Robert & Kamila

2022-12-20
2022-12-20
romans newadult obyczajowa milosc

RECENZJA BT

Książkę przeczytałam dzięki Booktour, który zorganizowała autorka.

ROBERT & KAMILA

AUTOR: KINGA PITRA

„Nie myślałem co będzie jutro. Nie zastanawiałem się, co zrobię za dwa dni. Liczyło się tylko tu i teraz. Te kilka chwil skradzionych rzeczywistości”.

Robert & Kamila to ciekawa historia, pełna emocji, trudnych decyzji, zakazanych relacji,  niedopowiedzeń, tajemnic, bólu i niespodziewanych zwrotów. Historia miłości dwojga ludzi, która wybucha niespodziewanie, jednak nic nie będzie łatwe, bo jak można być szczęśliwym, gdy ma się tylko kilka  skradzionych chwil i nie można być razem, ze względu wszystko i innych.
Autorka pokazuje, trudne relacje rodzinne, że najważniejsze jest, opina innych i  co oni powiedzą i czego inni od nas oczekują, a nie, to co my chcemy i pragniemy.
Książkę czyta się bardzo szybko.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, różnorodni, bardzo realni, popełniają masę błędów, boją się zawalczyć, brną w coś, co może ich złamać.
Książka napisana jest z perspektywy głównych bohaterów Roberta i Kamili, dzięki czemu możemy zajrzeć w ich myśli, zobaczyć jakie emocje w nich siedzą i jakimi są ludźmi.

Relacja Kamili i Roberta była bardzo skomplikowana, przez samego Roberta, który nie umiał zawalczyć o swoje, a wolał zadowolić innych. Czuć było pomiędzy nimi napięcie, pożądanie i chemię w dodatku z każdą chwilą te uczucia niebezpiecznie zaczynają się rozwijać, iść nie w tym kierunku co powinny. Motali się w swoich uczuciach, podejmując nie koniecznie dobre decyzje, ale  serce nie sługo i nie słucha rozsądku.

„Pragnąłem ponownie poczuć ich smak, od zeszłego tygodnia, kiedy ją pierwszy raz pocałowałem. Nie myślałem, nie analizowałem tego co robię tylko działałem. Trzymałem mocno jej twarz w dłoniach i całowałem jak szalony, jakby to było ostatnią rzeczą,  jaką miałem zrobić w życiu”.

On student medyczny, za chwilę bierze ślub. Przyzwyczaił się do życia z Dagmarą, nie potrzebował szaleńczych emocji i wielkich uczuć. Żyją razem, a właściwie obok siebie.
Nie robi tego, na co ma ochotę, spełnienia oczekiwania innych. Jeden pocałunek, pociągnie za nieoczekiwane wydarzenia. I nic już nie będzie takie samo.

Ona roztrzepana, zawsze uśmiechnięta, pozytywnie myślącą, dziewczyna, ale to tylko jedna z jej stron, druga pragnie kochać i być kochaną. Od zawsze marzyła o szalonym uczuciu, namiętnościach.
Nie wie, kim chce być w przyszłości.
Od lat podkochuję się w Robercie, przyjacielu brata. Kiedy dostaje tego czego pragnie, nie umie,  zrezygnować wiedząc, że może skrzywdzić nie tylko siebie, ale innych.

-Czy Robert zrezygnuję ze ślubu?
-Czy Kamila będzie brudnym sekretem Roberta?
–Czy Robert zrezygnuję ze swojego poukładanego życia dla niespodziewanego uczucia?
–Czy Kamila i Robert będą szczęśliwi i połączy ich coś więcej niż przyjaźń?
–Czy Kamila będzie do końca walczyć o swoje szczęście?
-Czy za swoje decyzje przyjdzie im słono zapłacić?

RECENZJA BT

Książkę przeczytałam dzięki Booktour, który zorganizowała autorka.

