Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu

Okładka książki Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu Robin Sharma
Okładka książki Kto zapłacze nad twoim grobem. 101 lekcji o życiu
Robin Sharma Wydawnictwo: Kompania Mediowa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Who Will Cry When You Die?
Kompania Mediowa
2022-09-28
2022-09-28
Magda Witkowska
motywacja rozwój osobisty

101 lekcji o życiu

„Gdy się urodziłeś, cały świat się radował, podczas gdy ty płakałeś. Żyj tak, żeby chwili twojej śmierci cały świat płakał, podczas gdy ty będziesz się radował.”

To bardzo motywująca, inspirująca i skłaniająca do refleksji książka na temat codziennego życia, tego jak stawiając czoła problemom, rozwijać się, rozwijać sieje umiejętności i pasje. To książka która ma nam pomóc ulepszyć nasze życie prywatne, Zawodowe i duchowe.

Krótkie rozdziały zapisane jako te 101 lekcji są szybkie w czytaniu, ciekawią i skłaniają do myślenia.

101 lekcji o życiu

Na rynku wydawniczym mamy coraz więcej książek dotyczących rozwoju osobistego. Jest w czym wybierać, możemy poznać ciekawe techniki rozwojowe, zderzyć się z różnymi punktami widzenia, sięgnąć po pozycję dotyczącą obszaru, który nas interesuje i pogłębiać wiedzę, ćwiczyć, dowiadywać się coraz więcej.

Po które książki książki sięgać, skoro jest ich tak wiele? Która jest warta przeczytania a która nie? Przed wybraniem pozycji odpowiedniej dla siebie, warto zapoznać się z rekomendacjami i opiniami, poznać sylwetkę autora, dowiedzieć się jakie ma doświadczenie i czym się zajmuje. Podążając takimi kategoriami, trafiłam na książkę "Kto zapłacze nad Twoim grobem. 101 lekcji o życiu".

Zastanawiałam się, co kryje w sobie ta książka, która przyciąga tak wielu czytelników. Teraz już wiem. Tę książkę wyróżniają przede wszystkim: prostota i uniwersalność - w tej książce, każdy znajdzie coś dla siebie. Nie sposób czytać ją inaczej, niż tylko z ołówkiem w dłoni, by móc zakreślać fragmenty, do których będziemy wracać.

101 lekcji, które inspirują, motywują i pozwalają spojrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy

Lekcje Robina Sharmy wydają się oczywiste. To proste lekcje o życiu, wskazówki, którymi każdy z nas powinien się kierować, a jednak we współczesnym świecie często o nich zapominamy. Poszukujemy czegoś wyjątkowego, nowego, staramy się podążać za nowościami. Ciągle czegoś nam brakuje, nie potrafimy cieszyć się z tego, co mamy. Tutaj z pomocą przychodzi nam Robin  Sharma, który pomaga nam odnaleźć w życiu to, co najważniejsze. Sprawia, że nareszcie chcemy się zatrzymać, rozejrzeć wokół, docenić to, co osiągnęliśmy.

Jak zacząć dzień, by był on dla nas produktywny? Dlaczego warto praktykować uczciwość? Jak uprzejmie odmawiać? Dlaczego perspektywa jest tak ważna? Co robić, by po prostu być szczęśliwym, dostrzegać sukcesy i dzielić się szczęściem z innymi? Odpowiedzi na te pytania (i nie tylko!) odnajdziesz w książce "Kto zapłacze nad Twoi grobem. 101 lekcji o życiu." R. Sharmy. I uwaga: lekcji jest naprawdę 101, a każda z nich jest wyjątkowa i inspirująca.

Po które książki książki sięgać, skoro jest ich tak wiele? Która jest...

Krótka, treściwa, inspirująca. To pierwsze trzy słowa które przychodzą mi na myśl o tej książce. Słuchałam jako audiobook'a w drodze do pracy i był to dobrze wykorzystany czas przy okazji. Dużo ciekawych cytatów i przemyśleń godnych zatrzymania się nad nimi na dłużej.

