Dubajskie namiętności

Okładka książki Dubajskie namiętności Paula Ciulak, Charlotte Mils
Okładka książki Dubajskie namiętności
Paula CiulakCharlotte Mils Wydawnictwo: Wydawnictwo SPARK literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo SPARK
2023-06-01
2023-06-01

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki W blasku Paula Ciulak, Agata Kaczmarek, Angelika Łabuda, Kinga Litkowiec, Agata Mania, Charlotte Mils, Dagmara Rek, Małgorzata Smolec
W blasku Paula Ciulak, Agata...

W ostatnich latach książki nawiązujące do tematyki życia w świecie Orientu,
stały się prawdziwym fenomenem.Nie dziwi wiec fakt, że pojawia sie ich coraz więcej :)
Co oczywiście takie moliki jak ja bardzo cieszy.Ponieważ z jednaj strony oczarowują nas magiczną aurą, ktora tam panuje.Z drugiej zaś przerażają swoimi realiami i brutalnymi prawami.
Najnowsza książka duetu Charlotte Mils i Pauli Ciulak -"Dubajskue namiętności" to historia lżejsza, mimo że ciagle nawiązująca do zwyczajów panujacych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.Gdzie życie pozornie wyglądające prawie jak z bajki, stawia ściśle określone reguły, w których pewne zachowania nie maja prawa bytu.

Główna bohaterka Kalila, to młoda dziewczyna, która od zawsze była uczona na służącą.Pełni wiec ten obowiązek na dworze jednego z szejków Imrana najlepiej jak tylko potrafi.Pewnego dnia jednak dziewczyna dostaje niecodzienną propozycję, na którą właściwie nie ma większego wpływu.
Zostaje oddana w rece innego szejka o niezbyt dobrej reputacji.Jednak Malik, ku jej zaskoczeniu dostrzega w niej cos wiecej i pragnie, by dziewczyna została jego muzą.A że Kalila znajduje sie w świecie, gdzie niepodzielnie rządzą mężczyźni zgadza sie na nowe obowiązki.To zas sprawia, ze jej życie zaczyna się odmieniać niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki...Ale czy owa sielanka może trwać wiecznie?

To bardzo przyjemna i lekka w odbiorze lektura, która zaskakuje licznymi informacjami na temat religi muzułmańskiej oraz panujących tam zasad.
Autorki postarały się by towarzyszyły nam one w niespodziewanych zwrotach akcji na tle romansu, który rodzi sie miedzy panem i służką.
Dla osob, które pierwszy raz zetkną sie z tą tematyką, bedzie to na pewno nielada kąsek.Ja zaś majac na uwadze wczesniejsze spotkania książkowe z ową kulturą moge powiedzieć, że był to miło spędzony czas, który zbyt szybko sie skończył ;)

W ostatnich latach książki nawiązujące do tematyki życia w świecie Orientu,
Najnowsza książka duetu...

𝑹𝒆𝒄𝒆𝒏𝒛𝒋𝒂:
Jestem zazwyczaj dość sceptyczna, jeżeli chodzi o duety pisarskie, natomiast ten bardzo przypadł mi do gustu. Ciekawa jestem czy autorki będę kontynuować pisanie kolejnych książek, abyśmy poznali dalsze losy bohaterów.

Akcja powieści toczy się w Dubaju, a konkretnie w dubajskich pałacach. Tu poznajemy młodą służkę, Kalilę. Dziewczyna jest sierotą przygarniętą przez kobietę, która nauczyła ją zawodu. Od małego jest uczona dyscypliny i rutyny. Jest stworzona do usługiwania i posłuszeństwa. Poza sumiennością Kalila jest piękna kobietą a w wolnej chwili maluje obrazy. Jak się można domyślić jest samoukiem a tworzy „ w ukryciu”, choć za zgoda swojego pana.
Dziewczyna wskutek pomówienia
zostanie przeniesiona do pałacu szejka, który nie cieszy się dobrą opinią w Dubaju. Kalila obawia się, ze dostanie sexniewolnicą Malika. Tymczasem po dotarciu na miejsce okazuje się, ze jest traktowana jak księżniczka a Pan pragnie, aby została jego Muzą.
Pan ją zawstydza, wprowadza w zakłopotanie swoją obecnością, chęcią poznania, rozmowy. Khalila bardzo potrzebuje bliskości z Malikiem a zarazem się go boi.

Co wyniknie z tej nietypowej relacji? Czemu dla Malika służka jest tak bardzo wyjątkowa? Co takiego w sobie ma dziewczyna, ze mężczyzna jest w stanie stracić dla niej głowę?
Co na to wszystko obecna żona szejka? Co na to wszystko prawo islamu?

