Dodo i smocze miasto

Okładka książki Dodo i smocze miasto Ewelina Mazurek
Okładka książki Dodo i smocze miasto
Ewelina Mazurek Wydawnictwo: Novae Res literatura dziecięca
literatura dziecięca
Novae Res
2023-05-04
2023-05-04

Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek Eva Amores, Matt Cosgrove
Najgorszy tydz... Eva Amores, Matt Co...
Okładka książki Pati Miłorzeszek i paskudne ciasto zguby Cristal Snow, Kati Vuorento
Pati Miłorzesz... Cristal Snow, Kati ...
Okładka książki Kupa faktów o kupie, czyli czego lepiej nie wąchać Edward Kay, Mike Shiell
Kupa faktów o ... Edward Kay, Mike Sh...

Zaczęło się dobrze, a nawet bardzo. Niestety w połowie zabrakło autorce pomysłu. Historia zaczęła trącić sztampą i nachalnym dydaktyzmem. Znudziła i synka, i tatę. Do tego dochodzi kiepski, uboższuchny język autorki i niedobory redakcji. Szkoda.

W dziecięcych oczach ukryty jest wszechświat. Gdy przychodzimy na ten świat, wierzymy, że możemy osiągnąć wszystko, co tylko chcemy. Gdy dorastamy, krok po kroku, tracimy tę pewność. Gdzieś gubimy odwagę, by sięgać coraz wyżej, by powiedzieć: niemożliwe, nie istnieje. Ewelina Mazurek w swojej książce „Dodo i Smocze Miasto” zabiera nas w podróż, która udowodni, że jeśli tylko czegoś mocno chcemy i wierzymy w to z całych sił, to możemy to osiągnąć.

Pełna recenzja książki na stronie:

Jest Święto ptaków, kiedy para dodo Pomponii i Aninaska doczekują się potomka. Z jaja wykluwa się mały dodo i zostaje nazwany Jogi Rarytas. Już w pierwszych chwilach życia okazuje się, że jest bardzo ciekawski i nie zamierza siedzieć na miejscu. Wyrusza na swoją pierwszą jednak na pewno nie ostatnią wyprawę po wyspie. Każdego dnia udaje mu się dotrzeć troszkę dalej, poznać nowych mieszkańców, nabyć wiedzę, zdobyć przyjaciół. Po pewnym czasie wyspa przestaje mu wystarczać, zaczyna marzyć o wyprawie na odległą wyspę. Chciałby ją zobaczyć oraz poznać zamieszkującą ją smoki. Czy marzenie małego dodo się spełni?

Historia w książce jest po prostu urocza. Autorka zabiera małego czytelnika do świata pięknego, po części magicznego. Książka wciąga dziecko, jednocześnie sprawiając, że z dużym zainteresowaniem słucha, a starsze z przyjemnością czyta. To historia pełna ciekawych przygód, z dość sprawnie poprowadzoną akcją i zwrotami, które potrafią naszą pociechę zaskoczyć. Momentami zabawna, momentami pouczająca, momentami pełna magii – jednym słowem nie da się z nią nudzić.

W książce znajdziemy ładne ilustracje. W większości są one czarno-białe. Moim zdaniem są ciekawe, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.

„Dodo i smocze miasto” to książka, która spodobała się synowi i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/07/dodoismoczemiastowydawnictwonovaeres.html

Czy są na sali mali odkrywcy? Ciekawi świata najmłodsi co nie boją się wyruszyć na wielką misję?

Dziś opowiem Wam o książce idealnej dla najmłodszych. Mowa o powieści "Dodo i smocze miasto" autorstwa Eweliny Mazurek. Książka została wydana nakładem Wydawnictwa NovaeRes. Za egzemplarz powieści do recenzji w ramach współpracy barterowej dziękuję bardzo wydawnictwu.

