Poradnik Zdrowia

Okładka książki Poradnik Zdrowia Ryszard Grzebyk, Sebastian Kilichowski, Kamil Lelonek, Anna Mazurczyk, Marek Purczyński, Łukasz Rodzeń, Mateusz Rodzeń, Bogdan Smolorz, praca zbiorowa
Okładka książki Poradnik Zdrowia
Ryszard GrzebykSebastian Kilichowski Wydawnictwo: Agent Specjalny sp. z o.o. zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Poradnik Zdrowia
Agent Specjalny sp. z o.o.
2023-12-01
2023-12-01

Ładnie wydana książka z poradami zdrowotnymi. W sam raz dla początkujących w tym temacie, bo dla zaawansowanych nie będzie tam nic odkrywczego.

Mamy tu przejrzysty podział na trzy części.
Pierwsza część jest zbiorem podstawowych wiadomości o zdrowiu + nieco zdrowych przepisów (większość z nich łatwo odnajdziemy dzięki dodanym zdjęciom).
Druga część, to klarowne podsumowanie wywiadów, które można w całości obejrzeć na youtubowym kanale Grzegorza Kusza. Niekiedy z długaśnych rozmów pełnych dygresji trudno jest nam wyłowić to co jest najważniejsze, a w tej książce mamy już gotowca :)
Trzecia część zawiera dodatkowe informacje przekazane przez kilku gości Grzegorza Kusza. A tymi poradami podzielili się: Ryszard Grzebyk, Sebastian Kilichowski, Kamil Lelonek, Anna Mazurczyk, Marek Purczyński, Łukasz i Mateusz Rodzeń, Bogdan Smolorz.

Łyżka dziegciu... z miodem?
Pamiętam, że w wywiadzie na YT, pani Mazurczyk miała podzielić się informacją, jakie to zioła są dobre na odrobaczanie, lecz wśród morza kolejnych dygresji gdzieś o tym zapomniała. Sądziłam, że w tej książce dostanę ich listę. Hmm... w sumie dostałam, tyle że gotowych preparatów, a samych ziół nie wymieniono...
"Najlepiej odrobaczać się preparatami ziołowymi specjalnie przygotowanymi przez zielarzy lub też gotowymi, takimi jak (...)" i tu nazwy czterech preparatów.

Jeśli przy dziegciu jestem, to napiszę jeszcze o moich odczuciach po przeczytaniu części drugiej i trzeciej. Niewątpliwie niektórzy chcą koniecznie zareklamować i sprzedać swoje produkty (chlorella - koniecznie tylko jeden prawilny rodzaj i równie prawilny sposób podania, czy też pomarańczowe okulary). Nie twierdzę, że są one złe, tylko, że reklama aż za bardzo rzuca się w oczy ;)

Wielu z rozmówców Grzegorza Kusza uważa, że to właśnie rzecz, na który mają "cudowny środek/radę" przyczynia się do tych wszystkich chorób, które obecnie dręczą ludzi na świecie i jeśli będziemy przyjmować właśnie to "lekarstwo", to będziemy zdrowi. A prawda jest taka, że każdy z nich ma rację, a jednocześnie jej nie ma. Ludzie ci zajmują się tylko małymi fragmentami higienicznego/zdrowego życia, a dopiero połączenie wszystkich tych klocków sprawi, że będziemy mogli być piękni, młodzi i zdrowi ;)

Czy warto kupić tą książkę?
Warto, chociażby dla części pierwszej, w której w 20 punktach (punkt 21. to podsumowanie) jest w skrócie przedstawione wszystko co najważniejsze i co każdy powinien wiedzieć o zdrowiu. Teraz należałoby to wykuć na blachę i zastosować w życiu :)

Cena jest raczej wysoka (zdaje się, że 87 zł),dlatego warto zapolować i ustrzelić ją w jakiejś promocji. Ja nabyłam Poradnik w jednym z pakietów promocji świątecznej u Tradera 21 (a on sam pojawia się w części drugiej tego poradnika).

Ocena: od 6 do 7 gwiazdek

Mamy tu przejrzysty podział na trzy części.
Druga część, to klarowne...

czytałam już książki Pana Grzebyka i widziałam wartościowe wywiady z Panem Kilichowskim. Cenię Grzegorza Kusza za wysokiej jakości kontent na kanale YT i ciekawych gości. Dzięki niemu udało mi się poznać wielu ciekawych ludzi, którzy mają się czym podzielić. Zdrowie jest ważne i warte każdych pieniędzy. Najlepiej jednak, jeśli zadbać o nie zawczasu. To wszystko sprawia, że widzę duży potencjał w tej książce i chęcią zabieram się do lektury.

W tej książce jest fajnie jasno napisane jak ogarnąć sobie superfoods w naszych polskich warunkach. Oprócz tego dużo praktycznych porad z dziedziny alternatywnych sposobów leczenia przewlekłych dolegliwości. Naprawdę spoko

W ostatnim czasie mocno zainteresowałem się tematem zdrowia - w końcu to jest najważniejsze - dużo na ten temat dowiedziałem się dzięki podcastom, które prowadzi Grzegorz Kusz - zacząłem stosować niektóre porady u siebie jak np. zadbanie o higienę snu - faktycznie, teraz czuje się zdecydowanie lepiej jeśli chodzi o samopoczucie :)

Książka jest świetna jeśli chodzi o konkretne informacje jak można poprawić swoją kondycję zdrowotną, stosując się do nich można odczuć zdecydowanie różnice. Jeśli ktoś szuka konkretów - jak o siebie zadbać - to ta książka jest świetna żeby zacząć. Dodaj jeszcze, że to literatura, która opowiada na dzisiejsze wyzwania zdrowotne, niezdrowe światło, dużo przetworzonego jedzenia.. nawet sobie nie zdajemy sprawy, jak to na nas wpływa negatywnie.

Książka jest świetna jeśli chodzi o...

Spoko książka, fajnie zebrane informacje zdrowotne z polskiego YT. Polecam.

Spoko książka, fajnie zebrane informacje zdrowotne z polskiego YT. Polecam.

W obecnych czasach każdy powinnien tą książkę przeczytać. Długo sam odwlekałem takie tematy jak zdrowie gdzies na sam koniec... nie warto!

Książka świetna, dużo konkretów i jak wprowadzić owe zalecenia u siebie. Stoi w opozycji do rocekfellerowskiej medycyny, w której się obracamy przez co daje nam szerszy pogląd na zdrowie.

Generalnie ebook to same konkrety krótko konkretnie i na temat, rzeczywiście bardzo poradniokow napisane, parze rzeczy zacznę wprowadzac u siebie, zobaczymy jak się moje zdrowie i samopoczucie poprawi :)

Kompleksowy poradnik, do którego lubię wracać. Dobrym uzupełnieniem są przepisy oraz wskazanie na konkretne nagrania YT, które uzupełniają zgromadząną w nim treść. Miałem przyjemność obserwować powstawanie tej pozycji.

• Poradniki
  • DO KUPIENIA