Manuel. Królowie kartelu

Okładka książki Manuel. Królowie kartelu K. M KaroBella
Okładka książki Manuel. Królowie kartelu
K. M KaroBella Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Królowie kartelu (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Królowie kartelu (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2022-11-25
2022-11-25

W tej chwili średnia ocen dla tej książki to 8,0? Czy ja czytałam inną książkę? Nie, tytuł ten sam, autorka ta sama.
Czyta się ciężko. Fabuła nie byłaby zła, gdyby ją dopracować, i przede wszystkim poprawić styl pisania.
Lubię w powieściach, nie tylko w romansach, zwroty akcji, a tu jak był zwrot, to od razu 180 stopni. Dużo sytuacji nielogicznych, pokręconych totalnie. Bohaterowie nie dali się polubić, chemii między nimi też nie było. Parafrazując kultowy film: "za mało romansu w romansie".
A mafia?, co to za mafijna rodzina, po domu której kręci się kto chce, i w dzień i w nocy, bo groźni mafiozi nie mają w posiadłości ani alarmu, ani monitoringu, a ochronę być może mają, być może nie.

CIEKAWA FABUŁA O POGMATWANYCH RELACJACH I ZACHOWANIACH W MAFIJNYCH KRĘGACH, POMIMO ZE JEST TO KOLEJNA CZĘŚĆ MOZNA CZYTAC NIEZALEZNIE, GDYZ SA WATKI PRZYPOMINAJACE ;

Jest to druga część mafijnej opowieści o rodzeństwie Cortes i muszę przyznać, że czytało mi się ją zdecydowanie lepiej niż pierwszą część z Juanem.
Manuel jest młodszym z braci. Ten zdecydowanie zbyt przystojny i urokliwy mężczyzna cieszy się ogromnym powodzeniem wśród kobiet, ale jego serce jak dotąd skradła tylko jedna osoba - Natalia. Po burzliwych wydarzeniach mających miejsce w pierwszej części serii zarówno Manuel, jak i reszta rodzeństwa próbuje sobie poradzić z informacjami, jakie na nich spadły - każde na swój sposób. Dla Manuela ucieczką od rzeczywistości okazują się być narkotyki i alkohol, co w konsekwencji sprawia, że rujnuje swój związek z jedyną dziewczyną na jakiej kiedykolwiek mu zależało.

Manuel jest to postać, z którą od samego początku połączyła mnie niewidzialna nić sympatii. Kibicowałam mu we wszystkim co robił i miałam nadzieję, że jego wybory i sposób postępowania będzie rozsądniejszy niz brata. Czy to się udało? Myślę, że w wielu przypadkach tak, jednak geny Cortesów nie jest tak łatwo zagłuszyć 😉 Manuel chcąc wyjść na prostą postanawia ożenić się z piękną Julietą Guzman, która również pochodzi z rodziny mafijnej. Małżeństwo nie jest bynajmniej z miłości. Kierując się zdrowym rozsądkiem Manuel postanawia przypieczętować w ten sposób sojusz pomiędzy dwoma kartelami, a tym samym zyskać na sile.
Czy aranżowane małżeństwo z rozsądku jest w stanie wygrać z prawdziwą miłością wystawioną na ogromną próbę?

O tym musicie przekonać się sami 😉

Wahałam się pomiędzy daniem jej jednej gwiazdki albo dwóch. Pozostanę przy jednej. To, co tu się działo, to moda na sukces tylko w wydaniu książkowym. Już jest dobrze, już jest źle. Już jest wszystko jasne, już główni bohaterzy motają całą sytuację. Nie, to nie na moje nerwy. Taki rodzaj pisarstwa odkładam na półkę i zostawiam dla innych, którym się to podoba.

Recenzja booktour

[…] w życiu czasem zdarzają się nieprzewidywalne sytuacje, jak na przykład wtedy, kiedy sądzisz, że nic cie już nie zaskoczy. Nagle zostajesz brutalnie sprowadzony na ziemię i nie wiesz kompletnie, co robić[…]

Czy w Waszym życiu zdarzyły sie takie sytuacje, w których totalnie nie wiedzieliście co robić?

Manuel młodszy brat Juana Luisa. Wieczny playboy, lovelas, chcąc zapomnieć o swej poprzedniej miłości, wchodzi w układ z innym bossem mafii i postanawia wziąć za żonę jego siostrę, Juliette. Jednakże los ma przygotowane dla niego co innego. Gdy na jego drodze staje jego eks, lawina sytuacji i zwrotów akcji zaczyna się rozkręcać.