Mały dodo wykluwa się z jajka w czasie trwania Święta Ptaków. Od razu daje się poznać jako ciekawy świata malec. Już od swych pierwszych chwil rusza przed siebie by odkrywać świat. Na kolejnych stronach poznaje coraz lepiej wyspę oraz jej mieszkańców. Zaczyna marzyć o podróży na odległą wyspę zamieszkaną przez smoki. Jak potoczy się jego podróż i czy uda mu się spełnić marzenie dowiecie się podczas lektury tej książki!

Książka jest pięknie wydana. Znajdziemy w niej czarnobiałe ilustracje autorki między wierszami oraz kolorowe na całą stronę. Są również zostawione ramki na rysunki dziecka i opisane co w danym miejscu mógłby malec narysować. Moim zdaniem jest to świetna sprawa i ogromnie takie rozwiązanie mi się spodobało.

Historia w książce jest ciekawa i zauroczy niejedno dziecko, choć rodzic może niejednokrotnie złapać się za głowę co się tam wyprawia. Mamy na przykład spotkanie małego dodo z tygrysem szablozębnym, czy wykorzystanie go przez małpki jako piłeczkę do rzucania. Brzmi strasznie lecz okazuje się być bezpieczne dla małego nielota.

Książka ukazuje piękno przyjaźni, oraz jak ważną częścią życia jest ciekawość i odkrywanie świata od najmłodszych lat. Dodatkowo mamy tu przesłanie, że warto marzyć i sięgać wysoko do gwiazd by spełnić swe marzenia.

Jeśli macie w swoim otoczeniu młodych czytelników bądź lubicie czytać swoim dzieciom bajki na dobranoc to koniecznie zwrócicie uwagę na tą książkę. Razem z dzieckiem dajcie się porwać na ciekawą przygodę, która jest dopiero początkiem!

Mały...

Nawet najmniejsi mogą zmienić świat

Mamy tutaj uroczą bajkę dla młodszych czytelników, której akcja odbywa się w świecie ptaków.

To tam na świat przychodzi mały Dodo. Choć jest mały już od samego ma wielka odwagę i od razu po opuszczeniu swojej skorupki wybiera się na pierwszą wyprawę.

Mały Dodo Jogo ciągle zwiedza wyspę, poznaje nowych przyjaciół, przezywa nowe przygody I ciałem mu mało.

Teraz chcesz odwiedzić odległą wyspę zamieszkałą przez smoki. Czy mu się to uda? Czy się polubią? Aby się o tym przekonać sięgnijcie po tą książkę.

To bardzo ciekawa, pozytywna, urocza książka.

Nawet najmniejsi mogą zmienić świat

"Dodo i smocze miasto". Czy to na pewno książka dla dzieci? Zdecydowanie tak. Czy tylko dla dzieci? Absolutnie!

Dodo, to mały ptaszek, który właśnie się wykluł. Jest niezwykle odważnym i ciekawskim stworzonkiem a jego stopy, mają magiczną moc. Mały nielot przemierza całą wyspę, w poszukiwaniu przygód i odpowiedzi, na coraz więcej, pojawiających się w jego głowie pytań.
Szybko zawiera przyjaźnie a jego wędrówki stają się coraz dalsze, wykraczając poza teren wyspy, na której mieszka.

Historia małego ptaszka dodo wciąga już od pierwszej strony. Synek chętnie słuchał opowieści, sama również chętnie sięgałam po książkę, która wciągnęła mnie do świata małego nielota, aby poznać dalsze losy bohatera.

Ciekawe przygody, jakie spotykały ptaszka dodo wciągały czytelnika, wzbudzając wiele emocji.
Zabawne dialogi, nie raz wywoływały uśmiech a nawet śmiech, zarówno u mnie, jak i dziecka.
Nieprawdopodobne i magiczne wydarzenia, sprawiały, że ciężko było oderwać się od lektury.
Pomysłowo wykreowane postacie, sprawiały wrażenie prawdziwych, żyjących na prawdę, gdzieś we wszechświecie.