Książka podobna do innych z poradami.
Nie dla każdego na danym etapie życia.
Z tych wszystkich porad na dzisiaj biorę kilka mniej niż 10.
Z jednymi się zgadzam Z innymi nie.
Ogolnie wszystkie takie książki są mega podobne do siebie. Nie było w niej nic zaskakującego.

Książka podobna do innych z poradami.
Nie dla każdego na danym etapie życia.
Z tych wszystkich porad na dzisiaj biorę kilka mniej niż 10.
Z jednymi się zgadzam Z innymi nie.

Wartościowa książka :) czytałam jedna lekcje dziennie aby mieć czas ją sobie przeanalizować i sięnad nią zastanowić.

Na fali Robina Sharmy sięgnęłam i po "Kto zapłacze nad Twoim grobem".

Po przeczytaniu jego dwóch innych pozycji, ta po skończeniu wydała mi się niepotrzebna. Spełnia to, co ma napisane w podtytule, czyli rzeczywiście jest to 101 lekcji o życiu według autora, jednakże jeżeli przeczytaliśmy inne jego książki, to raczej ta niczym nowym nas nie zaskoczy.

Jest to po prostu pigułkowy zbiór tych aspektów, które w większej mierze autor omówił w innych swych dziełach.

Na fali Robina Sharmy sięgnęłam i po "Kto zapłacze nad Twoim grobem".

Jest to po prostu...

W ostatnich latach można zaobserwować prawdziwy wysyp wszelkiego rodzaju książek o rozwoju osobistym, samoświadomości, osiągnięciu celu itd. Uważam, że to bardzo dobrze – im więcej spokojnych, szczęśliwych ludzi, tym mniej konfliktów międzyludzkich. W ten nurt wpisuje się właśnie dzieło pt. „Kto zapłacze nad twoim grobem”. Mimo dość ponurego tytułu warto zajrzeć do środka.

Robin Sharma to właściciel firmy szkoleniowej, oczytany człowiek sukcesu. Wydał już kilka książek, które dotykają jednego tematu – jak żyć szczęśliwie i spełniać swoje marzenia. Być może brzmi to banalnie w kontekście tego, że wielu autorów obiecuje to samo. Jednak sekret powodzenia tkwi w powolnym włączaniu niewątpliwie słusznych rad w swoje życie. Nie warto „rzucać się na głęboką wodę”, próbując zmienić swoje życie w jeden dzień. Właśnie dlatego niniejsza książka jest tak użyteczna.

Składa się ona ze „101 lekcji o życiu”, jak głosi podtytuł. Każda z nich jest krótką opowieścią o prostych przyjemnościach, zatrzymaniu się w życiu, wejścia w skórę drugiego człowieka itd. Tytuł ma za zadanie przyciągnąć uwagę i wstrząsnąć czytelnikiem, tak by dał sobie szansę na przebudzenie i zaczął wreszcie żyć tak, jak zawsze tego pragnął, ale do tej pory się bał. Często się bowiem zdarza, że niestety zbyt późno dana osoba zdaje sobie sprawę, że życie jej „przeleciało między palcami”.

Ponieważ jednak strach trzyma chęć zmiany mocno za gardło, warto lekturę rozłożyć sobie na 101 dni. Jednorazowe przeczytanie książki i odstawienie jej na półkę obok innych, kupionych w dziale „Poradniki” niewiele da. Lepiej codziennie przed snem lub rano, po przebudzeniu przeczytać jedną inspirującą kartkę. Każdy dzień będzie wtedy trochę lepszy od poprzedniego. I właśnie z tą myślą zostało napisane dzieło „Kto zapłacze nad twoim grobem”.

Cała recenzja na https://dlalejdis.pl/artykuly/kto-zaplacze-nad-twoim-grobem-recenzja

Świetna jako uzupełnienie innych pozycji od tego autora.

Świetna jako uzupełnienie innych pozycji od tego autora.

Ciekawa. Opisuje 100 rad na lepsze życie. Miło się słuchało i pewnie kiedyś do niej wrócę.

Odpowiadając na pytanie w tytule - mam nadzieję, że nikt, ponieważ mam chęć pozostania skremowanym.

• Psychologia