Twoja wewnętrzna siła

Bellona
2023-04-12
2023-04-12
Barbara Sławomirska

Naszej wewnętrznej siły nie da się zmierzyć siłą mięśni. Człowiek silny nie poddaje się – działa, dokonuje zmian, walczy o swój wewnętrzny spokój.

Należy jednak pamiętać, że trudności, które pojawiają się na naszej drodze, nie są po nic. Dzięki pokonywaniu ich stajemy się coraz silniejsi, mądrzejsi i bardziej doświadczeni. Dodaje nam to wytrwałości, odwagi, a nawet godności.

Stamateas wyznacza nam ścieżkę, którą powinniśmy podążać i przypomina, że tak naprawdę jesteśmy silniejsi, niż mogło by się wydawać i żebyśmy nie poddawali się codziennej rutynie.

Książka autorstwa Bernardo Stamateasa to inspirujący przewodnik, który skupia się na istotnej zasadzie rozwoju osobistego: umiejętności spojrzenia na siebie krytycznym okiem i identyfikacji swoich zarówno mocnych, jak i słabych stron. Autor wskazuje, że kluczowym elementem jest głębokie zrozumienie własnego myślenia, funkcjonowania oraz obszarów, w których radzimy sobie dobrze lub gorzej. Ta introspekcyjna umiejętność prowadzi do fascynującego odkrycia - każdy z nas posiada niezwykłe zasoby, które można właściwie wykorzystać.

Stamateas podkreśla, że żadna książka nie działa jak magiczna różdżka, a jego poradnik ma jedynie pełnić rolę przewodnika. Celem jest skłonienie czytelnika do spojrzenia głębiej w siebie i dostrzeżenia drzemiącego w nim potencjału. Książka nie kreuje rzeczywistości, ale ma za zadanie pomóc w ujrzeniu własnej wewnętrznej siły, zachęcając do spojrzenia na życie jako na ekscytującą przygodę.

Przesłanie tego poradnika skierowane jest do każdego, kto pragnie lepiej zrozumieć siebie, odkryć swoje mocne strony i podjąć wyzwanie związane z nieustannym rozwojem osobistym.

Podczas gorszego okresu w swoim życiu trafiłam na książkę Pana Bernardo Stamateasa. Pomogła mi!

Szukałam czegoś co pozwoli mi stanąć mocniej na nogi, zacząć działać i uwierzyć w siebie. Poradnik zawiera wiele konkretów i dokładnych przykładów tego co powinniśmy zrobić. Widać też, że autor zna się na rzeczy i cechuje go ogromne zrozumienie. Potrafił tą książką wejść w moją głowę i pomóc mi wprowadzić zmiany. 😊

W dwudziestu dwóch rozdziałach poznasz kluczowe aspekty, które pomogą w twoim rozwoju. Mamy tutaj na przykład rozdział na temat budowania zdrowych więzi poprzez otwartą rozmowę i rozwiązywanie problemów, zamiast bagatelizowania ich, czy też o wyznaczaniu granic czy o miłości. Zdecydowanie motywuje do działania, oferując konkretne pomysły do wdrożenia w nasze życie. Polecam!

Autor prezentuje realistyczne podejście do odkrywania własnych mocnych stron. Nie obiecuje cudów, ale oferuje praktyczne wskazówki, jak budować siłę na swoich mocnych stronach. Książka ta jest dla mnie nie tylko poradnikiem, ale również inspirującym przewodnikiem i motywatorem do działania. Pokazała mi też, że wiele z moich zachowań może mnie ciągnąć w dół i jak sobie z nimi radzić. Mam konkretne i trafione przykłady. Bardzo życiowa i dobra.

Czytając książkę, miałam wrażenie, że autor zna mnie czasami lepiej niż ja sama. Książka pomaga spojrzeć na życie z optymizmem, podkreślając, że każdy z nas ma potencjał do osiągnięcia czegoś wielkiego. Uwierzmy w siebie! Mamy pokazane na co zwrócić szczególną uwagę i co może nam pomóc w osiągnięciu zamierzonych sobie celów oraz w działaniu. Dla przykładu mamy kilka słów o przyjaciołach, miłości, odpowiedzialności czy też o troskach.

