Spłoń dla mnie

Amare
2023-04-19
2023-04-19

Okładka książki Weselny galimatias Paula Ciulak, Agata Mania, Charlotte Mils
Weselny galima... Paula Ciulak, Agata...
Okładka książki Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magdalena Jachnik
Świąteczny tatuaż Paula Ciulak, Magda...

„Bo tak naprawdę życie to gra i nieważne, jakie masz karty, tylko jak się nimi posługujesz.”

Wychodząc za mąż każda kobieta marzy o szczęśliwym życiu u boku ukochanego mężczyzny. W dzisiejszych czasach jest to często możliwe, gdyż dwoje ludzi łączą więzy, które chcą przypieczętować ślubem. Bywa jednak tak, jak u bohaterki książki „Spłoń dla mnie”, że w sprawie swego zamążpójścia nie miała w ogóle nic do powiedzenia.

Dziewiętnastoletnia Vivira Merri miała to nieszczęście, że urodziła się w mafijnej rodzinie. Jest córką zastępcy hiszpańskiej ESPINY, więc zdaje sobie sprawę, że prędzej czy później zostanie żoną jakiegoś capo lub kogoś z jego rodziny. Na życie z kimś, kto będzie jej prawdziwą miłością nie ma co liczyć. Wie, że w tym świecie kobieta nie ma głosu i niewiele może zrobić w tej kwestii. Decyzje należą do mężczyzn, a ta dotycząca jej zamążpójścia wydarza się szybciej, niż myślała.

W momencie, gdy zaczynamy poznawać tę historię ważą się losy Viviry, która jeszcze o tym nie wie, że na zebraniu argentyńskiej mafii ECLIPSE zapadają postanowienia dotyczące wprawdzie interesów mafijnych, ale ona jest tutaj ogniwem łączącym dwa klany. W negocjacjach bierze udział szef ESPINY Tavio Rossi oraz jego młodszy o 4 lata brat Khalo i wujek Viviry, Christiano. Debatują o zagrożeniach, jakie wysuwają się ze strony silnych oddziałów włoskich i boliwijskich i szukają rozwiązań dla wspólnego przeciwstawienia się konkurentom. Postanawiają, że dla umocnienia współpracy ECLIPSE i ESPINY najlepiej jest przypieczętować umowę małżeństwem. I tak dochodzi do chwili, gdy Vivira przybywa do Buenos Aires i swego męża widzi po raz pierwszy w życiu stając przed ołtarzem.

Pani Paula Ciulak napisała już kilkanaście książek, wiec widać, że jest to pisarka z mnóstwem pomysłów, a ja dopiero wraz z tą powieścią mogłam poznać jej styl i sposób opowiadania wykreowanych historii. Mimo zmysłowej okładki, jaka zdobi tę powieść, nie jest to erotyk w pełnym znaczeniu tego słowa, lecz raczej romans z mafią w tle, w której są też erotyczne elementy, ale występują w niewielkim wymiarze. Autorka potrafi umiejętnie opisywać tego rodzaju doznania, ale nie stanowią one przeważającej części fabuły. Uwaga nasza została ukierunkowana bardziej na to, jak toczy się relacja między głównymi bohaterami i co z tego wyniknie. Oczywiście można było przewidzieć, że niektóre sytuacje zaistnieją, ale nie wszystko jest proste i oczywiste.

Mamy w niej trzech bohaterów, którzy przedstawiają nam swój punkt widzenia, ale to głównie wokół Tavio i Viviry toczy się oś wydarzeń. Jest tak dlatego, gdyż Tavio okazał się tym z braci, który jest bardziej zainteresowany kobietą, która weszła do rodziny Rossi. Khalo to niesympatyczny, chłodny buc, który nie potrafi wykrzesać z siebie żadnych pozytywnych uczuć. Jednak z czasem pojawiła się u mnie wobec niego nić sympatii, wskutek decyzji, jakie on podejmuje w dalszej części powieści.

