Okładka książki Kim jestem? Mateusz Gostyński
Okładka książki Kim jestem?
Mateusz Gostyński Wydawnictwo: Pascal literatura obyczajowa, romans
Pascal
2022-10-26
2022-10-26

Okładka książki Żelazo P.K. Farion, Mateusz Gostyński
Żelazo P.K. Farion, Mateus...
Okładka książki Mężczyzna, którego kochałam Mateusz Gostyński, Ewa Reiser
Mężczyzna, któ... Mateusz Gostyński,&...

Fajna książka.

Fajna książka.
Polecam.

"CZY DOBRO I ZŁO SĄ OBIEKTYWNE, CZY OCENA ZALEŻY TYLKO OD MIEJSCA, W KTÓRYM SIĘ ZNAJDUJEMY?"

Po raz kolejny mam szansę zrecenzować kolejną z książek Mateusza Gostyńskiego i po raz kolejny mnie nie zawiódł. Żałuję jedynie, że nie mogłam poświęcić książce więcej uwagi, gdyż moja obecna sytuacja (dryfowanie pomiędzy Polską, a Niemcami) trochę utrudnia mi czytanie, ale nie poddaję się mimo to.

Bohaterem tej książki jest Paweł Bajor, który pracuje w policji w Warszawie. Los chciał, że dostał zlecenie i przenieśli go do Wrocławia. Jak się szybko okazuje, to miasto nie jest mu obce. We Wrocławiu Bajor pozostawił niezamkniętą sprawę, którą w nowych okolicznościach ma szansę zamknąć.
Paweł wczuwa się w nowe zlecenie tak dobrze, że niemal zapomina, kim tak naprawdę jest, a przypomina sobie, kim był. Nasuwa mu się pytanie, w jakiej skórze jest mu lepiej.
Bajorowi towarzyszy kobieta, którą bardzo dobrze zna i nie sądził, że stanie się dla niego tak bardzo ważna.

W tej książce nigdy nie wiesz jak odróżniać dobro od zła. Sam bohater doznaje wielu znaków zapytania i niepewności. Działa instynktownie. Stara się nie ufać, byt szybko, lecz to i tak na nic się zdaje. Kto może być przyjacielem, a kto wrogiem? Kto zdradzi?

Osobiście mogłam poświęcić książce więcej uwagi, lecz niestety nie mogłam, ale z całą pewnością jest to świetna lektura na dwa trzy wieczory. Momentami rozpala zmysły, innym razem wkrada się niepewność. Do samego końca czytelnik jest prowadzony przez niewiadomą, by na końcu... No właśnie. Pierwszy raz spotkałam się z takim zakończeniem 🙈 Naprawdę się nie spodziewałam i nie mogę powiedzieć dlaczego, bo to w sumie samo sedno.
Nie pozostało mi zatem nic innego, jak zachęcić was do przeczytania, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście. Książka jest świeża, czyta się szybko, a tematyka gangsterska i wiele innych od tego autora. Więc jeśli jesteś miłośnikiem takich tematów, musisz przeczytać 😉

Kim jestem?

To moje pierwsze spotkanie z autorem i zdecydowanie ostatnie. Dlaczego?
Niby znam książki, w których trup ściele się gęsto, seks wypływa stronami, a dragi same wciągają się nosem. Ale tutaj było tyle bzdur...
Choćby to, że typ osiem lat temu uległ poważnemu wypadkowi, po czym wyjechał sobie do Warszawy pod fałszywym nazwiskiem i został policjantem - bez przeszłości, bez niczego, a który w końcu wraca do Wrocławia, by pomóc rozwiązać zorganizowaną grupę przestępczą.
Że co? To brzmi, jak słaby film Vegi.
No ale uznając, że w końcu to fikcja, mamy Domino vel Bajora, który bzyka, gdzie popadnie siostrę swojej zmarłej ukochanej, wciąga kokę, jak szalony i wcale nie dziwi się, że przestępcy go nie sprawdzają, nie śledzą, nie pytają. Ot tak zatrudniają go do brudnej roboty.
Ciągłe teksty, co to nie on, jaki to on nie jest zajebisty, jak wszyscy się go boją, i czego to on nie potrafi - zupełnie mnie do niego zraziły. Zwłaszcza, że na końcu okazał się zwyczajnie durnym pionkiem.
Zdecydowanie nie mój klimat, nie moja historia i nie mój typ bohatera. Ciężko mi było przebrnąć.

