Syrena

Okładka książki Syrena Tiffany Reisz
Okładka książki Syrena
Tiffany Reisz Wydawnictwo: Szósty Zmysł Cykl: Grzesznicy (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Grzesznicy (tom 1)
The Siren
Szósty Zmysł
2023-04-12
2023-04-12
2012-07-24
Gabriela Jakubowska

Intrygująca, ale i dziwna zarazem. Czekam na kolejną część!

Intrygująca, ale i dziwna zarazem. Czekam na kolejną część!

Recenzja książki „Syrena” z pod pióra Tiffany Reisz i wydawnictwa @wydawnictwoszostyzmysl

„.(..)ᴍᴏᴊᴇ ᴋsɪążᴋɪ-ᴘᴏᴡɪᴇᴅᴢɪᴀᴌᴀ,ᴀ ᴢᴀᴄʜ ᴅᴏsᴛʀᴢᴇɢᴌ ʟᴇᴋᴋɪ ᴄɪᴇń ᴌᴢʏ ғᴏʀᴍᴜᴊąᴄᴇᴊ sɪę ᴡ ᴊᴇᴊ ᴏᴋᴜ,ᴋᴛóʀʏ ᴢᴍɪᴇɴɪᴌ ᴊᴇᴊ ᴏᴄᴢʏ ᴢ ᴄɪᴇᴍɴʏᴄʜ ᴡ ᴡʏʀᴀźɴɪᴇ ᴢɪᴇʟᴏɴᴇ-ᴛᴏ ᴊᴇᴅʏɴᴇ,ᴄᴏ ʀᴏʙɪę,ᴀ ᴄᴢᴇɢᴏ ɴɪᴇ ᴍᴏɢę ᴏᴋʀᴇśʟɪć sᴘʀᴢᴇᴅᴀᴡᴀɴɪᴇᴍ sɪᴇʙɪᴇ. ɴɪᴇ,ᴛᴏ ɴᴀᴡᴇᴛ ɴɪᴇ ᴊᴇsᴛ ᴛᴏ,ᴄᴏ ʀᴏʙɪę..ᴛᴏ ᴛᴏ ,ᴋɪᴍ ᴊᴇsᴛᴇᴍ. ɪ ɴɪᴋᴛ ɴɪᴇ ᴋᴜᴘɪ ᴛᴇᴊ ᴄᴢęśᴄɪ ᴍɴɪᴇ. ᴀɴɪ ᴛʏ,ᴀɴɪ ᴋʀóʟᴇᴡsᴋɪ,ᴀɴɪ żᴀᴅᴇɴ ᴘsʏᴄʜᴏᴛʏᴄᴢɴʏ ᴅᴜᴘᴇᴋ,ᴋᴛóʀʏ ᴜᴡᴀżᴀ,żᴇ ᴍᴏᴊᴇ ᴋsɪążᴋɪ ᴛᴏ ʟɪsᴛʏ ɴᴀᴘɪsᴀɴᴇ ʙᴇᴢᴘᴏśʀᴇᴅɴɪᴏ ᴅᴏ ɴɪᴇɢᴏ.”

To moja pierwsza tak erotyczna powieść,którą recenzuje. Wcześniej oczywiście takowe czytałam,ale hasło sado-maso było mi obce. Opis książki zapowiadał,że to będzie historia Nory Sutherin,autorki najlepiej sprzedających się erotyków,która postanawia tym razem wydać nieco inną powieść. Powaźniejszą,bardzoej osobistą. Pewnego dnia trafia do Królewskiego Domu Wydawniczego pod opiekę wymagającego redaktora jakim jest Zachary Easton. Zach proponuje,że wyda jej książkę pod jednym warunkiem…

Pikantna a zarazem pełna emocji,osamotnienia i chęci kochania kogoś mimo wszystko(tak ja odebrałam tę książkę i ten cytat,mam nadzieję jest tego dowodem).

P.S.Dziękuję wydawnictwu za cierpliwość w czekamiu na recenzje xd

Zaskakująco bolesna

Zaskakująco bolesna

Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia do tej książki. Z jednej strony nie była zła, ale nie do końca podobało mi się w jakim kierunku poszła.

