Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek

Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek Eva Amores, Matt Cosgrove
Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek
Eva AmoresMatt Cosgrove Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Najgorszy tydzień życia (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Najgorszy tydzień życia (tom 1)
Worst Week Ever: Monday
Nasza Księgarnia
2023-04-26
2023-04-26
Maciejka Mazan

Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Środa Eva Amores, Matt Cosgrove
Najgorszy tydz... Eva Amores, Matt Co...
Okładka książki Najgorszy tydzień życia. Wtorek Eva Amores, Matt Cosgrove
Najgorszy tydz... Eva Amores, Matt Co...

Jak Wasz poniedziałek? Mam nadzieję, że dużo lepiej, niż u Antka Ferta, bohatera dzisiejszej historii, bo dla Niego to był wyjątkowo pechowy poniedziałek, a to podobno dopiero początek! Bo "Poniedziałek" to pierwszy tom nowej, zabawnej serii "Najgorszy tydzień życia" od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Antek nie ma łatwego życia, Jego mama właśnie wyszła za Mąż, (chłopiec jest przekonany, że za wampira) i Antek wprowadza się do swojego Taty. Ojciec Antka jest świetnym specjalistą, hydraulikiem, który uznał, że najlepszą reklamą dla swoich usług, będzie przerobienie furgonetki na jeżdżący... sedes. A na dodatek wiecznie jest na jakiejś diecie, tym razem zielonej i raczy Syna "przysmakami" typu frytki z jarmużu czy zielone koktajle.
Chłopak w związku z przeprowadzką, właśnie zaczyna naukę w nowej szkole, gdzie spotyka wyjątkowo wrednego osobnika, który okaże się synem Dyrektorki i kimś bliższym dla Antka, niż nasz bohater mógłby sobie życzyć. Połączenie śniadaniowego koktajlu Ojca z lukrem z tortu ślubnego Mamy okazuje się fatalnym pomysłem i Antek pierwszego dnia ma wielce nieprzyjemną i żenującą sytuację toaletową, a gdy brakuje papieru musi poświęcić wydziergane z miłością nw szydełku skarpetki od Babci. To spowoduje pewną sytuację, w której szkoła wezwie na pomoc prawdziwego bohatera - mistrza sedesów czyli ojca Antka. Wizyta na basenie wcale nie przebiegnie pomyślniej. Co tu dużo mówić, przypał goni przypał i gdy wydawać by się mogło, że gorzej być może, los płata Antkowi kolejnego figla.

Dzieje się dużo, oj dzieje, nie brakuje humoru w stylu "sedesowych żartów", który podoba się dzieciakom w pewnym wieku. Ale przyznam, że sama dobrze się bawiłam z Antkiem, nie ma czasu na nudę, a pomimo momentami żenujących wpadek, główny bohater wzbudza sympatię. Całość opatrzona jest świetnymi ilustracjami w nieco komiksowym stylu, a już szczególnie kupiły mnie "ocenzurowane wstawki" w postaci obrazków słodkich kotków, alpak czy kuok, w zamian za te mniej smaczne wyobrażenia o walce z wymiotami czy innymi odchodami, pozostawiając je wyobraźni czytelnika.

Aż boję się pomyśleć, co może wydarzyć się w kolejne dni, ale z wielką ciekawością czekam na wtorek!

Antek nie ma łatwego życia, Jego mama właśnie wyszła za Mąż, (chłopiec...

Lubicie poniedziałki? Osobiście nie jestem ich fankom, ale co może być gorszego od poniedziałku? Cały tydzień, który z dnia na dzień jest coraz gorszy.

Antek Fert, główny bohater książki "Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek" zaczyna naukę w nowej szkole. Plan jest taki: zaimponować nowym kolegom, ale coś idzie bardzo nie tak i okazuje się, że chłopak jest największym pechowcem wszech czasów. Co spotkało Antka? Jak sobie poradził?

"Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek" jest świetna! Znajdziecie w niej mnóstwo zabawnych sytuacji, ale też takich nieco przerysowanych, co na pewno spodoba się młodym czytelnikom. Przeczytałam ją jednym tchem i bawiłam się przy niej wybornie. Czekam na kolejne tomy!

