W zdrowiu i w chorobie

Okładka książki W zdrowiu i w chorobie Karolina Wilchowska
Okładka książki W zdrowiu i w chorobie
Karolina Wilchowska Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
2023-04-20
2023-04-20

Autor: Karolina Wilchowska
Dziękuje za możliwość udziału w BT
Ile człowiek może wytrzymać z miłości? Ile cierpienia można znieść dla ukochanej osoby?
Akcja książki dzieje się dynamicznie, nie zwalnia ani na chwile. Napisana jest w sposób przyjemny, dzięki czemu przyjemnie i szybko się ją czyta.
Autorka pokazała jak silna może być miłość do drugiego człowieka, i co można dla niego poświęcić.
Jednak uważam, że relacja między bohaterami Eve i Erica rozwinęła się trochę za szybko.
Książkę lepiej nie czytać przed snem, bo możecie potem nie zasnąć.
I jak to jest z chorobą bohatera?

Autor: Karolina Wilchowska
Dziękuje za możliwość udziału w BT
Autorka pokazała jak silna...

❤️Opinia BT❤️

Autor: @karolina_wilchowska_autor
Wydawnictwo: @waspos

❤️Moja ocena❤️
⭐7,5/10

Książkę przeczytałam w BT zorganizowanym przez @zaczytana1001_ za co serdecznie jej dziękuję ❤️❤️

Młoda dziewczyna, która po wielu życiowych zakrętach stara się odnaleźć, spotyka mężczyznę, który na pierwszy rzut oka wydaje się być ideałem partnera. Jednakże, po pewnym czasie, odkrywa, że nawet największe ideały mają swoje wady. Czy ich wspólne życie wytrzyma próby, jakie na nich czekają? Czy walka Eve z chorobą Erica oraz z oporem ze strony jego otoczenia zakończy się sukcesem? Czy będzie miała ona wystarczająco dużo siły, by przetrwać wszystkie trudności? Jaką tajemnicę skrywa ojciec Erica?

Eve to młoda dziewczyna, której życie nie było usłane różami. Już od najmłodszych lat musiała stawić czoła trudnościom w rodzinie, dlatego też w wieku szesnastu lat postanowiła opuścić dom i rozpocząć samodzielne życie. Mimo licznych przeciwności nie poddała się, pracując wszędzie tam, gdzie tylko mogła, aby zapewnić sobie godne życie. Teraz, pracując w fabryce i mieszkając we własnym mieszkaniu, w niebezpiecznej dzielnicy, zdaje sobie sprawę, że jej życie nie jest idealne, lecz przynajmniej daje jej to poczucie normalności.

Eric to bogaty i przystojny informatyk, który zmaga się z dość specyficzną chorobą, mającą ogromny wpływ na jego codzienność. Kiedy objawy choroby się nasilają, spokojny i troskliwy mężczyzna przemienia się w osobę wybuchową i agresywną.

