Wężowe Oko

Okładka książki Wężowe Oko Sara Weber
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Wężowe Oko
Sara Weber Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Wikingowie (Weber) (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wikingowie (Weber) (tom 2)
Prószyński i S-ka
2023-02-21
2023-02-21
wikingowie

Wyróżniona opinia i

Wężowe Oko

przeczytanych książek 185 napisanych opinii 181

Uwielbiam..jeden wieczór od deski do deski! Polecam.

Uwielbiam..jeden wieczór od deski do deski! Polecam.

Drugi tom przygód nieustraszonych wikingów z Trondheim przeniosło mnie do krainy pełnej tajemnic, tęsknot i niedobrego uczucia, a wszystko to w scenerii górzystej Norwegii i malowniczych fjordów. Super lektura!

Ta książka jest II tomem, co oznacza kontynuacje bohaterów. W tej książce poznajemy dorosłego Bjorna, którego poznaliśmy jako niemowlaka. No na początku nie wciągnęłam się w ta książkę. I teraz pisząc tą opinie zdałam sobie dlaczego Bjorn pozbawia życia kotków swoich sióstr. Może właśnie taka była tego przyczyna. Thorolf przekazał synowi, że jest podobny do swojego wujka Svena. Czy tak jak jego wuj jego też czeka taki los (chyba wiemy jak zginął). Podobał mi się wystrój domu jarla na ścianach wisiały futra białych niedźwiedzi i lisów polarnych. Od pierwszych stron natomiast polubiłam Solveig, która została tarczowniczką. Zauroczyło mnie w niej to, że zachwycała się słojami i sękami w drzewie my type. No i wiadomo skradło moje serce obietnica Bjorna na uczcie. No co ja mogę scena nauki z łuku skradła moje serduszko ;3. Niespotykane spotkanie w lesie czy powrót i spotkanie Bjorna ;3. A rozmowa Solveig i Bjorna na łodzi wow "myliłam się co do Ciebie" i odświeżenie się w rzece. Ach ta matka Bjorna XD taka bezpośrednia, chciałabym być taką matką. No i zakończenie moim zdaniem niesprawiedliwe, nie powinno być takie. Ale było piękne to trzeba przyznać odpowiednie do zakończenia serii. Moim zdaniem Bjorn w ogóle nie był podobny do Svena. No może troszkę na początku, ale to właśnie Solveig go zmieniła. Kocham tą serię, tak jak tą książkę.

„Wikingowie. Wężowe oko” to drugi tom cyklu Wikingowie autorstwa Sary Weber, autorka zabiera nas do Norwegii w czasach średniowiecznych, wtedy też władzę objął Halfdan Czarny. Byłam ciekawa, z jakimi bohaterami przyjdzie mi spędzić czas oraz co przygotuje dla nich przeznaczenie oraz bogowie. Wikingowie wierzyli w to, że przyszłość człowieka zapisana jest w niciach życia, które są tkane pod drzewem życia, czyli Yggdrasilem. Bardzo chciałam ponownie wkroczyć w ten świat, może spotkać Ingrid i Thorolfa, poznać nowe aspekty, których nie dostrzegłam w pierwszym tomie.
Główną bohaterką książki autorstwa Sary Weber pod tytułem „Wikingowie. Wężowe oko” jest Solveig, to bardzo zdolna kobieta, która tworzyła tarcze, zupełnie jak jej ojciec. Z czasem była tak dobra, że można było o niej powiedzieć, że uczeń przerósł mistrza. Została wysłana do znanej nam z pierwszego tomu osady. Bjorn to syn Ingrid i Thorolfa, dzielny mężczyzna, który chce wiele pokazać i zrobić. Marzy o chwale, jest szanowany, dzięki czemu stał się przybocznym króla. Solveig zwraca na siebie jego uwagę, chociaż Bjorn może przebierać w kobietach, ona wydaje się go przyciągać. Czy ta dwójka zdecyduje się dać sobie szansę? Czy to pożądanie i ogień wystarczy, aby narodziła się miłość?
„Wikingowie. Wężowe oko” to drugi tom o przygodach walecznych wikingów z Trondheim, po raz kolejny wchodzę do świata średniowiecznej Skandynawii, przedzierałam się przez lasy. To świat brutalny, pełen okrucieństwa i walki. Magia i wierzenia, runy, społeczne normy, które nie do końca nam się dziś podobają. Główna bohaterka łamała kanony przyjętych zwyczajów, była silna, niezłomna, nie zajmowała się rzeczami, które, na co dzień wykonywały kobiety. Nie szyła, nie zajmowała domem, ale potrafiła wykonać najlepsze tarcze i potrafiła walczyć. Nie w głowie jej było małżeństwo, była zdeterminowana i radziła sobie. Mężczyźni niczego jej nie ułatwiali, ale czego się można się było spodziewać, w końcu takie to były czasy. „Wikingowie. Wężowe oko” miało niezwykłą fabułę, bardzo zaskakującą i emocjonującą, którą pochłonęłam równie szybko, jak pierwszą część. Autorka potrafi w plastyczny i przyjemny sposób ukazać czytelnikowi jak ważne jest uczucie.

