Carolina. Królowie kartelu

Ciężko się czyta. Bohaterowie o zmiennych charakterach, pokręceni, nierealni, toksyczni. Chyba Manuel najlepiej wypada w całej serii jako postać. Fabuła momentami dość ciekawa, tylko momentami. Styl pisania zupełnie mi nie odpowiadał. Nie bardzo wiadomo jaki czas mija między poszczególnymi wydarzeniami. Szybkość zdarzeń jest mniej więcej taka: dziś zbliżenie, jutro mdłości, pojutrze potwierdzona ciąża.

Brutalny świat kolumbijskiego kartelu

"CAROLINA. KRÓLOWIE KARTELU."

AUTOR; K.M. KAROBELLA

WYDAWNICTWO: WASPOS

Cykl: Królowie kartelu (tom 3)

„- Lubisz widzieć strach w oczach swoich ofiar? Domyślam się więc, dlaczego tutaj mnie więzisz. Chcesz upodlić moją rodzinę, a kiedy moi bracia się ugną, zabijesz mnie na ich oczach. Takim właśnie jesteś człowiekiem. Okrutnym i bez serca.

— Z jednym mogę się zgodzić. Jestem okrutny dla swoich wrogów i zdrajców. A co do tego, iż nie mam serca, to mylisz się. Od dziesięciu lat wypełniała je tylko jedna osoba”.

Najmłodsza z rodziny Carolina, wychowana przez braci ich oczko w głowie. Spokojna, ciepła i troskliwa w zależności od sytuacji a w szczególności dla swojej rodziny potrafi walczyć jak lwica. Gotowa na wszystko.

Dziewczyna musi zmierzyć się również z rolą kobiet w mafii, gdzie zdanie i wola kobiet nie są brane pod uwagę, a ona nigdy nie przestała wierzyć, że spotka mężczyznę i stworzy związek z miłości oraz wyboru.

Pojawienie się dwóch mężczyzn, bezwzględnych, twardych, niebezpiecznych w jej życiu spowoduje wiele zawirowań i trudnych sytuacji. Wybory, które będzie musiała podjąć zmuszą ją do najtrudniejszej decyzji: rodzina czy miłość? Czy bracia uszanują jej wybór, czy kartel okaże się ważniejszy?

Ciężko rozstać się rodziną Cortes. Brutalny świat mafii, a wśród nich oni zasługujący na szczęście w swoim życiu. Carolina od samego początku do ostatniej strony wywołuje wiele emocji, świat mafii przedstawiony przez autorkę nie został upiększony, czy też zmiękczony, mamy pokazane, z czym się wiążę życie w tym świecie. Autorka nie boi się opisywać krwawych, brutalnych, mocnych scen ona nie unika tematu, wręcz pokazuje nam, że ten świat nie jest kolorowy. Od pierwszego tomu polubiłam pióro i twórczość autorki, przy każdym tomie umiała we mnie wzbudzić emocje, po niektórych sytuacjach miałam ochotę rzucić "czymś" :)

Idealnie została przedstawiona miłość i troska rodzeństwa, pomimo jakie błędy popełniali lub decyzje podejmowali, zawsze wybierali siebie. W ostatniej części mogliśmy poznać wiele odpowiedzi na nasze pytania i z tego powodu najlepiej polecam przeczytać po kolei każdy tom.

Tajemnice i zwroty akcji cały czas nas trzymają w niepewności, nie możemy przewidzieć, jak to wszystko się rozegra, nie wiemy który z bohaterów okaże przyjaciele lub wrogiem. Uczucia między bohaterami jest prawdziwa, a zarazem wystawiona na nie jedną próbę. Będzie wyzwaniem, będzie bolesna, będzie trudnym wyborem. Miłość czy rodzina kogo wybierze Carolina?

Świetnie połączyła niebezpieczeństwo, mafijne porachunki, romans, który rozgrzewa do czerwoności. Niesamowita powieść, która została dopracowana w każdym szczególe, przy której żaden czytelnik nie będzie się nudził.

