Odkryj swoją dharmę

Purana
2021-01-01
2021-01-01
9788366200500

„Nie ma nic bardziej duchowego, niż być w pełni tu i teraz, w swoim ciele, na tej ziemi, realizując swój cel.”

Ten cytat z książki nie tylko mówi o misji ale i doskonale obrazuje zawartość książki. Autorka porusza w niej tematy duchowości, nawiązuje do idei Wschodu i równocześnie daje wskazówki jak wcielić w życie swoją misję. Czyli łączy duchowość z twardym stąpaniem po ziemi. A to wszystko przekazuje w przystępny i zrozumiały sposób.

Idąc bardziej w szczegóły, w książce znajdziesz:
• Teorię, czyli definicje m.in. czym jest dharma, krija, karma, jakie są etapy dharmy i jej rodzaje, jakie są sposoby dotarcia do niej razem z plusami i minusami każdej ścieżki, co to są dosze i archetypy oraz jakie są ich zalety i słabsze punkty;
• Narzędzia do poznania siebie: testy i pytania, które pomogą np.: odkryć jaka dosza jest u ciebie wiodąca, czy jaki jest twój główny archetyp;
• Praktyczne wskazówki, m.in.: jak podnieść poziom energii, jak poradzić sobie z blokadami, jak rozpalić w sobie energię do działania, jak stworzyć grupę wsparcia, jak wykorzystać najlepiej energię każdej doszy, jak przekuć przeszkodę w błogosławieństwo;

A to wszystko poparte osobistymi doświadczeniami autorki, które z jednej strony obrazują wiedzę, którą nam przekazuje, a z drugiej strony dodają odwagi, nadziei i motywują do podążania własną ścieżką, za sercem.

W książce autorka obala też pewne mity i pokazuje inne spojrzenie na pewne rzeczy, np.:
• Przeszkody pomagają nam odkryć swoją dharmę,
• Realizacja dharmy to proces, może ewoluować,
• dharma to nie tylko kariera, obejmuje całe życie, to też energia z jaką coś robisz, sposób w jaki cos robisz,
• najlepiej służymy innym robiąc to, co sprawia nam radość.

Przesłanie tej książki mogłabym streścić tymi słowami:
Nie ma znaczenia, nie wiesz czym jest twoja dharma. Ważniejsze jest czy chcesz ją poznać i nią żyć. Po prostu zrób pierwszy krok. Może być mały. A potem następny. I odnajdziesz swoją dharmę. A może ona odnajdzie ciebie?
Ostatecznie, jak to napisał Rumi (poeta i mistyk) „To czego szukasz, szuka też ciebie.”
Natomiast, to moje osobiste zdanie, Sahary Rose też, nie czekaj, zacznij. Musisz przecież jakoś dać znać swojej dharmie, że chcesz ją odnaleźć. I to właśnie pokazujesz swoim działaniem.

Powodzenia w odkrywaniu swojej dharmy!

P.S. Książka polecana przez Deepaka Choprę – lekarza, pisarza, filozofa i duchowego nauczyciela, który napisał do niej przedmowę.

• Spirituality
  • Ebook_Epub