Przywiązany

Okładka książki Przywiązany Carian Cole
Okładka książki Przywiązany
Carian Cole Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Całkowicie rozdarci (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Całkowicie rozdarci (tom 2)
Tied
NieZwykłe
2023-02-02
2023-02-02
2017-01-25
9788383204161
Magdalena Osak
porwanie dramat gwałt samotność romans seria Różnica wieku Slow burn

Och wow… nie wiem nawet,co napisać o tej książce. Z tej książki aż wylewa się ból i cierpienie ale również miłość.
Oboje z bohaterów zmagają się ze swoimi demonami. To dwie poranione dusze,które los postawił na swojej drodze. Czy będą w stanie nawzajem poskładać się do kupy? Czy zaczną żyć i w końcu przejmą stery nad swoim życiem?
„Przywiązany” to historia,która roztrzaskała moje serce na kawałki,po czym pomalutku je składała. Relacja Holly i Tylera zmieniała się powolutku,uczyli się siebie nawzajem,pomagali sobie wzajemnie walczyć ze swoimi demonami,Tyler w końcu poznał kogoś,kto nie patrzy na niego jak na potwora,Holly poznała w końcu kogoś,kto traktuje ją normalnie a nie jak odmieńca.
Ta historia zawładnę całym moim sercem,autorka tak wykreowała bohaterów,że od razu poczułam do nich sympatię,od razu im kibicowałam,wspierałam,cierpiałam razem z nimi. Ta historia na pewno długo zostanie w mojej głowie i sercu.

„Przywiązany” to historia,która...

CUDO! Przepiekna historia o dwóch poturbowanych przez życie osobach. Niesamowicie emocjonalna.

Książki Carian biorę w ciemno, uwielbiam historie, które wychodzą z pod jej pióra. Nie zawiodłam się ani trochę.
Holly będąc dzieckiem została porwana i przetrzymywana wiele lat. Gdy odzyskała wolność wiele musiała się nauczyć, długą drogę przebyła w końcu odnaleźć swoje szczęście.
Tyler, miejscowy dziwak za jakiego był uważany przez miejscowych. Jednak on żyje w swoim mrocznym świecie z którym toczył wewnętrzną walkę, żal, poczucie winy które zjadało go od środka.
Ta dwójka była dla siebie stworzona, pomagali sobie nawzajem w odzyskaniu życia, wybaczeniu, pogodzeniu się ze swoją przeszłością.

„Ból ciała to jedno, ból serca to już jest zupełnie inna bajka”.

Choć od przeczytania pierwszego tomu serii „Całkowicie rozdarci” minęło trochę czasu, to jedna z tych książek, o których łatwo się pamięta. Równie łatwo było zapamiętać Tylera - bohatera, który nie ma co ukrywać, nie pokazał się wtedy z dobrej strony. Mnie jednak tacy bohaterowie tym bardziej ciekawią i za wszelką cenę pragnę doszukiwać się w ich zachowaniach jakoś postaw.

Jakie to były podstawy dowiadujemy się w książce „Przywiązany”, czyli drugim tomie serii, gdzie poznajemy losy Tylera - mrocznego mężczyzny po przejściach, oraz równie źle doświadczoną przez życie Holly - dziewczyny „z dziury”, o której wspominane już mieliśmy w książce „Rozdarci”.

Nie mam wątpliwości, że autorka umie w emocje. Wie, jak poruszyć czytelnika i wciągnąć go do wykreowanego przez siebie świata. Pierwszy tom był naprawdę dobry! Ale ten.. to dla mnie jedna z najlepszych książek, jakie w ostatnim czasie czytałam. Książka, która mnie poruszyła i doprowadziła do łez, jednocześnie napełniając moje serce nadzieją.

„Przywiązany” to powieść pełna bólu. Pełna niesprawiedliwości, żalu i cierpienia, które mogłoby się wydawać, nie ma prawa aż tak dotknąć jednego człowieka, a właściciele dwóch osób. Ale to też powieść, która pokazuje, że nawet największa tragedia nie jest w stanie przekreślić szans na ukojenie i szczęście.