ROBERT & KAMILA

AUTOR: KINGA PITRA

🌺🌺🌺 Recenzja Booktour 🌺🌺🌺

Kinga Pitra " Robert & Kamila "
@kinga.pitra.autorka

Wydawnictwo : Ridero
@Ridero.pl

Dziękuję autorce @kinga.pitra.autorka za możliwość wzięcia udziału w BT i super zabawie 😍😍😍
🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

" Wśród znajomych owszem byłam tą roztrzepaną, zawsze uśmiechniętą, pozytywnie myślącą, ale miałam też inną, bardziej delikatną stronę. Kto z nas nie pragnie kochać i być kochanym. Tego też chciałam. Marzyłam o szalonym uczuciu, namiętnościach, a przede wszystkim o tym by móc o kimś mówić, że jest mój... "

" Robert & Kamila " to kontynuacja niesamowitych przygód bohaterów z " Szymon & Liliana "..
Ta historia pełna jest emocji, nieprzewidywalnych zwrotów akcji i trudnych wyborów..

Autorka tej historii zachwyca swoim stylem pisania.. Jej słowa są pełne emocji i wciągają czytelnika od pierwszych stron..
Opisy sytuacji i uczuć są bardzo realistyczne, a dialogi między bohaterami są dynamiczne i autentyczne..
Autorka umiejętnie buduje napięcie i zaskakuje czytelnika zwrotami akcji..

Książka "Robert & Kamila" jest napisana z perspektywy dwóch głównych bohaterów.. Dlatego jesteśmy w stanie poznać głębiej ich myśli, uczucia i doświadczenia z bliska..

Robert to przystojny i pewny siebie student medycyny.. Mimo że jest zaręczony z Dagmarą, wydaje się, że nie jest w niej zakochany..
Jest inteligentny, ambitny i ma charyzmę, co przyciąga uwagę wielu osób..
Kamila, młodsza siostrzyczka Szymona, jest zakochana w Robertcie..
Jest delikatna, wrażliwa i pełna entuzjazmu. Często marzy o romansie z Robertem, ale on traktuje ją tylko jak siostrę.. To dynamiczny duet postaci, który wplątuje się w emocjonalne i skomplikowane sytuacje.. Ich relacje i decyzje są kluczowe dla rozwoju fabuły.
Ta historia z pewnością dostarcza wielu emocji, tajemnic i zwrotów akcji..

" Nie myślałem co będzie jutro. Nie zastanawiałem się co zrobię za dwa dni. Liczyło się tu i teraz. Te kilka chwil skradzionych rzeczywistości..."

Robert jest zaręczony z Dagmarą i planuje ślub, ale Kamila, siostra jego przyjaciela Szymona, jest zakochana w nim. Niespodziewany pocałunek sprawia, że Robert nie może przestać myśleć o Kamili..
To jest moment, w którym Robert musi podjąć trudną decyzję.. Musi zastanowić się, czy zrealizować oczekiwania rodziny i poślubić Dagmarę, czy też pójść za swoimi uczuciami i zaryzykować związek z Kamilą..
To wybór, który może zmienić życie wszystkich zaangażowanych..

🌺🌺🌺 Recenzja Booktour 🌺🌺🌺

Kinga Pitra " Robert & Kamila "
@kinga.pitra.autorka

Wydawnictwo : Ridero
@Ridero.pl

🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

Kolejną odsłoną pani Kingi jest historia kolejnych bohaterów, czyli Kamili i Roberta. Ta opowieść wcale nie jest taka prosta i łatwa jak by się na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

Kamila już, jako nastolatka podkochiwała się w przyjacielu swojego brata. Choć nigdy nie przyznała się do swoich uczuć to kochała go platonicznie. Najgorszym momentem jej w życiu staje się fakt, że Robert ma narzeczoną i niedługo planuje z nią ślub.