Natomiast Tavio od pierwszych stron wzbudza sympatię, mimo że uchodzi za bezwzględnego capo, jednak pod tą maską skrywa się troskliwy, inteligentny i uczuciowy człowiek, mimo że jest bezwzględnym szefem mafii. Jednak w tej części autorka nie dała poczuć jego mrocznej strony charakteru, ani mafijnej otoczki. Są niewielkie wstawki, ale one nie dały tego wrażenia, gdyż większość fabuły dotyczy relacji między Tavio i Vivirą.

Podobała mi się postawa Viviry, która nie pozwalała sobą całkowicie zawładnąć, lecz pokazuje swój zadziorny pazur i walczy o siebie. Autorka stworzyła silną, pewną siebie kobietę, która zna swoje miejsce w szeregu, ale jednocześnie nie godzi się na to, by traktowano ją jak przedmiotową kukłę. Ma swoje poglądy, marzenia, pasje i stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Autorka pisząc tę historię pokazała, że czasami los w przewrotny sposób daje w prezencie miłość tam, gdzie się jej nie spodziewamy.

Historia nie jest skomplikowana, ale ma w sobie klimat, który wciąga od pierwszych stron i trzyma aż do końca, które nie jest tak naprawdę jeszcze końcem, gdyż ta fascynująca opowieść urywa się w najbardziej emocjonalnym i tajemniczym momencie. Z tego względu czekam z podekscytowaniem na kolejne wydarzenia, jakie będą miały miejsce w drugiej części „Spłoń dla mnie”.

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z wydawnictwem Amare

Kobieta, która nie chce być tylko bezwolną lalką. Mężczyzna, dla którego najważniejsze jest dobro jego rodziny. Namiętność, która nigdy nie powinna się pojawić.
Vivira to bratanica capo hiszpańskiej mafii. Dziewczyna od zawsze wiedziała, że wyjdzie za mąż z obowiązku, a nie z miłości. Nie przypuszczała jednak, że przyjdzie jej poślubić Khalo Rossi, brata szefa argentyńskiej Eclipse. A już na pewno nie przypuszczała jak będzie wyglądać jej nowe życie w Buenos Aires i jak duż rolę odegra w nim Tavio - jej szwagier. Aranżowane małżeństwo, które ma połączyć dwie mafie, staje się dla obu stron początkiem katastrofy. Zadziorna piękność, będąca zabezpieczeniem zawartej umowy, niepostrzeżenie zmienia dotychczasowe życie w walce żywiołów.
Jest to książka, w której nie brakuje zwrotów akcji, niespodziewanych sytuacji, momentów zaskoczenia, chwil grozy i strachu, ale także ogromnego pożądania i ognistej namiętności.
Już od pierwszych stron polubiłam Vivirę. Lubię bohaterki z pazurem i silnym charakterem. Khalo nieziemsko mnie denerwował. Dopiero pod koniec książki zyskał trochę mojej sympatii. Tavio z kolei od samego początku mnie zainteresował. Wzbudził moją sympatię i zaufanie i jak się okazało, nie pomyliłam się co do niego.
Naprawdę fajny i przyjemny styl i lekki język sprawiają, że książkę czyta się bardzo szybko. Jest to wciągająca historia, od której ciężko było mi się oderwać. Zdecydowanie nie jest to banalna i szablonowa historia. Mi się ona bardzo podobała i już czekam na dalsze części. Na pewno z przyjemnością je przeczytam.
Jeśli lubicie romanse mafijne to ta książka na pewno się wam spodoba. Ja gorąco polecam. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu Amare za egzemplarz. ❤️

Romans z mafią w tle... W większości książek mafinych są aranżowane małżeństwa. Pewny siebie,przystojny ,bogaty szef oraz posłuszna, niemająca swojego zdania młoda kobieta . Ale tu schemat kobiety jest inny,bohaterka jest zadziorna,walczna, niezależna,potrafi posługiwać się bronią.
Ależ autorka potrafiła namieszać w życiu trójki bohaterów,takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam. 😈 już nie mogę się doczekać aż przeczytam dalsze losy bohaterów, bo zakończenie książki zaskoczyło i zaciekawiło!