Drugi tom serii Sary Weber o wikingach to historia niezależna od pierwszej, ale powiązana – opowiada bowiem o losach syna pary głównych bohaterów „Zewu Odyna”, co czyni w zasadzie z tej serii sagę :)
Bjorn Wężowe Oko, świetnie wyszkolony przez ojca w sztuce walki, zostaje włączony do drużyny samego króla Halfdana. Solveig, zmuszona przez okoliczności do pomagania ojcu w sztuce wytwarzania tarcz, szybko przerasta swojego mistrza i zostaje tarczowniczką, której wyroby zachwyciły króla. Ci dwoje spotykają się na dworze i odkrywają, że łączy ich nie tylko gorąca krew.
Zacznę od tego, że tak jak w pierwszej części ujęły mnie opisy wikińskiego życia, tak nadal doceniam to w tej części. Jest to nieco inne życie, teraz skupione bardziej na wojaczce i dworze królewskim, ale również jest to bardzo ciekawe i wiarygodnie napisane.
Spodobały mi się również postaci, niejednoznaczne, z wadami, rzeczywiste, interesujące. Podejmują złe decyzje, ich moralność nie zawsze jest kryształowa, ale zdecydowanie da się ich lubić. Wojownicza Solveig szybko zdobyła moje serce.
Szybko zdobyła też serce Bjorna – i to jest coś, co miałam do zarzucenia też w pierwszej części. Rozwój relacji bohaterów jest błyskawiczny, nagle się w sobie zakochują, bez żadnego budowania więzi, nagle się kochają i już. Szkoda, bo tu mogłoby być o wiele ciekawiej.
Zakończenie jest… specyficzne. Przyznam szczerze, że mnie nieco zawiodło, było krótkie, gwałtowne i… no cóż, po prostu nie po mojej myśli 😉
Na pewno przeczytam ciąg dalszy, bo mam nadzieję, że na tym wikińska saga się nie skończy, ale liczę na rozbudowanie wątków romantycznych :)

🏹 RECENZJA 🏹

TYTUŁ: Wikingowie. Wężowe Oko "

AUTOR:@saraweberautorka

WYDAWNICTWO:@proszynski_wydawnictwo

Bjorn jest synem Ingrid i Thorolfa. Uczy się być najlepszym wojownikiem wśród wikingów. Młodzieniec zostaje przybocznym króla Halfdana,jest szanowany i pożądany wśród młodych dziewcząt. Gdy do osady króla przybywa Solveig,Bjorn od pierwszych chwil próbuje się do niej zbliżyć. Rudowłosa dziewczyna przybywa do królestwa jako zdolna i dzielna tarczowniczka.

Znając pierwszy tom serii "Wikingowie. Zew Odyna",z ogromną przyjemnością przeczytalam te książkę. Autorka poraz kolejny zabiera nas do malowniczego świata mroźnej,średniowiecznej Norwegii. W tej części poznajemy Bjorna-syna Ingrid i Thorolfa, bohaterów pierwszego tomu. Młodzieniec trafia do królestwa Halfdana, staje się przybocznym króla i zyskuje poważanie wśród mieszkańców. Gdy los stawia na jego drodze Solveig,bohater pragnie zbliżyć się do rudowłosej piękności. Dziewczyna zamiast uczyć sie obowiązków typowych dla kobiet, od najmłodszych lat pomaga ojcu przy tworzeniu tarcz. Bohaterowie dają się poznać jako dzieci, widzimy ich zamiany gdy dorastają . Każde z nich dąży do zamierzonych celów.