Robert bardzo wcześnie stracił matkę i wychowywał go ojciec. Jego przyszłość była zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Kierunek studiów, praca, miejsce zamieszkania i żona. Wszystko wydawało się tak pięknie i mogłoby tak być gdyby Robert też tego wszystkiego by chciał. Lecz jednak wszystko może się zmienić w ciągu jednej nocy. Czy Kamila i Robert mogą liczyć na szczęśliwy happy end?

Autorka kolejny raz udowadnia nam kunszty swojej twórczości i bardzo podziwiam jej pomysłowość. W tej części nie spodziewałam się takich obrotów spraw a książkę czytałam z zapartym tchem ciekawa, co może wydarzyć się z każdym kolejnym rozdziałem. Ciekawym pomysłem to, iż pisarka postanowiła napisać historię z perspektywy głównych bohaterów.

„Robert & Kamila” jest to niesamowita książka, która dostarczyła mi wielu emocji. Autorka sprawiła, że od samego początku kibicowała bohaterom i przezywałam razem z nimi ich wzloty i upadki. Jeśli jeszcze nie czytaliście tej części to musicie koniecznie ją przeczytać. Polecam też przeczytać poprzednią powieść autorki tak, aby historia głównych bohaterów ukazała się wam w całej okazałości.

💋💋💋 RECENZJA 💋💋💋

" Robert & Kamila "
Kinga Pitra.

Witajcie kochani. Dzisiaj książka Kingi poleca się waszej uwadze...

Robert jest studentem medycyny, przystojnym przyjacielem Szymona z wcześniejszej części. Przebojowy, sympatyczny. Niestety w związku z Dagmarą, z którą planuje ślub, mimo tego, że chyba jej nie kocha, jest z nią z przyzwyczajenia...

Kamila to młodsza siostrzyczka Szymona, z którym ma świetny kontakt. Zakochana w jego przyjacielu Robercie po uszy. Jednak to nieodwzajemniona miłość , bo Robert traktuje ją jak siostrę. Wszystko do czasu pewnego niewinnego pocałunku, który wywoła niezły mętlik i zamieszanie. Spowoduje, że tych dwoje będzie musiało pewne sprawy przewartościować. Czy im się to uda? Czy potęgą miłości wygra?... Jak myślicie?....

Kolejny raz Kinga stworzyła cudną historię miłosną, co prawda pełną niepewności i zagadek, ale naprawdę wartą waszej uwagi. Styl i pióro autorki, to to co lubię i naprawdę super się czyta. Historia przedstawiona jest okiem obojga bohaterów, każde z nich ma swoje przemyślenia, uczucia, które Kinga bardzo umiejętnie przelała na papier. Spowodowała, że czasami miałam ochotę potrząsnąć nimi, aby się obudzili, bo to co wyprawiali nie raz wołało o pomstę. Ale gdyby nie akcje, książka byłaby nudna... Z tego co mi wiadomo będzie kolejna część. Nie mogę się jej doczekać..... Dziękuję @kinga.pitra.autorka za zaufanie.

💋💋💋 RECENZJA 💋💋💋

" Robert & Kamila "
Kinga Pitra.

Witajcie kochani. Dzisiaj książka Kingi poleca się waszej uwadze...

Kamila to...

Kinga Pitra "Robert & Kamila"

Opis wydawniczy:

Robert: przykładny student medycyny, który wkrótce ma poślubić swoją szkolną miłość.
Kamila: z pozoru roześmiana od ucha do ucha trzpiotka, która szuka swojego szczęścia w życiu.
Co się wydarzy kiedy między tą dwójką wybuchnie namiętność?
Czy Robert odważy się zaburzyć swoje poukładane życie dla niespodziewanego uczucie?
Jak wiele zdoła wytrwać Kamila w walce o swoje szczęście?