Vivira Merii jest bratanicą capo hiszpańskiej mafii Espiny i musi poślubić Khalo Rossi ,brata szefa argentyńskiej Eclipse. Od samego początku młode małżeństwo nie potrafi się porozumieć. Khalo robi wszystko,by jak najmniej czasu spędzać z żoną i daje jej jasno do zrozumienia ,że między nimi nigdy do niczego nie dojdzie,że jest to tylko biznes.
Cała odpowiedzialność spada na Tavio Rosii,gdyż mafia i rodzina dla capo są najważniejsze,a Vi właśnie stała się jedną z nich. Między tą dwójka iskrzy od samego początku,chociaż oboje wiedzą, że nie powinni igrać z ogniem... Ale co z tego wyniknie ,gdy na ugaszenie płomieni uczuć jest już za późno...? Książkę polecam 🔥

[Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare]

Główna bohaterka była naprawdę fajną babką. Silną i starającą się żyć możliwie najbardziej niezależnie. Podobało mi się, że się nie bała się mówić, o czym myślała i co czuła. Miała pasje i marzenia, wolę walki i wartości. Była bardzo dobrze wykreowaną postacią.

Relacja była zakazana i rozwijała się niczym płomień, mogący zapoczątkować szereg problemów. Była przy tym po stokroć urocza? Ciężko mi odpowiednio ją nazwać, ale podobała mi się. Była dobra, wypełniona szacunkiem i uwagą. Opowiadała o zakochanych ludziach w skomplikowanym świecie.

„Wszyscy w pewnym momencie się psujemy.”

Cała fabuła była ciekawe poprowadzona. Spodziewałam się, w jaką stronę potoczy się akcja, ale nie było w tym nic złego. Wystarczy, że początek mnie zaskoczył, bo w końcu trafiłam na romans mafijny, który nie powielił schematów.

Świat przedstawiły, jak na gatunkowe standardy, nie był zbyt brutalny, nie można mu jednak odmówić tego, iż był intrygujący. Struktury, tajemnice i sojusze były fascynującym otoczeniem.

W tej historii autorka przemyca wiele ważnych tematów. Od wychowania kobiet przez szacunek i siostrzeństwo aż po możliwość podejmowania własnych wyborów. Zupełnie się tego nie spodziewałam i zrobiło to na mnie spore wrażenie.

Podobało mi się też wielokrotne nawiązanie do tytułu. Miałam wrażenie, jakby to torowało fabularną drogę i spajało treść.

[Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_amare]

Relacja była zakazana i rozwijała się niczym płomień, mogący...

Namiętna, emocjonalna i pełna żaru powieść od Pauli Ciulak zabiera nas w elektryczną podróż, którą doceni każda romantyczka. Autorka napisała już nie jedną wartką historię, w której miłość odgrywa kluczową rolę, więc i tym razem możemy liczyć na sporą dawkę atrakcji.

Historia jest prosta i porusza się po linii prostej, ale jeśli podejdziecie do niej bez żadnych oczekiwań, jedynie z nadzieją na sympatyczną opowieść - właśnie to otrzymacie. Ciekawa sylwetka bohaterów a także lekki styl prowadzą nas przez miłosne zawirowania, które na niespełna trzystu stronach oddają wszystko co niezbędne dla fabuły opartej na mafijnych porachunkach.

Vivira Merri dorastała otoczona mafijnymi zasadami. Blisko związana z członkami tego okrutnego świata wiedziała, że jej przyszłość już dawno została naznaczona małżeństwem z obowiązku. I nie protestowała. Khalo Rossi mocno na nią wpłynął i nie tak dziewczyna wyobrażała sobie dorosłe życie, ale u jej boku pojawił się również szwagier, Tavio Rossi, który odegrał w fabule kluczową rolę. Doszło do zamieszania i kilku niebezpiecznych scen, które w skuteczny sposób zagęściły atmosferę.