Mój syn bardzo lubi książki. Uwielbia Koszmarnego Karolka, Dziennik Cwaniaczka czy Dziennik Youtubera. Dlatego też nie mogliśmy przejść obojętnie wobec książki "Gorszy tydzień życia. Poniedziałek" @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia

Miewacie czasem gorsze dni ? Myślę że tak. Nie raz ciężko sobie z nimi poradzić. A jak sobie poradził Antek ?

Antek ma 12 lat o dopiero zaczyna naukę w nowej szkole. Chłopiec ma swoj plan ma idealne życie by zaimponować nowym kolegom. Co Ty może pójść nie tak ? Otóż może I to bardzo dużo. Sięgnijcie po książek i sami się przekonajcie.

Książka "Gorszy tydzień życia. Poniedziałek" to pierwsza część cyklu, skierowana jest do dzieci. Mój Bartek przeczytał na raz. Ile razy sie śmiał. W środku znajdziemy ilustracje, które również bawią. Historia opowiada o Antku. W jego życiu wiele sie dzieje. Ale nie wszystko idzie po jego myśli. Czyta sie dobrze i dość szybko. Czcionka jest większa by lepiej dzieciom sie czytało, do tego te ilustracje w formie komiksu. No cóż więcej dla dzieci, my sie świetnie bawiliśmy i z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnych części. Dziękuję @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia za egzemplarz. #współpraca #barterowa #wydawnictwonaszaksiegarnia

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia

Książka jest napisana w formie pamiętnika i znajdziecie tutaj szczere spostrzeżenie dziecka, a dzięki nim dowiecie się, na co zwracają uwagę w życiu chłopcy jak Antek Fert.

Dużo u niego się dzieje i czas zmian przed nim. Mama wyszła ponownie za mąż, a synkiem będzie się opiekować na zmianę z nią tata i Bunia (babcia). W tygodniu będzie z ojcem, więc czas na nową szkołę i przygody. Jednak zanim do niej dociera odkrywa, że jego walizka zniknęła, a kot o imieniu kapitan Pusio został porwany przez Obcych. W dodatku tata jest na zielonej diecie i jeździ sedesem na kółkach.

Nie jest łatwo ubrać w słowa, jak oryginalna jest rodzina Antoniego, po prostu musicie przeczytać. To zabawna historia, pojawia się nawet całkiem śmierdząca sytuacja z brązowym kodem na basenie, a także problemy z rówieśnikami, jednak na horyzoncie pojawia się też dobra duszyczka i miłe momenty. Jeśli tyle zdarza się w poniedziałek, aż boję się pomyśleć o reszcie tygodnia.

Rodzina jest wyjątkowa pod względem wielu zachowań, ale która nie jest? Tutaj macie szansę przedyskutować z dzieckiem jej modele i zachowania, które są do zaakceptowania, na co przymrużyć oko, jak widzi nas nasze potomstwo.

Grafika jest fenomenalna i bez schematu, na ilustracjach zawsze kryje się niespodzianka, a one idealnie urozmaicają treść. Ciężko inaczej byłoby zrozumieć, że mąż mamy podobny jest do wampira lub odróżnić mechorożca od smokorożca.

Świetnie bawiliśmy się w czasie lektury. Na końcu książki znajdziecie kilka ciekawostek o Antku oraz wiadomość od autorów. Będziemy wypatrywać kolejnych części.

Ostatnio nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia ukazał się pierwszy tom humorystycznej serii dla dzieci „Najgorszy tydzień życia”! Bohaterem tej opowieści jest nastoletni Antek Fert, który przeżywa najgorszy tydzień swojego życia! Dosłownie. W dodatku sam nosi nazwisko jednego z popularnych piosenkarzy, którego jest całkowitym przeciwieństwem! Antek ma 12 lat, a wygląda na 10 i daleko mu do idola nastolatków! Fryzurę ma zupełnie zwyczajną, a rodzinę osobliwą. Jego mama poślubiła nowego faceta, hmm, wampira, i właśnie wyjeżdżają w podróż poślubną, w związku z czym Antek zamieszka ze swoim tatą, hydraulikiem, który jeździ sedesem! Do tego jego kot został porwany przez kosmitów! Chłopak ma po prostu pecha. Antek rozpoczyna nauką w nowej szkole. Tam czeka go seria nieszczęść. Dosłownie. Wszystkie jego perypetie są przedstawione przez niego samego, a w dodatku doskonale rozrysowane - na każdej stronie znajdują się zabawne, czarno-białe rysunki, które przygotował Matt Cosgrove. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/najgorszy-tydzien-zycia-poniedziaek.html