###########

Robert wiedzie na pozór szczęśliwe i poukładane życie, praca w szpitalu sprawia mu ogromną przyjemność i już niedługo Dagmara zostanie jego żoną. Niestety wewnątrz mężczyzna czuję że to nie jest życie którego on pragnie tylko takie jakiego oczekują od niego inni. Kamila jest siostrą Szymona, młoda, energiczna i pewna siebie dziewczyna która od zawsze darzyła Roberta wyjątkowym uczuciem. Ich relacja nie miała prawa się rozwinąć a jednak jeden namiętny pocałunek zmienił wszystko. Czy Robert zdobędzie się na odwagę by przeciwstawić się wszystkim? Czy Kamila z uporem będzie walczyć o miłość? Czy tych dwoje mają szansę na cokolwiek?

Sięgając po tą część wiedziałam że dużo będzie się działo i nie pomyliłam się. Relacja tej dwójki jest dość wybuchowa, trudna, skomplikowana i bolesna bo chyba żadna z kobiet nie chciałaby znaleźć się na miejscu Kamili. Nieraz miałam w oczach łzy cierpiąc razem z nią, zastanawiałam się czy ja miałabym tyle sił do walki czy byłabym wstanie żyć w takiej relacji. Jednocześnie czułam że główi bohaterowie idealnie do siebie pasują, a pożądanie które między nimi rosło stało się uzupełnieniem prawdziwych uczuć. Nie chcę wam za dużo zdradzać bo liczę na to iż sami sięgnięcie po książki autorki bo potrafi ona stworzyć historie trzymające w napięciu, rozgrzewające i dające nadzieję na szczęśliwe zakończenie. "Robert & Kamila" to książka do której trzeba podejść z sercem a gdy to zrobicie to gwarantuję że pokochacie ją tak jak ja.

Kinga Pitra "Robert & Kamila"

Opis wydawniczy:

Co się wydarzy kiedy między tą dwójką wybuchnie namiętność?
Jak...

Robert to przykładny student medycyny. Chłopak zaręczony jest z Dagmarą z którą planuje już ślub.
Kamila siostra Szymona bohatera pierwszej części. Zawsze uśmiechnięta i pewna siebie. Dziewczyna potajemnie podkochuje się w Robercie który jest również przyjacielem jej brata.

Jednak niespodziewany pocałunek i to nie zwykły buziak sprawia że Robert nie potrafi myśleć o niczym innym jak jej słodkie usta. Chłopak staje przed wyborem, spełnić wymagania rodziny i poślubić Dagmarę czy ulec słodkim ustom Kamili.

,,Nie mogłam uwierzyć, że to się wydarzy. Spełniały się moje najskrytsze sny."

Kamila również nie potrafi zapomnieć pocałunku. Czy będzie potrafiła patrzeć jak Robert trzyma objęciach inna i ślubuję jej wierność przed ołtarzem..

Jaką decyzję podejmie Robert?
Czy całując Kamilę, ta coś dla niego znaczyła?

Ach… kochani co to była za historia. Ryczałam jak bóbr🙈 Bohaterowie rozłożyli mnie na kawałki, ich droga do szczęścia była tak wyboista i pełna trudnych decyzji że nie sposób tego opisać, trzeba samemu to przeczytać.
Jest to książka która pokazuje że nie wszystko jest łatwe, a relację bohaterów są tak zakręcone i te przyciąganie między nimi 🤭 Historia która zagwarantuje Wam istny rollercoaster emocji od smutku przez zachwyt do szczęścia i radości. Książkę czyta się tak szybko i lekko że nie wiesz kiedy się kończy, a to wszystko dzięki przyjemni stylowi autorki, która wie jak władać swoim piórem 😉
Nie jest to historia usłana różami, to książka o ciężkich wyborach, spełnieniu marzeń oraz walce o własne szczęście.
Polecam i dziękuję autorce za możliwość zostania patronem tej książki ❣️