Autorka doskonale przekazywała każde emocje, jakie targały bohaterami. Wykreowała postacie, którym aż chciało się kibicować. Z zapartym tchem obserwowałam ich przemiany i śledziłam każdą z chwil. Oboje potrzebowali uzdrowienia - nie tego fizycznego, choć Holly właśnie tego najbardziej potrzebowała, ale przede wszystkim psychicznego - tego, by wszystko poukładać sobie w swoich głowach i przede wszystkim w sercach.

„Przywiązany” to książka nieodkładalna! Czytałam do później godziny nocnej i nie żałuję ani minuty, z tych które spędziłam z bohaterami.

Z całego serca polecam!

Ps. Jestem wielką fanką Poppy’ego i Boomera ❤️

„Ból ciała to jedno, ból serca to już jest zupełnie inna bajka”.

CARIAN COLE "Przywiązany "
To jest druga część serii"Całkowicie rozdarci".Zaczęłam ją czytać zaraz po pierwszej części i spodziewałam się właściwie to nie wiem czego,ale ta książka mnie zaintrygowała. W tej części Poznajemy bliżej Tylera ,którego już spotkaliśmy w pierwszej części, jest to postać odstająca od wszelkich bohaterów męskich jakich spotykam w książkach..Jest po prostu facetem ze skazami,wadami i niezłym zapleczem życiowym.
Holly natomiast to młoda kobieta ,która została porwana jako pięcioletnia dziewczynka w biały dzień.Po 11 latach odzyskuje wolność i spotyka swojego księcia ((Holly Go tak nazywa).I tu zaczyna się pelna pasji historii tych dwojga ,którzy tak wiele już musieli znieść i dla których życie do tej pory nie było łatwe.Obojgu trudno się odnaleźć w świecie, w którym są odmieńcami i dlatego ich tak do siebie ciągnie. Ta książka dostarczyła mi mnóstwa emocji, jest na pewno lepsza jak dla mnie od pierwszej części. Brakowało mi w jednym momencie tylko tego ,że przez kilka rozdziałów była opisywana Holly ,a równocześnie czytelnik nie wie co się dzieje właśnie u Tylera.To taki szczegół, który trochę mnie zniesmaczył.Ale książkę ogromnie polecam,myślę, że się nie rozczarujecie. Jestem ciekawa czy autorka dopisze kolejne części 🧐🧐Ja bym chętnie przeczytała.

CARIAN COLE "Przywiązany "

Po pierwszej książce po scenie z Tylerem wiedziałam, że polubie tę postać, bo był pokazany jak psychopata a w książkach tacy zawsze są zajebiści. Osobiście uważam że jest napisana trochę bez większego wchodzenia w szczegóły, może być to na plus jak i nie. Bez tego mimo całej historii nie mamy jakiś zwrotów akcji, przyspieszonego bicia serca, takiej myśli coooo tu się wydarzyło w tym momencie, mamy lekka historię która jest dobra. Będę czytała kolejne książki z tej serii, ale nie jest to moja ulubiona seria.

Ta historia była cudowna i idealna na jeden wieczór. Pierwszy tom tej serii mi się podobał, ale ta część była dużo lepsza. Od początku zostałam absolutnie wciągnięta przez tych bohaterów. Ty i Holly dopasowali się absolutnie idealnie i nie mogłam przestać wzdychać przez baśniowe i bajkowe wątki w tej książce. Końcówka była niby krótka ale zostawiała za sobą perfekcyjnie słodki smutek, i tak wiem że dziwnie to brzmi ale dla mnie to idealne określenie.