Na początku fabuła może przytłaczać. Dużo się dzieje a rodzinne powiązania są mocno skomplikowane, w dodatku autorka pokusiła się o zagraniczne imiona, miejsca i całą otoczkę, przez co potrzebowałam czasu, by zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi. Im dalej w opowieść tym pewniej się jednak czułam i podobały mi się sercowe rozterki bohaterów, którzy zostali wykreowani z pazurem i prowadzili mnie przez cięte dialogi. Bawiłam się więc dobrze, z ciekawością wdrożyłam się w skomplikowane relacje i w jeden wieczór poznałam losy Viviry.

"Spłoń dla mnie" to lekka, sympatyczna lektura dla romantyczek i fanek mafijnych romansów, w której - mimo niewielkiej ilości stron - dzieje się naprawdę dużo. Skupiamy się na kreacji bohaterów, ich problemach oraz codziennych wyzwaniach, ale to wystarczyło, aby pojawiły się emocje i umiliły mi czas spędzony przy lekturze.

Vivira od zawsze wiedziała jaki los ja czeka jako kobietę w mafijnej rodzinie. Jednak nie sądziła że jej życie i to co wie zostanie zupełnie zburzone poprzez uczucia.
Małżeństwo jest fikcją, a Vivira i Khalo muszą dobrze grać aby wyglądali na szczęśliwych. Jednak czy jest to możliwe gdy w gra zaczynają wchodzić prawdziwe uczucia ale...

Tak wiem celowo nie skończyłam poprzedniego zdania, i myślę że to idealnie obrazuje że nic więcej nie mige napisać ponieważ wyjawiłabyn zbyt wiele.
Sięgając po "Spłoń dla mnie" spodziewałam się kolejnego romansu mafijnego jakich na rynku książkowym jest dość wiele. Jednak myliłam się ponieważ autorka zaskoczyła mnie pewnym wątkiem, który swoją drogą niesamowicie przypadł mi do gustu.

W tej historii niezmiernie ważni są wszyscy bohaterowie zarówno ci głowni jak i ci drugoplanowi, gdyż po części wszytkie wydarzenia kręcą się nie tylko wokół Viviry i Khalo.

Autorka doskonale pokazała ile znaczy dla niektórych szacunek, dobre traktowanie oraz sama obecność drugiej osoby. Główna bohaterka mimo iż wie że jej los jest z góry przesądzony, za wszelką cenę chce być szczęśliwa i stworzyć z mężem pozorne szczęście czy po prostu wspólnie żyć. Dla mnie to w pewnym stopniu objaw niezwykłego poświęcenia głównej bohaterki która pragnie spokoju.

Oczywiście tak jak wspomniałam już wcześniej znajdziecie to mega plot twist które napędzają całą akcję jeszcze bardziej. Ta książka dostarczy wam sporo emocji I rozpali wasze zmysły. Nie bez powodu tytuł brzmi tak a nie inaczej. I z czystym sumieniem mogę stwierdzić że pasuje in idealnie do fabuły.
Jeśli macie ochotę na nieszablonową romans mafijny który zaciekawi was zarówno fabułą jak i kreacjami bohaterów to polecam wam właśnie "Spłoń dla mnie" 🖤🖤🖤

Tak wiem celowo nie skończyłam...

„Nauczyłam się już, że życiowe przykrości i rany mogą mnie zniszczyć, ale nie pokonać, bo zawsze wstanę, odrodzę się niczym feniks, płonąc własnym ogniem.”

Tavio i Khaola, dwóch braci rządzących argentyńską Eclipse. Jeden capo, drugi jego zastępca. I ona, Vivira, ma zostać żoną jednego z nich, za to drugi roznieci w niej ognień.