„ Nie możemy być razem bez względu na wszystko, bo to egoistyczne.” -

Robert to przykładny student medycyny, przyjaciel Szymona z pierwszej części, zaręczony z Dagmarą z która planują ślub.
Kamila siostra Szymona, która od małego kocha się w jego przyjacielu. Na co dzień roześmiana od ucha do ucha, pewna siebie.
Jedna chwila, jeden pocałunek który nie jest przyjacielskim buziakiem wywraca ich życia. Oboje nie potrafią o tym zapomnieć, ona bo w końcu spełniło się jej marzenie a on wciąż rozmyśla o jej słodkich ustach ale wie, czego oczekuje od niego rodzina.
Czy Kamila pogodzi się z tym że jej ukochany poślubi inną? Czy dla Roberta ten pocałunek coś znaczył?
Ta część również napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwala nam na spojrzenie z jakimi rozterkami się zmagają. Jakie podejmują decyzje i ich konsekwencje które, ranią przy tym innych. Autorka rewelacyjnie pokazuję nam odwieczną walka miedzy sercem a rozumem. Jak często spychamy nasze pragnienia, żeby zadowolić innych, co nie zawsze wychodzi nam na dobre. Ale to nasz życie i nikt inny go za nas nie przeżyje
Lekkie pióro autorki sprawia że książkę czyta się przyjemnie i nim się obejrzymy jesteśmy już na końcu historii, ale jedno co mogę Wam powiedzieć to, to że będzie kolejny tom z kolejną para i jestem bardzo ciekawa losów „Sebastiana & Doroty”.

„ Nie możemy być razem bez względu na wszystko, bo to egoistyczne.” -

Jedna chwila, jeden pocałunek który nie jest...

"Można przetrwać wszystko, jeśli ktoś, kogo kochasz jest blisko."

Kamila to wesoła, sympatyczna studentka pierwszego roku geografii. To także młodsza siostra Szymona,którego poznaliśmy w pierwszej części.

Robert,student medycyny, najlepszy przyjaciel Szymka.Są dla siebie jak bracia, w dzieciństwie spędzali razem każdą wolną chwilę więc Kamila jest dla niego tak jakby młodszą siostrą.

Tylko, że dla Kamili Robert był pierwszą, nieodwzajemnioną miłością.Próbowała umawiać się na randki z innymi,chciała się "odkochać" jednak zawsze w sercu był tylko on.
I teraz On żeni się...niestety panną młodą nie jest Kamila.

Jednak zanim dojdzie do ślubu Robert całuje Kamilę i to nie tak jak całuje się siostrę...

Od tej pory chłopak myśli jedynie o słodkich ustach dziewczyny ale wie, że musi postąpić tak jak wymaga tego od niego rodzina.Musi poślubić inną...

Również Kamila nie jest w stanie zapomnieć o tym pocałunki,w końcu marzyła o tym przez tyle lat.
Czy będzie umiała z przyklejonym do twarzy uśmiechem patrzeć jak jej ukochany ślubuje miłość i wierność innej?

Czy Robert podjął dobrą decyzję?Czy chwile z Kamilą nic dla niego nie znaczyły?

Jeśli szukacie książki,która Was wzruszy to ta będzie idealna! Historia Kamili i Roberta ale i jeszcze jednego bohatera wyciska łzy. Bohaterów czeka długa droga do szczęścia i dużo trudnych decyzji do podjęcia.Nie zawsze będą one dobre,często krzywdzące.Jednak dzięki temu bohaterowie książki są jeszcze bardziej realni a czytelnikowi z łatwością przychodzi to,aby wczuć się w tę historię i bardzo mocno ją przeżyć.Pierwsza część była świetna ale druga wciągnęła i zachwyciła mnie jeszcze bardziej.

W tej książce było wszystko to, za co uwielbiam czytać!Miłość,szczęście,ból,łzy, trudne decyzje i bardzo dużo emocji!Dlatego Robert i Kamila na zawsze pozostaną gdzieś w moim sercu❤️

Polecam! To naprawdę piękna książka,którą mogłoby napisać życie...a jak wiadomo ono pisze najlepsze historie

"Można przetrwać wszystko, jeśli ktoś, kogo kochasz jest blisko."