Czy może być coś gorszego od poniedziałku?
OJ TAK!
Może to być najgorszy TYDZIEŃ ŻYCIA!

Bohaterem książki pt „Najgorszy tydzień życia – poniedziałek” jest całkiem zwyczajny (🤔?) chłopiec Antoni Fert.
Dlaczego w takim razie poniedziałek da się we znaki tak bardzo, że Antek będzie miał ochotę zapaść się pod ziemię?

Seria autorstwa Evy Amores i Matta Cosgrove’a rozpoczyna się przezabawną historią Antka. Poniedziałek oznacza rozpoczęcie nauki w nowej szkole. Jak nasz bohater sprosta i poradzi sobie w tej niecodziennej sytuacji?

Gwarantuję, że historia wciąga na całego, a książkę czyta się jednym tchem.

Bohaterami, którzy towarzyszą Antkowi to m.in. jego Mama, która tuż przed chwilą wyszła za mąż za… WAMPIRA 😳
Niezastąpiony hydraulik to nikt inny jak tata Antka.
Zawsze ratująca z opresji Bunia.
Pojawią się też pierwsze przyjaźnie, żeby nie było…🤭
Nie zabraknie również kociej i psiej przyjaźni, a już NA PEWNO nie zabraknie pierwszych, prawdziwych konfliktów z przewodniczącym Marcinem.

Jak zakończą się wyzwania pierwszego dnia tygodnia?
Musisz to sprawdzić!

Obiecuję, że będzie wesoło!
Książka jest genialna, dodatkowo ilustrowana co tylko podbija humorystyczny charakter treści.
Idealna dla starszych dzieci, młodzieży, ale też jako dorosła miałam mnóstwo radości z czytania ☺️
Nie mogę się już doczekać kolejnych części!

Czy może być coś gorszego od poniedziałku?
OJ TAK!
Może to być najgorszy TYDZIEŃ ŻYCIA!

Seria autorstwa Evy Amores i Matta Cosgrove’a rozpoczyna...

Dziś wspólnie zajrzymy do książki, która rozśmieszy Was do łez 😁

Antka poznajemy w momencie kiedy sporo się dzieje w jego życiu. Jego mama poślubiła nowego mężczyznę, który zdecydowanie musi być wampirem i właśnie wjeżdżają w podróż poślubną.

Ze względu na pracę mamy i nowego ojczyma, Antek zamieszka teraz z tatą, hydraulikiem zamiłowanym w przetykaniu kibelków i udrażnianiu rur (tak, dobrze widzicie 🙈) i rozpocznie naukę w nowej szkole.

Chłopak jednak ma idealny plan na idealne życie i zaimponowanie nowym kolegom. Co może pójść nie tak? Ano wszystko. I to dosłownie. Od wygibasów z maskotką z dzieciństwa na oczach nowej koleżanki (i sąsiadki w jednym),po ultramaraton publicznych bąków i czegoś znaczenie więcej po śniadaniu złożonym z zielonego smoothie przyrządzonego przez tatę (totalna fujka) i lukru z tortu weselnego. Aż ciężko uwierzyć, że to wszystko wydarzyło się w zaledwie jeden dzień!

"Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek" to książka dla ludzi o mocnych nerwach (i żołądkach!)😂 Pełna jest niewybrednego poczucia humoru i obleśnych scen 🤮🚽🪠 (me gusta😁) oraz tak nieprawdopodobnej żenady, że sama czułam palące ramiona wstydu, czytając co spotkało biednego Antka.