Kim jestem?

To moje pierwsze spotkanie z autorem i zdecydowanie ostatnie. Dlaczego?

"Kim jestem? " To pytanie zadaje sobie główny bohater książki @mateusz.gostynski znanego jako @gangsterskapisownia jest to już kolejna historia Mateusza którą miałam przyjemność i możliwość przeczytać dzięki współpracy reklamowej/recenzenckiej z @lovebook_stronymilosci i nie wiem jak to robi sam autor ale z każdą kolejną jego książką przepadam.

Paweł Bajor czyli główny bohater skrywa głęboko w sobie pewną tajemnicę. Jego tożsamość jako oficera CBŚ przeplata się z tym kim był w przeszłości, a może nadal jest. Jeden rozkaz, jedno zlecenie, zadanie do wykonania to wszystko spowoduje, że brakujące elementy układanki sprzed lat w końcu trafiają na swoje miejsce. Przeszłość upomniała się o Bajora a środowisko w jakie musiał wniknąć coraz bardziej go wciąga. Jeden fałszywy krok i będzie za późno. Czy Paweł zdoła uratować siebie i tą na której mu zależy? Komu można zaufać? A kto zdradzi? Tyle pytań a tak mało czasu by uzyskać odpowiedzi.

Jest to historia w której mieszają się wątki sensacyjne, kryminalne wraz z pożądaniem i erotyzmem budzącym się pomiędzy Bajorem a Nat. Tajemnice jakie wyjdą na jaw będą zaskakujące myślę zarówno dla naszych bohaterów jak i dla czytelnika. Jednak z każdą stroną chłonęłam fabułę jak gąbka. Ani się obejrzałam jak moja lektura dobiegła końca a epilog w mojej skromnej ocenie był w punkt. Tak na dobrą sprawę nie jestem w stanie się do niczego doczepić w tej historii. Czytałam ją z zapartym tchem. Jeśli lubicie dreszczyk emocji i pędzącą na łeb na szyję fabułę która nie da wam odpocząć bo ciągle coś się nowego będzie działo a do tego motyw uczucia które swoją siłą nie przytłacza całości to książka "Kim jestem?" bedzie dla was idealnym wyborem.

Mateusz to jedyny przedstawiciel płci męskiej wśród autorów którego czytam bo zwykle obracam się wśród pisarek,autorek . Rodzynek jednak wcale od nich nie odstaje. A ta mieszanka wątków o których już wspomniałam to według mnie znak rozpoznawczy autora. Już nie mogę się doczekać czym zaskoczy mnie w kolejnych książkach a wiem że to zrobi.

Paweł Bajor czyli główny...

Mateusz Gostyński to autor, który zaczął karierę z wielką bombą i tak do tej pory trzyma poziom swoich książek.

Seria „Zepsute Miasto” jest moją ulubioną.

A co dostajemy tym razem?

„Kim jestem?” to nowa i świeża pozycja, w której jak zawsze świetnie wykreowany bohater i fabuła, od której trudno się oderwać.

Główny bohater to Paweł Bajor oficer centralnego biura śledczego dostaje nowe zadanie. Musi rozpracować pewną grupę przestępczą, czyli musi wejść w świat mafii, gdzie rządzą brutalność, pieniądze i brak skrupułów. Ale co jeśli Paweł w przeszłości miał do czynienia z takimi ludźmi? Co się stanie jak na światło dzienne wyjdą pewne rzeczy z przeszłości?

Autor kolejny raz napisał książkę, od której trudno się oderwać. Fabuła pędzi, ale wszystko jest świetnie rozpisane. Oczywiście nie zabraknie tutaj wulgarnego języka i ostrych scen. Akcja w całej książce nie zwalnia tempa.