Dziękuję bardzo KaroBella za możliwości współpracy.
Gratulację.
Polecam gorąco. Do zaczytania... @sylwiassssss

"Całe moje życie wywróciło się do góry nogami, odkąd pojawiła się w nim nogami. Miała być tylko moją zemstą, a stała się obsesją. Nie potrafiłem bez niej funkcjonować. Była dopaminą, której potrzebowałem każdego dnia."

Brutalny świat kolumbijskiego kartelu

"CAROLINA. KRÓLOWIE KARTELU."

AUTOR; K.M. KAROBELLA

WYDAWNICTWO: WASPOS

Cykl: Królowie kartelu (tom 3)

To już trzecią część serii 'Królowie Kartelu'' , czyli kontynuacja losów mafijnego rodzeństwa Cortes. Tym razem poznajemy historię najmłodszej siostry Juana i Manuela - Caroliny. Po śmierci rodziców, to bracia przejęli wychowanie i opiekę nad nią. Bezkompromisowo stała się ich oczkiem w głowie. Na pozór spokojna, troskliwa kobieta ale w obliczu prawdziwego zagrożenia potrafi być pewna siebie, waleczna i odważna. Jest świadoma roli kobiety w Kartelu kolumbijskim, jednak pomimo wszystkiego wierzy, że ma szansę na prawdziwą miłość.

Na jej drodze staje Diego Torres. Płatny zabójca, bezwzględny, pewny siebie a do tego skrywa wiele tajemnic. Mężczyzna sprawia, że powoli otwiera się serce Caroliny. Jednak w życiu zazwyczaj nic nie idzie zgodnie z planem. Na drodze do szczęścia budzącego się uczucia staje jeszcze ktoś. Ten ktoś sprawi, że Carolina będzie zmuszona podjąć najtrudniejszą decyzję: rodzina czy miłość?

W tej części dzieje się jeszcze więcej akcji niż poprzednio. Trzeba dobrze uważać, aby czegoś nie pominąć. Fabuła bardzo dobrze poprowadzona. Poziom nie uległ zmianie w żadną stronę. Ciekawa i różnorodna kreacja bohaterów.

Na przestrzeni wielu wydarzeń mogłam dostrzec zmianę w zachowaniu i postrzeganiu Caroliny. Potrafiła stanąć murem i walczyć o to, co było dla niej najważniejsze. Nie bała przeciwstawić się rodzeństwu aby iść za głosem serca.

Jednak tak jak w poprzednich częściach, a może i bardziej (...?...) drażniła mnie aż nazbyt przyspieszona i mało realna kwestia zachowania bohaterów, a konkretniej Caroliny. Rozumiem, że można się szybko zakochać, ale tu już było przesadą... poza tym jestem pod wrażeniem, jak autorka skonstruowała całą intrygę. Zakończenie jest bardzo emocjonujące. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić tego wszystkiego w realnym świecie.

Szkoda, że to już koniec historii Cortes. Bardzo się z nimi zżyłam i polubiłam.

