małolaty, a nie jak dorośli ludzie, więc nie do końca rozumiałam ich postępowanie.

Pani skrywająca się pod pseudonimem M.K. Pearl napisała historię, której finał był do przewidzenia, ale byłam ciekawa, w jaki sposób zostaną rozwiązane kluczowe sprawy. Plusem, który nadaje całości nieco uroku jest wyprawa do Chorwacji. Wprawdzie towarzystwo najczęściej imprezuje, mało rozkoszując się pięknem miejsca, w którym się znajdują, ale na szczęście autorce udało się przemycić nieco z chorwackiego nastroju, smaków i klimatu, chociaż nie ma tego zbyt wiele.

„Kiedy znów Cię zobaczę” jest powieścią, którą czyta się dosyć płynnie i lekko, więc doskonale wpisuje się w wakacyjny klimat i z pewnością umili ostatnie tygodnie lata.

Książkę przeczytałam, dzięki wydawnictwu Amare

Książka jest bardzo słaba - lekko mówiąc. Zacznijmy od bohaterów. Są oni nijacy, szablonowi, mi jako czytelnikowi nie zależy na nich, kompletnie nie wzbudzili we mnie jakiejkolwiek sympatii. Zachowują się jak dzieci, a mają ponad 30 lat. W zachowaniach bohaterów oraz fabule książki brak związku przyczynowo skutkowego. Po co te wszystkie wzmianki, np. o przeszłości bohatera, skoro nic to nie wprowadza do książki? Oprócz tego, że bohaterowie są po prostu nijacy to nie umieją prowadzić (lub autorka nie umie) ze sobą konwersacji. Dialogi są słabe, najczęściej opisują to, co czytelnik przeczytał w opisie przed chwilą. Po co to? Kto w ogóle mówi w sposób, w jaki bohaterowie się komunikują? Nie wspominając już o używanych przez nich słowach - przypominam, że bohaterka ma ponad 30 lat i córkę. Powinna być bardziej dojrzała. Wprowadzanie miliona bohaterów bez żadnego celu również jest straszne. Książka jest pisana z dwóch perspektyw - Kuby i Poli. Szkoda tylko, że jest to powielenie tych samych wydarzeń. Czyta się to bardzo źle, a ja miałam ochotę po prostu przewracać strony. Dodam tylko, że perspektywa faceta jest bardzo seksistowska i stereotypowa. Sam język też jest straszny. Autorka leci z wydarzeniami jakby to był jakiś sprint, nie opisuje szczegółów, tak naprawdę nie opisuje niczego ważnego. Relacje między bohaterami są płaskie, nijakie. Całą książkę opisalabym jako nijaką i ,,na siłę". Kompletnie nie mam ochotę przeczytać niczego innego tej autorki.

"Kiedy znów cię zobaczę" to lekka letnia powieść romantyczna osadzona w Chorwacji. Książka skupia się na Poli, autorce kryminałów i samotnej matce, która staje w obliczu przeszłości, gdy ponownie pojawia się jej była miłość, Kuba 💔.

Fabuła prowadzi przez emocje, tajemnice oraz relacje bohaterów. Książka oferuje relaksującą i przyjemną lekturę, poruszającą tematy wybaczenia i spotkań z przeszłością. Postacie Poli i Kuby tworzą skomplikowane relacje, sięgając zarówno do ich nastoletnich lat, jak i teraźniejszych wyzwań.

Chorwackie otoczenie dodaje uroku opowieści. Choć fabuła może być przewidywalna, autorka umiejętnie balansuje dramatyczne elementy, oferując przyjemne czytanie na wakacje, pełne emocji, humoru oraz zmian życiowych ☺️.

Gdybyście mieli napisać własną książkę, jaki byłby to gatunek ? Coś uroczego ? Mrocznego? Fantastycznego?

Małgorzata Smolec to autorka romansów, która jak widać obecnie pisze je jako M.K. Pearl. Z kolei bohaterka tej książki pisze thrillery. Czy to znak czego możemy w przyszłości się spodziewać? Czas pokaże.

Nie miałam pojęcia w sumie co znajdę w tej książce. Kolejna w tym miesiącu taka typowo wakacyjna lektura i w sumie przyznam, że fajnie sie czyta takie historie. Fajnie było "wyjechać" do Chorwacji gdy wokół i u nas iście urlopowy klimat.

Pola to młoda, atrakcyjna i utalentowana kobieta. Autorka i matka. Namówiona przez przyjaciółkę zgodziła się pozostawić córkę pod opieką dziadków i wyjechać, zresetować się, naładować baterie.

