Olcha z Wilczej Doliny

Agata Kasiak Wydawnictwo: Nine Realms fantasy, science fiction
Nine Realms
2023-04-14
2023-04-14
Wilcza Dolina wilkar wilkołak baśnie sułtan saladyn

Okładka książki Tęczowa Bartosz Brzeziński, Jacek Fleiszfreser, Kamila Goszczyńska, Agata Kasiak, Sil Ky, Mateusz Rogalski, Alex Sand, Michał Widomski, Kamil Zinczuk
Tęczowa Bartosz Brzeziński,...
Okładka książki Opowieści przy ognisku - Antologia Samowydawców. Tom3 Robert Batory, Sylwia Gudyka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Stefan Król, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Tomek Miłowicki, Alicja Podgrodzka, Izabela Redesiuk, Michał Wójcik, Andrzej Zarębski
Opowieści przy... Robert Batory, Sylw...
Czasopismo "Da... Łukasz Bałut, Daria...
Okładka książki Ślady na śniegu - Antologia Samowydawców. Tom 2 Izabella Agaczewska, Kamila Goszczyńska, Weronika Karczewska-Kosmatka, Agata Kasiak, Paweł Kolarzyk, Agnieszka Kowalska-Bojar, Mariusz Łapiński, Radosław Lewandowski, Monika Litwinow, Janusz Muzyczyszyn, Izabela Redesiuk, Mateusz Rogalski
Ślady na śnieg... Izabella Agaczewska...

Świetne, klimatyczne opowiadanie. Dla tych, którzy jeszcze nie znają Wilczej Doliny w wersji Agaty Kasiak doskonała próbka tego, czym jest "Baśń o Wilczej Dolinie". Z kolei dla tych, którzy tamtą książkę pokochali, będzie to cudowny powrót do ulubionych bohaterów - Olchy i Wilka.

Autorka rozwija tutaj poboczną historię opisaną w podstawowej książce, daje nam dodatkowe informacje o tym, jak wyglądało życie Olchy zanim stała się Wiedźmą i pokazuje jak to się stało, że w jej ponurej chacie na skraju lasu zamieszkał też Wilko. To ciekawa historia z mrocznym tłem, które wypełniają wilkarzy i utopki, ale sporo tu też celnych obserwacji ludzi i świata oraz humoru, który do mnie trafia.

Olcha jest trochę jak Gniewicha ze "Śladów Leszego", a że Gniewichę kocham całym sercem, nie inaczej jest z Olchą.

Dodatkowym plusem jest audiobook w interpretacji Wojciecha Żołądkowicza, którego głos dla mnie zawsze jest strzałem w dziesiątkę w przypadku słowiańskich opowieści. ❤️

Dlaczego to było takie krótkie?!
Audioteka podpowiada, że to dopiero pierwszy odcinek, więc czekam na więcej!

To nie była moja pierwsza wizyta w Wilczej Dolinie. Dotychczas jednak znałam ją z perspektywy Marty Krajewskiej, prywatnie siostry Agaty Kasiak. Uwielbiam to uniwersum, dlatego z przyjemnością zasłuchałam się w niezwykły głos Wojciecha Żołądkowicza i nie przeszkadzał mi nawet brak "podziału na role", bo lektor poradził sobie z tekstem znakomicie.

Jak w skowycie rozczarowania wspomniałam na początku "Olcha z Wilczej Doliny" jest zaledwie godzinną opowieścią o tym jak Olszynka została wiedźmą Olchą i o jej spotkaniu wiele lat później z wilkarem Vilko. Liczę na kolejne części, bo jestem oczarowana. Wilcza Dolina to zdecydowanie jeden z moich ulubionych literackich światów. Polecam! Z resztą nie tylko "Olchę...", ale każdą książkę dziejącą się w Dolinie, która wpadnie w Wasze ręce.

Dlaczego to było takie krótkie?!
Audioteka podpowiada, że to dopiero pierwszy odcinek, więc czekam na więcej!

Czasami wystarczy okładka! I to jest przykład okładki, która mnie przyciąga. Nie muszę już czytać opisu. Choć i tytuł Olcha z Wilczej Doliny, nie też pewnie zwróciłby moją uwagę. Co prawda musiała chwilę poczekać, ale jak miałam ochotę na odskocznie to Olcha była moim pierwszym wyborem.

Króciutka jest, bo to ledwie godzinka słuchania, ale jakaż to przyjemność. Dbałość o język. Świetnie dobrany lektor Wojciech Żołądkowicz. Lekkie pióro. Wciągająca historia, która przeskakuje w czasie, wciągając jeszcze bardziej. Choć gdyby autorka pociągnęła choć jeden tylko z wątków już byłabym zachwycona.