Jedno jest pewne, chłopak przyciąga pecha jak magnes a jego historia dowodzi, że czym bardziej niewiarygodny scenariusz zdarzeń, tym większe prawdopodobieństwo, że Antek znajdzie się w jego centrum.

Dobrze się przy niej bawiłam, ale ostrzegam po raz drugi, to nie książka dla wrażliwych czytelników! Tak czy inaczej, polecam 😉

Dziś wspólnie zajrzymy do książki, która rozśmieszy Was do łez 😁

Antoni Fert ma dwanaście lat. Nie jest megapopularnym gwiazdorem pop, który nosi to samo imię i nazwisko. Jego mama właśnie wyszła za wampira a on wprowadza się do nowego domu swojego taty wraz ze swoim kotem Kapitanem Pusio. Nieoczekiwanie rozpływa się on w powietrzu, co niezaprzeczalnie musi być sprawką kosmitów. Jakby miał mało problemów na głowie czeka go pierwszy dzień w nowej szkole. Chce zrobić dobre wrażenie. Powinien stać się wcieleniem superanckości. Jest jednak problem - i to nie jeden. Jego tata jeździ ogromnym sedesem na kółkach, sytuacja gwiazdy basenu zaczyna się pruć łącznie z jego kąpielówkami i to wiszącego na dziesięciometrowej trampolinie a w jego klasie znajduje się najgorszy wróg. NIC nie poszło zgodnie z planem. A to dopiero poniedziałek!

Muszę przyznać, że Antek Fert miał naprawdę najgorszy dzień życia. Strach pomyśleć co przydarzy mu się w reszcie tygodnia, skoro poniedziałek był usiany pasmem niewiarygodnych zdarzeń. Antka nie sposób nie polubić. Ta książka to kopalnia niespodzianek. Przekręcamy stronę i wychodzimy ze zdumienia co tu się wydarzyło. A to dopiero początek...

Świetnie się bawiłam przy tej książce . Uśmiałam się do łez, dzięki genialnemu poczuciu humoru autorów. Co dwie głowy to nie jedna. Tekst i przezabawne ilustracje rozbawią Was i od razu poprawią humor. Przy tej książce nie sposób się nudzić lub zmęczyć - no chyba, że od śmiechu. Tyle w niej zabawnych sytuacji. Ogromnym plusem jest sposób jej wydania, głównie czcionka i ilustracje. Zachęci ona wszystkich młodszych czytelników do sięgnięcia po nią. Przeczytałam ją dwa razy i za każdym razem coraz bardziej mi się podobała (a nie należę już do najmłodszych czytelników).

Czy kiedykolwiek mieliście zły tydzień? Albo dzień, gdzie wszystko szło nie po waszej myśli?

Antek Fert nie ma lekko. Jest pewien, że jego mama poślubiła wampira, z którym właśnie jedzie w podróż poślubną. Antek zaś wprowadza się do swojego taty, który jeździ gigantycznym sedesem. Zaczyna też naukę w nowej szkole. Jego mundurek jest za mały. A zamiast swojej walizki, wziął walizkę ojczyma, przez co na basen zabiera kąpielówki wydziergane przez babcię. W szkole od razu poznaje najbardziej złośliwego ucznia, z którym w dodatku będzie w jednej klasie. Co jeszcze może pójść nie tak?

"Najgorszy tydzień życia. Poniedziałek" to książka skierowana do dzieci w wieku 6-10 lat. Luca przeczytał jednym tchem. Ja z resztą również. Historia Antka jest zabawna, czasami absurdalna. Wydarzenia z życia Anka są niesamowite. Mimo bardzo pozytywnego nastawienia chłopca, wszystko idzie nie po jego myśli. Na szczęście w tym chaosie jest jeden pozytyw. Antek znalazł prawdziwą przyjaciółkę.

Treść książki jest okraszona duża ilością ilustracji, które są świetne, zabawne i idealnie pasujące do historii. Książka jest niewielkich rozmiarów, ale ilość wydarzeń w niej zawartych jest ogromna. A to tylko jeden dzień z życia Antka i jego szalonej, nieszablonowej rodzinki. Jestem ogromnie ciekawa, co jeszcze autorzy przygotowali dla chłopca w kolejne dni tygodnia.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam