The Most 3

Okładka książki The Most 3 Julia Rejent
Okładka książki The Most 3
Julia Rejent Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: More (Rejent) (tom 3) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
More (Rejent) (tom 3)
NieZwykłe
2024-03-13
2024-03-13
9788383206479

“Wszyscy twierdzili, że czas leczy rany, które goiły się wraz z nim. Po ranach ludziom zostawały ohydne blizny na duszy. Z jego biegiem zaczynali zapominać, a to chyba było najgorsze.”

Też uważacie, że czas leczy rany?

Dość długo musieliśmy czekać na trzeci tom serii “More” Julii Rejent. Myślałam, że to będzie tom finałowy - nic bardziej mylnego. Mam tylko nadzieję, że kolejny będzie niedługo. Nie zostawia się czytelnika z tyloma pytaniami, w takim stanie i szoku.

Przez te miesiące, wiele szczegółów z poprzednich tomów mogło wylecieć z głowy, ale już na pierwszych stronach, autorka w fajny sposób, za pomocą przemyśleń, takiego monologu głównej bohaterki, odkurza nasze zwoje mózgowe i odświeża co ważniejsze informacje. Przypomina nam przez co przeszła, ile bólu doświadczyła. A nie wie jeszcze, jak wiele kolejnych ran przed nią….

Bo, Moi Drodzy, choć to romans młodzieżowy, choć ma słodką okładkę graficzną, to nie dajcie się zmylić - nie czeka Was słodka i urocza historia nastoletniej miłości. Ja jestem w szoku jak wiele cierpienia zrzuciła autorka na tutejszych bohaterów.

W finale drugiego tomu Nathan roztrzaskał serce Annabelle, całując inną na jej oczach. Byłam przekonana, że tu czeka nas wyjaśnianie tego zajścia, burzliwe godzenie i szczęśliwe zakończenie. Myliłam się. Co prawda to też było zawarte ale… Wiecie jak jest ze straconym zaufaniem - ciężko je odzyskać. I choć Nathaniel wyjaśnia, tłumaczy, że miał dobre intencje, że to w rzeczywistości wyglądało zupełnie inaczej… To Ana boi się dać mu drugą szansę. Choć ich uczucia są silne, choć oboje nie wyobrażają sobie bycia z kimś innym, ona wciąż boi się zaryzykować.

Ale gdy nadciągają czarne chmury, gdy chłopak szczególnie mocno potrzebuje by była obok, by stała się jego wsparciem - ona nie zawodzi. Czy gdy ona stanie na krawędzi, gdy jej życie runie w jednej chwili, będzie też mogła na niego liczyć ?

Wyraźnie wykreowany w tym tomie został Chris - niby ochroniarz, ale jednak pełni znacznie ważniejszą rolę i jest opoką Any w trudnych momentach, taką kotwicą nie dającą jej utonąć, osobą pokazującą, że nie jest sama, ma na kim polegać. Choć i przyjaciele nie zawodzą.

Wiele kwestii się tu wyjaśnia ale jednak główną rolę w tej książce wg mnie gra ból i cierpienie. Jest go niesamowicie dużo i jestem naprawdę zszokowana tym jak wiele razy miałam łzy w oczach, jak niesamowicie współczułam naszym bohaterom. Powiedzieć, że czegoś takiego się tu nie spodziewałam, to niedopowiedzenie. To tak jakby autorka jechała prosto i wykonała nagle śmiertelnie ostry zakręt. Czy uda się i nam i bohaterom, pozbierać po czymś takim ?

O tym się przekonajcie sami. Tu jeszcze w sumie się nie dowiecie. Kolejny tom, jeśli będzie finałowym, to da odpowiedź na to pytanie. Tu za to macie lawinę emocji, po którą warto sięgnąć. Może książka nie jest idealna, czasem miałam wrażenie, że jest w niej za dużo szczegółów np odnośnie tego w co Ana się ubrała, jak umalowała, przygotowania do szkoły itp krok po kroku. Momentami też miałam wrażenie, że niepotrzebnie Nath i Ana komplikują sobie wszystko bo kochają się to dlaczego bycie razem ponownie nie jest oczywiste ? Ale młodzi ludzie widzą też wiele kwestii inaczej, przeżywają mocniej, trzeba o tym pamiętać. Po starszych ( w moim wieku) więcej spływa, mamy grubszą skórę i twardszą du** . I mimo tych skromnych zastrzeżeń, książka, a w sumie seria, jest zdecydowanie warta uwagi.

