Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu

Okładka książki Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu Jörn Pinske
Okładka książki Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu
Jörn Pinske Wydawnictwo: Publicat poradniki
poradniki
Publicat
2023-02-22
2023-02-22
Sergiusz Lipnicki
#szklarnia #poradnik #ogród

Czy są tutaj jacyś miłośnicy zieleni i ogrodnictwa? A może chcielibyście zacząć rozwijać swoje ogródki, tunele lub szklarnie ? Mam dla Was coś bardzo przydatnego!
🍀
"Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu" to poradnik w skondensowanej ale bogatej formie. Mówi o tym jak dobrze przygotować się i naszą przestrzeń do całorocznej pracy w tunelu/ szklarni. Każdy miesiąc rozpisany jest na praktyczne porady dotyczące jak i co uprawiać lub wysiewać, jak pielęgnować lub jak przeciwdziałać szkodnikom. Całość zawiera również opis najpopularniejszych warzyw szklarniowych.
🍀
Książka jest stworzona w miłej dla oka oprawie z pięknymi zdjęciami. Ale to jej treść jest najważniejsza. To bardzo przyjemny poradnik dla początkujących w ogrodzie. Nie trzeba się znać na uprawianiu roślin by zrozumieć autorkę. Uważam, że i zaawansowani znajdą tu też pożyteczne porady. Czyta się szybko dzięki zwartej, przyjemnie napisanej treści, która jest również wzbogacona o małe ciekawostki.
🍀
Osobiście bardzo lubię zajmować się ogrodnictwem. Uważam, że dom bez kwiatów ( i książek oczywiście😉) jest pusty. Dlatego regularnie sprowadzam nowe sadzonki. Do tego stopnia, że nigdzie nie mam miejsca aby nic postawić 😅 W ogrodzie nic mnie jednak nie ogranicza😈 W mojej rodzinie praca w tunelu to wręcz forma odpoczynku. To czysta przyjemność a jednocześnie to pyszne warzywa nawet zimą. Pochwalę się, że udało mi się nawet wyhodować arbuzy!! Były pyszne!😃 Dlatego mimo, że posiadam już pewną wiedzę o uprawach to i tak chętnie skorzystam z niektórych zawartych tu porad.
🍀
"Szklarnie w ogrodzie" polecam każdemu, kto chce rozwijać swoje warzywniaki. Ta wiedza w pigułce przyda się w każdej formie upraw. Tym bardziej, że wiosna już blisko a to najlepszy czas na rozpoczęcie zabawy w ogrodzie 😃 Miłego dnia 😉👊

🍀

Słyszeliście o książce #szklarniawogrodzie miesiąc po miesiącu? My już od dawna marzymy o właśnie szklarni. Od zeszłego roku mamy duży ogród, w którym uprawiamy pyrki, pomidory, rzodkiewki, kalarepki, ogórki i wiele innych warzyw. Niestety nie wszystko rośnie idealnie i do tego potrzebna jest szklarnia. Razem z mężem postanowiliśmy, że w tym roku ja postawimy. Pewnie nie damy rady wysiać wszystkiego ale na pewno będziemy próbować. Człowiek uczy się na błędach.

Książka jest na pewno bardzo pomocna. Mnóstwo wiadomości zamknięte na ponad 100 stronach. Porady, obrazki, wskazówki. Tu nie ma zbędnych opisów, tu zdanie po zdaniu są przydatne i pomocne.

Możemy przeczytać o szklarniowych faworytach, o uprawie miesiąc po miesiącu a także znajdzie tu porady jak założyć szklarnię, z czego ją zbudować, co będzie najlepsze.
W szklarni możemy też uprawiać kwiaty i rośliny w donicach. Też o tym możemy poczytać.

Portal wiedzy dla każdego małego ogrodnika 💪💪💪

Polecam ♥️♥️♥️♥️

• OGRÓD
  • Przyrodnicze
  • Poradniki
  • Przeczytane w 2023
  • Książka recenzencka

Dodaj cytat z książki Szklarnia w ogrodzie miesiąc po miesiącu