Zlosnica_czyta

Jakie to było dobre. Śmiało mogę powiedzieć, że to najlepsza z trzech części serii #krolowiekartelu. KaroBella jesteś niesamowita zapewniłaś mi kolejny raz emocje tak silne ze moje serducho dostawało palpitacji. Już od pierwszysch stron trzymałaś w napięciu. Ci z Was którzy czytali Manuela wiedzą, że autorka zostawiła czytelnika w takim momencie iż szlag trafiał. Później torturawała😂 bo przyszło nam czekać kilka miesięcy żeby się dowiedzieć jaki finał miały tamte wydarzenia. A mnie, aż skrecało żeby poznać prawdę.
Jak tylko Carolina trafiła w moje ręce przerzucałam niecierpliwie strony, aby się przekonać co zgotowała dla bohaterów autorka. Czy jestem usatysfakcjonowana? A no jestem, ale po drodze niejednokrotnie wstrzymywałam oddech, dostawałam wypieków na twarzy, a moje serce co rusz zrywało się do galopu, albo stawało. KaroBella wie jak zapewnić mi mocne wrażenia i robi to w wielkim stylu. Widać gołym okiem, że z każdą kolejną napisana historią rozwija swój warsztat pisarski. Co bardzo mnie cieszy🥰
A wracając do książki Carolina jest młodszą siostrą Manuela i Juana. Bracia za wszelką cenę starają się ją chronić nie chcąc by cokolwiek jej się stało, co nie jest łatwe bo w świecie jakim żyją zagrożenie nieustannie czycha na nich wszystkich.
Bracia nie zdają sobie jednak do końca sprawy jak silna jest ich młodsza siostra i jak wiele jest w stanie znieść i poświęcić dla osób które kocha. Karobella genialnie wykreowała postać Caroliny. Ta dziewczyna intrygowała mnie od samego początku, a teraz mogłam poznać ja bliżej i jeszcze bardziej polubić. To niesamowita kobieta, która walczy jak lwica dla dobra swoich bliskich, ale też kiedy przyjdzie na to czas postanawia się postawić i zawalczyć o własne szczęście na które ona rownież zasługuje.
Przyjdzie jej jednak stoczyć nie łatwą walke ponieważ mężczyzna, który zawładnął jej sercem jest największym wrogiem ich rodziny. A to bardzo komplikuje sprawy.
Co zrobi Carolina kiedy zostanie postawiana przed wyborem? Rodzina i zemsta czy miłość u boku największego wroga? Czy dziewczyna odnajdzie szczęście, spokój i spełnienie o jakim marzy? Jakie będą konsekwencje jej wyborów?
O tym musicie przekonać się sami. Ale gwarantuje Wam, że emocji tam nie zabraknie. KaroBella ani na chwile nie zwalnia tempa serwuje raz za razem doznania tak silne i skrajne że momentami z trudem łapałam oddech i uspokajałam rozszalałe serce. Były też chwile wzruszenia, gdzie gula w gardle rosła, a łzy zbierały się pod powiekami. Nie zabrakło tu również momentów gdzie wstrzymywałam oddech i zamierałam przerażona. Oj działo się tu wiele❤️😍💔🔥🤯🥺 Podsumowując takim ksiażką mówię TAK i takich książek poporszę wiecej😍
Gorąco wam polecam historię Caroliny, która jest zwieńczeniem serii Królowie Kartelu. Jeśli z kolei nie czytaliście jeszcze tej serii to koniecznie musicie nadrobić zaległości, bo jest tego warta. U mnie dołączyła ona do listy moich ulubionych serii mafijnych. I smutno mi, że to koniecznie ten niesamowitej przygody. Dziękuje @karobella za zaufanie i możliwości przeczytania i zrecenzowania wszystkich tomów. To była czyta przyjemność ❤️💚💙 Czekam na wiecej😍
#recenzja #Carolina #krolowiekartelu #karobella #czytamirecenzuje #czytambolubie #recenzjanadzis #ksiazkagodnapolecenia #mojarecenzja #opiniaoksiazce #waspos #przeczytajksiazke #review #bookreview #booksragram #oczarujmnieksiazko #przeczytajksiazke #książka

🏵 "Carolina" autorstwa K.M Karobelli to romans mafijny, oraz trzecia część serii pod tytułem "Królowie kartelu".

🏵 Carolina jest najmłodszą z rodzeństwa Cortes. Jest siostrą Juana Luisa oraz Manuela., którzy troszczą się o nią i chronią od złego.
Diego Torres, portorykański zabójca współpracujący z braćmi zbliża się do dziewczyny, i chce ją poślubić.
Jednak gdy Carolina wyjeżdża z nim do Puerto Rico jej życie nagle wywraca się do góry nogami. Na horyzoncie pojawia się Alejandro, który zrobi wszystko, aby zemścić się na rodzinie Cortes

Kim tak naprawdę jest Alejandro i dlaczego pała żądzą zemsty?
Jaką tajemnicę ukrywa Diego?
Komu dziewczyna może ufać?
Kto jest przyjacielem, a kto wrogiem?

