Krajobraz po burzy

Okładka książki Krajobraz po burzy Małgosia Mroczkowska
Okładka książki Krajobraz po burzy
Małgosia Mroczkowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-05-25
2023-05-25

Witam w kolejnej polecajce. Tym razem zapraszam po opinie dotyczących losów bohaterów z książki pt. ,, Krajobraz Po Burzy ".
Moim zdaniem historia jest super.

Autorka: Małgosia Mroczkowska.
Tytuł : Krajobraz Po Burzy.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Powiem Wam Szczerze, że dalsze losy Ady i Mateusza były bardzo przewrotne. Zawsze, gdy ułożymy sobie życie, to może zdarzyć się jakieś nieszczęście. W tym przypadku tak się stało. Dorota i Łukasz jednak są szczęściarzami. Natomiast Tomek ciągle marzył o tym, by Ada go pokochała. Pozbył się Agaty, która namieszała w jego życiu. Ale wcześniej jej pomógł. Niestety, kawiarnia, którą prowadziły Dorota i Ada musiała zostać zamknięta. Bo w tym czasie był covid i bezduszne przepisy oraz kwarantanny nie pozwalały na prowadzenie biznesów.
Jak potoczą się losy bohaterów? Tego Wam nie zdradzę. Zapraszam po kupno książki. Polecam.

Moja ocena to: 1000 /1000.
Książka liczy 268 stron.
Pozdrawiam Wszystkich. 😯

Moim zdaniem historia jest super.

Autorka: Małgosia Mroczkowska.
Tytuł : Krajobraz Po Burzy.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Ostatni tom serii. Wszystko się wyjaśnia. Znamy dalsze losy bohaterów. Ich relacje uczuciowe, które były skomplikowane oraz jak to życie każdemu z nich się potoczyło.

Galeria miejsce, które było, spełnieniem marzeń przechodzi kryzys przez pandemie. Ada próbuje wybaczyć mężowi zdradę, a Tomka odsuwa na bok. Dorota czeka na poród, który nie będzie łatwy, a w życiu Tomka znowu zjawi się Agata. Mateusz będzie próbował naprawić błędy, ale czy mu to się uda i wystarczy mu czasu. W tej książce znajdziemy wszystkie odpowiedzi. Jest ona przyjemna, pomimo że książka zawiera przykre i bardzo smutne momenty. Autorka opisała i przedstawiła nam życie bohaterów stopniowo i bardzo fajny sposób. A do tego dodała coś z prawdziwego świata. Czytało mi się bardzo lekko i żałowałam, że to już ostatni tom. Spędziłam fajne chwilę z tymi bohaterami.

Tom 3 zdecydowanie jest taką całością całej serii. Widać że w książkę zostało włożone całe serce i czytając to się czuje.

Po każdej burzy wychodzi słońce. A żeby się przekonać jak będzie tym razem, trzeba przeczytać wszystkie 3 części serii. Ja polecam bardzo.

Polecam:)

Polecam:)

Pomijając powrót do pandemii i włączanych wątków wiary,których osobiście w książkach bardzo nie lubię książkę czytało się przyjemnie.

Słodko-gorzka historia.
Historia miłości,przyjaźni,straty.
Historia,która pokazuje,że po każdej burzy wschodzi słońce.
Szczęście przychodzi nawet gdy wydaje się,że nic dobrego już nas nie spotka.

Dobrego dnia

Słodko-gorzka historia.
Historia miłości,przyjaźni,straty.
Historia,która pokazuje,że po każdej burzy wschodzi słońce.
Szczęście przychodzi nawet gdy wydaje się,że nic dobrego już nas nie spotka.

Dobrego dnia

Nadchodzi ciężki czas pandemii, co źle wpływa na prowadzenie galerii. W życiu dziewczyn dużo się dzieje. Dorota obawia się porodu i bycia mamą. Ada z Mateuszem próbują ratować swoje małżeństwo. W Wiosence Tomek dobrze sobie radzi jako menadżer, choć w jego życiu znów pojawia się Agata. Jak potoczą się losy bohaterów?