"W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, w którym musi pomyśleć wyłącznie o sobie. Dzięki temu bedzie jeszcze lepsza dla innych."

Ten fragment dał mi do myślenia, chyba czas bym i ja zaczęła tak do życia podchodzić. Ale ! Wracając do książki, Pola nie miała pojęcia, że ten wyjazd okaże się szokującym i dość brutalnym zderzeniem z przeszłością.

"Kiedy znów cię zobaczę " to książka pokazująca, że stara miłość nie rdzewieje. I kiedy Pola znów GO widzi, czuje jakby te lata przerwy, rozstania po tym jak nagle Kuba zniknął z jej życia, wcale nie miały miejsca, bo uczucia wybuchają z tą samą o ile nie większą mocą.

Lecz jakby nie patrzeć, zniknął wtedy bez słowa. I nie da sie tak po prostu o tym zapomnieć, udawać, że to się nie wydarzyło tym bardziej, że tak bardzo ja zranił, rozczarował. I choć niesamowicie ciągnie ich do siebie, to Pola uparcie wciąż go od siebie odpycha. I przyczyna jej zachowania będzie niesamowicie szokująca dla mężczyzny, który wydaje się być miłością jej życia. Jak zareaguje Kuba gdy jego życie stanie na głowie? I czy Pola odważy się wyznać mu prawdę?

"Lęk ma potężną moc. Gdy go do siebie dopuścisz, szybko przejmie stery nad wszystkimi twoimi emocjami."

Jest w tej książce wątek, który z jednej strony ma być czymś zaskakującym, z drugiej jest wyjątkowo oczywiste do czego to zmierza i zszokuje wyłącznie naszego "Australijczyka". I mimo, że to nie jest dla czytelnika czymś czego się nie spodziewa, wokół tego wątku jest tyle napięcia i niepewności jak to sie potoczy, rozwinie, że spełnia swoją rolę. Może inaczej niż autorka miała w planie, a może tak miało być 🤔
Jakby nie patrzeć książkę w sumie wyciągnęłam w kilka godzin, czyli musiała się podobać. Fajna, gorąca, w letnim klimacie historia o miłości, której czas nie dał rady pokonać. Warto ją poznać. Sądzę, że wielu z Was też bedzie nią oczarowana.
Dla mnie tylko jedno jest niezrozumiałe - po co te zmiany , pseudonimy, wydawanie książek pod różnymi "nazwiskami"? Może przegapiłam jakieś wyjaśnienie? Dajcie znać co myślicie o tym i oczywiście o książce.

Nie miałam pojęcia w sumie co znajdę w tej książce. Kolejna w...

Nie wiem, czy też tak macie, ale dla mnie lato nieustannie kojarzy się z romansami i książkami, które pobudzają te słynne motyle w brzuchu do aktywności. Tego typu powieści zazwyczaj są dość lekkie i zdecydowanie przyjemne do czytania. Dlatego też w ostatnim czasie mój wybór padł na pozycję autorstwa M.K. Pearl, czyli Kiedy znów cię zobaczę. Czy historia o starej miłości, która nie rdzewieje rzeczywiście okazała się idealna na gorące dni? O tym w tej recenzji.

Pola jest znaną autorką pikantnych kryminałów. Jej życie prywatne dalekie jest jednak od ideału - samotnie wychowuje dziesięcioletnią córkę i próbuje jakoś trzymać w ryzach otaczającą ją rzeczywistość. Pewnego dnia jej najlepsza przyjaciółka proponuje wspólne wakacje w gorącej Chorwacji. Beztroski czas zostaje gwałtownie przerwany przez pojawienie się Kuby – dawnej miłości Poli, z której utratą jeszcze tak do końca się nie pogodziła. Czy złamane serce jest w stanie pokochać znowu? Czy powiedzenie, że stara miłość nie rdzewieje sprawdzi się i w jej przypadku?

Zaczynając lekturę tej powieści, nastawiona byłam w stu procentach na lekki romans, który przeczytam w kilka godzin i który po prostu uprzyjemni mi mijający czas. Jak się szybko okazało, wcale się nie pomyliłam ze swoimi przewidywaniami, a powieść Kiedy znów cię zobaczę zawładnęła moimi myślami.