🏵 To już moje kolejne spotkanie z piórem autorki, a ta seria naprawdę przypadła mi do gustu. Akcja powieści rozgrywa się w środowisku kolumbijskiego kartelu, i pojawiają się w niej bohaterowie z poprzednich części. Choć każda część opowiada historię innego z rodzeństwa, to polecam zapoznać się z całą serią, gdyż w ten sposób będziecie lepiej się orientować w fabule, ponieważ wątki łączą się ze sobą i bez tego możecie czasem się pogubić.
Bardzo polubiłam rodzeństwo Cortes, i choć mieli swoje wady, i popełniali błędy, to ich wzajemna miłość i troska względem siebie mnie rozczuliły. Fajnie było znów spotkać Juana, Manuela i Sofie, ale żałuję, że o Natalii było tylko wspomniane, gdyż zdobyła ona moją sympatię w poprzednim tomie i fajnie by było, aby się pojawiła.
Autorka lubi zaskakiwać, i gdy już myślałam, że wiem w jaki kierunku pójdzie akcja, to wszystko się skomplikowało, i nie mogłam uwierzyć, w to co się wydarzyło. Byłam trzymana w niepewności i bałam się o życie naszych bohaterów, które nie raz wisiało na włosku.
Jest to świetna seria, która dostarczyła mi masę emocji.

Jeśli lubicie romanse mafijne z niespodziewanymi zwrotami akcji, intrygami i tajemnicami, to polecam przeczytać.

Jednak gdy Carolina...

Carolina to 3 część historii walecznego rodzeństwa. Po gorących i niebezpiecznych braciach czas na moją ulubienice. Autorka zabiera nas w sam środek piekła jaki gotują sobie faceci z ogromnym alter ego.
Od samego początku postać Caroliny bardzo mi sie podobała a część poświęcona jej nie zawiodła mnie. Dziewczyna kolejny raz udawadnia nam jak silną I odważną jest kobieta. Gotowa na każde poświęcenie aby ratować ukochane osoby.

"Może nie byłam gotowa, żeby zostać jego żoną, ale zależało mi na nim i tylko on potrafił sprawić, że moje serce biło szybciej."

@k.m_karobella_autorka jest mistrzynią słowa a prowadzona przez nią fabuła doprowadza człowieka na skraj wytrzymałości.
Ciągłe zwroty akcji , niewyparzony język naszej bohaterki oraz niebezpieczni faceci sprawiają, że jesteś na najwyższym levelu emocjonalnym.
Moim zdaniem jest to obowiązkowa seria dla wszystkich lubiących klimat mafii z nutka erotyzmu, miłości, odwagi ,lojalności i zdrady.
Jeżeli chcecie się dowiedzieć co wybrała Carolina :miłość czy rodzinę to koniecznie ja przeczytajcie. Gwarantuje ,że nie zawiedziecie się na niej. ❤️

To jest najlepszy tom z całej serii.
Ja od początku byłam zakochana w tej bohaterce i bardzo oczekiwałam historii poświęconej jej. I nie zawiodłam się. To, co tu się działo. Jeju tyle emocji, że książkę przeczytałam błyskawicznie, oderwać się nie mogłam i wciąż mi mało, bo z tymi bohaterami mogłabym spędzić zdecydowanie dużo, dużo więcej godzin.