"Krajobraz po burzy" to ostatni tom z Adą i Dorotą w roli głównej. Mi ta seria bardzo przypadła do gustu i wyczekiwałam go z niecierpliwością. Autorka wprowadza nas w klimat pandemii. Osobiście nie za bardzo lubię czytać o tym ciężkim czasie, który całe szczęście już jest za nami. Mimo wszystko nie przeszkadzało mi to jakoś bardzo podczas tej lektury. Powiedziałabym nawet, że ten temat dobrze wpasował się w tę historię. Wracamy do Zamościa, Wiosenki oraz do bohaterów, których życie nie rozpieszcza. Ja najbardziej czekałam na decyzję Ady i Mateusza odnośnie ich małżeństwa. Kibicowałam im od samego początku, nawet pomimo błędu mężczyzny, przez który popsuł ich związek. U Doroty podoba mi się to, jaką zmianę przeszła od pierwszego tomu. Jak wiemy z opisu tej powieści, kobieta zostaje mamą. W życiu jej i Łukasza zachodzą ogromne zmiany, ale czytając cieszymy się z ich szczęścia. U Tomka w Wiosence zjawia się Agata, a jak wiadomo z poprzedniej części, ta dziewczyna to same kłopoty. Sięgając po tę książkę, czytelnik musi liczyć się z mnóstwem skrajnych emocji. Są w niej momenty pozytywne, pełne szczęścia i miłości oraz negatywne, pełne smutku i bólu. Dostajemy trochę więcej informacji o ciotce dziewczyn, Matyldzie, a wraz z tym poznamy znaczenie tytułu tej powieści. Uwielbiam historie pisane przez autorkę, ale zakończenie tej serii trochę mnie rozczarowało. Nie mówię, że było złe. Na pewno wielu czytelnikom się spodoba. Ja po prostu liczyłam na coś innego, na inny koniec tej historii. Z całą pewnością będzie to ogromne zaskoczenie dla wszystkich. Mimo to uwielbiam tę serię ❤️ "Krajobraz po burzy" to książka o wspaniałej rodzinie, miłości zarówno tej szczęśliwej jak i burzliwej, prawdziwych problemach, które mogą spotkać każdego z nas oraz o tym jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa Bóg. Świetnie napisana, z ważnym przesłaniem, warta poznania. Polecam wszystkim gorąco ten tytuł, ale jeżeli nie znacie wcześniejszych tomów to lepiej je najpierw nadrobić. Buziaki ❤️

"Krajobraz po burzy" to ostatni tom z Adą i Dorotą w...

akie zakończenia książek lubicie? Z Happy endem? Czy może odwrotnie?!

„Krajobraz po burzy” @malgosiamroczkowska_autor
To trzeci tom historii Ady i Doroty, które otworzyły swoją kawiarenkę.
Ogromnie wzruszyła mnie historia dziewczyn. Od tomu pierwszego po trzeci jest ona przemyślana, dająca nadzieję - ale także wiele do myślenia. Małgosia Mroczkowska postarała się aby wycisnąć ze mnie łzy podczas czytania. Nie zabrakło zwrotów akcji! Końcówka mocno zaskakuje! Na uwagę zasługuje okładka! Czy nie jest cudowna?!

⭐️⭐️⭐️⭐️/5⭐️

Ada razem z Mateuszem walczą o swoje małżeństwo. Tomek zostaje menadzerem w Wiosence
Dorota z Łukaszem nie mogą doczekać się rozwiązania ciąży. Wszystko ładnie i pieknie ale … wybucha pandemia.
Jak wpłynie na życie bohaterów i jakie zakończenie przygotowała autorka? Polecam sprawdzić !

Książka jest dla osób, które chcą znaleźć w książce ciepło, cudowną rodzinną atmosferę a i mogą uronić łzę

akie zakończenia książek lubicie? Z Happy endem? Czy może odwrotnie?!

„Krajobraz po burzy” @malgosiamroczkowska_autor
To trzeci tom historii Ady i Doroty, które otworzyły swoją kawiarenkę.