Nie mam pojęcia czego spodziewać się dalej. Tu myślałam, że wiem i proszę - pomyłka. Teraz nie próbuję więc nawet przewidzieć co autorka wymyśliła dalej. Dam się zaskoczyć. Bo z pewnością nie odpuszczę kolejnego tomu. Mam nadzieję, że Wy również. Polecam !

Też uważacie, że czas leczy rany?

Ana próbuje pogodzić się z tym, co zobaczyła na imprezie, jednak to nie było łatwe. Nie, kiedy zranił ją chłopak, w którym się zakochała. Nie wie tylko, że Nathan miał pewne powody, aby zrobić to, co zrobił i nie przestanie walczyć o dziewczynę, która stała się centrum jego świata. Jednak, czy uda mu się odzyskać to, co utracił?

„The Most 3” to kontynuacja historii Any, która musi się zmagać z kolejnymi przeciwnościami losu, tym razem związanymi z jej sprawami sercowymi, ale nie tylko. Powiem szczerze, że rozumiałam reakcję dziewczyny na to, co zobaczyła, jednak czasami irytowała mnie swoim zachowaniem, gdy to z kolei Nathan był świadkiem pewnych sytuacji. Z jednej strony niby zdawała sobie sprawę z tego, że chłopak miał prawo być zły, jednak z drugiej trochę miała do niego o to żal. To była dla mnie jedyna rzecz, która nieco wyprowadzała mnie z równowagi.

Mogę przyznać, że czytanie tej historii z perspektywy głównej bohaterki pozwalało odczuć na własnej skórze, jak się czuła, a doskonale wiemy z poprzednich tomów, że życie jej nie oszczędzało. Na dodatek autorka zaserwowała czytelnikowi coś, czego naprawdę się nie spodziewałam i zastanawiałam się, ile człowiek jest w stanie znieść zanim rozpadnie się na kawałki.

Czytając tę książkę cieszyłam się, że Ana ma przy sobie naprawdę wspaniałych przyjaciół oraz chłopaka, który mimo wszystko pragnie walczyć o jej serce. Seria „The Most” to z pewnością bardzo fajna lektura dla fanów gatunku New Adult, pokazująca, że z każdego upadku trzeba się podnieść, a czasami musimy zaryzykować. Oczywiście, mam nadzieję, że jak najszybciej doczekamy się kolejnej części i poznamy wyjaśnienie pewnej sytuacji.

Jeśli lubicie młodzieżówki z pewnymi zaskakującymi sytuacjami to polecam Wam tę serię.

„The Most 3” to kontynuacja historii Any,...

Dla mnie to nie jest książka z efektem wow ale cieszę się, że czytam jak wszystkei cześći są dostępne. W jakiś sposób zainteresowała mnie ta historia ale jeśli miałabym czekać na 3 część, pewnie zapomniałabym poprzednie. A tutuaj jeszcze koleje ....

„Bo we dwoje byliśmy niezniszczalni. A on, chroniąc mnie od wyjawienia prawdy, paradoksalnie spowodował, że zostałam sama i najbardziej odsłonięta na wszystkie krzywdy.”

Książka jest kontynuacją historii Annabelle i Nathana, żeby się nie pogubić i zrozumieć ich relacje trzeba zacząć czytać od pierwszego tomu.

Dla tych, którzy już znają dwie pierwsze części wiedzą, że autorka na zakończenie drugiego tomu złamała serce głównej bohaterce. Annabelle widzi jak jej chłopak całuje inną dziewczynę, nie chce żadnych wyjaśnień, dla niej to koniec związku. Zrobiła sobie przerwę od szkoły, jednak myśli nie dają jej spokoju, dlaczego on to zrobił…

W końcu musi wrócić, zmierzyć się z rzeczywistością i spotkać się na szkolnych korytarzach z Nathanem. Jak będzie tłumaczył swoje zachowanie i czy jest szansa, że Annabelle mu wybaczy?