Caroline jest najmłodszą z rodzeństwa. Jej starszych braci już mogliśmy poznać w tomie 1 i 2, ale tutaj również ich nie brakuje, są stałymi gościami w życiu dziewczyny, ponieważ dla nich rodzina jest najważniejsza.
A przeszłość, którą kiedyś ktoś napisał puka do drzwi dziewczyny.
Ale relacje uczuciowe również nie są łatwe, bo pojawi się wiele mężczyzn, którzy walczą o względy bohaterki. I mogę przyznać, że dopiero Alejandro chwycił mnie za serce. Pomimo niebezpiecznego i władczego mężczyzny pokazał swoją kruchość i uczucia.
Do tego wszystkiego malutka Emma, która również skradła moje serce. No i matka mężczyzny, którą nie raz w myślach torturowałam.

Książka wywołała u mnie wiele emocji i odczuć. Cieszę się, że mogłam poznać całą serię Kartelu, bo jest ona warta wagi i bardzo dobre historie mafijne skrywają, które są godne polecenia każdemu.

To jest najlepszy tom z całej serii.

Caroline jest najmłodszą z...

2003

Poprzednie powieści o braciach Cortes były świetne. Ale ta o ich siostrze Carolinie jest rewelacyjna, pełna ciągłych zwrotów akcji i tajemnic.
W życiu 26-cio letniej Caroliny nie było zbyt wielu mężczyzn a teraz ta sytuacja się zmieniła. Najpierw jej ochroniarz oznajmia, że ją kocha a później Diego Torres, płatny portorykański zabójca pracujący z jej braćmi nagle jej się oświadcza. Juan zgadza się na ich wyjazd na Sycylię, żeby lepiej się poznali.
Tylko, że tutaj zostaje porwana przez przywódcę meksykańskiego kartelu a zarazem wroga jej rodziny Alejandro Roya.
To co się potem dzieje, przechodzi ludzkie pojęcie. Carolina nie wie, kto jest wrogiem a kto przyjacielem,komu może ufać a komu nie.
Autorka świetnie buduje napięcie, wie jak grać na uczuciach i emocjach czytelnika i w pełni tę wiedzę wykorzystuje.
Carolina znajduje się nieraz w sytuacji bez wyjścia, gdy musi wybierać między lojalnością w stosunku do własnej rodziny a miłością, dla której nie ma granic.
To typowy romans mafijny więc nie brakuje w nim porachunków mafijnych , brutalności i tortur. Są porwania, tajemnice, zdrada, brak lojalności i dużo gorących scen pożądania.
Intryga widziana jest oczami kilku osób, przez co poznajemy ich motywy postępowania, myśli i odczucia.
Cała rodzina Cortes jest w komplecie i ma duży udział w rozgrywającej się akcji. Ale jest też jeszcze "ktoś" kto skradł serce Caroliny.
Bardzo lubię takie porywające i pełne ciekawej akcji romanse mafijne, pełne niebezpieczeństw, intryg, tajemnic ale również i miłości, która mimo chwilowych wahań i trudności potrafi zmieniać człowieka, który kocha i jest kochany.

🥀🥀🥀🥀🥀🥀 Recenzja 🥀🥀🥀🥀🥀🥀

K. M. KaroBella " Carolina " #3
@k.m_karobella_autorka

#3LaFamilia

Seria : Królowie Kartelu #3

Wydawnictwo :Waspos
@waspos

🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

" - Nikomu nie pozwolę zrobić ci krzywdy! Ochronię cię, nawet gdybym miał oddać duszę diabłu. Dla mnie jesteście najważniejszymi osobami w życiu..."

" Carolina " to zakończenie i finałowy tom serii #LaFamilia " Królowie Kartelu "..

Szkoda że musimy pożegnać się z rodziną Cortes, z którą przeżyliśmy niesamowitą przygodę..
Seria naprawdę genialna, którą każdy powinien przeczytać..

Autorka poraz kolejny dostarcza nam niesamowitych wrażeń od których dostaniemy palpitacji serca..

Książka pochłonie nas od początku do samego końca..
Bohaterowie barwni i przejrzysci a fabuła świętnie poprowadzona do samego finału..