Jeżeli jesteście ciekawi tej historii to zapraszam do przeczytania. Poza tym Kalila jest bohaterka, która potrafi walczyć o swoje i chwilami zaskakuje swoją pewnością siebie.

𝑹𝒆𝒄𝒆𝒏𝒛𝒋𝒂:

#współpracareklamowa

"Dubajskie namiętności" Charlotte Mils, Paula Ciulak
Wydawnictwo: Spark
Premiera: 14.o6.2o23

Kalila to młoda dziewczyna pracująca jako służąca u arabskiego szejka. Przez intrygę uknutą przez inną służąca została przeniesiona do służenia Malikowi, który otacza się złą reputacją. Obawiała się tego co czeka ją w nowym domu jednoczenie intrygowała ją osoba jej nowego pana.

Co czeka Kalile w nowym domu? Jake obowiązki będzie musiała wykonywać. Kim tak naprawdę jest jej nowy pan?

"Dubajskie namiętności" to książka inna od dotąd przeze mnie czytanych książek. Fabuła w niej zawarta jest orginalna i nieprzewidywalna. Jednoczenie przybliża nam życie i kulturę arabską.

Bardzo intrygowała mnie postać Kalili. Była oddaną służąca. Z należytym szacunkiem i podporządkowaniem wykonywała swoje obowiązki jednak tak naprawdę była temperamentną osobą. Imponowała mi jej samokontrola. Autorki również innych bohaterów dobrze wykreowały, zarówno pobocznych jak i pierwszoplanowych. Intrygującą postacią był również Malik. Szanowany biznesmen skrywał tajemnice. Był malarzem jednak jego twórczość odbiegała od norm społecznych.

"Dubajskie namiętności" to ciekawa fabuła. Akcja toczy się umiarkowanym tempem.
Jest cienka , napisana lekkim i prostym językiem. Czyta się ją bardzo szybko. Idealna na jeden letni wieczór. Ja spędziłam z nią przyjemnie czas wam również polecam po nią sięgnąć a za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu.

#współpracareklamowa

"Dubajskie namiętności" Charlotte Mils, Paula Ciulak
Wydawnictwo: Spark
Premiera: 14.o6.2o23

Na początku nie wiedziałam czego się spodziewać po tej książce, dlatego też nie miałam wobec niej żadnych oczekiwań. Myślę, że właśnie dzięki temu zostałam pozytywnie zaskoczona.
Z pewnością nie była to najlepsza książka jaką przeczytałam, ale uważam, że była ona przyjemna i na pewno nadaje się ona, gdy chce się coś szybko przeczytać (ma niecałe 200 stron).
Podobało mi się to, że czytając tę książkę mogłam bliżej poznać kulturę wschodnią i to jak ludzie tam funkcjonują. Uważam, że autorki w tym kontekście odwaliły naprawdę dobrą robotę.
Podobał mi się również motyw malarstwa i sztuki, który znakomicie urozmaicił całą historię.
Bohaterowie zostali dobrze wykreowani. Podczas czytania dało się wyczuć to kto jaką pozycję w tamtejszym społeczeństwie zajmuje.
Może nie jest to książka WOW, ale tak jak mówiłam jest przyjemna. Jeżeli chcecie bliżej poznać kulturę wschodnią i się przy tym nie nudzić, myślę, że ta pozycja będzie się nadawać!

Podobało mi się...

Dzisiaj przychodzę do was z dosyć nietypową pozycją. „Dubajskie namiętności” to książka, w której rozwija się romans… Pana i służki 👀 Dodatkowo akcja rozgrywa się w Dubaju co jest zdecydowanie niespotykane w książkach.

Czytając możemy poznać przede wszystkim religię muzułmańską, oraz panujące tam zasady. Fabuła jest dość wciągająca. Pierwszy raz czytałam o arabskich szejkach i służących, jednak miło się zaskoczyłam i zaciekawiłam. Książka liczy mniej niż 200 stron, co moim zdaniem jest minusem, ponieważ wiele wątków mogłoby być poprowadzone lepiej, niemniej mam nadzieję, że 2 część będzie dłuższa.

Przejdźmy teraz do bohaterów. Tak samo jak w przypadku fabuły, trudno poznać postacie w tak małej ilości stron. Niestety główna bohaterka - Kalila, bardzo irytowała mnie swoim zachowaniem. Uważam, że była niezdecydowana i czasami wręcz dziecinna. Była podwładną Malika, który też czasami denerwował swoim zachowaniem. Ogólnie nie znali oni chyba słowa „rozmowa” bo wystarczyłoby sobie wszystko wyjaśnić, a nie robić jakieś podchody. Między bohaterami nie czuję żadnej chemii czy namiętności, ale pewnie też jest to spowodowane tym, że jest to krótka książka.