Myślałam, że po pierwszej części już mnie nic nie zdziwi, ani nie zaskoczy, a tu proszę. Autorka zafundowała mi tak mocny rollercoaster uczuć i emocji, że nadal nie wiem jak się nazywam, ani gdzie aktualnie jestem. Trzęsącymi się rękoma piszę tą recenzję, bo to co przeczytałam na końcu, sprawiło, że moje serce przestało bić. Wciąż rozpamiętuje akcje i te wszystkie zwroty, które nie pozwoliły mnie na normalny oddech. Jedna kartka spokoju i autorka musiała znowu spowodować, że oddech szalał, a chęć mordu na autorce była co raz bardziej większa i wciąż pozostaje, bo tak się do jasnej ciasnej nie kończy książki. Moja droga jak mogłaś?! 😂jak ja będę żyła teraz co?! Pół nocy nie będę spała, bo będę dalej myśleć o tym co się tam wydarzyło. A wydarzyło się dużo. Bo miałam ochotę zabić, udusić, powiesić kilka razy i Manuela, i Juliette i innych. A kiedy próbowałam wziąć głębszy oddech, to oczywiście nie pozwoliłaś.

Polecam całym serduchem obie części i mam nadzieję, że w końcu przeczytam ostatnią część i wszystko będzie dobrze, bo moje serce tego nie wytrzyma :(

Recenzja booktour

Manuel młodszy brat Juana Luisa. Wieczny playboy,...

Drugi tom serii "La Familia"
Tym razem bohaterem jest młodszy z braci Cortes - Manuel.
Manuel wie, że pokpił sprawę. Wybuchy agresji napędzane kolejną dawką alkoholu i heroiny doprowadziły do rozstania z Natalią i jej wyjazdu. Mężczyzna jednak by zapomnieć o niej próbuję wziąć odpowiedzialność za interesy i wejść w układ z kartelem Guerrero, poślubiając siostrę jednego z dowódców Juliete Guzman. Młoda bo zaledwie 19-letnia dziewczyna początkowo nie jest zainteresowana, a wręcz niechętna do tego układu. Jednak zmuszona przez brata postanawia jakoś dogadać się z Manuelem. Kiedy wszystko wydaje się iść jak należy w życiu Manuela znów pojawia się Natalia. Mężczyzna jest zdezorientowany. Nie potrafi wybrać. Z jednej strony miłość z której się nie wyleczył, z drugiej Julieta do której zaczął żywić głębsze uczucie. Sytuacja staje się tym bardziej ciężka gdyż za plecami braci Cortes ktoś dokonuje makabrycznych morderstw. Czy jest to wróg o którym już zapomnieli? Co wspólnego ma z całą sytuacją brat Julii? Kogo wybierze Manuel?

Zaskoczyła mnie ta historia. Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie ciąg dalszych wydarzeń, a te zdecydowanie pędziły. Akcja parła do przodu, a intryga stawała się coraz bardziej zawiła. Jednak najbardziej to właśnie samo zakończenie mnie zaskoczyło. Myślę, że to idealna lektura dla miłośników mafijnych romansów, bo i pikantnych scen tu nie zabrakło a fabuła zaskakuje.

Drugi tom serii "La Familia"
Tym razem bohaterem jest młodszy z braci Cortes - Manuel.

" Manuel" to druga część #2LaFamilia Królowie Kartelu, która zafundowała mi tyle emocji ,że nie wiem od czego zacząć tą recenzje.

W tej części możemy przyjrzeć się aranzowanemu małżeństwu i to jakie emocje towarzysza zarówno po stronie mężczyzny ,który wybrał sobie kobietę, oraz stronę kobieca ,która wie w jakiej rodzinie się urodziła i ,że ten fakt jest nieunikniony .
Jednak decyzję Manuela niestety mają bezpośredni wpływ na Juana oraz Sofie. To co ta rodziną przechodzi przez chęć bycia "królem " mafii to głowa mała. Strasznie mi żal kobiet z rodziny Cotres ,ponieważ cały gniew spada na nie. To one cierpią najbardziej zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym. Jednak to cierpienie za każdym razem sprawia ,że stają się silniejsze i udawadniaja ,że są mocniejsze niż niejeden gangster. Nie od dziś wiadomo ,że kobieta psychicznie jest w stanie znieść więcej niż facet .
Ksiazka zafundowała mi tak dużo emocji ,że zanim usiadłam tutaj z wami do recenzji musiałam ochłonąć. Nie dość, że człowiek przeżywa historię Manuela to w powieści cały czas mamy jego całą rodzinę i ich przeżycia.
W trakcie czytania potrafiłam znienawidzić i zarówno wybaczyć niektórym bohaterom, rzucić książą przy brutalnych opisach a także dać w gębę Co poniektórym, żeby się opamiętali... były też chwile słabości, bo będąc emocjonalnym człowiekiem przeżywam z bohaterami każdą stratę. Na szczęście pomiędzy brutalnością, nienawiścią, chęcią mordu mamy także miejsce na miłość, wybaczenie, nadzieji. Gwarantuje wam ,że jest to powieść, która długo zostanie wam w pamięci a zakończenie? No właśnie.... autorka zaserwowała taki cios ,że aż spadłam z łóżka ...