No, ale od początku. Zach zaprezentował się jak nadęty burak z miotłą w dupie, który zostawił swoją babę, ale jęczy że za nią tęskni. Już od początku miałam go trochę dość xD
Nora, totalna seksi dupeczka, ciekawa postać, bezwstydna, flirciarska, odważna, zawodowa Dominatrix.
Mój ulubiony soft boi Weasley, którego baardzo polubiłam i z wielkim smutkiem czytałam jak Nora łamie mu serce.
Nie podobała mi się za to relacja Nory z Srrenem. I to bardzo. Dziewczyna ma 15 lat. Chodzi go kościoła i poznaje księdza. KSIĘDZA XD. Który ma jakoś trzydzieści. I mówienie że on ją kochał od samego początku i wcale jej nie wykorzystał bo na seks czekał aż będzie miała 20 lat. Wiecie jak coś takiego się często nazywa? Grooming ; ^)
Także nie, ja jestem totalnie na nie w tej relacji. I to jak Nora obsesyjnie wraca do niego za każdym razem. Wiem, że autorka, próbuje kreować to jako zdrową relację D/s ale kurwa, czy naprawdę musi to się zacząć od osoby nieletniej i księdza xD
Zgadza się, Srren respektuje granicę Nory, ale nie zmienię swojej opinii na ten temat.
Koniec końców, myślałam że coś konkretnego wyjdzie z tych wszystkich spotkań Zacha i Nory przy pracy nad książką, albo z Norą i Weasleyem, ale nie. Zachary wrócił do swojej żony, Weasley odszedł bo Nora złamała obietnice, a Nora. Wróciła oczywiście do Srrena.
Nie wiem czy będę czytać kolejne tomy xD
Na pewno nie kupię ich po pełnej cenie.

Nora, totalna seksi dupeczka, ciekawa postać, bezwstydna,...

"Pozwól, że pokażę ci świat, w którym żyje się tylko chwilą. Nie ma przeszłości... ani przyszłości, tylko jeden doskonały moment, w którym jesteś..."

Nora Sutherlin jest autorką powieści erotycznych. Każda z jej dzieł przyciąga coraz większą rzeszę fanów. Najnowsza zdaje się być inna - bardziej poważna, niczym spowiedź. Nora jest pewna, że to będzie najbardziej wstrząsająca książka ze wszystkich. Ale jest jeden problem - redaktor, który jest w stanie przemienić zarówno fabułę, jak i autora.
Zachary Easton jest najbardziej rygorystycznym i wymagającym redaktorem w Królewskim Domu Wydawniczym. I to właśnie jemu przypadła współpraca z Norą. Sprawy nie ułatwia fakt, że mają tylko sześć tygodni.
Dla Nory to jednak nie koniec problemów. Były kochanek nie pozwala jej o sobie zapomnieć. Tym bardziej, że namiętność zmieszana z bólem niezmiernie w dalszym ciągu ją fascynuje i przyciąga.
Co się wydarzy w tym krótkim czasie? Czy Zach podoła współpracy z Norą? Do czego ona się posunie? A co z byłym kochankiem?