Styl pisania autorek jest niezwykle przyjemny! Wszystko było ze sobą spójne i od początku bardzo łatwo płynęło się przez następne strony 🖤

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz recenzencki! 🥰

Kalila to mloda dziewczyna ktora sluzy u szejka Imrana. Ona i inne sluzace musialy pilnowac porzadku, podawania dania o ustalonych porach, robiono kapiel dla pana.

To byla ciezka praca bez czasu wolnego dla Kalili.

Na dworze swojego pana poznaje rowniez Laitha,jeden z wielu pracownikow szejka.

Lecz dla mlodej sluzacej byl kims wiecej. Chodz Kalili wydaje sie ,ze uczucia sa prawdziwe on uwaza inaczej.

Ale jej pan odkrywa jej piekno i dostaje od niego calkiem inne zadanie.

Jak potocza sie losy mlodej sluzacej Kalili ?
Czy nowe zadanie od szejka bedzie duzym zaskoczeniem dla sluzacej ?
Czy Kalila pokona swoja niesmialosc przed Malikiem?

@wydawnictwo_spark @charlotte_mils @paulaciulak.autorka #wydawnictwospark #charlotte_mils #paulaciulak #dubajskienamiętności

To byla ciezka praca bez czasu wolnego dla Kalili.

Na dworze swojego pana poznaje rowniez Laitha,jeden z wielu pracownikow szejka.

🧕🏻"Dubajskie namiętności"  Paula Ciulak, Charlotte Mils

[współpraca reklamowa]

Recenzja:
Pierwszy raz czytałam książkę, w której na pierwszym planie jest kultura Dubaju i jego religia, więc było dla mnie to coś nowego. Możemy poznać jak w tym kraju postrzegane są kobiety, które nie mają żadnych praw, a ich światem rządzą mężczyźni. Książka jest bardzo krótka, idealna do przeczytania w jeden wieczór.
Styl pisania autorek jest lekki i łatwy do zrozumienia. Główna bohaterka Kalila jest uległą i delikatną postacią, natomiast Malik to stanowczy i władczy mężczyzna. Uważam, że autorki przedstawiły w ciekawy sposób ich pozycje w tym kraju, tym bardziej, że miały okazję poznać kulturę w Dubaju. Minusem dla mnie jest to, że akcja momentami działa się za szybko i brakowało mi bardziej szczegółowych opisów do poszczególnych sytuacji, no i nie czułam też takiej dużej chemii między bohaterami, ale z pewnością przeczytam drugi tom, ponieważ jestem ciekawa dalszych losów bohaterów i tego jak to się dalej rozwinie.
Jeśli chcecie przeczytać książkę zupełnie inną niż zwykle, myślę że ta pozycja będzie idealna.🥰

🧕🏻"Dubajskie namiętności"  Paula Ciulak, Charlotte Mils

[współpraca reklamowa]

Recenzja:

"Najgorszy moment w życiu to właśnie ten, kiedy trzeba się uśmiechać, jakby wszystko było dobrze, podczas gdy wewnętrznie człowiek jest całkowicie załamany."

Lubicie książki, w których poznajecie inne kultury? Często po takie sięgacie?

Sięgałam po tę pozycję z dużymi oczekiwaniami i chyba właśnie to mnie zgubiło.
Nie twierdzę, że książka była tragiczna, bo pomysł na fabułę jak najbardziej był trafiony... Jednak z żalem przyznaję, że czułam, jakby to nastolatki pisały tę książkę.
Główna bohaterka zmieniała zdanie co chwilę, a jej wewnętrzne rozterki były co najmniej irytujące. Czułam, jakbym w kółko czytała te same zdania.
Książka jest krótka, bo ma niespełna dwieście stron i nie wiem, czy to jej wada, czy zaleta.
Z jednej strony może gdyby była to grubsza lektura, to nie odnosiłabym wrażenia, jakby w ciągu dziesięciu stron rozwinięto i zakończono akcję, która powinna być rozpisana zdecydowanie dużo bardziej. Mówię tu konkretnie o ostatnim wątku z naszą główną bohaterką.
Z drugiej strony, nie wiem, czy przebrnęłabym, gdyby była dłuższa..
Nie czułam chemii między głównymi bohaterami, nie wciągnęłam się w fabułę... No po prostu mi to nie podeszło.
Bardzo ciężko pisać mi negatywne recenzje, bo stresuje mnie myśl, że sprawię tym komuś przykrość, jednak chcę być absolutnie szczera w tym co robię, zarówno z wami, jak i z samą sobą.