💜"Baj­ko­we życie może ist­nieć na­praw­dę. Mu­sisz w to tylko uwie­rzyć".
Mimowolnie łamiąca serce, nasączona bólem, smutkiem, żalem, cierpieniem, ale również radością. Wypełniona ciepłem, nieoczywistą miłością, niosąca nadzieję oraz dogłębnie poruszająca. Naszpikowana mnóstwem emocji, rozczulająca, wciągająca, nietuzinkowa, wyjątkowa, piękna historia o nauce życia na nowo. Ta poruszająca trudne tematy lektura doskonale unaocznia, iż ludzie nagminnie tuszują swoje problemy, przysłaniają je, zakopują głęboko, gdyż nie potrafią stanąć z nimi twarzą w twarz.
“Przywiązany” to jedna z tych książek, o których pomimo upływu czasu nie sposób zapomnieć. To tekst nafaszerowany fundamentalnymi wartościami, przesiąknięty emocjami o różnorakim zabarwieniu, a także ważnymi naukami. Powiem Wam, że Carian Cole nie przestaje mnie zaskakiwać, zważywszy na to, iż każda jej kolejna przeczytana przeze mnie powieść okazuję się równie dobra jak jej poprzedniczka. W ubiegłym roku zachwycałam się “Nie możesz mnie pocałować” i “Rozdartym”, a teraz przyszła pora na to, abym przybliżyła Wam troszeczkę kolejną rozbijającą duszę w drobny mak publikację jej autorstwa. Do niekwestionowanych plusów “Przywiązanego” zaliczam niejednoznaczną kreację głównych bohaterów, których oczywiście od samego początku obdarzyłam sympatią.
Tyler Grace to małomówny, wycofany, powściągliwy, odizolowany od społeczeństwa, pokryty tatuażami i bliznami mężczyzna egzystujący w swoim własnym świecie. Ludzie z miasteczka uważali go za mordercę, potwora, wariata, psychola. Gapili się na niego, traktowali jak dziwadło. Tyler w wieku siedemnastu lat stał się wyrzutkiem, lecz chwilę wcześniej jego życie wyglądało zgoła inaczej. Będąc nastolatkiem miał dosłownie wszystko: same piątki w szkole, popularność, wspaniałych przyjaciół. Umawiał się z najładniejszą dziewczyną z klasy, a na dodatek znajdował się na dobrej drodze do uzyskania stypendium z lacrosse’a. Jego codzienność była wspaniała, a przyszłość zapowiadała się jeszcze lepiej, acz pewnego feralnego dnia jego plany na kolejne lata rozpadły się niczym wątły domek z kart.
Holly Daniels to dziewczyna, która została porwana, gdy miała zaledwie pięć lat. Przez wiele miesięcy jej istnienie wypełniał jedynie ból, strach oraz samotność. Protagonistka czekała cierpliwie w małym, ciemnym, ciasnym pomieszczeniu, aż na ratunek przybędzie jej książe z bajki i w końcu tak się stało. To właśnie Tyler Grace wyciągnął ją z dziury, uwolnił z rąk psychopaty, jednak powrót do rzeczywistości po jedenastu latach egzystencji w odosobnieniu okazał się dla niej nie lada wyzwaniem. Holly ciągle traciła poczucie czasu – godziny, dni i miesiące zlewały jej się ze sobą. Ta kobieta przeszła od życia, w którym nie miała żadnego kontaktu z drugim człowiekiem, do życia, gdzie praktycznie codziennie “wisieli” na niej inni ludzie. Wciąż czuła się zagubiona, samotna. Nikt z najbliższych nie wiedział, co tak naprawdę działo się w jej głowie. Przyjmowali z łatwością jej kłamstwa, wierzyli w to, że wszystko z nią w porządku. Za to mieszkańcy miasteczka patrzyli na nią tak, jakby była uszkodzona albo brudna, nazywali ją “dziewczyną z dziury”. Holly starała się poskładać w jedną całość powyginane i poskręcane cząstki siebie, ale nie udałoby się jej to w pełni, gdyby nie pomoc pewnego wyjątkowego, mądrego, kochanego, pięknego, troskliwego mężczyzny, który już raz ją ocalił.
Holly i Tyler to osoby mające poranione dusze. Oboje wiele w życiu przeszli, dźwigali na swoich barkach ogromny bagaż doświadczeń. Po tragicznym zdarzeniu główny bohater cierpiał, a zarazem był zły na cały świat, więc zaczął zachowywać się nieodpowiedzialnie. Uzależnienie wkradało się powoli w jego codzienność, niwecząc wszystkie plany. Trzydziestolatek odczuwał strach przed zaufaniem, intymnością, przed dawaniem i akceptowaniem miłości. Unikał spotkań rodzinnych czy towarzyskich. Nienawidził samego siebie, zmagał się z niskim poczuciem własnej wartości. Blizny, które miał na ciele widzieli wszyscy, lecz blizny, które nosił w środku pozostawały przez innych niezauważone. Dostrzegała je tak naprawdę tylko Holly. Natomiast panna Daniels to piękna na zewnątrz, jak i wewnątrz osiemnastolatka. Pomimo zagubienia doskonale wiedziała, czego chce od życia. Miała doskonały ogląd na to, co dobre, a co złe mimo iż dzieciństwo spędziła w małym, ciasnym pokoiku. Podziwiałam jej siłę, wolę walki oraz to, że z czasem stała się pewna siebie, a na jej usta wkradał się uśmiech. To niewątpliwie zasługa Tylera, który krok po kroku uczył ją, w jaki sposób radzić sobie z przeszłością. Właściwie to z przekonaniem mogę stwierdzić, iż ta dwójka pomagała sobie wzajemnie, gdyż razem było im po prostu lepiej.