Wydaje mi się, że ta pozycja jest mocna, ale zarazem inna od poprzednich książek autora. Tym razem mamy dużo emocji. Nasz bohater ma wiele rozterek i miota się między dobrem a złem. Czytałam książkę na wdechu i kilka razy musiałam przerywać, aby odetchnąć, ale tylko dlatego aby się zastanowić jak autor rozegra ciąg dalszy i niestety nie zawsze miałam rację, ale to czyni Mateusza świetnym autorem, bo nie zawsze rozwiązuje wszystkie zagadki i tajemnice.

Kochani serdecznie polecam wam ten mocny tytuł, gdzie akcja, sensacja i kryminał znajdziecie w jednym tomie.

@mateusz.gostynski
@gangsterskapisownia
@lovebook_stronymilosci
@wydawnictwo_pascal_books

#recenzja #kimjestem #wspolpraca #lovebook #wydawnictwopascal #kochamksiazki #czytamlegalnie #zaczytanamama86 #gangsterskapisowania

Seria „Zepsute Miasto” jest moją ulubioną.

A co dostajemy tym razem?

Główny bohater to Paweł Bajor oficer centralnego biura...

Paweł Bajor jest oficerem centralnego biura śledczego. Niespodziewanie otrzymuje zadanie rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Wrocławia. Gangsterzy zorganizowali zamach na wcześniejszą grupę, która się tym zajmowała i to właśnie Paweł ma się dowiedzieć, kto za tym stoi. Czy uda mu się dokonać właściwych wyborów?

Niby z opisu książka nie wydaje się wyróżniać niczym, co by czytelnika mogło zaskoczyć, a jednak po zakończeniu czytania jej nie mogłam się pozbierać. To, co Mateusz teraz stworzył, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Śmiało mogę powiedzieć, że nie mogłam oderwać się od jej czytania.

Jest to książka, która wywoła w was wiele emocji. Począwszy od podekscytowania, a zakończywszy na następnie niedowierzaniu. Nawet jestem bardzo pewna, że od pierwszej strony ona was pochłonie. Z ręką na sercu polecam ją, bo uważam, że jest warta, aby zarwać na nią noc. ❤️

Bylibyście w stanie dać człowiekowi drugą szansę?

Ocena: 10/10.

Niby z opisu książka nie...

Recenzja

"Kim Jestem?"

Moi drodzy, w natłoku obowiązków i wszelkiego pędu, który nas otacza, przychodzi czas również na relaks, czyli czytanie.

By móc się zrelaksować i odprężyć sięgnęłam po kolejną książkę Mateusza, ale czy przez to moja głowa odpoczęła?

W tym rzecz, że nie. Historia, która porwie każdego od pierwszej strony zawierająca tajemnice i przeszłość, która ciągnie się za bohaterem nie pozwalając o sobie zapomnieć.

Główny bohater wzbudził we mnie wiele emocji. Było mi go żal i czułam smutek jaki go wypełniał. Myśli, które skrywał sprawiły, że zatrzymywałam się chwilami, by poddać je analizie. Jego ogromna chęć odkupienia własnych win z przeszłości dawała nadzieję, nadzieję na to, że można dostać szansę.

W książce tak naprawdę znalazłam odpowiedź na pytanie, które pojawiło się w mojej głowie. Czy każdy tą szansę powinien otrzymać? Odpowiedź zachowam dla siebie, a może wy sami ją znajdziecie czytając tą powieść.

Z każdą kolejną stroną historia pochłaniała mnie dając mi huśtawkę emocjonalną i moralną, a na sam koniec sprawiła, że pozostała mi pustka w głowie.

Rozdarcie między dobrem, a złem, między tym co się robiło, a tym co powinno się uczynić. Wydawałoby się, że Bajor nie miał trudnych dylematów, a jednak najciężej było dokonać wyboru jednego. Czy być tym kim jestem? Czy tym kim chciałbym być?

Polecam wszystkim książkę "Kim Jestem?" , którzy lubią dobrą akcję, świetnie wykreowanych bohaterów, super fabułę i przemyślenia, które zostają z człowiekiem na długo.

"bo gdy los daje ci drugą szansę, zrób wszystko by jej nie zmarnować, bo gdy ją zmarnujesz to zabierzesz innym nadzieję na to, że zwyczajnie na nią zasługują"
*M. MARTINEZ

AUTOR: Mateusz Gostyński

WYDAWNICTWO: LoveBook

PASCAL
Gangsterskapisownia

"Czułem, że stąpam po ciężkiej linii, za której nie ma już powrotu. Działałem nieoficjalnie, wróciłem do starego życia i znajomych. Najgorsze w tym wszystkim było to, że zaczynałem się w tym odnajdować."