Autorka stworzyła ciekawa fabułę pełna tajemnic , namiętności, miłości i walk,w której nie ma litości. Myślę, że ta część jest bardziej dopracowana. Pięknie przedstawiona kultura, mentalność,zwyczaje i wierzenia. Sceny erotyczne stworzone że smakiem,dodają pikanterii.
Książkę czyta się niebywale szybko. Wciąga i ciekawi do samego końca. A zakończenie.... Mnie złamało serce 💔
Jeśli lubicie romanse historyczne,to ta książka zdecydowanie jest godna polecenia . Ja zachęcam do przeczytania obydwoje tomów i z niecierpliwością czekam na kolejne 💛

Za możliwość przeczytania książki dziękuję @proszynski_wydawnictwo
(współpraca reklamowa)

#recenzja
#wikingowie #saraweber #wydawnictwoproszynski #swiatrecenzentów #romanshistoryczny #czytaniejestsexy #czytajzemną #readingbooks #bookslover #bookflatlay #womenbooks #ksiazkidlakobiet #czytambolubie #kobietapoleca#postbooks #polskibookstagrammer #polskibookstagram

🏹 RECENZJA 🏹

TYTUŁ: Wikingowie. Wężowe Oko "

AUTOR:@saraweberautorka

WYDAWNICTWO:@proszynski_wydawnictwo

Na półkach: , , , , , , ,

Cykl Sary Weber to połączenie historii z romansem. Bohaterowie są skonstruowani jak żywi, łatwo uwierzyć w ich przygody i w wyobraźni faktycznie przenieść się do mroźnej północy. Miłym i zaskakującym akcentem była postać słowiańskiej niewolnicy, która opowiada trochę o swojej przeszłości i religii. Główni bohaterowie to Bjorn Wężowe Oko, wojownik jarla Ulfara, i Solveig, uparta i zaradna tarczowniczka. Na początku Bjorn wydawał mi się okrutnikiem, ale nabrał szacunku i łagodności w stosunku do swojej wybranki. Również miło było obserwować, w jaki sposób rozwija się postać Solveig.

Gdybym miała wybierać pomiędzy pierwszym a drugim tomem, to jednak bardziej podobała mi się jedynka. "Wężowe oko" to też porządna wikińska opowieść, ale bywały momenty, w których zaczynałam się nudzić i spoglądałam, ile zostało mi do końca. Ciężko mi powiedzieć, z czego to wynikało. Warto zapoznać się z książką w formie audiobooka. Powieść dzieli się na rozdziały z punktu widzenia obu postaci i tak samo dobrano parę lektorów.

Polecam zarówno poszukiwaczom miłosnych uniesień jak i miłośnikom średniowiecznych wojowników. W razie wątpliwości - to osobna historia, a nie kontynuacja "Zewu Odyna", dlatego można czytać bez znajomości poprzedniej książki. Powieść jest lekka, ma trochę gorących scen, można się zrelaksować i odpocząć przy lekturze.

Jeśli ktoś tak bardzo, jak ja uwielbia historie o wikingach to Sara Weber i jej książki Wikingowie to pozycje obowiązkowe do przeczytania. Dziś chciałam zrecenzować Wam drugi tom przygód wikingów z Trondheim. Tym razem to historia Bjorna Wężowe Oko oraz ognistowłosej tarczowniczki Solveig z dalekiego południa. Dwie postaci, które łączy los i przeznaczenie.

Książka napisana jest z dwóch perspektyw. Poznajemy historię bohaterów mając za narratora naprzemiennie Bjorna oraz Solveig. Długo czekałam, aż tych dwoje stanie sobie na drodze, ale od pierwszych stron książki wiedziałam, że są sobie przeznaczeni.

Solveig dzielna wojowniczka, rudowłosa piękność, która mimo, iż mogłaby zostać żoną niejednego walecznego wojownika skupia całą swoją uwagę na szkoleniu się w walce i pracy przy tworzeniu tarcz. Chodzi w spodniach, nie potrafi gotować i haftować, a mimo to jest obiektem pożądania wielu.

Bjron, który wyglądem przypomina samego Lokiego, to dzielny, odważny i nadludzko silny wojownik, który bardzo szybko staje się jednym z najbliższych drużynników króla Halfdana Czarnego. Mimo, iż od małego marzy jedynie o tym, by zostać sławnym wojownikiem, gdy pierwszy raz ujrzał Solveig to właśnie ona staje się jedynym celem, który chce osiągnąć.

Cała książka to nie typowe historie o wikingach pełne walk, rozlewu krwi i lejącego się z rogów miodu, które kojarzymy z seriali telewizyjnych. To opowieść o dwójce młodych ludzi, którzy darzą się ogromnym uczuciem będącym silniejsze niż śmierć. Cudowne opisy wewnętrznych przeżyć obojga bohaterów sprawiają, że pochłania się stronę za stroną i ciągle czuje się niedosyt więc ciężko oderwać się choć na chwilę od lektury. Autorka postarała się o to, by czytelnik miał możliwość bez żadnego problemu wyobrazić sobie, jakie emocje targają naszymi bohaterami. Nie mamy tu zbędnych opisów, a akcja jest bardzo dynamiczna, co jeszcze bardziej wciąga nas w historię i możemy poczuć się, jakbyśmy byli w środku tej opowieści. Ja od samego początku byłam ciekawa w jakich okolicznościach poznają się nasi bohaterowie? Czy miłość będzie silniejsza niż trauma jakiej doświadczyła Solveig? Oraz oczywiście, czy Solveig zostanie wojowniczką tak, jak marzyła?