Opowieść o nich zaczyna się w zakątku Nowego Jorku, gdzie Eve spotyka rannego mężczyznę, który zmusza ją do pomocy, grożąc przy tym jej życiu. Pomimo jego obietnic o zniknięciu z jej życia, wcale się tak nie dzieje. Między nimi szybko rozwija się silne uczucie, jednak czy uda im się przetrwać, borykając się z chorobą Erica oraz sprzeciwem jego ojca?
Pomimo trudności, z którymi przyjdzie im się zmierzyć - od niebezpiecznych sytuacji związanych z chorobą Erica po opór ze strony jego ojca - Eve nie zamierza się poddawać i gotowa jest walczyć o ich związek. Ich relacja to prawdziwy rollercoaster emocji - pełna podniecenia, namiętności i szczęścia, ale również strachu, rozpaczy i bólu zarówno fizycznego, jak i emocjonalnego.
Eve, mimo swej delikatnej aparycji, okazuje się być niezwykle silną i wytrwałą kobietą, gotową znieść wiele dla miłości. Jej determinacja i wytrwałość pokazują, że prawdziwa miłość potrafi przezwyciężyć wszelkie przeciwności. Jednakże, mimo chęci walki, pojawia się moment, w którym nawet największa determinacja spotyka się z bezsilnością i wątpliwościami. Każdego z nas dopadają czasem wątpliwości, każdy z nas ma pewne granice, po przekroczeniu których nie ma już drogi powrotnej. Czy w przypadku tej walecznej kobiety te granice zostaną przekroczone? Czy ich związek zakończy się happy endem? Zarówno Eve, jak i Eric, dzielą podobną przeszłość, już od momentu, gdy przyszli na świat, nie mieli łatwego dzieciństwa, choć w przypadku Erica w pewnym momencie nastąpiła zmiana.
Gratulacje dla autorki za świetny pomysł na fabułę, który był strzałem w dziesiątkę, oraz za stworzenie tak silnej i walecznej bohaterki jak Eve. Erick, co prawda, miał epizody zachowań godnych nastolatka, a nie dorosłego mężczyzny, ale mimo wszystko mogę powiedzieć, że został przedstawiony przez autorkę jako silny bohater, gotowy na walkę z przeciwnościami losu. W końcu przez lata musiał się mierzyć ze swoją chorobą i jednocześnie podjął próbę prowadzenia normalnego życia. Jednakże, jak okazuje się pod koniec tej historii, nie tylko to musiał przezwyciężyć.
Tutaj niestety muszę wspomnieć o kilku kwestiach, co do których mam pewne zastrzeżenia. Miłość tej dwójki, o ile była pięknym uczuciem, to jednak rozwinęła się zdecydowanie zbyt szybko. Akcja tocząca się tutaj również była za szybka; moim zdaniem niektóre wydarzenia i wątki mogłyby być bardziej rozwinięte i rozciągnięte w czasie. Zakończenie również było zbyt krótkie, jakby trochę wymuszone. Osobiście brakowało mi również chociaż kilku rozdziałów opowiedzianych z perspektywy męskiego głównego bohatera. Plot twist, który ma miejsce pod koniec tej historii, szczerze mówiąc, był trochę przewidywalny. Już wcześniej sama domyśliłam się, że tak to będzie wyglądać.
Mimo wszystko chciałbym poznać dalsze losy głównych bohaterów, i gdyby taka kontynuacja miała powstać, na pewno sięgnąłbym po nią.
Należy jednak zaznaczyć, że są to moje odczucia, a każdy może odebrać te kwestie inaczej. Dlatego zachęcam każdego czytelnika, który jeszcze nie czytał tej książki, do sięgnięcia po nią i wyrobienia sobie własnego zdania.

#wzdrowiuiwchorobie #karolinawilchowska #wydawnictwowaspos #ınstabook #instagramczyta #bookstagram #polskiebookstagramy #btuzaczytana1001 #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia BT❤️

Autor: @karolina_wilchowska_autor
Wydawnictwo: @waspos

❤️Moja ocena❤️
⭐7,5/10

Zaczynałam tracić nadzieję, że zostanę zaakceptowana i w końcu te jego napady miną. Chociaż serce kazało uzbroić się w cierpliwość, to rozum powtarzał, że czas odpuścić. Na razie zwiazek z Ericiem przynosił wiecej strat niż zysków"

@karolina_wilchowska_autor
@waspos

💔 Ile jesteś w stanie wytrzymać dla swojej miłości?? ❤️‍🩹

Życie Eve już od narodzin nie było idealne . Rodzice alkoholicy,którzy nie dbali o swojej dzieci,bo woleli pić. Dlatego mając 16 lat dziewczyna zaczęła życie z dala od nich łapiąc się różnych prac,by mieć na życie...
Pewnego wieczoru wracając do mieszkania na obrzeżach Newark ,usłyszała huk wystrzału z broni . Gdy myślała,że niebezpieczeństwo minęło ruszyła dalej ,lecz w tej samej chwili złapał ją ranny mężczyzna,któremu pod groźbą musiała pomóc.
Mimo iż ta znajomość zaczęła się bardzo nietypowo, to dziewczyna nie mogła o mężczyźnie zapomnieć. Dni mijały, aż w końcu tajemniczy mężczyzna wrocil i postanowił, że będzie rozwijać wspólna znajomość...
Bardzo szybko przeszli na wyższy etap relacji oraz wspólne mieszkanie . Przez trudności spowodowane przez chorobę Erica, związek przechodził różne etapy : od wsparcia i erotycznych uniesień, po napady niekontrolowanej złości, podczas których dochodziło do rękoczynów. 🫣

Dużo się działo w życiu tej pary : kłamstwa, intrygi, choroba , wypadek, miłość, wsparcie, wiara, uzależnienie🤯

@karolina_wilchowska_autor
@waspos

💔 Ile jesteś w stanie wytrzymać dla swojej miłości?? ❤️‍🩹

Życie Eve już od narodzin nie było idealne ....