"Kim jestem" to książka, która jest niczym wyjęta z filmu sensacyjnego. Czytając, ją jakbym oglądała świetny film akcji.
Znalazłam się w świecie mafii, skorumpowanej policji, gdzie niebezpieczeństwo, akcja, żądza i namiętność wylewała się z kartek.
Dobro i zło mieszało się i zależało wyłącznie od danej sytuacji, w której znaleźli się bohaterowie.
Fabuła książki świetnie poprowadzona z dynamiczną akcją.

"Kim Jestem" to książka, która niesamowicie wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej strony.
Historia pełna emocji, akcji, niebezpieczeństwa, wyborów, które nie wiadomo jak się potoczą.
Powiem szczerze, że do samego końca nie byłam, pewna jak zakończy się historia. Komu będzie można zaufać, a kto jednak okaże się zły do szpiku kości.
Zakończenie totalnie mnie rozwaliło, wgniotło w fotel, tego się nie spodziewałam.

Autor pokazuje w tej książce świat, w którym dobro i zło miesza się ze sobą, ludzi, którzy są po stronie dobra, a i tak chłoną go niczym gąbka. Zło, które pochłania i wciąga w swoje sidła. Tutaj nie wszystko wydaję się takie, jak wygląda.

Napisana jest z perspektywy głównego bohatera Pawła Bojara. Dzięki temu poznajemy jego dokładnie przeszłość, sekrety, tajemnice. Z czym się zmaga, jakie w nim żądzą emocje.

Bohaterowie wykreowani w ciekawy sposób, są barwni, charakterni, interesujący i najważniejsze nie wiadomo kto jest kim tak naprawdę.

Książkę przeczytałam w ekspresowym tempie i z ogromną przyjemnością.

"Wciąż żyjesz przeszłością, ależ jednocześnie chwytacz się teraźniejszość i może się okazać, że zabraknie dla ciebie przyszłości. "

Paweł Bojar jest oficerem centralnego biura śledczego w Warszawie. Ostatnie zadanie nie kończy, się tak jak powinno, a on zostaje przeniesiony do Wrocławia, pod przykrywką ma odnaleźć winnych wybuchu, w którym zginęli ludzie.
Osiem lat temu zmieniło się wszystko w jego życiu.
Ponownie ma szansę zacząć z czystą kartą, ale czy wykorzysta szansę od losu.
Niestety wraca na stare śmieci i do miejsca, gdzie był całkiem kimś inny.
Przez wzgląd na dawne czasy, boi się, że zostanie zdemaskowany. Kiedyś to on był po nie tej stronie, w której teraz jest.
W stolicy był najlepszy, najbardziej skrupulatny, nie dał się wciągnąć w sidła korupcji i zawsze działał według zasad, a gangsterzy na sam dźwięk jego nazwiska zwiewali, gdzie pieprz rośnie.
Teraz podczas wykonywania zadania, zaczyna się gubić i ponownie chłonąć zło niczym gąbka. Zaczyna się motać między dobrem a złem. Coraz bardziej zaczyna gubić się we wszystkim i zbliżać się do świata, z którym się ponownie znalazł.

Czy los Pawła był przesadzony od samego początku?
Którą stronę barykady wybierze Bojar?
Czy wykorzysta daną szansę?
Czy dawne życie pozostało zakopane kilkanaście metrów po ziemią?
Czy odpokutuje za zło, które wyrządził?
Czy dowie się, kto za tym wszystkim stoi?
Czy Anastazja stanie się jego szansą na odkupienie?
Czy Grom okaże się przyjacielem, czy wręcz przeciwnie?
Kto pociąga za sznurki w tej sprawie?

RECENZJA

🚔 "KIM JESTEM?" 🚔

AUTOR: Mateusz Gostyński

WYDAWNICTWO: LoveBook

PASCAL
Gangsterskapisownia

"Kim jestem" to książka, która jest niczym wyjęta z filmu...