“Ludzie nie rozumieją, gdy na ich pytanie, czego chcę w życiu, odpowiadam, że chcę być kochana. Chcę, żeby mi było ciepło. I chcę patrzeć każdego dnia w niebo. Nie chcę pieniędzy. Nie chcę rzeczy. Nie potrzebuję wypasionych ubrań ani samochodów. Chcę mojego księcia, z jego pięknymi, niebieskimi oczami, krzywym uśmiechem, potarganymi włosami oraz ramionami pełnymi tatuaży i blizn. Chcę mieć obok szalonego, uśmiechniętego lisa i mojego puchatego psa. Chcę długich spacerów po lesie, drzewek świątecznych oraz pocałunków, przez które tracę oddech”.
Relacja głównych postaci jawiła mi się jako nieśmiała, delikatna, urocza. Wydawało mi się, że dosłownie zostali dla siebie stworzeni. Ich drobne gesty względem siebie mówiły więcej niż tysiąc słów, a zjadający ich brak pewności siebie okazał się w moich oczach urzekający. Carian Cole tkała ich historię niespiesznie, małymi kroczkami. Protagoniści uczyli się wzajemnego zaufania, a także zrozumienia. Tyler dla Holly był bohaterem, księciem na białym koniu. W żadnym wypadku nie uważała go za dziwaka – dla niej był niezwykłym człowiekiem ratującym zagubione zwierzęta i tworzącym piękną biżuterię. Zobaczyła w nim cień kogoś, kim był wcześniej. Widziała tylko jego, a nie jego okropne blizny. Widziała więcej niż tylko jego porażki czy brzydotę.
“W oczach Tylera dostrzegam mężczyznę bez blizn i maski, mężczyznę, którym był zanim życie nie rozerwało go na strzępy i doprowadziło do tego, że zamieszkał w lesie. Zanim pewne tragiczne zdarzenie nie sprawiło, że stał się mężczyzną, który mógł udusić kogoś własnymi rękami. W jego środku ukryta jest osoba, której skradziono duszę”.
Tyler czuł, że zarówno on, jak i panna Daniels zostali ulepieni z tej samej gliny. “Holly jest jak iluzja. Z pewnej odległości jest bardzo piękna i kochana, a nawet urocza i dziecinna. Po prostu normalna dziewczyna, prawie niedotknięta niczym. Ale za tym obrazkiem kryła się mała dziewczynka z mrocznymi, pełnymi żalu oczami, na zawsze zagubiona, czekająca na kolejny cios, żyjąca w oczekiwaniu na strach i ból”. Holly stała się jego najbliższą przyjaciółką. Kimś, kogo nigdy tak naprawdę nie miał. Dzielił z nią ten sam ból, dlatego niewątpliwie właśnie z tego powodu to w jej ramionach znalazł zrozumienie oraz akceptację. Za jej sprawą zmienił się z mężczyzny, który nie wypowiadał żadnego słowa, w faceta, który uleczył ukochaną osobę za pomocą słów.
“Ona jest wszystkim. Moją przeszłością. Moją teraźniejszością. Moją przyszłością. Moim bliźniaczym płomieniem. Jest tą, która podąża ze mną ścieżką mojej duszy. Ona jest moim sercem, miłością, najlepszą przyjaciółką, zmysłowym aniołem ze złamanymi skrzydłami”.
W “Przywiązanym” niezwykle spodobał mi się sposób, w jaki autorka nakreśliła niekończącą się, bezwarunkową miłość i lojalność zwierzaków. Moim zdaniem przepięknie został przedstawiony tu wątek pokazujący psa jako najlepszego przyjaciela człowieka.
Scena bonusowa, którą tutaj znajdziemy bez dwóch zdań okazała się dla mnie czymś świeżym, nowym, czymś, czego nie spotkałam w żadnej innej książce. Zdradzę Wam, że zapoznając się z nią łezka mi się zakręciła w oku.
Aczkolwiek drugi tom serii “Całkowicie rozdarci” posiada w sobie także parę istotnych wad. Żałuję, iż tak szybko został ucięty wątek rodziców Holly. Chciałabym zobaczyć między innymi ich reakcję na jej związek z Tylerem. W moim odczuciu zabrakło też pewnych faktów z życia oprawcy głównej bohaterki czy chociażby szczegółowych informacji o jego rodzinie. Szkoda, że pisarka nie zagłębiła się w ten temat.
Carian Cole stworzyła magiczną, idealnie nieidealną, wypełnioną trudnościami, bólem, bliznami na ciele oraz duszy lekturę o narodzinach prawdziwej miłości. Na łamach swojej powieści autorka poruszyła ważne tematy, takie jak: przemoc fizyczna, psychiczna, molestowanie nieletnich, głęboka depresja, uzależnienie, zespół stresu pourazowego, ale również wspomniała o niskim poczuciu własnej wartości. Dodam jeszcze, iż ta historia z pewnością spodoba się wszystkim fanom motywu age gap. Osobiście z całego serca Wam ją polecam!