Małżeństwo Vivi i Khaola miało być przypieczętowaniem i zabezpieczeniem sojuszu argentyńsko-hiszpańskiego. Kobieta wiedziała, że kiedyś właśnie tak się stanie i nie walczy z tym, mimo że od środka aż płonie, żeby wyrazić siebie. Nie wie, jak teraz będzie wyglądać jej życie w Argentynie, ale nie zamierza rezygnować z tego, co kocha i z tego, czego pragnie. Tylko czy jej się to uda? Mimo podjętych prób nie udaje jej się porozumieć z mężem, za to jego brat to zupełnie inna bajka. To właśnie z Tavio znajduje wspólny język do rozmów, to on pokazuje jej życie w Argentynie. I to między nimi zaczyna rodzić się iskra, która może wywołać pożar, który pochłonie ich wszystkich. Dokąd zaprowadzi ich ta droga? Czy z tej patowej sytuacji jest jakieś racjonalne wyjście? Czy może ze względu na sojusz i umowę będą tkwić w miłosnym trójkącie? Bo przecież w mafii nie ma czegoś takiego jak rozwód.

„Chyba już zauważyłeś, że umiem się postawić, a co do narzekania… Narzekają ludzie słabi, ci, którzy szukają wymówek, ja wolę zdobywać to, co chcę.”

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością Pauli Ciulak i całkowicie trafiła ona w mój gust, jestem oczarowana tą historią, która wyróżnia się fabułą i bohaterami. Pomysł na tę historię był naprawdę świetny. Jest mafia, aranżowane małżeństwo, niebezpieczeństwo, strach, tajemnice, kłamstwa i kobieta, która nie zamierza być, tylko ozdobą a pełnoprawnym członkiem ich rodziny mafijnej. Vivira na każdym kroku zaskakuje braci, potrafi być grzeczna i miła, kiedy tego wymaga sytuacja, ale również zadziorna. Nie jest ona kobietą, którą trzeba bronić, bo sama potrafi się obronić, a do tego, gdy czegoś chce to, to zdobywa. Jej postać została wykreowana bardzo dobrze, ma iskrę, która sprawia, że cały czas coś się dzieje, a jej zadziorność powoduje, że od razu kradnie sympatię czytelnika. Zresztą tak jak tych dwóch braci. Cały czas czuć w powietrzu tajemnice i ciężkie chwile tej trójki, które spowodowały, że stali się tacy, jacy są. Tylko gdy nawet pozna się je, to okaże się, że jeszcze nie wszystko zostało wyjaśnione, a tajemnice, która ujrzą światło dzienne, zmieni wszystko. Czytanie tej książki było dla mnie czystą przyjemnością, autorka ma przyjemny i lekki styl pisania, który sprawił, że nie mogłam się oderwać od niej. Nie raz czułam złość na jednego z braci i jego zachowanie. Emocje towarzyszyły mi od samego początku do końca, a końcówka sprawiła, że już nie mogę się doczekać kolejnej części. Gorąco polecam.

Małżeństwo Vivi i Khaola miało być...

Romans mafijny to ostatnio gatunek, który bardzo wpisuję się w moje gusta. Nie mogłam zatem przejść obojętnie obok tej pozycji.

Po jej przeczytaniu muszę stwierdzić, że jest to pozycja idealna na początek drogi z poznawaniem tego motywu, gdyż więcej jest w niej romansu niż mafii, co przełoży się na to, że można delikatniej poznać tej gatunek bliżej.

Sama fabuła historii bardzo mi przypadła do gustu, a sposób jej rozwinięcia, mimo że lekko chaotyczny przy samej końcówce to sprawił mi przyjemność.

Jest to jedna z lżejszych pozycji, z którymi miałam okazję się spotkać. Nie ma tu, bowiem mrocznych czy brutalnych scen, a same wydarzenia są bardziej umiejscowione w otoczce mafii, niż zasadniczo, by ją pokazywały w przedstawionych wydarzeniach, czego ciutkę mi brakowało.