„Nie mogłem jej wystraszyć. Jeden nieodpowiedni ruch, a cały domek karciany, jakim była ta malutka szansa na odratowanie nas, runąłby.”

Na trzeci tom troszkę przyszło nam czekać, ale historia tak zapadła mi w pamięć, że nie musiałam sobie niczego przypominać. Od razu mogłam wziąć powieść do ręki i kontynuować czytanie, muszę przyznać, że tutaj dużo się dzieje. Rozgrywa się kilka dramatów, które znacznie wpłyną na przyszłość bohaterów.
Annabelle jest dziewczyną, która wiele wycierpiała, samobójstwo siostry, brak uwagi rodziców, opiekunka, która źle ją traktowała.
Dodatkowo teraz chłopak, któremu zaufała zranił ją… To zdecydowanie za dużo jak na barki jednej młodej osoby.

Seria More przypadnie do gustu przede wszystkim młodym osobom, ale nie tylko … Pierwsza miłość, zdrada, brak zrozumienia, odkrywanie tajemnic, próba odzyskania drugiej połówki, strata najbliższych.

Niech was nie zwiodą te piękne słodkie okładki, bo w środku dostaniecie historię, w której nie jest zabawnie ani uroczo, można poczuć smutek i żal głównej bohaterki.

Polecam i czekam na kontynuacje. 💖

Dla tych, którzy już znają dwie pierwsze części wiedzą, że...

"THE MOST 3" od Julii Rejent wjeżdża na salony... Kolejny tom serii "More" i kolejne dylematy ze strony bohaterów. Bezpośrednia kontynuacja losów Annabelle i Nathana. 🥵 Zaleca się czytanie według kolejności ze względu na ewentualny brak znajomości poprzednich wydarzeń. 😉

Po trudnym zakończeniu #themost2 autorka nie zwalnia nawet na moment.
Od pierwszych stron rzuca nas w wir wydarzeń nie koniecznie pozytywnych dla bohaterów. Annabelle zyskała pazura, oczywiście zdarzają jej się jeszcze te gorsze momenty... Jednak wypada zdecydowanie lepiej niż w poprzednich częściach. Najwyraźniej widać to pod koniec książki. Dodatkowo na dużego plusa zasługuje konsekwencja w tworzeniu okładek. Okładek idealnie do siebie pasujących! 🫶

Od samego początku byłam pewna, że seria #more będzie składała się z trzech tomów. 🤷 Ostatnie zdanie jasno akcentuje, że Julia Rejent nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa... 🥵
Wątek dotyczący rodziców Annabelle bardzo mi się podobał! Co prawda nie należy on do lekkich i przyjemnych jednak według mnie został dobrze poprowadzony. #themost3 nie oszczędza bohaterów, serwując im dużą dawkę bólu, strachu i niepewności. Zakończenie mi się podobało, co prawda liczyłam na inne zachowanie Nathana no ale nie można mieć wszystkiego...

Po trudnym zakończeniu #themost2 autorka nie zwalnia nawet na moment.
Od pierwszych stron rzuca nas w...

po burzliwym zakończeniu, za pewnie wielu z was było ciekawe dalszych losów Any i Nathana, jak dalej potoczy się ich znajomość. czy sobię wybaczą, a może jednak ich drogi kompletnie się rozejdą. autorka w trzeciej emocji funduje czytelnikowi roller coaster emocji, fabułę pełną wydarzeń łamiących serce, które przy końcówce dosłownie rozpada się na pół. The Most 3 to historia, pisana z dwóch perspektyw, to historia o dwójce bratnich dusz, zranionych przez bolesną przeszłość, którzy spróbowali sobie zaufać, lecz niestety nie wszystko potoczyło się po ich myśli.