Książka zawiera niewiele ilustracji. Część z nich jest czarno-biała. Uważam jednak, że jest to plus tej książki. Nie jest to historia przeznaczona dla bardzo małych dzieci, ale nieco większych. Dzieci angażują swoją wyobraźnię, samodzielnie dodając kolory i swoje własne obrazy. Młodzi czytelnicy siłą własnej wyobraźni tworzą scenerię do przedstawionej opowieści.
Znajdują się w niej również miejsca, w których dziecko samo może stworzyć własną ilustracje do czytanego tekstu.

Wiele wypowiedzi bohaterów, zawiera mądre lekcje i rady dla małych czytelników. Uważny słuchacz, może się wiele nauczyć i odkryć, co tak na prawdę jest ważne w życiu.

Po przeczytaniu książki, czuję spory niedosyt. Bardzo polubiłam małego i odważnego odkrywcę świata i chętnie zostałabym w jego świecie znacznie dłużej. Mam nadzieję, że to nie koniec i będę mogła razem z nim przeżyć, jeszcze nie jedną przygodę.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Dodo i smocze miasto to kolejna książeczka dla dzieci, którą przeczytałem z ogromną przyjemnością i zainteresowaniem. Od razu trzeba sobie zadać pytanie dotyczące ptaszka dodo, głównego bohatera tej opowieści. Czy w ogóle taki gatunek istnieje? Czy ktoś widział dodo, a dokładniej dront dodo — Raphus cucullatus? Odpowiedź za chwilę. Najpierw kilka słów o autorce, Pani Ewelinie Mazurek. Z zawodu jest... inżynierem materiałowym i jak sama twierdzi, pisząc dla dzieci baśnie, opowiadania, czy bajki, rozminęła się z powołaniem. Do tego sama tworzy ilustracje do książek, co również jest jej pasją. Autorka twierdzi, że pisanie i malowanie były dla niej piętą achillesową, a jak się okazuje... stały się jej wspaniałą drogą życiową.

Na okładce książki zobaczymy wyspę i dwa ptaszki oraz żółwia. To bohaterowie wykreowani przez autorkę, zapatrzeni gdzieś w dal, jakby chcieli coś wypatrzeć, zobaczyć, poznać. I my, odbiorcy poznamy dodo i ich marzenia. Bo tak naprawdę, jak pisałem wcześniej, gatunek ten został uznany za wymarły. Ptaki te z rodziny gołębiowatych występowały kiedyś na ograniczonym obszarze, na wyspie Mauritius. Znalazłem też informację, że ostatnie ptaki dodo zostały zabite w 1662. Czy to prawda? Nie wiem, ale wiem na pewno, że Ewelina Mazurek ożywiła nam na nowo dodo, przypomniała czytelnikom, że te ptaki kiedyś istniały.

Wyruszmy więc w podróż gdzieś na odległą wyspę, położoną z dala od ludzkich siedlisk, tam, gdzie przyroda rządzi się swoimi prawami. Jest właśnie dzień zwany Świętem Ptaków. Tego dnia na świat przychodzi, a właściwie wykluwa się z jajka, Jogi Rarytas, potomek Pomponii i Aninaska. Jak na maluszka przystało, od samego początku bardzo interesuje się otaczającym go światem. Chce go natychmiast poznawać, więc rusza od razu na poszukiwanie nieznanego. Jego przygody są czasem bardzo niebezpieczne, ale ptaszek od samych narodzin jest niesamowicie odważny. Gdzie w takim razie wybierze się Jogi Rarytas z poznanym przyjacielem? Czy podróż będzie bezpieczna? Jakie tajemnice kryje odległa wyspa, której to wypatrują dodo i żółw na okładce książki?

To pierwsza część przygód Jogiego Rarytasa i jego przyjaciół. Powinna zaciekawić dzieci, jak i rodziców, którzy będą chcieli wspólnie przeczytać książkę ze swoimi pociechami. Warto zwrócić uwagę na ilustracje, ale także na... puste miejsca na niektórych stronach opowieści. To tam autorka zostawiła miejsce dla dzieci, by użyły swojej wyobraźni i namalowały przygody dzielnego ptaszka dodo. Dzięki temu staną się współautorami niezwykle ciekawej opowieści.

• Współpraca reklamowa(barterowa)
  • Dla j.