W głównej mierze Autorka skupiła się na przedstawieniu uczuć i budującej się relacji, co było całkiem przyjemne i dla nowicjuszy tego gatunku będzie idealnym rozwiązaniem.

Z zakończenia wynika, iż to nie koniec zmagań naszych bohaterów, więc z ciekawości sięgnę po kolejną część, aby zobaczyć, czy tym razem proporcje romansu i mafii będą odmienne, niż w tej części, bo coś mi mówi, że tak właśnie może być. 😉

Warte uwagi:

🔵 Zdarzenie prezentowane na ostatnich rozdziałach książki, były dla mnie lekko chaotyczne. Za dużo się działo i za szybko zmieniały się wydarzenia w nich zawartych. Gdyby poświęcono trochę więcej uwagi każdemu z wątków, które pojawiły się na samym końcu, to czułabym się usatysfakcjonowana. A tak, miałam wrażenie, że upchnięto zbyt dużo wydarzeń na zbyt małej liczbie stron, co nie dało poczuć mi emocji, jakie Autorka planowała zapewne wywołać u czytelnika.
🔵 Genialna postać głównej bohaterki. Cudownie się czytało tę historię, w głównej mierze dzięki niej. Silna postać kobieca, której życie nie było usłane różami i wszystko osiągnęła swoją ciężką pracą i uporem. To dziewczyna, która mimo swojego młodego wieku ma poukładane w głowie i nie da sobą dyrygować. Jest stanowcza i umie się odgryźć, a ja takie postacie kobiece bardzo lubię.

Sama fabuła historii...

❤️Recenzja patronacka❤️

[#współpracareklamowa]

Tytuł: Spłoń dla mnie
Autor: @paulaciulak.autorka
Wydawnictwo: @wydawnictwo_amare

❤️Moja ocena❤️
⭐4,5/5

Vivira to dziewiętnastoletnia bratanica capo hiszpańskiej Espiny, która nie sprzeciwia się małżeństwu z kompletnie nieznanym jej mężczyzną, którym jest Khalo Rossi, brat capo argentyńskiej Eclipse. Ta z pozoru delikatna i niewinna dziewczyna, potrafi być zadziorna, postawić się, głośno wypowiedzieć swoje zdanie, zwracając jednocześnie uwagę na to, aby nie przesadzić, a jak okazuje się z czasem, potrafi również posługiwać się bronią.
Jej relacje z rodzicami nie należą do najlepszych za sprawą wydarzeń z przeszłości, a przynajmniej tak ona to odbiera, tak jej to powiedzieli, ale jaka jest prawda, jacy są naprawdę?
Jedyne za czym tęskni to jej zajęcia, które miała w Madrycie. Czy w Buenos Aires również będzie mogła liczyć na spełnianie swoich pasji?

Khalo to brat capo argentyńskiej Eclipse. Choć jest bratem bossa wie, że jego obowiązkiem jest wykonywanie jego poleceń. Dlatego, gdy przychodzi co do czego to on postanawia poślubić Vivirę, która jest dla niego całkiem obcą kobietą. Rodzina jest dla niego najważniejsza.
Czy małżeństwo z tą piękną młodą kobietą będzie uważał za coś więcej niż tylko warunek do zawarcia sojuszu?

Tavio to capo argentyńskiej Eclipse. Jest bezwzględny, rządzi twardą ręką i nie toleruje zdrady. Wręcz można by powiedzieć, że ma na jej punkcie obsesje. Nie chce żadnego stałego związku, woli panienki uległe i takie, które wiedzą, że nie mogą liczyć z jego strony na nic więcej niż przygodny seks. Właśnie dlatego, iż nie spieszno mu do zawarcia małżeństwa to jego brat ma zostać mężem Viviry. Czy jego bratowa okaże się taka jak przypuszczał, czy może będzie zaskakiwać go na każdym kroku?