ten tom zdecydowanie mogę przyznać, że był najbardziej bolesny, nie mówiąc już o zakończeniu, ale też i innych wydarzeniach, które rozgrywały się w tej części historii. na pewno podczas czytania nie będzie momentu, w którym czytelnik będzie się nudził i chciał odłożyć czytanie na póżniej. wyjaśniło się też wiele spraw, które w poprzednich tomach pozostawały zagadka. nie mogę też nie wspomnieć, że przez książkę po prostu się płynie, Julka ma bardzo przyjemny styl pisania i każdą część po prostu pochłania się w jeden wieczór! idealnie wyważona akcja, kolejne odkryte wspomnienia z przeszłości, ale i wydarzenia z teraźniejszości sprawiają, że całość czyta się bardzo szybko!

Ana nie może do końca pozbierać się po rozstaniu z Nathanem, mierzy się z kolejnymi warstwami wspomnień związku z chłopakiem, ten za to próbuje zrobić wszystko, aby dziewczyna mu wybaczyła, lecz niestety nie jest to takie proste. Ana ma problemy z ponownym zaufaniem, do tego cały czas mierzy się z cieżką atmosferą w domu rodzinnym. Nath obiecuje, że zawsze będzie na nią czekać, los trochę z nich drwi, bo gdy znajdują się na wspólnym wyjeździe zbliżają się do siebie, ale im obojgu cały czas wydaje się, że nie wszystko jednak powróciło na właściwe tory. Oboje muszą mierzyć się z łamiącymi wydarzeniami w ich życiu, które bardzo ich zmieniają.

to trzeci tom, ale dopiero koniec pierwszej części dylogii! więc to nie koniec losów moich ulubionych dwóch skrzywdzonych duszyczek. wszystkie trzy części dostaniecie zarówno w księgarniach stacjonarnie jak i online, oraz przeczytacie całość min. na legimi!!

📚Julia Rejent "The most 3"
📖Wyd. @niezwykle
Anabelle przyłapuje Nathana na pocałunku z inną. Od tego czasu jest bardzo załamana i nie chce pogodzić się z tą zdradą. Na dodatek w jej domu dalej dzieją się przykre sytuację i dziewczyna coraz bardziej jest załamana. Na szczęście zawsze stoi u jej boku przyjaciel rodziny, który traktuje ją jak własną córkę. kiedy dziewczyna wraca do szkoły po przerwie spotkanie z Nathanem zwala ją z nóg. Chłopak pragnie ją odzyskać i wyjaśnić nieporozumienie.
Kochani jest to już 3 część serii More i powiem wam, że każda z nich jest tak samo piekielnie dobrze napisana. No po prostu kocham historię tej dwójki i to jak walczą o swoją miłość. Może się komuś wydawać, że jest to zwykła książka dla nastolatków. Powiem wam, że ja odnoszę wrażenie, że jest ona bardzo dojrzała i ma do przekazania wiele wartości.
Główna bohaterka jak wiemy już z poprzednich części jest bardzo źle traktowana przez swoich najbliższych. Od śmierci siostry rodzice oddali jej wychowanie pod ręce okropnej kobiety. Ta robi wszystko aby uprzykrzyć jej życie i upokarza ją na każdym kroku. Jest to dla mnie nie do przyjęcia. Jak można tak krzywdzić drugą osobę kosztem władzy. Drugim problemem w jej życiu to oczywiście brak jakichkolwiek zainteresowań od rodziców. Traktują ją jak by była niewidzialna. A to jest przecież ich dziecko. Nie wyobrażam sobie, żebym ja jako matka tak traktowała własne dzieci. Dla mnie główna bohaterka jest bardzo silna i podziwiam ją, że nie daje się złamać. Dodatkowo sytuacja z chłopakiem niszczy jej kolejny raz serce. Nie wiem jak ona dała radę to wszystko znieść.
Natomiast Nathaniel także nie miał lekko w życiu tym bardziej, gdy dochodzi do śmierci jego adopcyjnej mamy. To było coś strasznego jak bardzo to przeżywał. Płakałam razem z nim czytając to jak on się czuł. Jeszcze na dodatek sytuacja z dziewczyną mu tego nie ułatwiała. Nieporozumienie stworzyło lawinę niepotrzebnych łez i cierpień z, których musiał jak najszybciej się uwolnić.
Ta dwójka stoczyła wielką bitwę o to aby wyprostować swoje uczucia i wywalczyć to co teraz mają. Tak bardzo im tego życzę aby w końcu byli szczęśliwi. Oczywiście zakończenie spowodowało we mnie znowu kolejną falę łez i zrujnowało moje serce po raz kolejny. Teraz nie będę mogła tego wytrzymać, żeby poznać dalsze losy.
Autorka spisała się na medal i wiem, że zaskoczy nas jeszcze nie raz. Najważniejsze jest aby pisała więcej, bo ma do tego talent. Takich historii potrzeba na rynku więcej❤️ Kocham to ❤️

