Soar High

Okładka książki Soar High Cherise Sinclair
Okładka książki Soar High
Cherise Sinclair Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Sons of the Survivalist (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Sons of the Survivalist (tom 4)
Soar High
Kindle Edition
2021-12-07
2021-12-07
romans niebezpieczeńswto sekta militaria

Zacznę trochę od końca. Końcowy rozdział był naprawdę świetnie oddający ducha tej serii – bracia pijący razem i dziękujący sierżantowi za życie jakie im dostarczył. Wszyscy bohaterowie mieli coś do powiedzenia i mieli swoje długo i szczęśliwie na Alasce 😊 w ogóle autorka pozwoliła sobie też na kilka podrozdziałów z perspektywy nie tylko Hawke’a i Kit, ale również reszty gangu i nawet Regan 😊 Hawke okazał się takim bohaterem jaki mi się wydawał – tajemniczy, zamknięty z najczystszym sercem ze wszystkich. Czasami trudno się czytało bo chciało się go przytulić i powiedzieć, że jest wspaniały :P 😊 Kit z drugiej strony.. nie miałam nic przeciwko niej, ale również mnie nie zachwyciła. W pewnych aspektach przypominała mi Audrey ale ona najmniej mi podobała ze wszystkich bohaterek 😊 chyba JJ ukradła show paniom 😊
Kit miała naprawdę trudne przeżycia razem z FP ale trudno mi przyjąć do wiadomości, że potrafiła żyć tam tak długo…wiem, że nie łatwo uciec ale sama nie wiem…wydawała mi się dosyć kruchą bohaterką…autorka nie dała nam też jakieś spektakularnej historii, z niespodziankami…raczej wszystko szło utorowanym torem. Brakowało mi też większych interakcji Kit z resztą mieszkańców jakie miały inne bohaterki. wydawała się dosyć wyizolowana. Świetne za to były dzieciaki – zwłaszcza Regan. Miała w sobie taki ogień jak na młodą osobę i tyle czułości dla Arica. I ta ich ostatnia akcja – aż trudno uwierzyć, że Aric ma 4 lata…
Trochę się rozczarowałam też wyjaśnieniem konfliktu Gabe’a z Hawke’m…myślałam, że to coś bardziej skomplikowane :P ale nie można odmówić całej serii wspaniałych bohaterów – braci oraz pokazania miłości do swojej ziemi oraz wspaniałych widoków Alaski.
W sumie nie było za dużo zwierząt w tej historii (a szkoda),chociaż Hawke miał dobry pomysł z podarowaniem psa dzieciakowi (Hawke adoptuj nie kupuj!) 😊 FP tutaj też spodziewałam się czegoś mega, zwłaszcza jak uciekli, no ale czasem jest prościej i też wychodzi. Na pewno będzie brakowało tego klimatu z książek, twardych ale również czułych mężczyzn oraz łosi 😊 i niedźwiedzi 😊

2055

"Możesz już odpocząć sierżancie. Misja zakończona"
W ostatnim opowiadaniu miasteczko Rescue na Alasce naprawde zasłużyło sobie na swoją nazwę.
Synowie Mako znów muszą sobie radzić z FP, aby upewnić się, że ich najnowszy dodatek do małej rodziny jest bezpieczny.
Ponieważ Kit i jej mały, czteroletni synek Aric potrzebują ich, ale przede wszystkim Hawka, a on ją i Arica, aby mogli się uleczyć i ruszyć dalej.
Soar High opowiada historię Hawka, najbardziej poszkodowanego z nieformalnie adoptowanych chłopców Mako, oraz Kit, kobiety omal nie pobitej na śmierć, zanim ludzie z Rescue na Alasce wyzwolili kobiety z obozu FP. Te dwie poranione osoby są połączone przez okoliczności, odkąd Kit oddała swojego syna Hawkowi, kiedy wywieźli ją z kompleksu. Czteroletni Aric przykleja się do Hawka jak kleszcz i pomimo odpychającego wyglądu Hawka i niechęci do rozmowy, całkowicie mu ufa. Nawet gdy jego matka wraca do Ermitażu, aby całkowicie wyleczyć się ze szkód wyrządzonych przez FP, czterolatek wciąż wraca do pokoju Hawka, aby upewnić się, że jego opiekun nie odszedł.

Powoli budowane są więzi zaufania między Kit i Hawkiem, mimo że jej doświadczenia z FP pozostawiają ją z PTSD. Jest między nimi kilka nieporozumień, ale między poradnictwem, a interwencją jego brata Gabe, zostają przyjaciółmi, potem kochankami, w końcu rodziną. Ale podczas gdy przywódca FP umiera w więzieniu, jego psychopatyczny zastępca Nebara szuka zemsty na Kit, którą obwinia o upadek grupy i śmierć ich proroka.
Uwielbiałam spędzać czas w Rescue, z synami Mako i ich rodzinami.
I wiedząc, jak daleko wszyscy zaszli, można się z nimi spokojnie pożegnać… chociaż naprawdę chcę zostać trochę dłużej!

"Możesz już odpocząć sierżancie. Misja zakończona"

Dodaj cytat z książki Soar High