Książka przeczytana w ramach #bt
Historię czyta się szybko, tak jak akcja która dzieje się między bohaterami  jest ekspresowo zaczynając od groźby i szantażu do miłości jakby strzelił piorun. Ich pierwsze spotkanie nie należało do przyjemnych Eric groźbą wymusił na Eve pomoc , będąc przy tym strasznym dupkiem.  Ich kolejne spotkanie jest diametralnie inne , ponieważ Eric jest jakby zupełnie inną osobą teraz. Ich słodka sielanka trwa do momentu, aż pewnego dnia mężczyzna zachowuje się jakby był po narkotykach , na dodatek uderza ją. Wtedy dowiadujemy się, że od paru lat choruje na schizofrenię paranoidalną. Evie nie opuszcza mężczyzny, chce być z nim nadal i wspierać go w leczeniu. Chociaż są momenty ciężkie i bardzo ciężkie, oraz ojcu nie  podoba się to , że Eric związał się z kimś takim jak Evie. Ich sytuacja momentami nie jest fajna ani przyjemna a ciężka wręcz niebezpieczna, ktoś próbuje ich rozdzielić i dopuści się wszystkiego żeby osiągnąć swój cel. A oni są jak marionetki , do tego nie pomagają zmienne nastroje mężczyzny, z byle powodu potrafi wpaść w szał, który odbiją się na kobiecie. Powiem wam , że ja nie wiem czy miałabym tyle siły i cierpliwości, żeby nadal tkwić w takim związku, życie z Ericem jest jak na tykającej bombie, nigdy nie wiesz kiedy wybuchnie i jak to się do dla ciebie skończy. Późniejsze sytuacje dają nam powody do myślenia, że nie wszystko jest takie jak nam się wydaje, i to czego dowiadujemy się na koniec to jest aż niemożliwe, że własny rodzic coś takiego potrafi zrobić własnemu dziecku 😱
Na szczęście miłość wygrała, i powiem że bardzo chętnie przeczytałam bym co się działo dalej. Polecam przeczytać samemu i ocenić czy polubicie Erica . Ja polubiłam go bardzo chociaż były momenty, że posłałabym go w cholerę, albo i dalej, to tak naprawdę Eric jest młodym sympatycznym mężczyzną, który został wykorzystany i skrzywdzony przez bliską mu osobę.

Książka przeczytana w ramach #bt

Książka napisana w sposób lekki i przyjemny. Fabuła, chociaż jak dla mnie działa się za szybko, nie pozwalała oderwać się od czytania. Autorka dobrze wykreowała toksyczny związek między głównymi bohaterami, chociaż mój rozum krzyczał "wiej laska!". Podczas czytania zastanawialam się, czy odważyłbym się wejść w taki związek ze świadomością problemu. A odpowiedzią było - zdecydowanie nie!
Karolina z pewnością stworzyła coś innego i oryginalnego. I uważam, że książka ma znakomite zadatki na stworzenie z niej thrillera, gdyby dołożyć więcej emocji, których - dla mnie - zabrakło.
Fabularnie znalazłam kilka minusów, które wpłynęły na ocenę całokształtu.

Tytuł : W Zdrowiu i W Chorobie
Autor : Karolina Wilchowska
Data premiery : 20 kwiecień 2023

Opis książki :
Eve, to młoda dziewczyna, która po wielu życiowych zakrętach próbuje wyjść na prostą. Los na jej drodze stawia Erica, mężczyznę, który wydaje się być wymarzonym materiałem na partnera. Wkrótce jednak okazuje się, że ten ideał ma jednak wady, których nie sposób lekceważyć. Mimo prób, na które wystawia ich wspólne życie, Eve się nie poddaje. Podejmuje nierówną walkę zarówno z chorobą, jak i otoczeniem narzeczonego. Wierzy, że jej miłość pokona wszelkie przeciwności. Czy jednak starczy jej sił i determinacji?

"To było coś jak przy­się­ga: „na dobre i złe, w zdro­wiu i w cho­ro­bie”. Kto nie ro­zu­mie tych słów, nie za­słu­żył na mi­łość w związ­ku."
Ten cytat tak bardzo nawiązuje do całej historii, że nie mogło go zabraknąć w mojej recenzji. ❤️
Ta piękna historia pokazuje, że miłość jest ślepa i to bardzo, mimo choroby, krzywd, intryg dwoje zakochanych w sobie na zabój ludzi nadal trwa przy sobie i się wspierają miłością bezgraniczną.
Autorka wykreowała silną bohaterkę, która walczy codziennie o swojego partnera, on mimo choroby - schizofrenii paranoidalnej, leczy się i walczy o swoje zdrowie i szczęście.
Ale kiedy ktoś nie potrafi pogodzić się z wyborami bohaterów postanowi ich za wszelką cenę rozdzielić. Czy to się uda? Czy jednak ich miłość będzie tak silna i przetrwa wszystko?
"Człowiek ma wiele twarzy i nigdy nie wiesz, która z nich jest prawdziwa"
Pierwszy raz żałuję, że historia dobiegła końca, z chęcią przeczytałabym ciąg dalszy losów bohaterów. Może jednak autorka nas zaskoczy i coś wymyśli? 😉🤔
Historię czyta się niesamowicie szybko, jest bardzo emocjonująca i wciągająca.
Książkę przeczytałam dzięki udziałowi w booktour u @zaczytana1001, dziękuję Ci kochana za ten bt, to niesamowite ile emocji ma w sobie jedna historia ❤️
Mam nadzieje, że do zobaczenia przy kolejnym booktour❗
Droga autorko! Kupiłaś mnie tą historią tak samo jak APARTAMENTEM GRZECHU 🖤 życzę samych sukcesów i wiernych czytelników❗
#książkoweimpresje