" Carolina " to historia pełna intryg, tajemnic, niebezpieczeństwa, zwrotów akcji, zdrad, bezwarunkowej miłości i zmierzenia się z przeszłością..

Carolina Cortes najmładsza z rodzeństwa..
W swoim 26 letnim życiu przeszła wiele, przez co stała się silna kobietą, która potrafi walczyć o swoje i na tym na czym jej zależy .. Pomimo tego co przeszła, nie przestała być dobra i wrażliwa..
Lojalna wobec swojej rodziny i swoim przekonaniom, zawsze kieruję się sercem i wierzy w prawdziwą miłość..
Na drodze Carolin stanie nie jeden mężczyzna który będzie chciał mieć ja tylko dla siebie , ale tylko jeden wywoła u nie szybsze bicie serca..
Tylko jeden będzie wywoływać sprzeczne uczucia i zawładnie sercem i ciałem Caroliny..
Ale kiedy ktoś zagraża osobom które kocha, staje się zdeterminowana i nie cofnie się przed niczym..

🥀🥀🥀🥀🥀🥀 Recenzja 🥀🥀🥀🥀🥀🥀

K. M. KaroBella " Carolina " #3
@k.m_karobella_autorka

#3LaFamilia

Seria : Królowie Kartelu #3

Wydawnictwo :Waspos
@waspos

🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻

" Carolina " to zakończenie i finałowy tom serii...

Carolina Cortes to najmłodsza z rodzeństwa, oczko w głowie Juana Luisa. Jest to silna kobieta, która zdecydowanie stąpa po ziemi a zarazem jest delikatna i krucha. Do szczęścia potrzebuje miłości, ciepła i spokoju. Diego Torres to płatny zabójca i przyjaciel braci Cortes, jego serce zdecydowanie mocniej bije do Caroliny. Wydawałoby się, że wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia ale nie tak prędko. Życie kobiety wywraca się o 180 stopni a na jej drodze staje ktoś jeszcze, ktoś kto sprawia, że jej serce zostaje rozdarte a ona musi wybrać: rodzina czy miłość?

Co tutaj się działo ten tylko wie, kto czytał tą część! Nasza cudowna km KaroBella standardowo zafundowała nam ogromną dawkę emocji i zwrotów akcji. To jak autorka tworzy historię, w jaki sposób zaskakuje nas jest genialny. Prawdę mówiąc czytają tą książkę nie do końca wiesz czego możesz się spodziewać i to kocham w tym najbardziej - tą niepewność, nie możesz odłożyć tej pozycji bo musisz koniecznie wiedzieć co zadzieje się dalej. Pióro autorki jak zwykle jest lekkie i pochłania się tekst z największą przyjemnością. Na ogromny plus jest perspektywa wieloosobowa - ta pozycja pozwala nam poznać stronę Caroliny i innych osób trzecich co jest dla mnie na ogromny plus!

Jest to romans mafijny - musimy liczyć się z tym, że spotykamy tutaj dużo brutalnych scen oraz tych momentów, w których mamy intymne zbliżenia bohaterów. Jest to pozycja zdecydowanie dla osób pełnoletnich. Dla osób, które nie przepadają za scenami erotycznymi uważam, że spokojnie możecie je pominąć bo nie są one głównym elementem historii a gorącym dodatkiem. Autorka serwuje nam wiele scen akcji, więc dla miłośników adrenaliny - ta pozycja będzie genialna!

W tej pozycji znajdziemy wiele tajemnic z przeszłości, które mocno nas zszokują. Przeżywamy tutaj emocjonalny rollercoster. Na mojej twarzy pojawiły się również łzy, więc mogę zapewnić, że historia mocno może nas poruszyć.

Serdecznie zachęcać was do zapoznania się z tą pozycją oraz z całą serią! Zapewniam was, że w tych historiach można się totalnie zatracić!

• Tajemnice z przeszłaści
  • Wersja papierowa