💜"Baj­ko­we życie może ist­nieć na­praw­dę. Mu­sisz w to tylko uwie­rzyć".

Świetna książka! Pierwszy tom sprawił, ze niechętnie sięgnęłam po kolejna cześć, ale teraz miło się zaskoczyłam! Na pewno będzie należeć do moich ulubionych książek, do której będę wracać. Na koniec dodatkowo uronilam łzy. Naprawdę polecam!

„Ona jest wszystkim. Moją przeszłością. Moją teraźniejszością. Moją przyszłością. Moim bliźniaczym płomieniem. Jest tą, która podąża za mną ścieżką mojej duszy.”

Czy gdy spotkają się dwie zranione i udręczone dusze, będą umiały pomóc sobie nawzajem? Czy dla nich również zaświeci słońce, a życie pozwoli im napisać ich własną wspólną historię?

Holly przez jedenaście lat była więziona, głodzona i wykorzystywana przez swojego porywacza. Codziennie czekała na ratunek, który nie nadchodził. Czekała na swojego księcia, który ją uratuje. W końcu nadszedł ten wymarzony dzień, a jej rycerzem okazał się Tyler. Mężczyzna, który skrywa sekrety, a którego ciało zdobią tatuaże i blizny. Po tym, co się wydarzyło, odciął się od rodziny i ludzi, dla których był tylko problemem, dziwakiem i nie zamierzali go akceptować. Holly musiała nauczyć się na nowo funkcjonować w rzeczywistości, co nie było dla niej najłatwiejsze. Do tego chciała odnaleźć mężczyznę, który ją uratował. I w końcu ich drogi po raz kolejny się spotkały, a ich historia właśnie zaczęła pisać się na nowo i tylko oni zdecydują, jak się potoczy i jak się zakończy. Bo nikt nie zrozumie cię lepiej niż ten, który sam doświadczył podobnego bólu jak twój. Bo ktoś podobny do ciebie może przynieść ukojenie i lepsze jutro. Okazali się dla siebie najlepszym lekiem i terapią, ale i nadzieją.

Piękna, a zarazem bardzo ciężka i bolesna historia. Holly i Tyler to dwa spalone feniksy, które odrodziły się dzięki wzajemnemu uczuciu i zrozumieniu. Jest tu dużo ciężkich, brutalny chwil i poruszających sytuacji. Emocje trzymały mnie w swoich szponach od początku do końca i ani na chwilę nie puściły. Autorka naprawdę zadbała tu o każdy najmniejszy szczegół i element. Cała fabuła, bohaterowie są idealnie wykreowani. Oboje uczyli się pokonywać swoje demony i strach, uczyli się zaufania, zrozumienia i szczęścia. Znaleźli spokój w środku lasu z dala od ludzi, to tam było ich miejsce, by móc wrócić do równowagi i zapomnieć o przeszłości. I by móc zbudować przyszłość. Ich relacja zmieniała się z każdą chwilą, a oni oboje zmieniali się na naszych oczach. Ta historia skradła moje serce i zapadła mi w pamięć.

Holly przez jedenaście lat...

• Romans