"Syrena" - jakże intrygujący tytuł dla pierwszego tomu serii. Serii zatytułowanej "Grzesznicy". Tu od razu nasuwają się na myśl mroczniejsze sceny uniesień. Jeśli jeszcze dołożymy do tego wspomniane w opisie "namiętność oznacza ból" to już w ogóle jest ukierunkowanie na jeden konkretny motyw scen uniesień. Oczywiście jak najbardziej trafny.
Zaznaczony powyżej motyw w tej powieści zdecydowanie dominuje. Praktycznie na każdym kroku jest do niego odniesienie. Nie mówię tu oczywiście konkretnie o scenach mocno erotycznych non stop po sobie następujących, a o całe tło tychże fascynacji. Autorka z precyzją iście chirurgiczną rozłożyła problematykę na czynniki pierwsze. Od strony psychologicznej została tak poddana obserwacji, że miałam wrażenie, iż jestem naocznym świadkiem tych jakże prywatnych i delikatnych zwierzeń.
Postać głównej bohaterki intryguje ale jednocześnie przeraża. Jej rola w tej powieści jest wyjątkowa. Tak samo zresztą jak ona sama. Ta kobieta jest kusicielką - tytułową syreną wabiąca w nieznany świat, w którym można odnaleźć głęboko zakopane własne ja, o którym nie miało się dotąd zielonego pojęcia. Autorka bardzo dobrze ją wykreowała. Pokazał ją jako osobę o ciekawej osobowości, odważnej, bezpośredniej ale i empatycznej.
Mężczyźni. W tej powieści jest ich aż trzech. Każdy z nich miał określoną rolę w tej historii.
Główny bohater, Zach, od początku był bardzo rygorystyczny. Rządny perfekcji. Pokazny przez niego obraz redakcji nad powieścią był totalnie dla mnie zaskakujący. Trudy poprawek nad powstająca historią jawią mi się zdecydowanie bardziej delikatniej niż tu zostało opisane.
Wesley za to był jego przeciwieństwem - delikatny i kojący. Byłam pełna obaw odnośnie rozwoju jego roli w tej książce.
Natomiast jeśli chodzi o byłego kochanka Nory, tu wkraczamy na zupełnie inne tory. Srren budził niepokój. To postać niezmiernie silna i wladcza . Każde spotkanie z nim zaskakiwało czymś innym dosłownie wbijając w fotel.
To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Książka ta jest skierowana zdecydowanie do czytelnika nie tyle pełnoletniego, co dojrzałego z uwagi na poruszane problematyki a także styl, któremu nie każdy może podołać. Przez powagę historii, która niestety spowodała, że książkę czytałam na raty i to przez kilka dni.
Zdecydowanie spodziewałam się czegoś lżejszego. Może ciut weselszego. Ta historia przytłacza i wyzwala wiele skrajnych emocji. Niestety okazała się finalnie nie w moim guście, choć motyw przewodni jest mi znany i lubiany. Po mniej więcej połowie miałam ochotę zakończyć czytanie - tak by się zapewne stało, gdyby to nie była współpraca reklamowa z wydawnictwem. A tak dokończyłam szukając jakiejś deski ratunkowej. Niestety dryfował a po przeczytaniu ostatniego zdania odetchnęłam, że to już koniec. Niestety nie mam również w planach drugiego tomu.
Czy wam polecam? Uważam, że warto się skusić, bo powieść nie jest zła. Jest ciekawa i mroczna. Po prostu okazała się być nie dla mnie. Ale jest bardzo duża szansa, że wam spodoba się bardziej. I tego wam życzę.

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo Szósty Zmysł

#recenzja

„Syrena” od Tiffany Reisz to ciekawa pozycja dla osób, które uwielbiają książki z gatunku niebanalnych. Cała historia jest bardzo zawiła i uważam, że porusza wiele problemów. Książka dla czytelników 18+ i na pewno dojrzałych, bo jest pisana językiem bardzo poważnym jak na erotyk.

Przeczytałam już wiele książek z gatunku erotyka, ale ta była zupełnie inna, taka świeża. Pierwszy raz czytałam pióro autorki i muszę powiedzieć, że bardzo mnie zaciekawił jej styl i dojrzałość. Na pewno sięgnę po kolejne książki autorki.

Główna bohaterka to Nora autorka powieści erotycznych. Tym razem chce wydać książkę, która jest bliska jej sercu. Szuka najlepszego redaktora i wydawcy, aby jej papierowe dziecko było w jak najlepszych rękach.

I co zaciekawiłam was?

Zachary, kiedy dostaje informacje od wydawcy, że ma być redaktorem najnowszej powieści Nory nie jest zachwycony. Ale gdy tylko zaczyna czytać jej historię zmienia zdanie. Dodatkowo piękna i bardzo uwodzicielska autorka przyprawia go o duszności. Bohaterowie wchodzą w romans, który przeradza się w namiętność i dominację. Ale na ich drodze pojawi się były kochanek Nory, który jest bardzo niebezpieczny.

Nora to odważna kobieta, która mówi to, co czuje. Nie ma oporów. Jest kusicielką w każdy możliwy sposób. Uwielbiam tę postać. Chciałabym być tak odważną kobietą jak ona.

Serdecznie polecam wam ten tytuł, jeśli szukacie książki po przeczytaniu, której zrobicie wielkie „wow”. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

@tiffany_reisz
@wydawnictwoszostyzmysl

#recenzja #Syrena #tiffanyreisz #Wydawnictwoszostyzmysl #czytamlegalnie #bdsm #zaczytanamama86

„Syrena” to książka Tiffany Reisz wydana przez Wydawnictwo Szósty Zmysł [współpraca reklamowa z @wydawnictwoszostyzmysl ]

[Książka 18+]

Nora Sutherlin to autorka powieści erotycznych, która cieszy się niemałą popularnością. Książki autorki są za­ka­za­ne rów­nie czę­sto, co tłu­ma­czo­ne. Jej najnowszy manuskrypt jest bardziej osobisty niż wszystko, co wcześniej napisała. Kobieta wie, że ta powieść będzie czymś zupełnie innym, przełomowym. Tę książkę Nora chce wydać tak, jak należy. Problem w tym, że jest uznawana za po­my­lo­ną i zbo­czo­ną pi­sar­kę, z którą nikt nie chce za bardzo współpracować.

Zachary Easton jest redaktorem Kró­lew­skie­go Domu Wy­daw­ni­cze­go. Dostaje on „pod opiekę” Norę. W ciągu sześciu tygodni książka musi mieć postać idealną, a to dość spore wyzwanie. Zach jest niezwykle wymagający, ma mnóstwo uwag co do twórczości Nory, w zasadzie do niej samej również ma sporo… uwag. Do tego Nora ma wiele kontrowersyjnych znajomości, z każda z nich jest inna i bazuje na czymś innym. Autorka przybliża nam dokładniej dwie z nich.

Podobało mi się relacja między Norą a Zachem, proces poprawiania książki, napięcie, które pojawiało się za każdym razem między bohaterami, różnorodność, którą przedstawiła autorka. Zach mnie intrygował, z drugiej strony byłam bardzo ciekawa tego, co przytrafi się Wesowi. Jego postać była na swój sposób urocza, co powodowało też bardzo dobry kontrast do Srrena, o którym nie wiedziałam do końca, co mam myśleć.

Głównie jednak, przyznam, że wzięłam książkę do recenzji z nadzieją na ciekawy, inny niż zawsze, proces pracy nad książką. Wiadomo było, że tutaj będzie rollercoaster w odniesieniu do relacji Nora-Zach. Dwie charakterne postaci, które muszą w jakiś sposób do siebie dotrzeć, aby jednak móc wydać książkę. Presja czasu, zgrzyty przeplatane z namiętnością, niechęć z chemią.

W porządku było też to, że Nora nie była postacią irytującą. Mówiła o swoich doświadczeniach w sposób ciekawy, ale zrozumiały nawet dla człowieka, który nie jest ekspertem w tej dziedzinie, a nawet bardzo daleko mu do tego. Za sprawą jej relacji z Zachem również wiele się dowiadujemy nowego, bo i on niekiedy krąży we mgle.

Podobało mi się również to balansowanie na granicy pod różnymi względami. Granica wytrzymałości, granica dobrego smaku, granice moralności. Z biegiem książki otrzymujemy również wątki bardziej szokujące, które będą postrzegane lepiej bądź gorzej w zależności od czytelnika. Te momenty były jednymi z lepszych, kiedy w zasadzie nie byłam pewna, czy dobrze coś rozumiem, bo może i nie chciałam za bardzo rozumieć. Wydźwięk niektórych scen i zachowań był mocny.

Z drugiej strony podobał mi się właśnie ten proces związany z powstawaniem, a właściwie dokonywaniem zmian, w książce Nory. Przytaczane fragmenty sprawiały, że byłam ciekawa całości. Ogólnie podobają mi się motywy książek w książkach, więc to było czymś, co mnie przyciągało.

Mimo wszystko, książka nie wciągnęła mnie aż tak, jak powinna. Od początku wiedziałam, że nie jest to mój gatunek, ale liczyłam na ogromnie miłe zaskoczenie, jak w przypadku chociażby Pauliny Świst. Tam odpowiada mi wszystko. Tutaj wybiórczo, choć doceniam, że książka nie jest zupełnie spłaszczona, a postaci są ciekawe. W końcu mamy Norę i jej relację z trzema mężczyznami. Mężczyznami zupełnie od siebie różnymi, a więc i różnią się relacje. Nie są powielane schematy, a i czytelnik nie wie, co go czeka na następnej stronie – czy będzie to jakiś luźny wątek, czy coś, czego obrazu z głowy już nigdy nie wyrzucimy? Nigdy nie wiemy.

Autorka skupia się na różnego rodzaju relacjach, brutalności, toksyczności, wielu rodzajach namiętności, poznawaniu siebie i własnych możliwości, pragnień. Podczas lektury mamy zwracaną uwagę na wspomniane wcześniej granice – możemy skupić się na poznawaniu własnych, analizie tego, gdzie powinno się jednak zawrócić z danej drogi. Tak samo otrzymujemy idealny przykład tego, jak różne potrafią być relacje w zależności od tego, z jakim człowiekiem mamy do czynienia.

Książka będzie odpowiednia dla osób, które lubią wątki erotyczne w książkach i chcą się skupić na seksie, relacjach i chemii. Z drugiej strony będzie również w porządku dla osób, które chcą się zagłębić w kwestie ustanawiania granic, poznawania siebie, wyłaniania się prawdziwego JA, oczywiście również analizując zachowania postaci pod kątem ich relacji i zachowań.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Szósty Zmysł.

[Książka 18+]

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, przyznaję, że nie słyszałam o jej wcześniejszych powieściach, ale postanowiłam to zmienić właśnie przy okazji książki "Syrena", która przyciągnęła mnie swoją okładką i zainteresowała opisem. Powieść ta jest erotykiem, dlatego też przeznaczona jest dla osób pełnoletnich. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest niezwykle przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się naprawdę sprawnie. Mi zapoznanie się z historią bohaterów zajęło jeden wieczór, a w zasadzie nawet zarwałam dla niej kawałek nocki. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, a bohaterowie intrygująco wykreowani. Zagłębiając się w tą historię możemy poznać ich uczucia, myśli, dowiedzieć się z czym się mierzą, a tym samym lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Autorka naprawdę w świetny sposób kreśli portrety psychologiczne postaci. Relacja pomiędzy Norą a Zacharym została w interesujący sposób nakreślona, między tą dwójką nic nie jest oczywiste i jednocześnie czuć między nimi wyraźne przyciągnie i pożądanie! Autorka skupia się głównie na aspekcie psychologicznym i emocjach związanych ze erotyczną relacją bohaterów, niż na samej fizyczności i to akurat bardzo mi się podobało. Reisz porusza tutaj jeden z tematów tabu - mianowicie sado - maso, które przedstawia w bardzo brutalny i mroczny sposób, wywołując tym samym natłok emocji w Czytelniku. Dawno nie czytałam takiej książki i była to dla swego rodzaju odmiana, niemniej jednak miło spędziłam z nią czas i myślę, że będzie to idealna lekturą dla fanów mocnych wrażeń jeśli chodzi o sferę seksu.

„- Mądry autor horrorów nigdy nie poda zbyt wielu szczegółów na temat potwora. Wyobraźnia czytelnika potrafi stworzyć jego własne demony. W powieści erotycznej twórca nigdy nie chce zbyt wyraźnie nakreślić postaci głównego bohatera. W ten sposób czytelnik może umieścić w niej właśnie fantazje i lęki. Powieść erotyczna to połączony wysiłek zarówno pisarza, jak i czytelnika”.

Jak dla mnie „Syrena” to całkiem inny wymiar erotyki. Przemyślany, przekraczający strefę moralności, dający do myślenia. W tej powieści zostaje przesunięta sfera uczuć i erotyzmu, które pozwalają pozyskać kontrolę.