Tytuł : W Zdrowiu i W Chorobie
Autor : Karolina Wilchowska
Data premiery : 20 kwiecień 2023

Opis książki :

🎭 120/2023 #recenzja
To opowieść o Ewie, młodej kobiecie pełnej determinacji, która staje twarzą w twarz z życiowymi przeciwnościami. Książka przenosi czytelnika w świat emocji, miłości i walki. Po licznych zakrętach losu, Eva spotyka Erica, mężczyznę, który wydaje się być odpowiedzią na jej modlitwy. Jednakże, gdy ich związek zostaje wystawiony na próbę przez nieoczekiwane wydarzenia, Eva musi zmierzyć się nie tylko z chorobą, ale także z prawdziwą naturą swojego partnera. Pomimo przeciwności losu, Eva nie poddaje się. Jej miłość do Erica sprawia, że jest gotowa podjąć nierówną walkę zarówno z chorobą, jak i z otaczającym ją światem, który zdaje się przeciwstawiać ich związkowi. To poruszająca opowieść o sile miłości, determinacji i nadziei, która pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile.
Książka niewątpliwie ma swoje atuty. Okładka przyciąga wzrok, opis wydawcy jest pierwszorzędny a autorka miała fantastyczny pomysł na fabułę. Jej lekki styl pisania oraz dogłębny research nad chorobą, zachowaniami osób chorych i etapami choroby są godne pochwały. W powieści utrzymana jest również niewątpliwa nuta tajemnicy, która trzyma czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony.
Jednakże, choć książka obfituje w emocje, momentami przeskoki między tragicznymi wydarzeniami a chwilami radości i euforii są zbyt nagłe. Brakowało mi głębi uczucia między głównymi bohaterami, które pozostało jakby zbyt płytko opisane. Postać Erica została znakomicie zbudowana, jednak Eva pozostaje stosunkowo płaska i trudno było mi się z nią utożsamić.
Jak dla mnie było kilka nieścisłości w narracji.
Pomimo tych mankamentów jest opowieścią warta uwagi dla miłośników romansów, którzy cenią sobie wzruszające historie. Mimo pewnych niedociągnięć, książka ta daje czytelnikowi możliwość zanurzenia się w świat silnych emocji, mierzenia się z trudnościami życia i odkrywania siły miłości, która potrafi pokonać największe przeciwności.
#wzdrowiuiwchorobie #romans #karolinawilchowsyka #literaturaobyczajowa #polecajka #recenzjaksiążkowa

🎭 120/2023 #recenzja

🔥🔥🔥 OPINIA BOOKTOUR🔥🔥🔥

Eva nie miała słodkiego i szczęśliwego dzieciństwa. Dorastała w rodzinie alkoholików. Mając 16 lat postanowiła wyprowadzić się z domu i zacząć samodzielne życie. O początkach swojej samodzielności najchętniej by zapomniała. Aktualnie ma mieszkanie, pracę oraz w miarę spokojne życie. Pracuje w fabryce, która zajmuje się ręcznym malowaniem bombek oraz porcelany. Pewnego wieczoru wracając z pracy jest światkiem nietypowego zdarzenia podczas którego wpada na Erica. Po tym wydarzeniu para zaczyna się spotykać. Układa im się coraz lepiej aż do momentu, w którym Eric zaczyna się dziwnie zachowywać i na jaw wychodzi fakt że jest chory na schizofrenie. Czy uczucie Evy okaże się na tyle silne że poradzi sobie z chorobą Erica? Czy uda im się pokonać wszelkie przeszkody w drodze do szczęścia?