📚Julia Rejent "The most 3"
📖Wyd. @niezwykle

🩵„𝐎𝐝 𝐜𝐢𝐞𝐛𝐢𝐞 𝐳𝐚𝐥𝐞𝐳̇𝐲, 𝐣𝐚𝐤 𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐠𝐥𝐚̨𝐝𝐚𝐥̷𝐨 𝐭𝐰𝐨𝐣𝐞 𝐩𝐨𝐳̇𝐞𝐠𝐧𝐚𝐧𝐢𝐞. 𝐓𝐨 𝐭𝐲 𝐳𝐚𝐝𝐞𝐜𝐲𝐝𝐮𝐣𝐞𝐬𝐳, 𝐜𝐨 𝐩𝐨𝐰𝐢𝐞𝐬𝐳. 𝐓𝐚𝐤 𝐣𝐚𝐤 𝐭𝐨 𝐭𝐲 𝐝𝐞𝐜𝐲𝐝𝐮𝐣𝐞𝐬𝐳 𝐨 𝐬𝐰𝐨𝐢𝐦 𝐳̇𝐲𝐜𝐢𝐮, 𝐰𝐲𝐛𝐨𝐫𝐚𝐜𝐡 𝐢 𝐰𝐥̷𝐚𝐬𝐧𝐞𝐣 𝐝𝐫𝐨𝐝𝐳𝐞.”
The most 3 to powrót do bohaterów, których znamy z poprzednich części. Na koniec poprzedniego tomu, autorka złamała nasze serca - teraz staramy się uleczyć je razem z główną bohaterką. Po wydarzeniach z imprezy, Annabelle stara się ignorować Nathana, chociaż nie należy to do najprostszych zadań. Przykre wydarzenia nie opuszczają życia dziewczyny. Nathan również nie ma łatwego życia, a skomplikowane sytuacje przyciąga jak magnes. Mogłoby się wydawać, że oboje najbardziej potrzebują swojego wsparcia, jednak wszystko między nimi zepsuło się i nie mogą zostać swoim wzajemnym ratunkiem.
Uwielbiam rozdziały, w których Ana mówi o swojej pasji i rozmawia z nauczycielem. Przysięgam, że przy tych fragmentach mam najwięcej znaczników.
Czytając powieść, wiele razy miałam ochotę przytulić głównych bohaterów. Ich życie zyskało wyłącznie szare barwy.
Julia Rejent pisze w taki sposób, że przez tę książkę wręcz się płynie. Bardzo szybko ją przeczytałam i równie szybko zatęskniłam za ekipą z The Most.
Czytelnik otrzymuje odpowiedzi na pytania, które niesamowicie intrygowały od poprzednich części - ale spokojnie! Dostajemy tak samo dużo nowych teorii oraz tajemnic i plot twistów.
Gotowi na trzeci tom?

Hej wam, jeśli czytacie/będziecie czytać lub jak ja.. przeczytaliście i dotrwaliście do końca części 3, “ciąg dalszy nastąpi” to czy wiecie coś na ten temat? 1 część jest fajna, zachęca do poznania tej historii za to 2 jest troszkę nużąca ale za to w 3 części się dzieje także z całego serducha polecam (*.*) kocham, kocham i jeszcze raz kocham!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Do kupienia
  • Brak