Paweł Bajor jest oficerem Centralnego Biura Śledczego. Służąc w służbach zawsze starał się stać po tej właściwej stronie barykady oddzielającej gangsterów od policji. Niestety coraz częściej oba światy się przenikały, a w szeregach mundurowych częściej zdarzali się ci umoczeni. Z racji tego, iż coraz głośniej się temu wszystkiemu sprzeciwiał został oddelegowany przez szefa do ściśle tajnej akcji. Policja i prokuratura z Wrocławia potrzebuje jego jednoosobowej interwencji. Największym niebezpieczeństwem może okazać się fakt, iż Paweł ma mroczną, gangsterską przeszłość właśnie z tego miasta. Czy nie ma ryzyka, że zostanie przez to zdemaskowany? Okazuje się, iż poprzedni zespół dochodzeniowo-śledczy zginął w tajemniczym zamachu. A Paweł ma się dowiedzieć co tak naprawdę się wydarzyło?! Zaczyna więc śledztwo, udając się tam gdzie bawią się seksowne dziewczyny, pije się najlepszy alkohol i wydaje duże pieniądze. Niestety przeszłość niespodziewanie szybko go dogania, a on sam przestaje odróżniać dobro od zła a przyjaciół od wrogów? Czy ta misja ma szansę powodzenia?

Powieść czytało się szybko i całkiem nieźle. Historia była ciekawa. Z chęcią śledziłam poczynania głównego bohatera starającego się rozwikłać powierzoną mu sprawę, przy okazji wyjaśniając zagadkę z przeszłości dotyczącą śmierci jego partnerki. Choć często sięgam po książki z tej kategorii, to jakoś ta historia mnie nie porwała tak do końca. A szkoda, ponieważ byłam ciekawa jak wygląda erotyczna literatura tworzona przez mężczyznę.

2004

Dla mnie poprzednie powieści autora były o wiele lepsze i bardziej wciągające.
Ta owszem jest bardzo dobra ale całkiem inna niż poprzednie.
Zabrakło mi w niej prawdziwych emocji i szybkiej akcji, od samego początku, bo te pojawiają się dopiero w drugiej połowie.
Przez pierwszą połowę powieści raczej nic się nie dzieje. Poznajemy Pawła Bajora, byłego gangstera z Wrocławia który obecnie pracuje w CBŚ w Warszawie a widząc co się w tej instytucji dzieje prosi o przeniesienie. I tak wraca znów do Wrocławia , znów ma być gangsterem i rozpracować pewną grupę przestępczą.
Początek to właściwie tylko rozterki Pawła dotyczące jego poprzedniego życia i wspomnienia o kobiecie którą kochał a teraz nie żyje a on czuje się odpowiedzialny za jej śmierć.
Potem musi sobie zapracować na zaufanie nowych szefów, zarówno tych z policji jak i gangsterów.
W klubie w którym ma pracować spotyka kelnerkę, która
jest siostrą jego nieżyjącej kobiety, nawiązują romans a on stara się ją chronić gdy ta zadaje niepotrzebne pytania.
Właśnie druga część jest bardzo ciekawa i wciągająca, jest akcja są emocje.Paweł nie wie komu ma wierzyć, komu ufać, kto jest szefem a kto tylko pionkiem w tej grze w której uczestniczy. Czy ma wierzyć policjantom czy może komuś z gangsterów. I o co w tym wszystkim chodzi.
Autor bardzo umiejętnie wprowadza czytelnika w pajęczą sieć, która oplata Pawła i wreszcie doprowadza do zakończenia, którego nikt się nie spodziewa.
Mnie ono się nie spodobało i mam nadzieję, że to nie koniec tej historii, która nie powinna się tak skończyć bo nie wszystko zostało mimo wszystko wyjaśnione.
Autor już w poprzednich powieściach udowodnił, że jego bohaterowie wychodzą z podobnych opresji więc mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi.

Dla mnie poprzednie powieści autora były o wiele lepsze i bardziej wciągające.
Ta owszem jest bardzo dobra ale całkiem inna niż poprzednie.

• Przeczytane 2022
  • Mafia/gangsterzy/MC
  • Jednotomówka
  • Top lista
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Kim jestem?