Jest to inspirująca lektura, szczególnie dla osób, które często zaniedbują swoje własne potrzeby.

Książka "Twoja wewnętrzna siła" zrobiła na mnie wrażenie i bardzo mi się podobała. To znakomite połączenie teorii psychologii i całej masy praktycznych wskazówek. Podejście autora do odkrywania naszych mocnych stron jest przemyślane i według mnie skuteczne.

Polecam ją szczególnie tym, którzy pragną lepiej zrozumieć samych siebie i podjąć konkretne kroki w kierunku rozwoju osobistego.

Ten poradnik służy nam jako tak zwany KOP w cztery litery. Według większości ludzi, po młodości nastaje tylko okres wegetacji. Większość osób nie chce się rozwijać, bo wydaje im się, że mieli na to czas jak byli młodzi. W ten sposób posiadając swoje dzieci dają im przykład jak żyć w wegetacji. Te osoby się nie rozwijają, żyją z dnia na dzień przeważnie nie pracując, tylko utrzymując się z zasiłków. Takie osoby niszczą młodych ludzi. Zapewniają im biedę na życzenie, a młodzi nie widzą w tym niczego złego, bo nie wiedzą, że można żyć inaczej. Oczywiście należy pamiętać, że każdy z nas ma jakieś ograniczenia, ale nigdy nie jest nim wiek. Książka chce was przekonać do tego, by nigdy się nie poddawać i marzyć jak najwięcej. Później małymi kroczkami zbliżać się do wyznaczonego celu. Jesteśmy ludźmi, więc istotami stworzonymi do tego, by się rozwijać. Tutaj w dwudziestu dwóch rozdziałach poznamy rzeczy, które pomogą nam w rozwoju. Pierwszą z nich jest tutaj miłość. Człowiek kochany ma dużo wiary w siebie i chętniej sięga po swoje marzenia. Drugim jest budowanie więzi, czyli wspólna rozmowa i rozwiązywanie problemów, a nie zamiatanie ich pod dywan. Kolejną z nich jest wyznaczanie granic. Tak jak dziecko nie chce czegoś zrobić, bo choćby nie miało na to nastroju, to już staje się małym asertywnym człowiekiem. Trzeba pamiętać, że ma prawo coś nam się podobać lub nie, mamy prawo się na coś godzić lub nie. Tylko życie w zgodzie ze sobą pomoże nam zdobyć siłę. Później dalsze problemy dużo łatwiej się rozwiązuje. Tak jak w książce ,, Twoja wewnętrzna siła", tak i tutaj kluczowe myśli znajdziecie w ramce. Każdy dział jest dokładnie wytłumaczony wraz z podawanymi przykładami. Czytając czujemy się zmotywowani do działania. Wiele rzeczy warto wdrożyć w życie, a nie będziemy czuli się osaczeni czy kontrolowani. Każdy zrozumie jej przesłanie i wydaje mi się, że po przeczytaniu będziecie silniejsi psychicznie. Mi się podobała i uważam że ma w sobie dużo wartości. Polecam zwłaszcza tym osobom, które nie potrafią odmawiać i czują się niewidzialni.

Powtarzanie banałów.

Powtarzanie banałów.

Autor cały czas umieszcza swoje własne opinie, założenia, przemyślenia, które uważam nie wnoszą nic merytorycznego do książki. Poza tym skacze z tematu na temat żadnego odpowiednio nie rozwijając. Nie musicie czytać tej pozycji, proszę streszczenie :
Kochaj ludzi i siebie !
Zawsze dąż do celu i w ogóle kochaj Boga no on kocha ciebie no i sa negatywne emocje ale im się nie daj.
Wiedzę jaką wyniosłem z przeczytania porównał bym do motywujących cytatów z internetu typu "nie poddawaj się zawsze idź do przodu" i tak dalej.

Kochaj ludzi i siebie !

• Legimi rozwój
  • Rozwojowe
  • Samodzielne
  • Rozwojowe

Dodaj cytat z książki Twoja wewnętrzna siła