@zaczytana1001_ oraz @karolina_wilchowska_autor dziękuję bardzo za możliwość udziału w bt z tą książką. Po raz kolejny nie zawiodłam się na twórczości autorki. Książkę czyta się bardzo szybko. Ja pochłonęłam ją dosłownie w 3 godziny. Przykład Evy i Erica pokazuje nam że droga do szczęścia nie zawsze jest łatwa I prosta ale jeżeli kochamy to warto walczyć bo na końcu czeka nas wspaniała nagroda. Na wielkie uznanie zasługuje Eve, która podjęła się walki z chorobą partnera. Pokazując tym czym jest miłość bezwarunkowa😊🥰

🔥🔥🔥 OPINIA BOOKTOUR🔥🔥🔥

„W zdrowiu i w chorobie” czy tak przypadkiem nie brzmi część przysięgi małżeńskiej? 👰‍♀️🤵‍♂️💍

A co wtedy, gdy jedna z połówek jest chora a druga kocha ją tak bardzo że nie jest w stanie odpuścić wspólnego życia już od pierwszego dnia poznania?

I tutaj właśnie pojawia się historia Eve, kobiety po przejściach, z trudnym dzieciństwem oraz życiem codziennym. Na jej drodze pewnego dnia pojawia się Eric. W dziwnych okolicznościach staje na drodze życiowej Eve. Jest dla niej nie do końca miły, raczej agresywny. Prosi dziewczynę o pomoc, a ta z przeraż o własne życie ulega. No właśnie i tak zaczyna się ich historia…

Muszę przyznać że po dwóch książkach autorki byłam ciekawa co tym razem wymyśliła. Na początku ta dziwna relacja Eve i Erica mnie drażniła ale z każdym rozdziałem rozumiałam to wszystko coraz bardziej. Motyw zemsty, choroby schizofrenicznej, miłości, wybaczania oraz szczęścia to tylko jedne z niektórych można wymieniać. Autorka porusza temat nie codzienny, co dla mnie jest oczywiście na plus bo słodko pierdzące romanse mi się już znudziły 🤪 Pióro autorki jest na tyle lekkie, że można taką książkę przeczytać bardzo szybko. Cieszę się, że miałam możliwość przeczytać nową historię i czekam na kolejne 🤭

Kolejna świetna książka od @karolina_wilchowska_autor , nie mogłam się oderwać od historii Eve oraz Erica. Zaczynają oczytać i dowiadując się jak nasi bohaterowie się poznali pomyślałam że to będzie kolejna historią z mafia w tle, lecz jak się okazało to całkiem inna fabuła. Eve pochodzi z patologicznej rodziny, w wieku 16 lat postanawia uciec z domu i żyć na własną rękę, mimo trudności udaje jej się wynająć mieszkanie i znaleźć pracę w fabryce. Eric to bogaty informatyk chorujący na dosyć specyficzną chorobę. Losy naszych bohaterów łączą się w małej uliczce w nieciekawym miejscu. Od tego momentu Eve i Eric stają się nierozłączni. Miłość kwitnie, czas spędzony w spółkę dla niech to magiczny czas , do momentu incydentu w którym Eric uderzył Eve, wtedy uruchomiła się jego druga osobowości spowodowana chorobą. Mimo tego Eve nadal przy nim trwa. Życie z partnerem Eve nie należy do łatwych, lecz dziewczyna się nie poddaje. Niechęć płynąca od ojca mężczyzny nie powstrzymuje jej aby trwać przy jego boku. Książka ukazuje nam jak ludzie potrafią być zgorzkniali na szczęście oraz że potrafią płacić innym aby zniszczyli zdrowie. Mroczne uczucia ojca Erica, asystentka z firmy wplątana w intrygę oraz siostra wspierająca brata. Wiele momentów naszej pary było pięknych. Dziewczyna mimo bólu jaki jej zadawał Eric nie odrzuciła go , trwała przy nim. Jej porwanie ukształtowało ją oraz jej związek. Siła, którą przekazała Ericowi i determinacja pozwoliła tej dwójce stworzyć udany związek. Małymi krokami po rozwikłaniu intrygi ojca Erica, para zaczyna żyć od nowa w zdrowiu i w chorobie. Na zawsze razem. Emocję podczas czytania gwarantowane, miłość to podstawa do stworzenia związku, a autorka potrafi napisać książkę w której tych emocji nie zabraknie, mrocznego klimatu z nutą wielkiej miłości. Lekka i przyjemna lektura, która zapewni czytelnikowi emocje jak na rollercoasterze. Uwierzcie mi nie odlozycie tej książki po jednym rozdziale, będziecie czytać aż skończycie.

• Polskie
  • Nowości 2023
  • BookTour

Dodaj cytat z książki W zdrowiu i w chorobie