Metoda odchudzania Braci Rodzeń

poradniki
Bracia Rodzeń
2022-01-01
2022-01-01

Okładka książki Poradnik Zdrowia Ryszard Grzebyk, Sebastian Kilichowski, Kamil Lelonek, Anna Mazurczyk, Marek Purczyński, Łukasz Rodzeń, Mateusz Rodzeń, Bogdan Smolorz, praca zbiorowa
Poradnik Zdrowia Ryszard Grzebyk, Se...
Okładka książki Terapeutyczne ograniczenie węglowodanów Łukasz Rodzeń, Mateusz Rodzeń
Terapeutyczne ... Łukasz Rodzeń, Mate...
Okładka książki Kuchnia Braci Rodzeń Łukasz Rodzeń, Mateusz Rodzeń
Kuchnia Braci ... Łukasz Rodzeń, Mate...
Okładka książki Detektywi na tropie zdrowia Łukasz Rodzeń, Mateusz Rodzeń
Detektywi na t... Łukasz Rodzeń, Mate...

Brzmi dobrze, wdrażam!
Panowie proponują połączenie zmodyfikowanej diety keto i postu przerywanego (opcjonalnie),suplementację witamin i zachęcają do redukcji stresu.
Odradzają liczenie kalorii i katowanie się ćwiczeniami.

Brzmi dobrze, wdrażam!
Odradzają liczenie kalorii i katowanie się ćwiczeniami.

Polecam jako dietetyk. Obowiązkowa dla każdego.

Polecam jako dietetyk. Obowiązkowa dla każdego.

Ta książka zasługuje na najwyższą możliwą ocenę! Jedyne, co bym zmieniła to tytuł. Rozumiem, że miał on sugerować, że dzięki tej metodzie można skutecznie i dość prosto schudnąć. Jednak całość wiedzy upakowanej w tej książce na 272 stronach powinna trafić do każdego, kto:
-chce długo żyć w dobrym zdrowiu
-troszczy się o swoje dzieci i chce zafundować im solidne podstawy zdrowego żywienia, a nie krzywdę już na starcie
-jest osobą chorą na tzw. choroby cywilizacyjne=choroby wynikające ze złego stylu życia, który z kolei najczęściej bazuje na błędnych zaleceniach napływających do nas z każdej strony(w tym również od źle uczonych na studiach lekarzy, dietetyków, farmaceutów itd)-to wszystko można cofnąć i wyleczyć!
-chce odmładzać swoje ciało i dać mu czas na regenerację oraz "sprzątanie" okresowym niejedzeniem(postem przerywanym)
I tak dalej, i tak dalej. Naprawdę uważam, że książkę powinien przeczytać każdy, kto chce długo zachować zdrowie i sprawność lub je odzyskać. Jeśli ktoś nie chce? Cóż, to też wolność i wybór człowieka, do którego mamy pelne prawo.

-chce długo żyć w dobrym zdrowiu
-troszczy się o swoje dzieci i chce zafundować im solidne podstawy...

Dobra pozycja dla osób z problemami zdrowotnymi. Dieta niskowęglowodanowa pomoże, komu - warto przeczytać książkę. Polecam

Uwierzyłam . Już stosuję.

Uwierzyłam . Już stosuję.

Ciekawe teorie żywnościowo-fizjologiczne, co do reszty można by dyskutować. W każdym razie zapoznać się warto, zwłaszcza z informacjami o szkodliwości cukru i węglowodanów.

Książka ciekawa, ale mnie osobiście dwie rzeczy w niej przeszkadzało. Po pierwsze - brak odwołań do badań naukowych. Co prawda autorzy piszą w stylu "Naukowcy w czasopiśmie XYZ wykazali, że..." ale jacy naukowcy? Jaki jest tytuł pracy? To tak jakby w ogóle nie było żadnych odwołań... Druga rzecz - masa błędów w książce! Spacje, literówki... To nie powinno mieć miejsca w książce, szczególnie kosztującej +80 zł!!!

