Suck the devil

horror
Amazon
2021-04-21
2021-04-21

Okładka książki Bracia w hardcorze Patryk Bogusz, Tomasz Czarny, Edward Lee, Marcin Piotrowski
Bracia w hardc... Patryk Bogusz, Toma...
Okładka książki Scary100challenge2 Dagmara Adwentowska, Radosław Marcin Bartz, Aleksandra Bednarska, Sylwia Błach, Patryk Bogusz, Tomasz Czarny, Maks Dieter, Alicja Gajda, Artur Grzelak, Paweł Jakubowski, Dawid Kądziela, Maciej Klimek, Jarosław Klonowski, Aleksandra Knap, Emilia Kolosa, Alicja M. Kubiak, Agnieszka Kwiatkowska, Kazimierz Kyrcz jr, Małgorzata Lewandowska, Jakub Luberda, Marcin Bartosz Łukasiewicz, Dominika Maniecka, Paweł Mateja, Wiktor Matyszkiewicz, Anna Musiałowicz, Jacek Pelczar, Rafał Pietrzyk, Joanna Pypłacz, Adam Raglan, D.A. Recki, Magdalena Anna Sakowska, Małgorzata Sanchez, Krzysztof Szabla, Maciej Szymczak, Dominika Vicente, Mariusz Wojteczek, Flora Woźnica, Klaudia Zacharska
Scary100challe... Dagmara Adwentowska...
Okładka książki Pan Kanapka Patryk Bogusz, Marcin Piotrowski
Pan Kanapka Patryk Bogusz, Marc...

"I Wrapped the old woman and Wieslaw in garbage bags, one hundred and twenty liters. Anna had a whols collection of them. There were about four bags per corpse. I carefully sealed them with tape."

Myślę, że początek listopada będzie idealny na małą randkę z horrorem ekstremalnym. W końcu nic tak dobrze nie wchodzi jak groza w długie wieczory.

Dziś chciałbym opowiedzieć Wam i może przy okazji zachęcić do sprawdzenia książki Patryka, która wydaje mi się na rynku ewenementem. W końcu, który polski pisarz grozy napisał książkę rozgrywającą się w Warszawie, wydaną tylko po angielsku, gdzie mało kto u nas o niej słyszał? (przyznaję się, że sam dowiedziałem się o niej całkiem niedawno).

Dokonań Patryka dla polskiej literatury raczej nie trzeba przedstawiać ale i tak wspomnę. Debiutował w Wydawnictwie Dom Horroru, naprawdę pysznymi opowieściami z kanibalizmem w tle, dwa razy pokazał światu "Tęgoryjca", wydał książkę w duecie z Tomkiem Czarnym, udzielał się też w nieistniejącym już Horrorze Masakra... a ostatnio poszedł nawet w kryminały, wypuszczając w Wydawnictwie Planeta Czytelnika "Czas umierania".

Jakby tego było mało założył razem z Marcinem Piotrowskim własne wydawnictwo "Kości", o którym jeszcze usłyszymy.

Kiedy, więc dowiedziałem się, że to nie wszystko, i na rynku anglojęzycznym pojawiło się jego "Suck the devil", wiedziałem, że muszę jakoś to dorwać. I tu nie chciałbym znowu robić reklamy amazona, ale właśnie to tam złapałem ją za grosze.

Dziwny jest fakt, że nie ma w niej informacji o wydawnictwie, ale to nie jest ważne. Najważniejsze w tym wszystkim jest dobra, pokręcona historia, która jest soczyście ekstremalna. Bo i jak nazwać inaczej coś, w czym główny bohater żyje z swoją siotrą, mają dzieciaka a ich ojciec odsiaduje dożywocie za morderstwa których dokonał jako lider gangu.

Bohaterem powieści jest właśnie syn - Patryk. Żyje sobie jako bezrobotny, wychowuje syna i ogółem nie ma powodów do trosk. Aż do nocy, gdy jego stary podcina sobie żyły za kratami.

Nie mogę zdradzić więcej by nie zepsuć zabawy, podpowiem tylko, że w grę wchodzi czarna magia i opętanie. Sięgając po powyższą będziecie świadkami stopniowej degeneracji, zepsucia i co za tym idzie spotkacie się z wieloma brutalnymi i chorymi opisami.

Nie brakuje tu kazirodztwa, nekrofilli, ogromnej brutalności, tortur, gwałtów, wieszania, ucinania skalpu, krwi jako lubrykantu i dużej ilości szaleństwa. Autor znowu zabiera nas na wycieczkę po ciemniejszej stronie Warszawy i świata pełnego degeneratów i wykolejeńców.

Mam nadzieję, że ta książka wyjdzie u nas na rynku. Jestem fanem twórczości Bogusza i serio uważam, że facet ma talent nie tylko do ekstremy.

Dziś chciałbym opowiedzieć...

• Anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki Suck the devil