RECENZJA PATRONACKA - Robert & Kamila - Kinga Pitra - @kinga.pitra.autorka - książka opowiada historię tytułowego Roberta i Kamili którzy znają się od dziecka. Traktują siebie jak rodzeństwo gdyż brat Kamili Szymon jest jego najlepszym przyjacielem. Okazuje się jednak że dziewczyna czuje coś więcej niż można byłoby zakładać. Problem tkwi w tym iż Robert za niedługo będzie żonaty. Czy tych dwoje połączy coś więcej niż przyjaźń? I czy jesteśmy w stanie być szczęśliwi gdy ranimy w pewien sposób inne osoby?

"Nie mogłam uwierzyć, że to się naprawdę wydarzy. Spełniały się moje najskrytsze sny."

Szczerze powiem że po pierwszym tomie kompletnie nie spodziewałam się iż historia która łączy dwoje głównych bohaterów jest tak zawiła i skomplikowana. Nie zdawałam sobie sprawy z tego że ich relacja będzie miała tyle wzlotów i upadków i że aby to wszystko posklejać będzie trzeba wylać wiele łez.

Jest to książka która pokazuje nam że czasem nie wszystko jest takie proste na jakie się wydaje, i że świat nie jest tylko czarny lub tylko biały.

Relacja Kamili i Roberta jest zagmatwana gdyż mimo tego iż przyciąganie między nimi jest ogromne i z każdą kolejną stroną wzrasta to z wielu powodów nie może ono zostać zaakceptowane. Narzeczona Roberta, brat Kamili, ich wspólni przyjaciele oraz ich rodziny to tak naprawdę tylko czubek góry lodowej.

Super zabiegiem z którym spotkałam się chyba nawet po raz pierwszy jest to że wydarzenia w pierwszym i drugim tomie dzieją się praktycznie w tym samym czasie. Dlatego też zaznaczam że książki z tej serii trzeba czytać w odpowiedniej kolejności !

Jest to krótka książka ale bardzo treściwa, w przystępny sposób opisane są rożnego rodzaju emocje, od smutku i rozpaczy przez zachwyt i szczęście aż do śmiechu i radości. Przez tę książki się płynie gdyż są napisane w przyjemny sposób i nie czuje się takiego emocjonalnego ciężaru mimo że czasem nie da się nie popłakać.

Polecam wam bardzo bardzo bardzo tę książkę, i ogólnie serię bo jest ona warta przeczytania❤️❤️

Pitra Kinga
Robert&kamila

Autorka pokazuje nam jak wyglądało życie w młodzieńczych latach przed tym jak opuściliśmy dom rodzinny , jak wiele nas omija jak nie mieszkamy już z rodzicami jak nasze i ich życie się zmienia.
Każdy z nas wspomina wigilijny czas, gdy mieszkało się z rodzicami te przygotowania, organizacje, wyczekiwanie na gwiazdkę i prezenty .A jak tylko przyjdziemy w odwiedziny wszystko to prawie nas mija . Zwyczaje jakie panują tradycje ,można sobie wyobrazić jak wyglądają domy wnętrza i obejścia wspaniałe autorka nam to przekazuje ,nasza wyobraźnia działa .

Jednym z wątków przewodzących jest Dziecięca miłość czy może zauroczenie w koledze od brata .
Rozwija się dość niespodziewanie i kończy tak samo po burzliwych przejściach bohaterów .

Książkę czytało się wspaniale i szybko przebrnęłam przez nią ,czym bliżej końca już żałowałam ,że jest tak krótka .
Autorka pisze zrozumiale zachęca do przeczytania następnej kartki i poznania ciągu dalszego rozwoju sytuacji .
Mile spędziłam wieczór z kubkiem herbaty ,kocykiem i książka ❤️.
📚📚📚📚📚📚📚📚📚

Pitra Kinga