To ścisła kontynuacja poprzednich części - więc jeśli ktoś jeszcze nie czytał "Galerii spełnionych marzeń" i "Przy filiżance kawy" - polecam koniecznie nadrobić zaległości.
Siostry Ada I Dorota nadal prowadzą wymarzoną kawiarnię. Interes kwitnie, prywatnie też jest nieźle. Dorota i Łukasz spodziewają się dziecka, Ada próbuje na nowo poukładać życie z Mateuszem. Lecz nad wszystkich nadciągają ciemne burzowe chmury. Coraz częściej słychać o śmiercionośnym wirusie z Chin... Jak nowa sytuacja wpłynie na siostry i ich życie? Przekonajcie się sami...
Cykl o Adzie i Dorocie polubiłam za to, że jest taki prawdziwy, życiowy, a w sytuacji bohaterek mogłaby się znaleźć każda z nas. Napisany prosto i przyjemnie, mimo że opowiada o codziennym życiu, bardzo wciąga. Byłam ciekawa, jak potoczą się losy sióstr, niektóre sprawy bardzo mnie zaskoczyły. Ciekawe też było czytanie o covidowym czasie. Opisanie życia w pandemii, tych wszystkich absurdów, zakazów - to była podróż do całkiem niedawnej przeszłości, która na szczęście już za nami.
Książka utrzymuje klimat z poprzednich części, rodzina, wsparcie najbliższych i wiara są tu bardzo ważne. To przyjemna, życiowa, słodko gorzka opowieść o kobietach takich jak my. Polecam!

Pamiętam dzień, w którym zaproponowano mi wzięcie pod swoje skrzydła debiut literacki Autorki. To było dla mnie ogromne wyróżnienie. Uwielbiam promować książki znanych autorów oraz tych, którzy są nowi na rynku wydawniczym. Dziś zapraszam Cię na recenzję lektury pt. "Krajobraz po burzy". To trzeci tom i jednocześnie trzecia książka autorki w wydaniu papierowym.
Historia Ady i Doroty nieubłaganie dobiega końca. Jesteś ciekaw/a, co los tym razem przygotował dla naszych dwóch, pracowitych przyczółek?

W życiu Doroty i Łukasza zanosi się na poważne życiowe zmiany. Para spodziewa się dziecka, z czasem snują także plany o przeprowadzce. Jednak w tym samym czasie mieszkańcy Wiosenki popadają w niemoc i niepokój z powodu pandemii, która opanowała cały świat.

Ada i Mateusz walczą z kolei o odbudowę zaufania. Bardzo im zależy na odnowieniu i umocnieniu ich małżeńskich więzi. W końcu, co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela... Naprawdę od początku mocno im kibicowałam. W momencie, gdy nastał już przełom... Ach.

Jak się pewnie domyślasz u Tomka, Mariolki i Państwa Malinowskich też nie jest sielankowo. Tomek świetnie odnajduje się w roli menagera. Chłopak wdraża liczne zmiany, aby pozyskać więcej zadowolonych klientów. Bardzo zdolny i pracowity z niego mężczyzna, ale z mojej perspektywy też trochę zagubiony i rozbity emocjonalnie. Kocha kobietę, która jest dla niego jak "zakazany owoc". A ten jak wiadomo smakuje najlepiej.

Jeśli Autorka miała na niego taki plan, to ja to oczywiście w pełni szanuję. Ta książka kryje mnóstwo niespodzianek i zwrotów akcji. Nie wszystkie będą przyjemne, ale na pewno na długo je zapamiętasz.

Postać Agaty dodaje tej historii dodatkowego kopa, gdyż jej postać od początku skrywa wiele mrocznych tajemnic. Choć niekiedy pod twardą skorupą kryje się kruche serce.

Cóż mogę więcej rzec, cała seria od początku mnie urzekła zarówno okładkami i treścią. Ciebie też na pewno zachwyci. Te książki są pełne ciepła, rodzinnej atmosfery, motywacji, a także przebaczenia i wsparcia w trudnych chwilach.

Historia...

#krajobrazpoburzy jest trzecim tomem opowieści o losach Ady i Doroty, które są siostrami. Jeśli czytaliście/czytałyście "Galeria spełnionych marzeń" oraz "Przy filiżance kawy" to zachęcam do przeczytania również tej książki.