Ta powieść ma w sobie coś innego. Coś takiego, że każdy rozdział bombarduje sprzecznymi emocjami. W jednej chwili emocje potrafią zmienić się wielokrotnie. Ta burza emocji nie pozwala na przerwanie lektury, bo całość mocno elektryzuje.

Nora, jako główna bohaterka pozostawia po sobie nutkę tajemnicy. Z rozdziału na rozdział poznajemy jej kolejne sekrety. Jako pisarka erotyków narzuca sobie cele, które są dość wygórowane i mocne. Ma taki rodzaj osobowości, która dominuje. Konsekwentnie dąży do postawionych sobie ambicji, a tych szczególnie jej nie brakuje. Trochę brakło mi natomiast tej konsekwencji w zachowaniu Nory na samym końcu i nie wiem, czy jestem w pełni zadowolona z samego zakończenia.

Nie ma w tej książce niczego słodkiego i romantycznego. Nawet wątek uczuć bohaterów i miłości jest mocno nakreślony w sposób kontrowersyjny i inny. Każdy z bohaterów wniósł do tej historii własny charakter jednocześnie dopełniając jej klimat. Polecam.

(WSPÓŁPRACA WYDAWNICTWO SZÓSTY ZMYSŁ)

Nora to pisarka erotyków, która zdobywa coraz to większą popularność. Jej nowa książka, która ma się ukazać, ma różnić się od tych pozostałych. Ta ma bowiem być przełomem w jej karierze, gdyż przekaz jaki niesie książka jest nie co inny....tym razem bardziej osobisty i poważny. Dlatego Nora postanawia wydać ją w renomowanym wydawnictwie pod rządami wymagającego redaktora Zacharego, który również ku zaskoczeniu pisarki stawia jej rygorystyczne wytyczne i chce pełnej kontroli. Czy ta kontrola okaże się sukcesem książki czy raczej ukaże światło historii , której fabuły nikt się nie spodziewał?
Matko ależ to się czytało.... jeśli lubicie erotyki  ( nie mylić z romansem)to polecam gorąco! Nie jest to też powieść kipiąca samym sexem! Mamy tu styczność fajnie wykreowanej historii kobiety, którą otacza wielu mężczyzn. Jednak tylko trzech z nich sprawia, że przy każdym z nich czuje się inna. Nora jest bardzo specyficzna i nie jest jedyną osobą, która odciska piętno na całej tej kontrowersyjnej przygodzie. Pozostali bohaterowie również odcisnęli znaczny ślad w tej historii. Nie są jedynie bezbarwnym tłem. Mają wiele do powiedzenia i wiele do namieszania w związku z Norą. Ci trzej Panowie są podwaliną pod budowę napięcia, akcji, namiętności, pożądania, erotyzmu a także bólu, który przejawia się w wątku z BDSM, o którym tak mało wiedziałam, albo może nie wiedziałam, że właśnie tak On wygląda w relacjach damsko-męskich.
Syrena to ciekawe przedstawiona opowieść o kilku konkretnie poprowadzonych motywach, z cudownie charyzmatycznymi bohaterami. Przejawia się tu nie tylko płomienne uczucie, gorący romans i motyle w brzuchu ale widnieje też moment brutalności, którym autorka delikatnie próbuje Nas odsunąć i sprawia, że Nasze odczucia kłębią się i kumulują jednocześnie kipią z ciekawości co wydarzy się za chwilę. Bardzo skomplikowane relacje, niebezpieczeństwo, dominacja to tylko kropla w morzu co spotyka bohaterów.
Wszystko zostało opisane fenomenalnie. Przez książkę się wręcz płynęło. Sceny erotyczne zostały opisane w sposób na granicy dobrego smaku. Autorzy otworzyli przede mną inny świat, zupełnie mi nieznany.
Książki się nie czyta, ale pochłania, a treść uzależnia. Z każdą kolejną stroną akcja nabiera tempa, a odpowiedzi na pytania wciąż nie przybywa. Każdy spragniony płomiennych i erotycznych historii powinien dopisać tę książkę do listy obowiązkowych lektur. Gwarantuje, że ta książka rozgrzeje Was bez względu na warunki atmosferyczne.

• Rezygnacja

Dodaj cytat z książki Syrena