Na braci Rodzeń natknęłam się czystym przypadkiem, zwyczajnie przeglądając Internet. Przypadkiem włączyłam ich filmik na You Tubie i tak zaczęła się moja przygoda ze zdrowszym stylem życia. Łukasz i Mateusz Rodzeń zafascynowali mnie na tyle, że postanowiłam kupić ich książkę, żeby dowiedzieć się czegoś więcej, bo o wiele bardziej wolę czytać niż słuchać. Nie żałuję wydanych pieniędzy 😉

W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo różnych diet, sposobów odchudzania, tabletek, itp., itd. Można się w tym pogubić - nie wiemy, które rozwiązanie jest najlepsze, kogo słuchać, ponieważ co specjalista to inne zdanie... Naprawdę można się zafiksować. W moim przypadku nie ma jakiegoś specjalnego ciśnienia z chudnięciem, ale bardzo chciałabym się pozbyć nadprogramowych kilogramów, które nie zniknęły mi po dwóch ciążach (niektóre panie mnie zrozumieją 😉). Próbowałam różnych metod i wszystkie zawiodły - schudłam, ale kilogramy wracały, mało tego, wracały z nawiązką... Pomyślałam, że nie tędy droga - odchudzanie nic nie daje, trzeba zastosować inne metody. I tak postanowiłam spróbować odchudzania z braćmi Rodzeń. Czy się powiedzie? Tego jeszcze nie wiem. Jedno co jest pewne to to, że ta metoda powoli zaczyna działać.

MOBR (metoda odchudzania braci Rodzeń) opiera się na metodzie Keto - podstawową zasadą jest ograniczenie węglowodanów, spożywanie tłuszczów zwierzęcych oraz białka no i odpowiednia suplementacja magnezu, potasu oraz witaminy D. Do tego dochodzą głodówki, czyli przykładowo jedzenie 16:8 - 16 godzin postu, 8 godzin na jedzenie. Autorzy zachęcają do ćwiczeń 3 razy w tygodniu, ale na spokojnie, nie więcej niż 15 minut dziennie - pożądane ćwiczenia to interwały i ćwiczenia oporowe.

Do metody braci Rodzeń podeszłam niedawno, tuż przed świętami. Póki co nie stosuje jej restrykcyjnie, właściwie dopiero zaczynam, więc ciężko mówić o utracie wagi, ale to co zauważyłam przez te dwa-trzy tygodnie jej "stosowania" to to, że zaczęłam lepiej sypiać - już nie budzę się w nocy żeby skorzystać z toalety, jeśli się obudzę to niemal natychmiast zasypiam, wyraźnie poprawiła się jakość mojego snu. Nie przeszkadza mi też 16-godzinna głodówka, wręcz przeciwnie - dzięki niej czuję się "lżejsza", mam więcej energii. Już nie ziewam i nie czuję znużenia po zjedzeniu posiłków. Jem również dużo mniej niż wcześniej - 3 posiłki dziennie spokojnie mi wystarczają. Mam również wrażenie, że mój brzuch nieco się zmniejszył, a właściwie jestem o tym przekonana, bo czuję to przykładowo podczas jazdy na rowerze. Z przyjemnością będą obserwowała dalsze postępy gdy już na dobre zacznę stosować MOBR.

Podsumowując: bardzo pouczająca i ciekawa lektura. Bracia Rodzeń obalają mity na temat odchudzania i przekonują do zmiany nawyków żywieniowych na stałe. W prostych, zrozumiałych słowach przedstawiają jak powinno wyglądać zdrowe chudnięcie. Dobra lektura nie tylko dla tych, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy. Polecam serdecznie.

Książka w pigułce podaje wszystkie podstawowe zasady zdrowego chudnięcia i przy okazji wycofania lub ograniczenia tzw. choroby cywilizacyjnej czyli cukrzycy. Do wiedzy podanej w tej pozycji dochodziłem kilka lat ale przełomem było uświadomienie sobie podstawowej zasady żeby zacząć efektywnie chudnąć i zacząć lepiej się czuć jest rezygnacja z cukru a w kolejnym kroku ograniczanie do minimum węglowodanów. Książka ta jest bardzo motywującą do zmian i trzymania się przedstawionej strategi mimo popełnianych błędów czy chwilowego odejścia od zasad Mobr.

Ciekawe, ale nie do końca wiarygodne jest dla mnie negowanie jednej teorii, drugą równie niczym nie popartą. Jak dla mnie ta książka bardziej zaprzecza manii kalorii lansowanej wszędzie, niż potwierdza teorię autorów. Ale z pewnością skłania do myślenia.

• Zdrowie
  • Poradniki