Lubicie książki, w których poznajecie inne kultury? Często po takie sięgacie?

Sięgałam po tę pozycję z dużymi oczekiwaniami i chyba właśnie to mnie zgubiło.
Nie twierdzę, że książka była tragiczna, bo pomysł na...

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Dubajskie namiętności
Autor: @charlotte_mils @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_spark

❤️Moja ocena:❤️
⭐7/10

Kalila, młoda i oddana służka na dworze szejka Dubaju nie zna innego życia. Jako sierota przygarnięta przez starszą panią nie miała przed sobą innego przeznaczenia. Pewnego dnia jej obecny pan postanawia oddać ją innemu, a ona nie ma innego wyboru.
Jej nowy pracodawca dostrzega jej piękno i przydziela jej całkiem inne obowiązki niż te, które musiała wykonywać dotychczas.
Czy przełamie ona swoją nieśmiałość i ukaże swoje ciało, gdy Malik zechce ją namalować?
Dubaj skrywa wiele sekretów, jednym z nich jest ona - służąca i muza Malika.

Kalila wie, że jako kobieta w tym świecie nic nie znaczy, a jako służąca musi wykonywać wszystkie rozkazy swojego pana, ale nie zmienia to faktu, iż pragnie ona lepszego życia. Choć ta młoda kobieta przez lata tłumiła w sobie swój temperament gdy trafiła do swojego nowego pana zaczął on wychodzić na wierzch.

Malik to Dubajski, bogaty biznesmen, który zapragnąć mieć Kalilę na swoim dworze, aby móc ją namalować. To mężczyzna, który przydziela jej całkiem inne obowiązki niż te, które miała dotychczas jak również okazuje jej swoją troskę.

Dubajskie namiętności autorstwa @charlotte_mils oraz @paulaciulak.autorka to pierwsza książka z akcją rozgrywającą się w Dubaju i opowiadająca o szejkach i ich służących jaką czytałam. Dzięki temu mogłam również poznać zwyczaje panujące w tym kraju.
To delikatny romans, który szybko się zaczyna i szybko kończy. Historia opowiada o romansie między służką i jej panem, który w Zjednoczonych Emiratach Arabskich nie ma prawa bytu. On nie może zszargać swojej reputacji romansem ze służką, a ona nie może liczyć na to, iż on porzuci wszystko dla niej. I choć jest to krótka opowieść o losach Kalili i Malika, jest ona również porywająca.
Poznajemy zasady jakie panują wśród służących u szejków jak również ich oddanie oraz sumienność przy wykonywaniu obowiązków. I taka jest właśnie Kalila, idealna służka z duszą romantyczki, która za postacią skrytej dziewczyny ukrywa swój temperament oraz chęć kochania i bycia kochaną.
Za to Malika poznajemy jako mężczyznę, który nie potrafi zdecydować czego chce. A gdy już dokona wyboru… I tutaj pozwolę sobie na nie rozwinięcie tego tematu abyście sami mogli przekonać się o tym co się stanie.
Choć w relacji Kalili i Malika czegoś mi zabrakło i miałam wrażenie, iż ich uczucia względem siebie pojawiły się trochę za szybko, książkę czytałam z przyjemnością, co ułatwiły również lekkie pióra autorek, ciekawa fabuła oraz świetnie wykreowane postacie.
A pożądanie, namiętność oraz sceny zbliżeń dodają tej historii tej pikanterii, którą lubię w romansach.
Jaką prawdę odkryje Kalila i jaki będzie miała ona wpływ na jej życie jako służka w pałacu szejka?
Zakończenie daje nadzieję na kontynuację dlatego liczę na to, iż będę mogła poznać ciąg dalszy tej historii.

#dubajskienamiętności #charlottemils #paulaciulak #dubaj #romans #książka #book #instabook #instagramczyta #czytambokocham #czytanieuzależnia #bookstagram #polskiebookstagramy #ksiazka_i_dobre_wino #recenzja #współpracareklamowa

❤️Recenzja❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Dubajskie namiętności
Autor: @charlotte_mils @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_spark

❤️Moja ocena:❤️
⭐7/10

Nie była to najlepsza pozycja jaką czytałam jednak fajnie było poznać kulturę w Dubaju. Niektóre rzeczy mnie dziwiły. Myślę, że książka jest trochę za krótka, bo dopiero pod koniec zaczęłam się wkręcać w całą historię. Na pewno nie spodziewałam się takiego zakończenia. Główni bohaterowie czasami byli irytujący. Podoba mi się styl pisania autorek. Sama książka też jest wydana bardzo pięknie.

• Patronat❤️
  • Jednotomówka
  • Samodzielne
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Dubajskie namiętności