W tej części możemy przyjrzeć się aranzowanemu małżeństwu i to jakie emocje towarzysza zarówno po stronie mężczyzny ,który wybrał sobie kobietę, oraz stronę kobieca ,która wie w jakiej rodzinie się urodziła i ,że ten fakt jest nieunikniony...

"Manunel" jest drugą częścią serii. Niestety nie czytałam pierwszej części, ale udało mi się połapać o co chodzi. Na pewno nadrobię brak.
W tej części poznajemy młodszego z braci Cortez - Manuela. Chcąc zaprowadzić rojezm z meksykańskim kartelem decyduje się na ślub z młodsza siostrą tamtejszego bossa -Juliettą. Niestety Manuel ma cały czas w sercu Natalię, którą potraktował paskudnie. Przez to uciekł w używki. Czy Julietta, 19latka, spokojna, szara myszka (czy oby na pewno?),uleczy jego zranione serce? Czy się pobiorą?
W książce nie ma nudy, pochłania do końca, akcja goni akcję. Kobiety potrafią zaskoczyć. Nie obyło się bez krwawych scen. Uczucia, zemsta, intrygi, zdrada. Tego w tej książce nie zabraknie. Zakończenie? Szczerze, spodziewałam się happy endu, a tu szok! W takim momencie? Nie pozostaje mi nic innego, jak wrócić do pierwszej części, a następnie od razu sięgnąć po trzecią. Co tu się wydarzyło?!
Kto chce zniszczyć rodzinę Cortez?
Czy Julietta i Manuel się pobiorą?
Co wygra, serce czy rozum?
Tego dowiedzie się czytając tą książkę.
Czy polecam? Zdecydowanie tak, jeśli lubisz romans mafijny

💥💥💥💥💥 Recenzja 💥💥💥💥💥

K. M. KaroBella " Manuel "
@k.m_karobella_autorka

#2LaFamilia

Seria : Królowie Kartelu #2

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑

" Jak można tak bardzo kogoś nienawidzić ?
Ile goryczy i zła trzeba w sobie mieć, by bez mrugnięcia oka zabić drugą osobę ?
I pomyśleć, że to kobieta kobiecie zgotowała taki los..."

" Manuel" to druga część #2LaFamilia Królowie Kartelu.. Poraz kolejny autorka pokazała, że potrafi nam dostarczyć niesamowitych i niezapomnianych emocji..
Książka pochłonie nas od pierwszej strony, aż do ostatniej kartki, nie pozwalając się oderwać.. Fabuła spujna i świetnie przemyślana, postacie rewelacyjnie wykreowani ... Powieść przedstawiona z perspektywy kilku bohaterów..
Historia pełna napięcia, intryg, tajemnic, nie przewidzianych zwrotów akcji.. To nie tylko historia Manuela ale także Juana i Sofii ..
" Manuel " to brutalny świat mafii, w którym miłość I lojalność wobec rodziny zostaje wystawiona na próbę..

Manuel młodszy brat i prawa ręka Juana Luisa..
Po ostatnich wydarzeniach i burzliwym zakończeniu związeku z Natalią, Manuel postanawia zaranżować ślub z Juliette Guzman siostrą Bossa meksykańskiego Kartelu Guerrero.. W ten sposób odbudować dawne przymierze i połączyć siły i zapewnić bezpieczeństwo rodzinie ..
Po zaręczynach Manuel zabiera Juliette do swojej posiadłości..
Po nieoczekiwanych zdarzeniach na drodze Manuela staje jego miłość Natalia, którą zabiera do siebie, co nie podoba się to jego narzeczonej.. Jak by tego było mało, ktoś chce przejąć władze na ich terenie..
Manuel i Juan zrobią wszystko aby ochronić swoich bliskich..

💥💥💥💥💥 Recenzja 💥💥💥💥💥

K. M. KaroBella " Manuel "
@k.m_karobella_autorka

#2LaFamilia

Seria : Królowie Kartelu #2

Wydawnictwo : Waspos
@waspos

👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑👑

" Jak można tak bardzo kogoś nienawidzić ?
I pomyśleć, że to kobieta kobiecie zgotowała taki los..."

" Manuel" to druga część...

tak samo denna jak 1 tom :/ po 3 juz raczej nie siegnę.

tak samo denna jak 1 tom :/ po 3 juz raczej nie siegnę.

• (L) Romans
  • 2023 rok