Główna bohaterka z początku wzbudziła moją sympatię. Pola jest pewną siebie autorką, która wie, że odnosi sukcesy w życiu zawodowym i z zaangażowaniem wychowuje córkę, która jest jej całym światem. W momencie jednak, gdy w jej polu widzenia pojawił się Kuba – kobieta dostała jakby małpiego rozumu. Proszę, nie zrozumcie mnie źle - ja rozumiem, że dawna miłość i dawne spory mogą namieszać w głowie i z pewnością nie są przyjemne dla żadnej ze stron, jednak dorosły człowiek raczej przyjmuje tego typu rzeczy “na klatę” i stara się racjonalnie podejść do całej sytuacji, ale nie Pola. Kobieta lubi uciekać (w dosłownym tego słowa znaczeniu),grać rolę najwredniejszej i najchłodniejszej persony na świecie i być po prostu nieprzyjemna. Więcej nie zdradzę, bo co jak co, ale samemu trzeba poznać dalszy rozwój wypadków. Podsumowując - Pola to ciekawa postać, która wzbudziła we mnie sprzeczne uczucia i z początkowej sympatii zostało jej raczej nie za dużo.

M.K. Pearl ma bardzo lekkie i dobre pióro, o czym muszę wspomnieć. Dzięki temu lektura tej książki była naprawdę przyjemna i upłynęła mi dosyć szybko, na co też skrycie liczyłam. Historia Poli i Kuby nie należy do tych najłatwiejszych, ale zdecydowanie ma w sobie to coś, co po prostu wciąga i angażuje czytelnika w czytaną treść. Motyw miłości sprzed lat uważam za bardzo ciekawie zarysowany, choć nie wszystkim może on oczywiście przypaść do gustu. Ja jednak ostatecznie cieszę się, że mogłam poznać tę pozycję i dać się porwać uczuciom sprzed lat.

Kiedy znów cię zobaczę to z pewnością książka, która idealnie sprawdzi się na wakacyjnym wyjeździe czy też w gorący letni wieczór, kiedy korzystając z ostatnich promieni słońca wylegujemy się jeszcze na leżaczku - tak właśnie to widzę. Jeśli poszukujecie powieści romantycznej, obyczajowej, w której nie brakuje i gorących momentów, to koniecznie zwróćcie uwagę na ten tytuł. No i samą bohaterkę też ostatecznie da się lubić - trzeba tylko zaakceptować jej wady. 😉

Pola samotnie wychowuje córkę, z którą mieszka w Warszawie. Jej życie zawodowe jest dość udane, pisze pikantne kryminały, które mają wielu zwolenników. Inaczej jest z jej życiem miłosnym, w nim nie ma ani trochę ciepła, namiętności, nie wspominając o miłości. Kobieta zdążyła się pogodzić z faktem, że nie znajdzie prawdziwego mężczyzny, a ich „podróbki” ją nie interesują.
Pewnego dnia zostaje namówiona przez przyjaciółkę, aby dała sobie trochę odpoczynku, aby wyluzowała i wspólnie z nią oraz znajomymi wyruszyła na urlop. Monika była na tyle uparta, że dopięła swego, a przed nimi szalony urlop w Chorwacji. Miała być zabawa, alkohol, mężczyźni (chociaż do tego Pola podchodziła dość ostrożnie, żeby nie powiedzieć sceptycznie),jednak nie spodziewała się spotkać kogoś z przeszłości. Kuba był jej miłością, a to, co się kiedyś stało, mocno na nią wpłynęło. Ponownego spotkania nie było w planach, tym bardziej z dala od Polski, w której mieszkają. Kobieta zaczyna mieć sprzeczne uczucia, tym bardziej że nie kończy się na jednym spotkaniu. Jednak ona ma tajemnicę, którą zamierza mocno chronić. Jaką? Jak potoczy się relacja Poli i Kuby? Co takiego stało się przed laty? Czy Pola pozwoli mu, aby się do niej zbliżył? Czy wyjazd do Chorwacji był dobrą decyzją?

Lekka pozycja w wakacyjnym klimacie – tak podsumowałabym książkę. Może nie należy do tych, co mocno zaskakują i zostają w pamięci na długie tygodnie, jednak mnie się podobała. Czytało się ją szybko, pomimo wolniejszej akcji, a podczas czytania towarzyszyły emocje.
To historia o dwójce ludzi, którzy spotykają się po latach, z dala od domu, problemów i codzienności.

Bohaterowie ciekawi, mający wady i zalety, a dzięki temu realistyczni. Tym razem nie zdradzę wam nic więcej o nich niż na początku recenzji. Powiem tylko, że Polę polubiłam prawie od początku, natomiast Kuba musiał mnie do siebie trochę przekonywać.

„Kiedy znów cię zobaczę” to lekka, a jednocześnie ciekawa pozycja dobra na leniwe popołudnie. Ze swojej strony polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/08/kiedyznowuciezobaczewydawnictwoamare.html

współczesny harlekin

współczesny harlekin

• Empik Go
  • Romans

Dodaj cytat z książki Kiedy znów cię zobaczę