W galerii, którą prowadzą siostry Ada i Dorota, nastają trudne czasy. W kraju panuje koronawirus, przez który wszyscy panikują. Należy chodzić w maseczkach, odbywać kwarantanny, a swoje biznesy najlepiej zamykać i nie wychodzić z domu. Dorota stresuje się porodem, ponieważ nikt nie może przy niej być w tym czasie.

Ada i Mateusz próbują ratować swoje małżeństwo. Jednak jeszcze wiele przed nimi, niekoniecznie dobrego. Mateusz ma sekret, który odmieni życie Ady nieodwracalnie.

Tomek świetnie radzi sobie jako menadżer pensjonatu rodziców sióstr. Niestety jego przeszłość ponownie daje o sobie znać.

Jak bohaterowie poradzą sobie w czasie pandemii? Co jeszcze może ich spotkać? Czy zaznają wreszcie spokoju i szczęścia?

Powiem Wam, że ciężko było mi wrócić do czasów pandemii. Staram się o tym zapomnieć, a jednak motyw ten coraz częściej pojawia się w książkach napisanych przez polskich autorów.
W serii książek Pani Małgosi dużo przeczytałam o wierze w Boga, co dla niektórych czytelników może być nieco kłopotliwe.

Za całokształt polecam. Książkę szybko się czytało i łatwo się wciągnęłam, ponieważ znałam poprzednie tomy. Wkradło się kilka błędów "literówek", ale nie przeszkadzało to w spędzeniu miłego czasu z powieścią.

Jesteście gotowi na finałowy tom?

Autorka na wstępie wspomina zakończenie poprzedniego tomu, a poźniej rozpoczynają się dalsze losy sióstr. W życiu Ady znów pojawił się Mateusz. Kobieta zastanawiała się, czy dać szansę swojemu małżeństwu, czy jednak oddzielić przeszłość grubą kreską. Wydawało mi się, że ta decyzja nie była dla niej trudna. Jakby od początku wiedziała co zrobić.

W Wiosence Tomek wprowadza rewolucje, jako nowy manager dokonuje zmian, co nie bardzo podoba się pani Halince. Lata przyzwyczajeń ciężko z dnia na dzień tak szybko zmienić. Ale małymi kroczkami to się udaje.
W życiu Tomka chwilowo pojawia się stabilizacja. Choć ciągle jego głowę zaprząta pewna kobieta. Serce nie sługa. Dodatkowo w jego życiu znów wróci przeszłość, która nieoczekiwanie zapuka do drzwi. Nie byłam zbyt przychylna do jego decyzji, obawiałam się jakiś kłopotów, ale jak widać czasami warto zaryzykować.

Dorota ma lęki. Nie lubi zostawiać sama, lecz wyjawia to tylko siostrze. Ich więź jest naprawdę silna. Już niedługo na świat przyjdzie jej dziecko, a związek z Łukaszem rozkwita. Przed nimi piękne chwilę, ale również ciężkie decyzje.

Mateusz zrobi coś niemożliwego. I tu byłam mega zaskoczona, myślę, że i wy również będziecie. To była naprawdę odważny krok.

Autorka zadbała o każdy szczegół. Dowiedzieliśmy się co słychać u każdego bohatera. Nawet Agaty.
Jestem bardzo zadowolona z takiego zakończenia. Autorka spełniła moje małe marzenie.
Bardzo podobało mi się wtrącenie w fabułę motywu z książki Ewy "Księgarnia pod ratuszem" to bardzo miły gest ze strony autorki.

W książce nie zabraknie emocji. Akcja rozgrywa się podczas pandemii, przez co bohaterowie zmierzą się z jej przeszkodami i obowiązującymi zasadami. Na szczęście pomimo tego Autorka pięknie poprowadziła dalsze losy bohaterów.
Według mnie głównym tematem tej książki jest dawanie drugiej szansy człowiekowi. Może to ryzykowne posunięcie, bo niekiedy wiele możemy stracić, ale przecież "rzeka nigdy nie jest taka sama".

Jesteście gotowi na finałowy tom?

• 52/2023
  • Przeczytane 2024
  • Magia Słów
  • Propozycje Kasi
  • Do zdobycia
  • Do recenzji

Dodaj cytat z książki Krajobraz po burzy