„Spłoń dla mnie” to kolejna moim skromnym zdaniem świetna historia, którą stworzyła Paula Ciulak.
Zdecydowanie odchodzi ona od utartych schematów, które znajdziemy w romansach mafijnych, których nadmieńmy, że na rynku jest dużo.
Postacie kobiece tworzone przez Paule to nie są potulne, uległe i niemające swojego zdania kobiety, wręcz przeciwnie, są one silne i mimo iż niekiedy stwarzają pozory niewinnych potrafią być waleczne. Postacie męskie zaś są pewne siebie i tego, czego chcą, przystojni i niebezpieczni mężczyźni rządzący tym brutalnym światem. Czyż nie takich właśnie bohaterów czytelniczki romansów mafijnych cenią sobie najbardziej?
Niewinna dziewczyna i dwóch braci, którzy noszą w sobie demony.
Wszyscy trzej bohaterowie mają za sobą trudne i przykre doświadczenia, które jak możecie się domyślać miały wpływ na to jacy są teraz.
Vivirę z jednym z braci związała umowa, lecz z drugim związał ją ogień, który trawił ich dusze i potrafił siać zamęt i zniszczenie. Lecz czy ten ogień wystarczy? Czy możliwe będzie, aby tę dwójkę połączył prawdziwy związek?
Czy Vivira, która odczuwa odtrącenie i ignorancję ze strony swojego męża ma szansę na zaznanie szczęścia w tym kompletnie nieznanym jej miejscu, jakim jest dom braci Rossi?
Czy Khalo zmieni swoje nastawienie względem żony, która jest warunkiem zawarcia umowy, czy może to Tavio będzie tym, który poświęci jej nie tylko swój czas, ale odda swe serce?
Czy Vivira zda test, dzięki któremu ma zostać pełnoprawną członkinią argentyńskiej Eclipse?
Nie mogę również zapomnieć o zakończeniu, które ewidentnie zapowiada ciąg dalszy, na który z niecierpliwością czekam.

#spłońdlamnie #paulaciulak #wydawnictwoamare #książka #book #instabook #instagramczyta #czytanieuzależnia #czytambokocham #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #współpracareklamowa

❤️Recenzja patronacka❤️

❤️Moja ocena❤️
⭐4,5/5

2005

To moje pierwsze spotkanie z powieściami autorki uważam za całkiem udane
Bardzo mi się spodobał pomysł na powieść . Całkiem inna wersją aranżowanego małżeństwa w którym pan młody wcale nie jest zainteresowany swoja młodą i piekną żoną natomiast jego brat wprost przeciwnie.
Vivien musi poślubić kogoś z argentyńskiej rodziny mafijnej, w celach biznesowych jej hiszpańskiej rodziny .
Na ochotnika zgłasza się Khalo Rossi, brat capo mafii Eslipce w Buenos Aires.
Po ślubie w Hiszpanii zabiera ją do Argentyny i w zasadzie przestaje się nią interesować.
Całkiem inaczej traktuje ją Tavio, który nie był zainteresowany ślubem z Vivi, teraz nagle zaczyna się nią interesować i wystarczy mała iskra, żeby wybuchł między nimi pożar nie do ugaszenia.
Czy zakazana miłość w świecie mafii jest możliwa, jak zareaguje brat gdy odkryje prawdę?
Ona i dwóch braci.... cała historia opowiedziana jest z punktu widzenia Vi, Tavio i Khalo i to mi sie bardzo podobało.
Sam pomysł na fabułę ciekawy i niespotykany, tylko jak dla mnie jest w tej powieści za mało dialogów a za dużo rozmyślań bohaterów, co spowalnia całą fabułę. I zdecydowanie za dużo o płomieniach,spalaniu i tym podobnym słowom dotyczącym uczuciu które ich łączy.
Fajne zakończenie i już cieszę się na kolejną część.

To moje pierwsze spotkanie z powieściami autorki uważam za całkiem udane

• Lektury 2023
  • Mafia
  • Przeczytane 2023
  • Literatura obyczajowa romans

Dodaj cytat z książki Spłoń dla mnie