Zakończenie kompletnie mnie rozwaliło i całkowicie wzruszyło. O takich historiach miłosnych mogłabym czytać wiele książek.

Jeśli lubicie książki pełne pożądania, namiętności i uczucia to jest to pozycja idealna dla Was.

Książka napisana...

W tym tomie, poznamy historię najstarszego syna Thorolfa i Ingrid, Bjorna Wężowe oko, który swój przydomek zawdzięcza nietypowej skazie w oku, robiącej wrażenie nie tylko na wrogach, ale i spotykanych dziewkach. Mężczyzna od najmłodszych lat przygotowywany był do walki i służby królowi Halfdanowi Czarnemu. Kobiety, od których nie storni, są umileniem jego drogi do celu. Po latach szkolenia, trafia na królewski dwór, gdzie spotyka młodą Solveig. Dziewczyna pochodzi z biednej rodziny. Gdy do jej osady przybyła królewska delegacja, jej los się odmienił. Została zmuszona do pomoc rodzinie i podróży na królewski dwór. Jak potoczą się ich losy? Czy przeznaczenie połączy ich drogi?

Solveig to zbuntowana dusza, która pragnie podążać wybraną przez siebie ścieżką. Nie w głowie jej romanse, domowe pracy czy zajęcia, które typowo przypisuje się kobietom. Ona pragnie być wojowniczką i takie też ma serce – prawdziwej wojowniczki, która łatwo nie ugnie się przed nikim. Talent odziedziczony po ojcu odmienia jej los, tylko pytanie czy faktycznie na lepsze? Gdy na jej drodze staje Bjorn, kobieta nie chce być jedną z jego dziewek, jednak trudno walczyć z przyciąganiem jakie między niemi występuje.

Po raz drugi miałam okazję wyruszyć w podróż po skąpanych w śniegu norweskich fiordach, z przyjemnością oddałam się tej krótkiej lekturze. Rywalizacja, grabieże, romanse, intrygi to tylko część wątków, które tu spotkacie. Nie zabraknie emocji, które podniosą zarówno poziom adrenaliny jak i wywołają rumieniec na policzkach. Proroctwa, tajemnicze sny podsycają ciekawość a zwroty akcji zaskakują czytelnika.

Z pewnością nie jest to wymagająca lektura, jednak spędziłam przy niej miło czas, a zakończenie rozłożyło na łopatki. Jeśli lubicie romanse historyczne a nie mieliście okazji dotąd przeczytać tych osadzonych w czasach i miejscach, w których królowali Wikingowie, to zachęcam do przeczytania tej serii.

Seria Wikingowie, tom drugi.

Bjorn Wężowe Oko (znamię w prawym oku) to syn Ingrid i Thorolfa Myśliwego. Ma dwie siostry Helgę i Ingę.

Poznajemy go, gdy jako siedmiolatek ... morsuje 😀 po raz pierwszy. To wstęp do tego, by zostać wojownikiem jarla Ulfara i jednocześnie koniec jego dzieciństwa.

Solveig to ośmiolatka, córka Alfa Baldersona, która rok wcześniej straciła matkę. Dziewczynka z temperamentem i charakterem.

Dziesięć lat później Bjorn jest członkiem drużyny z Trondheim. Wygrał turniej w Namsos. W tym samym czasie Solveig pod okiem ojca uczyła się robić tarcze. Pragnęła zostać wojowniczką. Alf chciał wydać ją za mąż.

Ich drogi przecięły się na dworze króla Halfdana w Raumarike. Od początku byli sobą zainteresowani.

...

Życie wikingów i ich rodzin. Z jednej strony bogactwo i przepych. Z drugiej bieda i ubóstwo.
Polityka, uczty, pijaństwo, rozpusta jak również ćwiczenia i walki to była ich codzienność.
Wyprawy.
Podboje.
Rabunki.
Bitwy...nie zawsze wygrane...
Śmierć.

Seria Wikingowie, tom drugi.

Solveig to ośmiolatka, córka Alfa Baldersona, która rok wcześniej straciła...

• Romans
  • 2K23