Wiedźma z mokradeł, ważną postacią w społeczności jest, ale raczej się jej unika. Cięty język ma, ale serca z kamienia nie. Oschły babsztyl, którego nie da się nie polubić. Kim jest wilkar? A raczej całe stado, niby można się domyślić. Kim jest ich Pani? Jakie zło nadciąga na dolinę? Więcej tu pytań, niż odpowiedzi, ogrom niedomówień. A jednocześnie wszystko jest absolutnie magiczne.

Jest jeszcze Baśń o Wilczej Dolinie, ponad 8h, którą absolutnie muszę przesłuchać w następnej kolejności. Bo mam wrażenie, że Olcha tylko dodatkiem/wstępem/rozszerzeniem jest, ale jakoś nie mogę się trafić na jakąś sensowną informację. W każdym razie to świetna fantastyka, w absolutnie najlepszym wydaniu. Nie jest to raczej pozycja do wspólnego słuchania z dzieckiem. Ale z nastolatkiem, który lubi takie klimaty, raczej też ją doceni. Ja planuję kontynuować przygodę z twórczością Agaty Kasiak.

#reklama
#współpracareklamowa Z
- @empikgo (książkę można przesłuchać w formie audiobooka w aplikacji)
- @ninerealms.productions (dziękuję za udostępnienie materiału )
@samowydawcypl

😻 #bookmorning 😻

Następne opowiadanie z świetnej Doliny Wilków.
Poznajemy kolejnych Wilkarów, następne smaczki z tego świata. Oraz trochę informacji o wiedźmie, o imieniu Olcha.

@agata.kasiak stworzyła kolejne wspaniałe dzieło 🥰🥰

Jest to krótkie słuchowisko, które oczywiście mi się mega podobało.
Ale wiecie co? Z tymi opowiadaniami mam tak, że tak bardzo mi się podobają, że nie wiem co napisać. Najchętniej nie pisalanym nic prócz "zaje...te czytajcie !! ".

Opisy świetne, dialogi dobre, bohaterowie świetnie (tak powtarzam się) ulepieni.

No i czyta mój ulubiony lektor @wojciechzoladkowicz , który swoim cudownym głosem przenosi nas naprawdę w ten świat i to dzięki stylowi jakim zostało napisane dzieło.
Książki autorki Polecam Wam z całego serduszka! ❤️‍🔥❤️‍🔥❤️‍🔥

#reklama
#współpracareklamowa Z
- @empikgo (książkę można przesłuchać w formie audiobooka w aplikacji)
- @ninerealms.productions (dziękuję za udostępnienie materiału )
@samowydawcypl

😻 #bookmorning 😻

Następne opowiadanie z świetnej Doliny Wilków.

Niestety, tylko krótkie opowiadanie o Olszynce i tym jak stała się starą wiedźmą oraz o Vilko, jej podopiecznym, młodym wilkarze i tym, jak los ich połączył.
Soczyste, barwne opowiadanie. Czekam cierpliwie na kolejne historie o mieszkańcach Wilczej Doliny.

Dzisiejszy dzień jest ważny nie tylko z powodu rozpoczynającego się weekendu. Rzeczą, nawet istotniejszą, jest premiera kolejnego przepięknego słuchowiska poczynionego przez Nine Realms. To kolejne historie z magicznej Wilczej Doliny. I kolejna okazja do tego by się rozpływać i zachwycać.

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem, że w owej Dolinie mogłabym z ochotą zamieszkać. I nigdy nie chciałabym wychodzić. To świat wykreowany przez Martę Krajewską i Agatę Kasiak. Świat niezwykle tajemniczy, magiczny, piękny i fascynujący. To świat, w którym tak przeze mnie ukochana słowiańskość ma się bardzo dobrze.

"Olcha z Wilczej Doliny", czytana przez wybitny wręcz głos Wojciecha Żołądkowicza, to opowieść o pewnej wiedźmie z mokradeł. Teoretycznie omija się ją z daleka, ale czy faktycznie spotkanie z nią musi być przeżyciem strasznym?

Poznajemy kolejnych przedstawicieli wilkarów, dowiadujemy się o kolejnych ciekawostkach ze świata. I znowu przeżywamy niezwykłą przygodę.

Obie autorki poczyniły świat niezwykle rozbudowany, na tyle że kolejne opowieści mogą powstawać bez końca. I to jest największą zaletą tegoż Uniwersum, bowiem dobrego nigdy dość.

Opowieść o wiedźmie poczyniona została przez Agatę Kasiak, która swym piórem i językiem zachwyca mnie za każdym razem. Tu nie ma miejsca na potoczność, wulgaryzmy czy brak logiki. To język, którego słucha się (i czyta również) z nieskrywaną przyjemnością.

Zachęcam by wejść do tego świata, tutaj nie ma miejsca na zawód a zachwyt gwarantowany.

Opowieści, za sprawą Nine Realms, dostępne na wielu platformach, na Legimi chociażby.

• Audiobooki
  • Audio